Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-11-2014, 21:49   #16
teodorica
Senior

Registrovan: Dec 2013
Godine: 41
Pohvala: 529
Pohvaljen: 403
Nivo reputacije: 103
teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: pomoc oko odnosa i razblazivannja

Nisi skontao osnovno-secenje nikotinske baze.Dok to ne savladas neupustaj se u muckanje,sebe radi
teodorica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 21:52   #17
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,423
Pohvaljen: 4,374
Nivo reputacije: 720
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Čist VG je jako gust, i može se desiti da ti zagoreva tečnost na grejaču, zato u tih 100 ml VG-a dodaj 3-5 posto vode. Kada sve to pomešaš sa 100ml 36mg dobićeš 200 ml na 18...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 21:52   #18
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 549
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od sreja Vidi poruku
Izvini i gorki sto nisam nasao nigde sto me zanina.sori sto sam pitao a zar zato nismo svi ovde.i u temi sam doziranja ili sam pricao o brzini i km na sat.ostalima se puno zahvaljujem.
Ne moras da se izvinjavas. Ja sam ti sam o rekao da potrazis temu sa nazivom, slicnim time sto te zanima, i neko ce odgovoriti.

Da ne jurim sada, ali ovako na brzinu, samo u delu "Doziranje" i Baze" imas:

Razredjivanje i mesanje baza

Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Pitanje

Razredjivanje

Molim Vas za pomoć oko prvog mixa..

Doziranje na 100ml

Mesanje baza

Pitanjce!

Pretpostavio sam da nisi ni trazio, a ne da nisi nasao to sto si trazio medju temama, pa sam ti napisao to sto sam ti napisao.

Citat:
Originalna poruka od sreja Vidi poruku
Hvala.ovo sa vpg bazom skontao.a pg 100ml koju imam sa 36mg u sebi i na nju sipam 100ml vg sa 0 mg.dali dobijem onda 200ml 18mg nikotina po mililitru slontom sam savrseno odnos vodw arome i pg samo be u racunici buni nilotinska kolicina

Evo ti post (na nesrecu moj) sa teme koji sam ti prvu postavio kao reper za gde pitati.

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku

Ne kapiram zasto se toliko komplikuje oko mesanja baza?
Primer? Evo ga primer:

1. Nikotinska baza
Trenutno imam 100ml VZ baze (48mg/ml nikotina), a zelim da napravim bazu 6mg/ml.

2. Domaci Vg
Kupim u domacim radnjama 1 litar VG, i dodajem mu vodu, jer je previse gust. Da bih mogao da sipam vodu, prespem u dve flase (2x500ml), i u svaku dodam po 60ml destilovane vode (12%). Procenat vode zavisi od opreme na kojoj ce se tecnost koristiti, i najcesce je to od 10 do 15%. Neko voli da dodaje alkohol umesto vode, ili bar umesto jednog dela, ali ja ne koristim alkohol u miksu pa o tome necu pisati.

3. Domaci Pg
Kupim u domacim radnjama 1 litar PG, i ne dodajem vodu, jer mu je gustina ok.

Napomena: Ne kupovati bilo koji Pg i Vg. Procitati ovu temu: Link

4. Procenat nikotina.
Hajde da probam da objasnim skolski.

100ml 48mg/ml + 100ml 0 mg/ml = 200ml 24mg/ml.

200ml 24mg/ml + 200ml 0mg/ml = 400ml 12 mg/ml.

400ml 12mg/ml + 400ml 0mg/ml = 800ml 6mg/ml.

Dakle, dobicu 800ml baze 6mg/ml, ako u 100ml 48mg/ml dodam 700ml 0mg/ml.

(za 12mg/ml na 100 bih dodao 300ml, a za 9mg/ml na 100 bih dodao 500ml.)
Isti (slican) je princip racunanja za bazu 36, 38, 24 mg/ml...

5. Odnos Pg/Vg
Baza koju sam kupio je bila 100ml (50mlVg/ 50ml Pg), a ja zelim da dobijem 800ml 70/30 Vg/Pg, sto znaci da sadrzi 560ml Vg / 240ml Pg. Oduzmem od te cifre 50ml Vg i 50ml Vg, koji su bili u 100 ml baze koju razblazujem.

Dakle, da bih 100ml baze (snage 48mg/ml, 50/50 Vg/Pg) razblazio na 6mg/ml (70/30 Vg/Pg), dodacu 510ml razredjenog Vg (560-50) i 190ml Pg (240-50), i dobicu 800ml baze, snage 6mg/ml i odnosa (70/30 Vg/Pg).

Sto se mene tice, uopste me ne zanimaju tezine sastojaka, jer preciznije od ovoga mi nije potrebno. Ne zanima me ni da li dobijam 6,5mg/ml umesto 6, jer to sto dobijam je ono sto mi odgovara.
Ako je nekom cimanje da racuna i misli da treba preciznije od ovoga, nek skine neki kalkulator i kupi digitalnu vagicu. Poshtujem...

Ali ako jos uvek nisi siguran ni kako da secesh nikotinsku bazu, moj ti je savet da citash i proucavas materiju par dana (nedelja), pa tek onda da se bacish na mix.

