Forum

Culo ukusa - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-04-2015, 22:04   #16
buna
Aktivan član

buna's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 39
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 13
buna je na dobrom putubuna je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Culo ukusa

Za ,,resetovanje" receptora preporučuje se limunada sa malo šećera,eventualno sokovi kiselog ukusa...
buna je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-06-2015, 11:11   #17
status
Iskusan član

status's avatar

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 6
Pohvaljen: 115
Nivo reputacije: 26
status ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosistatus ima čime da se ponosi

Limun, limun i samo limun.
Pranje zuba cesce nego obicno i po mogucstvu ispiranje listerinom.

I sve radi kao doxa 100%

Sent from my LG-P760 using Tapatalk

Pre i posle pare treba zube prati, nemoj da te na to opominje atty
status nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-06-2015, 08:34   #18
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 1,962
Pohvaljen: 967
Nivo reputacije: 180
zajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvalu

Koliko dugo traje gubitak čula?
Ja sam juče od 6 ujutro do 10 uveče popario oko 6.5-7 ml, a tek sam počeo ovaj sport. Uz to mi TH razbija grlo i kao neko peckanje da osećam. Inače juče sam imao neko veselje pa sam pio ladno pivo, a uz to i 5-6 cigareta koje i nisam morao, ali nisam odoleo napadima prijatelja koji su me navlačili na porok.
Parim dekang 16mg davidov gold.
Da li je TH mnogo jak zbog tečnosti, ili ima veze i do opreme?

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-06-2015, 10:40   #19
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,886
Pohvaljen: 8,369
Nivo reputacije: 1141
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Od nekoliko sati do nekoliko dana, zavisno od toga sta je pravi uzrok (preterano parenje ili prehlada) i jesi li preduzeo nesto da se "resetujes".

Ti si bas navalio od pocetka. PG iritira grlo vise nego VG. Dekang je pretezno PG tecnost, a mnogima je potreban period privikavanja na PG.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-06-2015, 22:54   #20
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 1,962
Pohvaljen: 967
Nivo reputacije: 180
zajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvaluzajchik je za svaku pohvalu

Pa kad se popije, valja to ispratiti. Ja resio da ne palim više i kraj. Jedino sto u ovoj zabiti(Kladovo), nema baš da se kupi ono sto poželiš. Kad hoćeš malo više tu je online, ali je to zadovoljstvo oko 300+ rsd više, što mu dodje preskupo.

Malo se oporavilo čulo ukusa ali oštar rez u grlu stoji i dalje. Videću da uzmem 0% davidova pa da razblažim.

Btw danas ceo dan od 5h(ust'o k'o vampir), pa do sad ispario jedva 3ml a ceo dan sam purnjao. Nema prehlade, ipak je TH prejak za mene, bar ovaj dekang od 16mg. Probao i laki, ali isti osećaj.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-06-2015, 08:54   #21
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 116
Pohvaljen: 96
Nivo reputacije: 27
dandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svimadandellion je poznat svima

Rez u grlu je bar delimično i od kombinacije alkohola i secondhand dima. Ako si pri tome (a verovatno jesi) mnogo govorio glasno eto dobitne kombinacije.
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-06-2015, 15:24   #22
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 526
Pohvaljen: 701
Nivo reputacije: 110
Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

Rez u grlu je neminovan posle noci provedene u drustvu alkohola Kad mi se to desi sutra dan parim jedan deo dana 0 mg i vec predvece sve dodje na svoje mesto da ne kazem Svoëmesto

Svemir je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-07-2015, 00:33   #23
Lana
Nov član

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 5
Pohvaljen: 21
Nivo reputacije: 8
Lana je na dobrom putuLana je na dobrom putuLana je na dobrom putu

Bump

U jednoj od mojih prethodnih parilackih epizoda sam izgubila ukus tokom jedne visecasovne sesije parenja, pa sam otisla u kuhinju da se igram "da prodje" - to mi je tada bila strategija. Elem, igrala sam se pravljenjem preliva za salatu - prilicno aromaticnog, nerazblazenog, pa sam ga par puta liznula. Na pola posla mi je zazvonio telefon, pa sam mahinalno uzela i e-cig u ruku. I, gle cuda - ukus se vratio!

