Forum

Farbanje ili folija u NS - pitanje - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-12-2016, 14:15   #1
repa04
Iskusan član

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 67
Pohvaljen: 90
Nivo reputacije: 27
repa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svima
Uobičajeno Farbanje ili folija u NS - pitanje

Imam vapedroid c1d2 radi kao zmaj, jedina je mana što ova farba sto je fabricki naneto(rubberized finish) iako je jako dobrog osecaja u ruci, guli mi se u malim peckama...zanima me da li neko zna nekog ko bi primio da prefarba, ili da stavi foliju na njega(preferirano neki mat crni) u okolini NS ili bar zna odakle da nabavim neku foliju pa da sam nabudzim. Unapred hvala svima na pomoc.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-12-2016, 17:11   #2
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 329
Pohvaljen: 631
Nivo reputacije: 115
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Farbanje ili folija u NS - pitanje

Folija tesko da moze da se nabudzi, mora da bude secena u pravim dimenzijama.

Ako mod moze da se rastavi onda mozes da ga das na powder coat, ako neko hoce da se zeza sa tim ili da farbas. Za powder coat je nezgodno to sto je debeo nanos a tolerancije su male. Ako farbas znaj da svaki aerosol otpada, bez pbzira na prajmer i lak tako da te boje preskoci.
Mozes da probas Alkyton 4u1 koji bi trebalo da je nabolji ili Irkom, za pocinkovani lim. Ima i Helios Tessarol ali je bolji Irkom 3u1.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 17:23   #3
gogic.bozidar
Iskusan član

gogic.bozidar's avatar

Registrovan: Jun 2014
Godine: 41
Pohvala: 245
Pohvaljen: 121
Nivo reputacije: 29
gogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosi

U Novom Sadu kvalitetne folije možeš naći u NS GRAFO PROM: ŠTAMPARIJA - Alekse Šantića 72.
Ja sam dva moda prelepio sa njima i evo drže se već par meseci odlično, nigde ni traga od korišćenja.
Izađe oko 400 dinara parče, 10 cm x > 1.5 metar (ne znam koliko tačno).
Minimalna širina koja može da se kupi je 5 cm ali preporučujem da ne kupuješ manje od dužine moda plus 1 cm.

@oliverbanjas je sa tim folijama savršeno oblepio svoje modove, tako sam i saznao za tu prodavnicu
gogic.bozidar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 18:55   #4
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 795
Pohvaljen: 341
Nivo reputacije: 72
pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi

Malo falilo da ga uzmem sebi, plasila me boja pa odustao....steta lep modic

Vazno da se mi druzimo
pupufna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-12-2016, 19:27   #5
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,169
Pohvaljen: 1,933
Nivo reputacije: 457
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Pogledaj @Svemirove radove ,on je iz ns a i ima par lepih varijanti sa folijom
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 19:57   #6
repa04
Iskusan član

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 67
Pohvaljen: 90
Nivo reputacije: 27
repa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svimarepa04 je poznat svima

Hvala svima na odgovorima.

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-12-2016, 20:09   #7
gogic.bozidar
Iskusan član

gogic.bozidar's avatar

gogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosigogic.bozidar ima čime da se ponosi

Ovako izgledaju moji modovi koje sam oblepio tim folijama.
Ima još dezena u radnji, preporučujem da bude reljefna.

Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 20:50   #8
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 34
Pohvala: 611
Pohvaljen: 332
Nivo reputacije: 63
oliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosioliverbanjas ima čime da se ponosi

Pfff... ja savrseno oblepio kockaste modove a ti solo....

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
oliverbanjas nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 17:10   #9
gogic.bozidar
Iskusan član

gogic.bozidar's avatar

Napokon da nađem vremena da presvučem moj IJOY Asolo i da pokušam da prenesem moja iskustva sa oblepljivanjem modova sa auto folijom.

- Potrebno je prvenstveno dobro očistiti mod i eventualno isturpijati neravnine ako ih ima na modu. Konkretno, Asolo je napravljen od aluminijuma pa se obična turpija za nokte pokazala odlično kod tako mekog metala, mada verujem da se uz malo više truda može isturpijati i uglačati bilo koji materijal. Ovako je izgledao moj mod:

- Praksa mi je pokazala, za način kako ja lepim foliju, da je bolje prvo oblepiti gornju i donju stranu moda pa tek onda preći na stranice jer se tako stvara lepša veza između dva parčeta folije. Konstantno treba koristiti fen i preporučujem da to bude neki manje snage jer je kod jačih maltene neizdrživo na rukama koliko je vruće pri manipulisanju folijom dok fen radi a kad se smanji na slabije duvanje onda temperatura nije dovoljna da postigne dobar efekat pri spajanju.