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 21:58   #19
sreja
Nov član

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 10
sreja je na dobrom putu

Skonto to je to sta da radim.muzicarksa posla mnogo imrovizacije.zaboravio na matematiku.hvala ham skontao sam sta mi nije bilo jasno hvala svima
sreja nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 22:10   #20
Katy
Juice Master

Katy's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 2,375
Pohvaljen: 2,023
Nivo reputacije: 347
Katy ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputacijuKaty ima reputaciju

Muzicar javi kako je prosao prvi mix, da znamo da ne brinemo
@ Mamic

Katy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2014, 07:57   #21
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,035
Pohvaljen: 4,733
Nivo reputacije: 857
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Gorki za moderatora
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-11-2014, 09:19   #22
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 549
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-12-2014, 17:57   #23
standza
Veteran

standza's avatar

Pohvala: 433
Pohvaljen: 570
Nivo reputacije: 124
standza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalu

Ja sam danas muckao 3 x 90 ml i prvi put sam koristio kojekakve kalkulatore. I ko budala zaracunam 10 % vode. I ranije sam ubacivao u cist VG 0 mg 10 % ali danas slusam kalkulatore neke i na jednih 90 ml ubacim 9 ml vode. Ostale dve 90 ml sam racunao vodu ali je nisam ni ubacio jer sam imao za toliko VG 90% + 10% vode. Vec me glava zabolela kada sam razmislio i skapirao sta sam uradio.
Sto je najgore nisam jos ni siguran dok sve ne probam. A hteo sam da predjem sa 12mg na 10mg. Jos se dovatim 70mg PG baze....

Cu se kacim na najblize drvo
standza je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-12-2014, 18:03   #24
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,230
Pohvaljen: 1,961
Nivo reputacije: 464
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Onda barem modera
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-12-2014, 19:10   #25
Iva
Veteran

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 265
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od standza Vidi poruku
Ja sam danas muckao 3 x 90 ml i prvi put sam koristio kojekakve kalkulatore. I ko budala zaracunam 10 % vode. I ranije sam ubacivao u cist VG 0 mg 10 % ali danas slusam kalkulatore neke i na jednih 90 ml ubacim 9 ml vode. Ostale dve 90 ml sam racunao vodu ali je nisam ni ubacio jer sam imao za toliko VG 90% + 10% vode. Vec me glava zabolela kada sam razmislio i skapirao sta sam uradio.
Sto je najgore nisam jos ni siguran dok sve ne probam. A hteo sam da predjem sa 12mg na 10mg. Jos se dovatim 70mg PG baze....

Cu se kacim na najblize drvo
Nista meni nije jasno sta si radio
Ako si stavio 10% na VG , moze to da prodje , takoreci klasika

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-12-2014, 19:45   #26
standza
Veteran

standza's avatar

standza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalu

Na dve sam stavio 10% na VG (imao smuckano) ali sam racunao i 10% vode svakako, tako da nisam dodao PG/VG kako treba. Bar se meni cini da je tako.
Drugu bocu sam dodao 10% vode na ukupnu zapreminu - ova flasa me najvise brine
Staro 10-12-2014, 19:50   #27
Guru
Veteran

Guru's avatar

E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,035
Pohvaljen: 4,733
Nivo reputacije: 857
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Promuckaj to i ne ****

Sent from my M7+1
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-12-2014, 20:13   #28
Iva
Veteran

Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od standza Vidi poruku
Na dve sam stavio 10% na VG (imao smuckano) ali sam racunao i 10% vode svakako, tako da nisam dodao PG/VG kako treba. Bar se meni cini da je tako.
Drugu bocu sam dodao 10% vode na ukupnu zapreminu - ova flasa me najvise brine
sad sam na mobu
ako sam razumela imao si 3 boce
na prve dve u vec razredjeni vg sa 10% si dodao jos 10% vode na ukupnu kolicinu pg/vg ( nigde ne kazes koji ti je taj odnos), to moze biti retko
jer ako si nikotin uzimao u pegeu tu vec ima fabricki vode

Zahvalili :
Staro 10-12-2014, 23:52   #29
standza
Veteran

standza's avatar

Ma bre ovi kalkulatori racunjaju sve drugacije! U prva dva jesam imao vodu u VG ali sam zaracunao i vodu. U drugom sam racunao vodu al na komplet muckanje.
Sto kaze @Guru, snacicu se nekako, al mi se desilo da sa 38mg inawera gde sam sipao 10 ml baze+5mlPG+15mlVG(razmuckanog sa 10% vode) + aroma predjem na drugu semu i sve zeznem. NAGLASAVAM da nije do mene nego kalkulatora! Ja sam, ionako, nepogresiv...
Zahvalili :
Staro 11-12-2014, 00:00   #30
Iva
Veteran

Dobro je ... a ja se nasekirala , bitno da si ti nepogresiv
Poparices ti to, bitno da se ne otrujes ... pa sledeci put kreni 3 dana ranije da gledas koji je kalkulator dobar

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:42 sati.