Recept: pomesati pola kasicice soli, 4 kasicice sirceta, pola kasicice tabasco sosa i doliti vode da napuni soljicu za kafu (one stare, male, fildzan-varijanta, iliti po danasnjem: za kratki espresso). Liznuti po potrebi, kad ukus krene da se gubi.

Druga opcija: limun na 1/4 i zagrizi. Meni limun slabije pomaze jer ga i inace tamanim, ali racunam da ljudima koji limunadu piju sa 3 lopate secera moze lepo da prodrma cula.

Parenje mentolkastih tecnosti povremeno (tipa par cugova na sat-dva) dodje kao dobra preventiva, a o vodi tj. hidrataciji necu ni da pricam.
Lana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-07-2015, 15:56   #24
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,445
Pohvaljen: 2,166
Nivo reputacije: 376
jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

Culo ukusa se vrati cim uzmem drugu vrstu tecnosti,uvijek parim 2 potpuno razlicite

Sent from my iPhone using Tapatalk

jav74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-09-2016, 22:31   #25
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 519
Pohvaljen: 937
Nivo reputacije: 148
AntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvaluAntonToni je za svaku pohvalu

Ja kada izgubim culo ukusa nebitno od cega,ne mora samo od preteranog parenja jedne arome, mogu i neki drugi faktori da uticu; preterano zacinjena a posebno ljuta hrana, neka zestoka pica u malo vecim kolicinama,gubitak cula mirisa usled prehlade,dug boravak u zadimljenim (od duvanakog dima) prostorijama, konzumiranje preterano hladnih pica i vruce hrane,prehlada, mesanje jakih intenzivnih ukusa u kratkom vremenskom periodu, konzumiranje preslane hrane, konzumiranje vece kolicine cipsa npr i ima jos mnogo raznih faktora. Zaboravih reci i upotreba nekih medikamenata,gelova i propilisa za lecenje ranica u ustima (afti)upala vilice i sl. Za vracanje cula ukusa dobro je pokmjesti krisku limuna ili popiti casu belog vina uz muckanje u ustima. Cak i neke paste za zube i vodice za ispiranje usta mogu dovesti do privremenog gubitka cula ukusa.
Meni licno kao sto rekoh pomaze kriska limuna posto alkohol ne pijem. Nekada mi pomaze i inhaliranje sinusanom ili nekim slicnim inhalatorom za nos. Ako vec mislite da ce cesce pranje zuba pomoci onda bi trebalo koristiti decije paste za zube koje su uglavnom vocnog ukusa i nisu toliko "agresivne".pomaze i ispiranje usta sa obicnom toplom vodom. Ovo sam napisao iz svog nekog iskustva radeci kao kuvar i culo ukusa mi je bilo veoma bitno a u takvom poslu cesto dolazi do zasicenja receptora na jeziku i privremenog gubitka cula ukusa. A ovo moze da se javi i usled gubitka cula mirisa zbog nekog razloga a ta dva cula su u cvrstoj sprezi i mnogo zavise jedno od drugog. Nekada pomaze i da se pojede i obicna jabuka ali ona koja nije preterano slatka a bas ne i kisela.
Nadam se da ce bar neko od mojih iskustava nekome pomoci. I naravno isusivanje usta i grla od strane vg-a. Tecnost (najbolje voda) u ne preteranim kolicinama. Po gutljaj dva u toku parenja vise puta. Mnogo bolje nego odredjenu kolicinu popiti odjednom.

Mi dosli a nismo morali...
Neko moze zato sto hoce a neko uvek nadje izgovor!
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:46 sati.