Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-07-2015, 20:01   #1
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju
Uobičajeno Titanijumska zica i kontrola temperature

Nije Nikl ali je vezano za limitiranje temperature. Ako treba da se premesti na bolje mesto samo napred.

Francuski video, sa engleskim titlom. Test naravno ne nosi nikakvu tezinu sa naucne tacke ali je zanimljivo videti kako se titanium ponasa u odredjenim uslovima.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-07-2015, 20:40   #2
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Re: Titanijumska zica i kontrola temperature

Premesticu ovo u novu temu. Mislim da ce biti jos price o Ti zicama za TC.

Dry burn titanijumske zice nije dopusten. Titanijum brzo oksidira na tako visokim temperaturama. Iako je oksid inertan, udisanje cestica je veoma problematicno.

Ako sam dobro video ovde je problem ponasanje Evica VT, koji je nije sproveo TC u titanijum modu nego je ispalio cistu snagu na coil. To nikako ne bi smelo da se desava.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-07-2015, 21:04   #3
MarkoTM
Moderator

Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Desavalo se da se strasti uzburkaju kada su odredjeni proizvodi u pitanju, pa sam pre bio za to da fokus bude na boljoj informisanosti o koriscenju titanijumske zice, i potencijalnim opasnostima koje titanijum nosi sa sobom.

Da, u ovom slucaju problem je do eVic VT-a, ali moguce da nije poslednjih uredjaj koji ce se slicno ponasati i dobra je demonstracija sta moze da se desi ukoliko elektronika iz nekog razloga zakaze.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-07-2015, 22:16   #4
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Slazem se. Previse neiskusnih (a i neobavestenih) se bacilo na TC.

Ovih dana sam se petljao sa Ti zicom na Zero klonu, onom sa nickel purity podesavanjem. Sve je radilo odlicno i TC fercera bez problema. Suvi pamuk ostaje beo (za razliku od natopljenog ). Nazalost, imao sam samo parce. Cekam da stignu Ti i SS zica pa da vidimo dalje.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-08-2015, 10:17   #5
ivanko
Aktivan član

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 3
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 15
ivanko je na dobrom putu

Ti zica debljine 0,32, nije bas zgodna za rucno motanje, mozda sa motalicom ide lakse.
ivanko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-01-2016, 09:01   #6
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,246
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 465
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Jel koristio ovo neko i ako jeste nek prenese utiske !!
Koristio sam ja u ego one Atomizeru 0.4 oma i mogu reci da je stvarno dobro - nisam u rba glavama a to me najvishe zanima !?

Ako ima vishka neko 30 cm na poklon ili u zamen za ss 316 bio bih zahvalan
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-01-2016, 13:26   #7
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,736
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 169
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Ja upravo parim Ti 24AWG -0.50mm na ruzi - 200C-18J.Napravio sam microcoil 0.21om.Microcoil je moguce napraviti ako se mod podesi na nekih 7-9W snage i blago pulsira - pri ovako slaboj snazi ne dolazi do oksidacije titanijima.Mogu reci da sam zadovoljan, pare i arome ima za 15% vise nego sa kantalom A1, jedina mana je sto je para dosta toplija.
@Seme javi se na PP

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-10-2017, 09:12   #8
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: pico, istick, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 157
Pohvaljen: 186
Nivo reputacije: 47
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi
Uobičajeno MTL i titanijumska žica

Vezano za MTL
Gledao sam po netu da nadjem nešto vezano za ovu temu ali ništa nisam našao...ima li neko znanja na ovom polju i ako ih ima, bilo bi lepo da nam da opšte smernice i podeli iskustva...takođe i spisak opreme
vukpavlovic74 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-10-2017, 14:34   #9
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Namestio sam Ti 0.32 mm žicu, na KFL...7 namotaja oko 2,5 mm burgije, spaced coil, ispadne 0,5 oma (po steam engine-u je treblo da ispadne malo manji otpor al meni je Pico ovako očitao)...namestio sam na 14 W i 220 C i rezultat je po meni sasvim dobar...para je veoma blaga ali baš prijatna...sve ispod 220 C nije davalo kvalitetan vape
Žica je dosta elastična i pomalo teška za rad...konkretno-teško je podesiti da razmaci na grejaču budu na daljini na kojoj sam ja zamislio...ima li neko neki savet, kako učiniti Ti žicu, lakšom za rad?
Staro 17-10-2017, 17:51   #10
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,115
Pohvaljen: 1,562
Nivo reputacije: 300
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Ne mozes takva je.Kada menjas vatu menjas i zicu ,ne ostavljas je kao kantal i ss zicu.
PsyBoza je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-10-2017, 18:01   #11
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 840
Pohvaljen: 968
Nivo reputacije: 140
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@vukpavlovic74 sve titanium zice nisu iste, neke su veoma elasticne dog druge su uredu
zavisi kako su ih proizvodili u zavrsnoj izradi, na malim temperaturama [hladno] ili vecim temporatutama [toplo] razvlacili [da bih se dobio pozeljni precnik debljina zice]
ako ti je zica elasticne kada je namotavas treba je prvo zagrejati upaljacem i ona postaje manje elasticna ali je i meksa sto moze biti problem kada se postavlja vata
kada pravis spaced coil prvo namotas contact coil i kada si to uradio razvuces coil oko burgije malo vise i zatim ih pretisnes da izgleda kao contact coil, kada sve to uradis dobijes spaced coil
pomaze ako namotas 12 ili vise namotaja i na kraju ako ti treba otpor od 0.5ohms sa 0.32mm razmotas dok ne dobijes 8/9 namotaja
neznam da li sam lepo objasnio
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-10-2017, 19:24   #12
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,582
Pohvaljen: 12,505
Nivo reputacije: 1926
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kod:
http://www.stealthvape.co.uk/titanium_wires_for_vaping
Ima dole lep klip 😊

