Forum

Nikotin i zdravlje - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-07-2016, 11:39   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 963
Pohvaljen: 1,150
Nivo reputacije: 183
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Nikotin i zdravlje

Posto sam ja u vise postova pomenuo da mi je potrebna odredjena kolicina nikotina iz zdravstvenih razloga i verujem da sam mnoge od vas ostavio u nedoumici red bi bio da to malo i pojasnim.
Poznato je da je nikotin otrov koji stvara zavisnosst i psihicku i fizicku. Manje je poznato da je nikotin u kontrolisanim kolicinama i lek. Dejstvo nikotina na mozak je slicno dejstvu adrenalina ali isto tako slicno je i dejstvu nekih opojnih droga kao sto su kokain i heroin.
Nikotin,u kontrolisanim kolicinama,stimulise veze izmedju mozdanih celija narocito onih koje su zaduzene za kongitvnu funkciju mozga tj. pamcenje.
Neke studije su cak dokazale da pacijenti sa alcajmerovom bolescu koji su u terapijama dobijali nikotin tj.koji su pusili brzina napredovanja bolesti je u prilicnoj meri smanjena u odnosu na pacijente koji nisu pusili.
To je odprilike neki sazetak mojih saznanja o uticaju nikotina na alcajmerovu bolest i pamcenje.
S obzirom na stetnost samih cigareta zbog onih jos oko 4000 stetnih sastojaka koji su uglavnom i kancerogeni pusenje se nikako ne preporucuje a narocito ne od strane zdravstvenih radnika. Na srecu postoje razne alternative pusenju tipa nikotinskih flastera,zvaka i tome slicno. A medju njima je i ovaj koji nekome pomogne pri odvikavanju od pusenja a nekome moze da pomogne i pri unosu nikotina u organizam da zadovolji fizicku i psihicku zavisnost od istog.
Bilesnicima sa alcgajmerovom bolesti bi po mom misljenju mogao da pomogne u usporavanju samog toka bolesti ali ne i do njenog izlecenja. Ovo je pisano od strane mene tj jednog laika po pitanju medicine pa ovo sve smatrajte cisto informativnog karaktera a neko moze da smatra i duhovitim.
Zasto sve ovo pisem. Iz prostog razloga sto imam poprilicno problema sa pamcenjem. Dijagnoza:blagi kongitivni poremecaj sto je opet sa medicinske tacke gledista dobar put ka alchajmeru.
Zbog gore navedenih osobina samog nikotina i stetnosti pusenja kao navike koje nam je svima poznato pa i samim pusacima,ja sam se resio na ovaj korak da vec jednu bolest ne bih zamenio drugom tj kancerom nekog od organa vezanih za pusenje.
Nadam se da sam nekima resio dileme u vezi unosenja nikotina u zdravstvene svrhe a da nije pod nadzorom lekara i da u isto vreme zadovoljim potrebu za pusenjem koja mi je sve izrazenija kako sam stariji. Mada kao sto sam vec negde vec pisao nikada nisam imao problema sa ostavljanjem pusenja mada se uvek nesto dogadjalo da se istom tako i vrati cak i posle nekoliko godina.
Ako neko ima neka saznanja vezana za ovu temu molio bih ga da pise. Jer mislim da ovo nikome ne moze da naskodi.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-07-2016, 11:48   #2
badja007
Iskusan član

badja007's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,980
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 31
badja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Nikotin i zdravlje

Odma stavim 1mg/ml 😂

Badja

badja007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2016, 11:51   #3
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Istrazivanjem ove tematike sam se bavio cisto iz informativnih razloga radi sebe i ne bih hteo nikome nesto da sugerisem ili naecem svoje misljenje. Tema je cisto informativnog karktera pokrenuta na osnovu mog licnog informisanj na netu i u neformalnim razgovorima sa odredjenim osobama. Nadam se da ce nekome biti i zanimljiva.
Staro 09-07-2016, 11:59   #4
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,377
Pohvaljen: 3,151
Nivo reputacije: 525
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Jesi li proverio ima li neka slicna tema ovoj koju si postavio?