- Grejanjem, folija postaje elastična, rastegljiva i mekša pa je prilično jednostavno kod zakrivljenih delova moda noktom ispeglati nabore kao što se vidi na slici. Dovoljno je ispraviti par milimetara jer ćemo višak odseći skalpelom. Ovde sad dolazimo do dva moguća načina spojeva između stranica moda. Meni se ovako kako su prikazani na slikama, spojevi skoro pa večni i neuništivi, sa napomenom da se ovim načinom dobijaju, da ih nazovem, "lajsnice" oko celog moda širine koju sami odredite. Meni je lično, 2mm prava mera. Jako je bitno da viškove savršeno odrežete skalpelom jer će u suprotnom, lajsnice biti krivudave i ružne. Najbolje je koristiti lenjir pa skalpel uz njega kao što se vidi na slici dole desno.

- Ovako to otprilike treba da izgleda. Još da napomenem, da je moguće praviti spojeve bez tih prepusta sa strane (tako sam recimo oblepio VTC mini-ja), prosto sečete skalpelom sve viškove do samih ivica ili već pripremljeno parče koje ste isekli makazama (što je praktično skoro pa nemoguće a da bude savršeno tačno i lepo). Ovaj način ne ostavlja ni delić milimetra prostora za grešku, sve mora biti savršeno izrezano i uklopljeno, a opet, kao što se i meni desilo na VTC-u, konstantnim korišćenjem, neminovno je u nekom trenutku da se neki od tih spojeva odvoje. Tako da definitivno preporučujem način koji sam prethodno opisao i kako se vidi na slikama. Ponavljam, takvi spojevi su skoro pa neuništivi, IJOY Solo mini-ja mesecima koristim tako oblepljenog i nigde ni trunke nije krenulo da se odlepljuje.

- Oko 510 konektora, otvor napraviti skalpelom.

- Dno moda, zajedno sa poklopcem za baterije je stvarno bio izazov. Jako puno ivica, prevoja i spojeva.

- Srećom, ove folije imaju izuzetan stepen rastegljivosti kad se zagreju tako da je uz malo truda moguće dobiti estetski vrlo prihvatljiv rezultat. Nikako ne zaboravite da izbušite rupice za ventilaciju gde god postoje !!!

- Pravljenje otvora za tastere takođe zahteva mirnu ruku i savršenu preciznost kod sečenja. Preporučujem male makaze kao na slici, zakrivljen oblik jako pomaže kod rezanja kružnih i polukružnih rezova ali morate biti izuzetno strpljivi kad sečete po ravnoj liniji. Obavezno mali hod makazica, pažljivo, polako i ispašće odlično.

- Ostao je najlakši i najlepši deo posla, uklopiti otvore da legnu na ekran i dugmiće uz konstantno korišćenje fena. Elastičnost folije dozvoljava greške u rastojanju između otvora cca 1mm, samo je dobro zagrejte i sve se da lepo uklopiti, sami otvori moraju biti savršeno izrezani. Preko ivica moda više ne pravimo nikakve prepuste i jednostavno režemo skalpelom uz samu ivicu, zagrevamo jako foliju dok se ne slepi sa folijom koju smo prethodno prepustili sa vrha i dna moda. I to je to !!! :-)

- Možete praviti i dekoracije sa drugim bojama bez bojazni da će se oštetiti prethodno nanešena ako vam se ne svidi rezultat pa odlepite tu koju ste naknadno zalepili.
Staro 09-01-2017, 21:11   #10
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža x 2 i ostala potpora
Pohvala: 133
Pohvaljen: 406
Nivo reputacije: 103
BobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosiBobanNB ima čime da se ponosi

Поучно и корисно ко хоће сам да се испроба.

BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2017, 11:53   #11
Dellboy
Senior

Dellboy's avatar

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 419
Pohvaljen: 285
Nivo reputacije: 60
Dellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosiDellboy ima čime da se ponosi

Isprobano. Nije loše za prvi put.

Dellboy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2017, 14:16   #12
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 273
Pohvaljen: 1,076
Nivo reputacije: 147
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Prije...

...i sad

Najobičnija cetifix samoljepljiva folija (dobio džabe, ostalo mi još za najmanje 50 modova ), skrojeno na brzinu, zalijepljeno još brže... za detalje i greške me nije briga jer je ovo ipak "radni" mod... uglavnom, drži već skoro mjesec dana...

Eleaf iStick Pico, iStick 40W TC, Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2017, 14:45   #13
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 27
Pohvala: 249
Pohvaljen: 319
Nivo reputacije: 78
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

A jel neko razmisljao o folijama u spreju Plasti Dip?
Mislim da je to najlakse naneti a isto kao folija moze da se skine.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2017, 15:57   #14
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,232
Pohvaljen: 3,030
Nivo reputacije: 505
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Zar ne rade felne sa tim?

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2017, 16:04   #15
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,696
Pohvaljen: 1,706
Nivo reputacije: 330
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

I ovo moze da bude zanimljivo.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:41 sati.