EDIT

A evo prvog rezultata na YouTube upit
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-10-2017, 21:12   #13
Oddy
Iskusan član

Oddy's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: VTC Mini 'n' Kayfuns
Pohvala: 353
Pohvaljen: 335
Nivo reputacije: 49
Oddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosiOddy ima čime da se ponosi

Iz linka, kaže sledeće:

Citat:
It sounded awesome, but languishing in a room in Stealthvape Towers now lays 30,000 metres of never-to-be-used top grade titanium wire. Rob made the decision because, in his words, “it’s probably bordering on irresponsibility selling the stuff.”
Tekst je od pre 2 godine, trenutna situacija u njihovoj prodavnici:
Kod:
http://www.stealthvape.co.uk/wire/version-2-medical-grade-1-titanium-wire
Usput, Phil Busardo, čovek koji je godinama u kontaktu sa svime i svačim, a dosta videa ima i na temu "e-cig i zdravlje" je prvi koji uglavnom koristi TC režim i to sa Ti žicom, 0.5mm prečnika ako me sećanje dobro služi.

Što se Betrejerovog klipa tiče, VTC MINI i verzija istog na kojem je imao probleme kao i detaljnije objašnjenje je na ovoj temi:

Citat:
Originalna poruka od Betrayer Vidi poruku
Uplaši c-hell ljude ali ako je namera bila "oprez", onda se slažem.
Meni Ti G1 daje odlične rezultate i mnogo bolju aromu od recimo SS316L koja je, po mojim receptorima duplo manje izražena nego na kantalu. Ali sa Ti žicom imam problema da je namestim da radi pouzdano na mešu jer non-stop dobija hotspotove. T1 dual coil bildovi mi rade ekstra na 2 atomizera, OBS Crius i Goblin Mini V3 i dobijam identične rezultate kako na VTC mini sa ArcticFox, tako i na Istick Pico i UD Balrogu. 200 do 210C guram, isti osecaj temperature pare u ustima preko oba atomizera i svih nabrojanih modova i odličan vejp generalno sa punom aromom. Problem je elastičnost prilikom motanja jer je žilava. @Dragon je fino objasnio kako sa njom.

Što se štetnosti same Ti žice tiče, ja još uvek nigde nisam našao rezultate ispitivanja koja je tačno štetnost u pitanju nego samo pretpostavke na osnovu nečega, kojih koliko ima za to da je štetno, toliko ima i onih koji opovrgavaju. Konkretno u tekstu članka čiji je link c-hell postavio se kaže:

Citat:
The substance may be toxic to lungs, upper respiratory tract.
misleći se na oksid titanijuma TiO2

Isto mogu da postavim pitanje da li je štetnije pariti recimo Ti do 210C ili kantal na Power modu posmatrano kroz vremenski period? Ali onda prelazimo na temu e-cig i zdravlje
Oddy je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-10-2017, 21:35   #14
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,582
Pohvaljen: 12,505
Nivo reputacije: 1926
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Namera je bila oprez (niko ne gleda KOJI titanijum kupuje) a za beta je šala u smislu Bet izlazi kada napišeš ne draj brnujte titanijum 😂

EDIT

A kantal debeo 0,32mm na 9,n8W je sigurno zdraviji od svega 😂😂😂 (emotikoni koji plaču od smeha) i
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-10-2017, 22:20   #15
vukpavlovic74
Senior

vukpavlovic74's avatar

ja sam potpuno zelen po ovom pitanju ali preneću šta sam pročitao na stranim forumima...
ok je na maloj snazi (nekoliko W) zagrejati Ti žicu dok poplavi...nije ok kad pobeli jer onda se javlja titanijum oxid koji sam po sebi nije otrovan ali nikom ne trebaju ljuspice dotičnog u plućima...navodno je ok koristiti titanijumsku žicu koja je malo pobelela ako se dobro mehanički očisti tj skine se titanijum oksid...
Na malim temeraturama tj priilikom korištenja TC, titanijum oxid se ne javlja, a titanijumska žica daje najpreciznije rezultate u TC modu
Ponavljam, ja o ovom i ako su ljudi na forumima pisali gluposti, onda je sve ovo potpuno netačno...
Ja samo znam da u TC modu na 220 C, titanijumska žica radi kao puslica...
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Tagovi
kontrola temperature, titanijum, titanium, zica

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:35 sati.