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2016, 12:03   #5
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 550
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 103
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@AntoniToni nikotin je ok ako je prirodne baze, nikotin moze da nam pomogne u nekim situacijama kao sto si i rekao, dokazano je da nikotin unistava celije raka [ovo je tajna koju medicinska struka nezeli da znamo] sta drugo da kazem sve sto je prirodne baze moze u vise slucaja da pomogne ako doza je korektna,, pozdrav i parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2016, 12:09   #6
badja007
Iskusan član

badja007's avatar

badja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosi

@AntonToni kolika je preporuka lekara dnevno uzete doze?
Ako bi hteo da mi kazes..
Hvala unapred..

Badja

---------- Post dodan 09-07-2016 u 13:12 ----------

Kako znas koliko..

Badja

Staro 09-07-2016, 12:23   #7
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 550
Pohvaljen: 712
Nivo reputacije: 103
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-07-2016, 13:51   #8
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Nemam pojma koliko. Ja sam se unapred ogradio jer znam sta vec ljudi misle o tome. Svi znamo da niti jedan dr. nece otvoreno reci o kolicini i preporuciti nikotin. Ali isto tako niti jedan dr. vam nece preporuciti da duvate marihuanu iako njena lekovitost u nekim bolestima ima cvrste dokaze.
Ali nema veze. Ja sam pisao ono sto sam nasao na netu i po raznim forumima. Nisam hteo da neko od ovoga pravi zezanje. Zeleo sam samo da jos neko ako je citao slicne clanke prenese svoje vidjenje istih.
A toliko se zna o stetnosti nikotina. Moze li neko da mi kaze koja je dnevna doza nikotina stetna? Koja doza nikotina je smrtonosna?

---------- Post dodan 09-07-2016 u 14:55 ----------

Ako tema vec postoji neka se ova slobodno obrise.
Staro 09-07-2016, 14:47   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,694
Pohvaljen: 11,222
Nivo reputacije: 1697
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mislim da je u par tema bilo reči

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=357

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=350

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=386

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=4357

...e sad... Te studije sprovedene u Izraelu i Švedskoj su bile sa medical grade (isto ko u bazama) dermalno i oralno putem Švedskog snusa, ali nisam siguran da ima podatak o dnevnim dozama pacijentima... Letalna doza koja je do sada bila u udžbenicima se pokazala kao netačna (po 1kg pacijenta) jer su dobrovoljci u kontrolisanim uslovima unosili višestruko veće doze...povraćali, bili dezorijentisani, ali ostali živi... Opet se sve svodi na Farsalinosovu 18mg/ml na EVOD na 9W 35 minuta = jedan Malboro... Jednako, sa e-cig moraš baš da se potrudiš da overdoziraš...

Evo i hiljaditi jubilarni CTRL-V

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=102183
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-07-2016, 15:44   #10
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ok. Sve to stoji. Ni lekovi nisu dobri kada se sa njima pretera. Ja sam samo zeleo da kazem da unos odredjene kolicine (ne znam koje)po nekim istrazivanjima ima i pozitivan efekat na stimulaciju celija u mozgu koje su zaduzene za pamcenje. Istrazivanja su radjena na obolelima od alchajmerove bolesti. Nisam nista napamet napisao. I ja sam i dok sam pusio i kada sam pocinjao da parim imao problama,kada preteram,i sa pritiskom i sa lupanjem srca i sa mucninom. Narocito kada sam koristio tecnosti sa vecim udelom nikotina.

---------- Post dodan 09-07-2016 u 17:15 ----------

Ima o nikotinu sve lepo objasnjeno i na vikipediji pa koga ne mrzi da cita...
Zahvalili :
Staro 10-07-2016, 09:09   #11
badja007
Iskusan član

badja007's avatar

Procitao i to,nesto i ranije..
Stavio 1mg/ml poceo da mi smeta..(a na pocetku nisam mogao bez 24mg/ml )
Sa pola mg/ml ne smeta,vec prija..
Isto i sa aromama sad samo vocne/krem..
Cudo jedno..

Badja

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:09 sati.