Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-08-2016, 08:28   #361
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,847
Pohvaljen: 12,840
Nivo reputacije: 1996
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: E-cigarete, zakonska regulativa i diskusije

Hvala ti cile, al zbog velikih obaveza moram da odbijem.
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-08-2016, 08:49   #362
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 55
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,369
Nivo reputacije: 552
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Chitam, uzivam.
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2016, 09:43   #363
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,613
Pohvaljen: 3,364
Nivo reputacije: 558
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

@cilemartinovic brate ovde na ovom Srpskom tlu ce pre da zazivi masovnija upotreba Teslinih modela automobila nego opstenarodni vape... Pri tom o skupljanju potpisa... Pa ovde se bre niko vise i nizasta ne buni, ne organizuje... Samo podmazu malo vise ono na cemu sede i teraj dalje... A cujem i da je zuta patkica nesto bolesna... Sve manje i manje izlazi na vodu...

PS Negde, negde se pojavi poneki sto bi se obracunao sa nekom vetrenjacom ali to su usamljani slucajevi...

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-08-2016, 10:04   #364
Pukan
Veteran

Pukan's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 40
Pohvala: 4,733
Pohvaljen: 2,966
Nivo reputacije: 378
Pukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputacijuPukan ima reputaciju

KIP KALM AND.. Inhalirajte se vejpom.

Pukan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-08-2016, 11:57   #365
cilemartinovic
Aktivan član

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 142
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 8
cilemartinovic je na dobrom putucilemartinovic je na dobrom putu

Hvala alfini za obavestenje i zao mi je ako je tako.
Posto situacija takva da svi pravimo zaliha vejp opreme, ovih dana cu ici kod ovog mog drugara(nesto cu mu i odraditi) pa da se snabdevam sa ulja i cevi ,boks modova.
Svesan da ni to nece trajati vecno zbog odsravljivanja zasravljivanja,ali sta je tu je, i zelim da uzivam u vejp inhalaciji sve do starosti i poslednjeg casa.a tih 5% cestica sto SZO nije pronasla meni bas godi i prija i uopste me ne brine jer ne nameravam da zivim 200god, ko fakir, i dosta mi je i ovog zivota sto zivim.
Zelim samo da uzivam u inhalaciji i vejpu narocito pod stare dane kada si star i nemas igde ikoga a to nas sve ocekuje ,ja cu barem se nauzivati u vejpu ako nista drugo.

Svestan sam vremena u kome zivimo i znam da se sve obrce oko novca,Drzava zivi od duvana,struje,naftnih derivata pa zahvaljujuci multimilijarderima i mocnika, ove grane moraju biti pod kontrolom i direktivi..

Citam neke clanke na internetu i ne mogu da verujem da 99% SZO placa nezavisne naucnike sirom sveta da nas uce i da pricaju da je vejp stetan a ne zdrav, a kao razlog navode 5%nekakve supstance od 1ml tecnosti samo njima poznatog,i da je sve cinjenica iako je sve laz.,
Kao sto sam rekao nije zavera vec prosta budalastina i bezobrazluk na terenu.
Zavera je ono sto se nezna a ovde je sve kristalno jasno.
Zele da ti oduzmu bilo koje pravo i racionalno razmisljanje,da ne postavljas nikakva pitanja vec da slepo verujes u njihov program i cilj.

Kazu i da GMO zdrav a da crveno meso,mast kancerogen i sve drugo,pa evo ja im porucujem sa ovog mesta da sam odrastao na golu mast namazanom na krisku hleba sa alevom paprikom a spremala mi moja cukunbaba stana koja je zivela punih 104 god,bog da jo dusu prosti a nikada nije isla kod lekara i cuvala ovce do njene 104-te god,a samo 2 zadnje nedelje svog zivota bolovala u krevetu.
Da kazem i to da odkada sam poceo da pusim jos u svojoj mladosti zdravlje sam narusio u potpunosti, lupanjem i preskakanjem srca,imam i ostecenje pluca a lekari su mi rekli da ako hocu da zivim da batalim cigarete,
eto za ovaj kratki period inhaliranja vejpom mogu da kazem da su sve tegobe nestale ko rukom odnesene,i plasi me mogucnost zabrane samog vejpa ,a sta cu ja da radim kad uzivam u ovome?
Ove vejp sirovine nemogu se smrznuti pa da sakupim zaliha za crne dane,problem je i odakle posle kupiti ecig i znamo da nista nije trajno i vecito.
Mislim da se treba boriti za nasa prava i da ako mi necemo da uradimo nista po ovom pitanju,izgubicemo i ovo malo sto imamo trenutno-a to je prelep osecaj inhaliranja vejpom a pod stare dane kad nam zakaze sva oprema i bez igde ikog bice nam sve miliji i miliji,..!?

