Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-12-2016, 19:36   #61
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,601
Pohvaljen: 3,351
Nivo reputacije: 555
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Glossary ili rečnik sleng termina i skraćenica

50%VGa i 50%PGa

Sastav tecnosti za parenje

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 19:37   #62
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,201
Pohvaljen: 1,357
Nivo reputacije: 211
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Odnos pg/vg u gotovoj tecnosti za elektronske cigarete. (Propilen glikol/biljni glicerin).

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-06-2017, 19:30   #63
milanez
Senior

Registrovan: Aug 2016
Godine: 39
Pohvala: 671
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 50
milanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosi

sta je Sub Ohm atomizer? hvala()
a mozda sam i nasao odgovor(Subohm - niskoomski, grejaci sa otporom ispod 1 Oma)
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-06-2017, 19:35   #64
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 44
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 165
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 201
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

И питање и одговор 😁

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-07-2017, 14:22   #65
milanez
Senior

Registrovan: Aug 2016
Godine: 39
Pohvala: 671
Pohvaljen: 146
Nivo reputacije: 50
milanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosimilanez ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Pomoc za pocetnike (sta kupiti itd.)

sta je reducir?hv
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-07-2017, 15:07   #66
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,373
Pohvaljen: 6,682
Nivo reputacije: 982
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pomoc za pocetnike (sta kupiti itd.)

Reduce, engl. = smanjiti

U nasem zargonu, cevcica koja smanjuje protok vazduha tako sto se njenim umetanjem suzava rupa za vazduh u centralnom srafu.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-07-2017, 20:45   #67
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od placebo Vidi poruku
Vapoholic i c-hell su old school a kolege koje lajkuju moje postove kad im kontriram su moderni

Pod stara skola stavljam Kayfune do v3 mini, sve sa malim kanger glavama, dual coil Orchid, Goblin, Billow. I nove boutique m2l RTA koje kloniraju SXK i SJMY. I neke karakteristike, recimo nastojanje na postizanju efekta sa sto manje snage. Vise nikotina, insistiranje na sto manje arome, na vodi u VG itd. Sve sto je neophodno da bi Kayfun radio kako treba :P
Moderno je po meni krenulo sa Aromamizerom i Bellus-om a doslo je do ovoga danas sa ogromnim dekovima i atomizerima od 24mm koji ne mogu da dobro natapaju jer su ostavili premalo razmaka izmedju komore i stakla da bi mogli da se ubace triple fused komodo grejaci. Kapacitet 2ml koja izvuces u dva daha na 50W. I max VG, SC i IG.
Cek, kako je old school arome bez?

Pa (bar sto se mene tice i par kolega) sinonim za old school su 510 atomizeri koji su zamisljeni za tankove ali su korisceni kao driperi zbog odlicne arome kao i Boge kartomizeri. A osim nekih prvih RBA/RTA, po kojeg gena i klirova, ovo su bili osnovi vejpa. I to oprema koja je dugo prezivela, neke novije stbari nadzivela a neki ih i dan danas koriste.

Pokazalo se da je u vejpu ama bas sve individualno ali mislim da je najprihvaceniji definicija stare skole MTL parenje sa vecim procentom nikotina, umerenom kolicinom pare i strujama do 12-13W.

Dovoljno je obratiti paznju na prve D2L sprave i pocetak takvog parenja da bi se zakljucilo sta je "old school".

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-07-2017, 20:53   #68
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,738
Pohvaljen: 12,728
Nivo reputacije: 1973
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mislio je na Amere klaudčejsere sa 67% arome. 😊
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-07-2017, 21:13   #69
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 197
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

E jbg, oni su kategorija za sebe, bili i ostali. Secam se davno, davno kada smo ovde tek pocinjali da ozbiljnije pricamo o DIY i razmenjivali iskustva da su FA arome (tada skoro jedine dostupne a da su valjale) pravljenje sa od nekih vec 1% (poput Epresa) pa do max 6-7% (ne mogu da se setih 2-3 koje su bas bile slabe za nase standarde) a oni su stavljali po 15-20% kao klasiku a ekstremi isli i iznad.

