Forum

Potrebna pomoc oko mixa svoje prve tecnosti - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-08-2015, 13:22   #1
dejan989
Nov član

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 6
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 12
dejan989 je na dobrom putu
Uobičajeno Potrebna pomoc oko mixa svoje prve tecnosti

Elem, najvise zbog debljine novcanika sam se odlucio da napravim svoju prvu tecnost pa mi je potrebna pomoc i savet
Uz konsultaciju sa kolegim i neki brzinski savet mi je preporucio sledece pa me zanima da li je ovaj postupak ispravan
Narucio sam 1l PG i 1l Vg baze bez nikotina i Inawera ECOBAZA PG 36mg 100ml
Njegov savet je bio da u 1l VG baze bez nikotina dodam odma oko 150ml destilovane vode da bi imao i za naredna muckanja.
Dalji postupak je da 100 ml Inawera ECOBAZA PG 36mg pomesam sa 100 ml VG baze bez nikotina i dobijem 200 ml jacine 18mg nikotinske baze
posto je to za moj ukus jako da u tih dobijenih 200 ml dodam 100 ml PG i jos 100 ml Vg baze bez nikotina i dobije 400 ml nikotinske baze jacine 9 mg
I sad tu nikotinsku bazu mesam sa aromom koju zelim po uputstvu proizvodjaca 1-4% (probao sam njegov mix sa Inawera Don Hill aromom i TPA Menthol Liquid. priznao sam da mu je dobar posao napravio)
Da li je ovaj postupak ispravan ili imate neki drugi savet (inace koristim Elaf Istick 30w i Gs Air kliromizer, sve preporuke za bateriju i klir )
Hvala unapred na savetima i nadam se odgovoru
dejan989 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2015, 13:42   #2
Sloba
Senior

Sloba's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 389
Pohvaljen: 82
Nivo reputacije: 55
Sloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svimaSloba je poznat svima
Uobičajeno Re: Potrebna pomoc oko mixa svoje prve tecnosti

Ne bih dodavao vodu u ceo litar VG, vec bih to radio za svaki miks posebno, jer nisam siguran da bi se ravnomerno razredio VG.
Za ono sto tebi odgovara, tj. 9mg 50%pg/50%vg, recept je:
1. 100ml PG nikotinske baze 36mg
2. 100ml PG
3. 180ml VG
4. 20ml vode
5. Aroma po zelji
Sve to pomesas i dobijes ono sto si trazio.

Sloba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-08-2015, 13:47   #3
dejan989
Nov član

Hvala Slobo, da li je po tebi to dobar odnos 50:50 ili imas neki bolji predlog (znam da sve to zavisi od ukusa ali jbg nov sam u ovom zanatu)
Staro 30-08-2015, 13:48   #4
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,415
Nivo reputacije: 1147
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ako si narucio gotovu PG i VG bazu bez nikotina nema potrebe da dodajes vodu.

Obrati paznju na bitnu terminolosku razliku. Ako si narucio po 1l PG-a i VG-a, odnosno propilen glikola i glicerina, onda ces morati da dodas vodu. Cist VG i PG nisu baze nego su cista supstanca. Baze sadrze i vodu. Ovo narocito vazi za cist VG (glicerin) koji je previse gust (i ima previsoku tacku kljucanja) da bi se koristio kao baza. Bazu ces dobiti tek kad pomesas VG sa PG i/ili vodom u razmeri pogodnoj za parenje.

Dakle, ako si kupio po litar propilen glikola i glicerina, postupak koji si opisao je potpuno ispravan.

50/50 je sasvim uobicajen odnos PG/VG
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2015, 13:53   #5
dejan989
Nov član

Dada,apsolutno, narucio sam po 1l , moracu da dodam vodu...
Staro 30-08-2015, 14:17   #6
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,204
Pohvaljen: 4,189
Nivo reputacije: 689
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

10 posto vode ume lepo da razredi bazu, pogotovo ako je 50/50 miks plus procenat arome. Lično ne prelazim 6 procenata destilovane vode u VG-u, ako se desi da je pregusta kada padnu temperature, lako je dodati još malo vode. Inače dodajem vodu u litar VG-a, ludački izmućkam, i kada nestanu mehurići sipam PG i nikotin.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2015, 14:33   #7
dejan989
Nov član

