Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-12-2016, 22:52   #61
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
E-cig: iKuun i200+Melo4,Osub baby 80W+Kayfun v5, iJust2
Pohvala: 462
Pohvaljen: 465
Nivo reputacije: 116
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: AKVARISTIKA

Marke su skupe. Uglavnom ime se kupuje. Moja je prepruka uvek bila DIY odnosno kod proverenog majstora ( uglavnom izbegavati stakloresce ), koji ce ti zalepiti akvarijum po meri koja tebi odgovara. E sad, malo je zeznuto to u Krusevcu.
Koje si dimenzije planirao ?
Filter ... Spoljasnji sa tri komore. Maximalne litraze do 25 litara.
Pumpa ... Atman at 104. Moze protok da se regulise.
Grejac atmanov od 100W.
Pesak ... Moze sa Morave, a moze i sa Rasine ( imam i prezadovoljan sam ). Grane,korenje, kamenje. Svega toga imas u izobilju
Rasveta . E to je tema posebna a uglavnom zavisi od planova.
Stalaza ... Moze metalna od kutija, a moze i drvena. Npr. od oraha

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-12-2016, 23:26   #62
Novak
Aktivan član

Registrovan: Jun 2014
E-cig: Cloupor mini 30w,VTC Mini 75w,Kayfuns,CloudOne
Pohvala: 148
Pohvaljen: 44
Nivo reputacije: 20
Novak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putuNovak je na dobrom putu

Ima lik u Siljakovcu kod Lazarevca,pravi od stakla 10mm.Sa sve haubom i unutrasnjim filterom oko 100 eura.Zagubio sam broj sutra cu da nadjem pa cu da ti posaljem.
Pusti ti nikoura on je poznati akvarista,za pocetak ti je 100l dovoljno.
Kod:
http://www.akvarijum.org/forum/
ovde imas njegove besne postavke.

Novak nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-12-2016, 23:45   #63
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Lik se zove ... Ajd da mu ne spominjem ime ali je dobar i pouzdan. Od njega su ucili mnogi. Sad ne znam koliko je akrivan.
Tu je i "lik" iz Smedereva , kao i par njih iz Beograda. Necu ove iz Vojvodine da spominjem .
Mislim da sam u oglasima video i nekog iz Nis-a ali ... ali ?

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Staro 23-12-2016, 00:07   #64
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,309
Pohvaljen: 1,983
Nivo reputacije: 358
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Sto se tice akvarijuma tj staklo i sastavljanje, taj deo mi je aj da kazem pa lagano, jer prijatelj je svoj akvarijum sastavljao i sastavljao je dosta akvarijuma drugarima. Naravno, covek nije po fazonu da sklepa pa kako ispadne, garantovano je precizan pa cak sta vise i ako mu pobegne stranica 0.5mm i da ja to ne primetim on ce da polomi sve i da kupi materijal i da sastavi u mikron da sve odgovra. Uglavnom, to me ne brine
Dimenzije akvarijuma ce biti u skladu sa prostorom eventualno ako bude pravljeno postolje onda ce se kalkulisati, ali ono sto se meni u glavi mota je 80*40*50.

Atman koliko vidim svi kao marku predlazu. Imacu to u vidu.
Sto se tice osvetljenja, planirao sam LED ali u DIY reziji. Ne zbog potrosnje i cene vec zbog kolicine osvetljenja. E sad, ako sam dobro ukapirao i osvetljenje ne sme biti prejako zbog biljaka i ne sme biti 24h dnevno?

Sto se tice dekoracije tj pesak, biljke, panjevi itd... mislio sam sve to da kupim u nekoj od prodavnica u Krusevcu ali svakako DIY vise podrzavam.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 01:21   #65
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,240
Nivo reputacije: 538
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od nikouro Vidi poruku
Tu je i "lik" iz Smedereva
Послато са PSP3452DUO
Anton?

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 02:28   #66
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Ne, Sale.
LED osvetljenje je trenutno hit. Problem je u tome sto se jos uvek istrazuje odnosno jos uvek se trazi pravi spektar, odnos Litra/ Lumen, PAR. Previse kombinacija pa treba sve to uzeti sa odredjenom rezervom. Svetlo u principu gori 12 sati ali kod novoformiranog akvarijuma ono je manje od 12 sati sto zbog nutrifikacije, sto zbog prilagodjavanja biljaka.
Dekoracija ... Zasigurno mozes da nadjes koren sljive, tresnje, visnje, kruske, jabuke ... Neces se pokajati
Tu smo, ako sta treba 😁

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 09:54   #67
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,563
Pohvaljen: 1,268
Nivo reputacije: 283
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Dimenzije akvarijuma ce biti u skladu sa prostorom eventualno ako bude pravljeno postolje onda ce se kalkulisati, ali ono sto se meni u glavi mota je 80*40*50.
Nisi rekao koja ti je visina a koja dubina. U svakom slučaju, ako ti prostor i mesto na kom će biti akvarijum dozvoljavaju, idi na veću visinu, a manju dubinu (od prednjeg stakla ka zidu). Bolji je vizuelni efekat, ribama ne znači ništa, a biljkama prija da mogu da rastu u vis. Ako recimo odeš na 80x30x60, nećeš morati ni rasvetu da preračunavaš. Druga varijanta je recimo 90x30x50.