Sad si me podsetio na neka bas davna vremena.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-07-2017, 06:41   #70
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@Placebo

Old school (kad si me već mladoga ostario ) thanksuje:

- kvalitetne postove
- postove koji sadrže pomoć bilo kome
- postove u kojima se poklanja oprema/delovi/arome/tečnosti
- postove koji sadrže zahvalnost za pomoć/poklon bilo kome

ali (mala ispravka) takođe i sarkastično thanksujem:

- postove tipa "kupujem atomizer bilo koji", "kupujem ulje", "sprzio mi dualcoil subohm RDTA novu ego bateriju" itd.

Zahvalili :
Staro 16-07-2017, 12:32   #71
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 922
Pohvaljen: 1,056
Nivo reputacije: 150
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

sta je to stara skola nova skola, stvarno mi nije jasno, iskustvo je sta ja postujem, osoba koja je probala sve nacine parenja. osoba koja zna i razume sta je m2l ili d2l nacin parenja
e sad su veliki problemi kada neisusni parioci koji se bave samo jednim nacinom parenja kritikuju drugaciji nacin parenja o kom nemaju iskustva
ja nevolim kada osoba koja pari m2l misli da je njegov nacin parenja najbolji i daje najbolju aromu, misli da d2l je parenje zbog oblaka i nedaje dobru aromu, osoba koja tako misli je osoba koja nema iskustva o parenju
ja najvise parim d2l jer mi vise odgovara
evo sad parim m2l na kayfun v4 i prezadovoljan sam, aromu koju daje je vrhunska
sta zelim da kazem je da ja volim m2l i d2l nacin parenja [d2l mi vise odgovara]
paris sta ti vise odgovara, a ne sta ti neko drugi preporucuje
pozdrav parite bezbedno m2l ili d2l
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-07-2017, 12:46   #72
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

E moj zmaju... losa ti je premisa da mi nismo prosli kroz D2L maglu. Ja sam znao za par minuta da zamaglim sobu kao iz Karpenterovog filma. I tako skoro godinu dana. Onda sam skontao da to nije zdravstveno dobro a nije ni marketing dobar za nas "cause".

Nasa stvar da je drzala low profile, bez oblaka u javnosti TPD se ne bi desio...

Staro 17-07-2017, 11:03   #73
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,495
Nivo reputacije: 738
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Što bi rek'o Cane, bio sam svugde i radio sam svašta, ali D2L mi nije bio dobar drug. 😁

Ja sam kao i Vapoholičar probao i nisam se pronašao u tome. Na stranu to što smatram da je opasno puniti pluća isparenjima od pola mililitra tečnosti, svako ima svoje potrebe i zadovoljava ih kako on želi. Ali delim mišljenje kolege da je zbog (i dalje ga tako zovem i zvaću ga) ekstremnog načina parenja TPD lakše došao na snagu i dobili smo restrikcije koje samo teraju ljude da batale struju i vrate se analogiji.

Sent from my T03 using Tapatalk

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-07-2017, 11:38   #74
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Evo jos malo slanga:

Mod Hoarder - Vaper koji ima viska slobodnog vremena i para a manjka prostora da smesti svu opremu koju je sakupio.

All day vape - omiljena tecnost koja moze da se pari citav dan a da se korisniku ne prezasitie cula tj da konstantno oseca aromu tecnosti bez da mu se izgubi ukus, da ga tecnost smori ili da mu se smuci.

Izvor:
Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/electronic-cigarette-terminology-and-slang.285856/

Zahvalili :
Staro 17-07-2017, 13:04   #75
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 163
Pohvaljen: 417
Nivo reputacije: 103
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Samo mala dopuna da se ne zbune ljudi kad naidju, iako je manje-vise ocigledno...All day vape se uglavnom ili cesto srece po tekstovima kao skracenica ADV.

Ajd' kad sam vec tu da dodam i ja jedan izraz...

Go to vape (ili go to device) - oprema koju vejper uglavnom najcesce koristi, koju smatra najpouzdanijom i sl. Moze da se odnosi i na tecnosti.

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Tagovi
glossary, recnik, skracenice

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:44 sati.