Hvala na savetima,jos samo jedno,da li je po vama 50:50 najbolji odnos...do srede mi stizu komponente pa javljam da li je mix uspeo...Ovo je jako isplativo, ako sam dobro izracunao,10 ml vec gotovog ulja ce me kostati oko 100 dinara
Staro 30-08-2015, 14:58   #8
ilija
Iskusan član

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 20
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 33
ilija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svima

Za najbolji odnos treba da experimentises na opremi na kojoj paris, nije isto na svim atomizerima, takodje nije isto leti ili zimi, najvise zavisi od atomizera, sposobnosti wickovanja, , samim tim i snage na kojoj paris , kako tebi odgovara samo vozi.
ilija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2015, 15:20   #9
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,204
Pohvaljen: 4,189
Nivo reputacije: 689
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Zlatno pravilo je sve prvo probati na maloj količini. Zato uzmi razne kubikaže špriceva i eksperimentiši. Pošto si rekao da novac igra ulogu, ako ti nije do bacanja istog, pravi male količine za početak, da ne praviš litar baze koju ćeš da baciš

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-08-2015, 15:24   #10
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,249
Pohvaljen: 1,848
Nivo reputacije: 339
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

9mg 50-50 DIY i kupovna 9mg 50-50 po meni nije isto Tako da ces i sam videti koji pg-vg odnos ti odgovara najvise, kao i % vode i nikotina u tecnostima koje pravis. Ja sam u pocetku u bocici 100ml sipao vg i vodu da bih kasnije dodavao sve odvojeno, VG PG i nikotinski PG. Kad sam provalio sta mi najvise odgovara, poceo sam da pravim pola litra gotove nikotinske baze i kasnije je sipam u bocicu i dodam aromu i to je to.

Samo imaj strpljenja i ne zuri. I naravno pazi da ne prosipas kad juris bocice i gledas u papir gde-sta-koliko ide
I kao sto rece @jokjuar, prvo 10ml pravi jer i ako nesto zeznes lakse se ispravi/prezali 10ml nego 100ml

Be Free Without WiFi n TV
shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-08-2015, 17:24   #11
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 30
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi

Samo da dodam.... smućkaš pa ostaviš na mračnom i toplom mestu nekoliko dana....
U tih nekoliko dana povremeno ponovo promućkaš, jednu noć odvrneš sve čepove pa ostaviš da tako prenoći....
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 31-08-2015, 18:29   #12
dejan989
Nov član

Citat:
Originalna poruka od dandellion Vidi poruku
Samo da dodam.... smućkaš pa ostaviš na mračnom i toplom mestu nekoliko dana....
U tih nekoliko dana povremeno ponovo promućkaš, jednu noć odvrneš sve čepove pa ostaviš da tako prenoći....
Odvrnem cepove? Mislis samo cepove ili i onu kapalicu,dozirku ili kako vec zajedno sa cepovima?
Staro 31-08-2015, 18:47   #13
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 30
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi

Da. mada cenim da ćeš kapalicu da skineš i pre toga lakše je.
Poenta je da tečnost malo ispari i prodiše.
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-08-2015, 19:13   #14
Saul
Iskusan član

Saul's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 386
Pohvaljen: 173
Nivo reputacije: 40
Saul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosiSaul ima čime da se ponosi

U suštini kolega te je lepo posavetovao, to je to. Samo umesto 150ml vode stavi 100ml.
Idealno bi bilo da kad to smućkaš ostaviš u fioku i ne pipaš mesec dana. Ali nema od tog rada ništa
Saul nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2015, 23:35   #15
dejan989
Nov član

Smuckao sam svoje prvo ulje pa cemo da vidimo...
Greskom sam narucio nikotinsku biobazu 36mg VG a hteo sam da narucim PG ali nema veze samo sam obrnuo odnos u mixu...
Na tih 100ml VG biobaze sam dodao 100ml PG-a i dobio sam 200ml 18mg jacine
onda sam na tih 200ml dodao 100ml PG-a, 80ml VG-a i 20ml destilovane vode.....
Podelio sam mix u 4 bocice po 100ml i u svaku dodao po 4ml arome...
Uz provereni Don Hill i Mentol probacu Maxxx flavour pa bas da vidim kakav je...
Nadam se da ce mi mix uspeti, hvala svima puno na savetima
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:50 sati.