Zapitajmo se sami u sebi i to jako dobro,
Moramo da odbranimo vejp i tacka.
Ko ne misli tako nek okaci vejp opremu o klin u stare dane jer ce upravo tad nemati na sta,
Sad mislimo da smo iskusni i da imamo opremu za citav zivot-to nije realno ni tacno i jednog dana ostacemo bez igde ista..
Zato treba zapoceti pod hitno jaku borbu i incijativu ako mislimo da i dalje vejpujemo i da se ovde druzimo.
cilemartinovic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2016, 12:08   #366
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Black market brate moj... Ne mogu oni nas toliko da stisnu a da mi ne mozemo da prdnemo...

Pa nije valjda da gorivo sipas na pumpi?

Staro 30-08-2016, 12:21   #367
cilemartinovic
Aktivan član

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 142
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 8
cilemartinovic je na dobrom putucilemartinovic je na dobrom putu

@alfini bio malo kod tog drugara,informisao se o opremi sta i kako,drzao u ruci raznu ecig opremu i saslusao savete..mogu da kazem da cemo jako tesko to napraviti na neki strug neki atomizer da dobro radi,zatim ove ociscene sirovine pg/vg za vejp,aroma,jakih baterija za vejp..tesko da cemo to sve imati na lageru pod stare dane.Sada je lako i imacemo za neku deceniju,a sta posle pod stare dane bez igde ikoga,kada su svi na tebe zaboravili i kada od uzitka u samoci imas jedino vejp.
cilemartinovic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2016, 12:29   #368
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 47
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,471
Pohvaljen: 6,806
Nivo reputacije: 998
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Vratimo se zakonima i regulativama: naređujem da prestanete da mračite!

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2016, 12:48   #369
MarkoTM
Moderator

Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,770
Nivo reputacije: 349
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Fun Facts(zanimljive cinjenice)

1. Ecig su manje stetne od obicnih cigareta, cak i do 95%. Preostalih stetnih 5% je verovatno ekvivalent setnji od sat vremena kroz bilo koje mesto sa povecanom koncentracijom izduvnih gasova.

2. Ovo je industrija od milijardu dolara, nece tek tako nestati sta god da se desi.

3. Ecig su nastale kao modifikacije baterijskih lampi, snacicemo se sta god da se desi. Pojedini atomizeri su pravljeni u Srbiji.

4. Sve sirovine koje koristimo se vec nalaze u slobodnoj prodaji i imaju primenu u drugim industrijama i nece nestati sta god da se desi. Od nikotina, vate, baterija, baterijskih lampi, prehrambenih aroma(dovoljno preciscenih za vejperske potrebe) i tako dalje i tako dalje.

5. A kad nas svi zaborave... imacemo lokalnu kafanu i onlajn prodaju pa nek crknu dusmani.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-08-2016, 12:57   #370
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,847
Pohvaljen: 12,840
Nivo reputacije: 1996
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Tema privremeno zaključana

EDIT: Tema otključana. Bio sam pao sa stolice, pa dok se pridignem...

@MarkoTM je sublimirao odgovore sve nedoumice koje se pojavljuju na poslednjih par strana, koje će biti prebačene u novu temu imena tipa "Neizvesna budućnost e-cig na planeti zemlji"... Jer su off...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-09-2016, 22:19   #371
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Zahvalili :
Staro 08-09-2016, 23:59   #372
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

E nek im je rekao...

Zahvalili :
Staro 15-12-2016, 18:29   #373
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 270
Pohvaljen: 334
Nivo reputacije: 84
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Sad mi nije jasno kako to, zabranili su da se e-cigare reklamiraju (verovatno putem medija) ne znam za pljuge, ali slobodno moze da se kontra reklamira. Tako danas na tv-u videh reklamu da su naucna istrazivanja potvrdila da su e-cigare podjednako stetne kao i klasicne cigarete (u pitanju je neka reklama tipa ostavite pusenje za 30 dana uz nase 100% prirodne travke...). Zasto i e-cigare ne mogu da se rklamiraju kao i pljuge sa onim obavestenjima tipa pusenje ubija i duvanski dim steti ljudima u vasoj okoloini.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-12-2016, 22:38   #374
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 319
Pohvaljen: 1,346
Nivo reputacije: 184
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Svaki šarlatan danas može reklamirat šta god 'oće samo da dobro plati, a pogotovo ako time državi, duhanskoj i farmaceutskoj industriji ne kvari biznis. Da bude jasnije, za razliku od e-cig. svakojake travke, travuljine, tableturine, hipnoze i razne vradžbine su u pravilu potpuno neefikasna sredstva za trajno ostavljanje pušenja. Toga je vrlo svjesna i država, a i ti šarlatani koji se reklamiraju prodavajući naivnim ljudima maglu. Zašto da zbog električne cigarete "ispaštaju" budžeti gorespomenutih industrija.... prepustite se državi da vas ona "izliječi" i "odvikne".

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll, iStick 30W + Kayfun Lite Pawns
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-12-2016, 23:25   #375
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Ja sam se prepustio rumu...a mislim da šećernu trsku video nije.

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:32 sati.