Što se ostalih predloga tiče, kolege su rekle veći deo svega što treba, ja ću da dodam da i na FT imaš nešto opreme, ukucaj "aquarium" u pretragu, možda se nađe neka sitnica koja ti zatreba, pa je ubaciš u neki paket da zaokružiš cifru.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 10:50   #68
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Donekle. Efekat "dubine" postizemo postavkom u akvarijumu. Sa druge strane visina akvarijuma tj dubina vode iziskuje profi rasvetu, koja nije nimalo jeftina a uglavnom akvarista posadi standardne biljke. Sto bi se reklo "Bacanje para" i nista vise. Tesko je naci rasvetu za visinu od 60 cm.
Za duzinu koju si planirao a to je 80 cm, sirinu od 40 cm ja bi isao na visinu od 47 cm. Imao bi vodeni stub od 42-43 cm. Sve ovo drzi 8-ca bez problema.
Sa druge strane, ako planiras neke ciklide da drzis u akvarijumu i da koristis 10-ku staklo onda dimenzija je d100 x s50 x v50 ... I odosmo sa litrazom

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Staro 23-12-2016, 11:40   #69
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Pa to je ono sto sam i ja od prilike racunao, d80 s40 v50, 10mm staklo i dobijem unutrasnje mere d78 s38 v49 i kad bi oduzeo 4-5cm za posip i ostale zezancije mislim da bi diobio litrazu oko 125-126litara.

Sto se tice osvetljenja isao bih na ovu varijantu

Sa tim led cipovima od po 3w lako bih mogao 150w da napravim za nekih 20e sto po meni nije mnogo ali se plasim da tih 150w daje previse lumena Naravno, jasno mi je da kolicina osvetljenja zavisi i od dubine akvarijuma, kolicine vode, kolicine biljaka, vrste biljaka itd itd.

E sad, sto vise citam sve vise shvatam da ce od prilike sastavljanje akvarijum tj stakleni deo i pumpe filteri i ostalo biti laksi deo. Tezi deo ce mi biti odabir bilja i ribica

Od prilike, ono sto mi nije jasno shvatim i otvorim poglavlje novo koje ne razumem i tako u krug

Staro 23-12-2016, 12:06   #70
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,563
Pohvaljen: 1,268
Nivo reputacije: 283
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Mislim da je 10mm predebelo za 100 litara, od tog stakla možeš praviti mnogo veće litraže. 6mm sa dobro postavljenim ojačanjima ili 7mm-sko staklo je sasvim ok za 100tinak litara. Imao sam akvarijum od oko 60l od 5mm-skog stakla sa ojačanjima i nije mu ništa ni dan danas. (duga je priča zašto nije u funkciji... :( )

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-12-2016, 12:33   #71
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Zalepio sam dovoljno akvarijuma da mogu da napisem da one planirane mere mogu da se zalepe sa 8-com Float staklom. Za 10-kom nema potrebe a sa 6-com gubi se estetika akvarijuma, a takodje otezava se i sama manipulacija oko akvarijuma zbog ojacanja. Kada se preracuna utrosena 6-ca i silikon dodje se skoro na iste novce kao da se akvarijum zalepi 8-com.
LED ... Ovde ima previse da se pise.
Ovo je moja rasveta :

Sta god radio koristi 3w chipove, Kineske brendirane, nikako no name, pastu za procesore + srafice, minimalno 2mm aluminijum ... PC napajanje.
Da ne linkujem ja ( ne ide ), ima gore linkovano ka jednom forumu, u delu Rasveta, ima zanimljivih tema
p.s
Zaboravio da napisem. Pokusaj da nadjes Saudal Silirub Aq silikon. Dokazan pri lepljenju akvarijuma. Na drugom mestu, po meni, Beorol Aq. Po specifikaciji lepi akvarijume do 250 litara, ostali proizvodjaci ne napominju taj detalj.

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Zahvalili :
Staro 23-12-2016, 12:49   #72
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Znaci to je to od prilike, crvena plava i od 3 do 6500kelvina..sve to da se ukombinuje.
Sto se tice cipova, mala je razlika u ceni onih no name i brendiranih ali se kasnije ispostavi da su skuplji oni jeftiniji 😂

Sent from my P8l

Staro 23-12-2016, 13:52   #73
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Ovi no name brze korodiraju. npr. Epistar nije los. Za 6-7 meseci jos ivek su kao i prvog dana.
Kombimacija ;
Full spektar
Oko 6500 K
10 000 K
Od 450nm do 465nm
Eventualno zelena, nama efekta na fotosintezu ali lepo boji biljke

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Zahvalili :
Staro 28-12-2016, 15:57   #74
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 908
Pohvaljen: 962
Nivo reputacije: 156
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

Proslo je dooosta vremena od mog poslednjeg akvarijuma, ali ja sam, za slatkovodni akvarijum, uvek pre za kanister filter nego za te staklene. Moze da ostvari veci protok, bezbedniji je sto se tice prelivanja, lako se odrzava, a ne zauzima mesta u/pored/iza akvarijuma. A sto se kvaliteta filtracije tice, meni je bio dovoljno dobar pocetkom `90-ih i za mrescenje Diskusa.
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2016, 13:40   #75
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Vremena se menjaju
Ozbiljno. Kanister filteri su i danas visoko rangirani. Doduse ne svi jer neke kopije znaju korisniku da donesu vise straha i patnje nego li zadovoljstva. E sad, nije svakome pristupacan. Kostaju puno pa se velika vecina akvarista okrece spoljnjem staklenom filteru ( trokomorni ili sump ).
Ono sto je bitno u celoj prici jeste da je on, stakleni, funkcionalan i bezbedan. A itekako moze i jedno i drugo da bude.

Послато са PSP3452DUO

Ω + V + W =

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:14 sati.