Forum

Pomoc oko odnosa i razblazivanja - Strana 7 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-10-2016, 22:32   #91
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 100
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 12
milanez je na dobrom putumilanez je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Pomoc oko odnosa i razblazivanja

to nisam do sada naucio ,cini mi se i da sam procitao negde al kao pocetnik nisam kapirao
da se izvuce 100ml vg i doda 100ml vode i tako dobije litar vg baze ...pozzzz
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-10-2016, 23:29   #92
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,032
Pohvaljen: 630
Nivo reputacije: 158
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Razlika izmedju VG-a i VG baze je u tome sto baza ima vodu u sebi i tako se koristi. Ako kupis VG dodajes vodu, ako kupis VG bazu onda zaboravis na vodu.

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-10-2016, 23:35   #93
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

to znam al nije lose sto si napomenuo jer u zaletu se mozda ne bi setio i dodo bi vodu u vg bazu ,no , ne nameravam da koristim vg . verovatno cu uzeti pgvg bazu i dodavati samo pg ,
Staro 02-10-2016, 09:17   #94
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 334
Pohvaljen: 502
Nivo reputacije: 96
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Druze, ja tebi ne bih smeo da prodam 100 mg/ml bazu, pa da je placas suvim zlatom. Na stranu sto hoces nesto da postignes sto vecina nas ne razume, tj da naneses bol sam sebi, vec se igras sa stvarima koje uopste nisu bezopasne, a osnovne pojmove ne razumes.
Nikotin je do izvesne jacine i kolicine relativno bezopasan, ali kada se predju neke granice postaje vrlo opasan i na tvom mestu bih poveo racuna o nekim stvarima.
Prvo, diy tecnosti se prave tako sto se u bazu odredjene jacine dodaje aroma.
Drugo, baza se sastoji od 4 sastojka: nikotin, pg, vg, voda.
Trece, nosac nikotina moze biti pg, a moze biti vg.
Cetvrto, u zavisnosti od licnih preferenci i nacina parenja pravis odnos pg:vg u bazi.
Peto, u bazi, u odredjenoj kolicini mora uvek biti vode. Da li ces tu vodu dodati prvo u vg, ili kad vec izmesas nikotin, pg i vg, stvar je iskustva i licnih preferenci.
Sesto, th, to jest, udar u grlo, se dobija uglavnom kombinacijom pg i jacine nikotina. Sto vise pg i sto jaci nikotin.
I tu dolazimo do glavnog problema, koji ti ne razumes - postoje granice do kojih se moze pojacavati nikotin a da to bude relativno bezbedno, a po meni, to isto vazi i za pg.
Ako predjes te granice, verovatno ces u jednom trenutku i osetiti taj bol u grudima za kojim zudis, samo se plasim da ce iza toga slediti nesto sto ce ti se manje svideti.
Bolnica, a u gorem slucaju...
Ne trazi djavola, on ionako sam dolazi.
drako je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-10-2016, 10:13   #95
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,687
Pohvaljen: 11,213
Nivo reputacije: 1695
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Forum ne može biti odgovoran za vaše samoubilačke namere.
Ubijajte se na svoju odgovornost!...majko...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2016, 20:36   #96
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 381
Pohvaljen: 687
Nivo reputacije: 126
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od zajchik Vidi poruku
Al si se uhvatio ti za PG . Pg pomaže da dobiješ TH, ali ne u toj meri koliko misliš. I ja sam zbog radoznalosti probao čist pg, ali veruj mi da nećeš dobiti mnogo u odnosu na recimo 50/50. Probaj 10ml sa 70/30 pg/vg, i 50/50 i videćeš da je razlika izuzetno mala to jest neprimetna. Uostalom već si probao i uverio si se da to nije tako. Mnogo je veća razlika kada ima puno VG u tečnosti, para nije tako rezska ne grebe i prosto klizi niz grlo. Kako i ne bi kad je glicerin masan jel te.
Apsolutno se slazem i pitam ovo od kako sam poceo da muckam. Jedina prednost visokog PG je manje pare, ali samo na niskim snagama inace je vec preko 20W ima previse.

Vec danima testiram u driperu tri flasice smucene sa 3mg nikotina 4% FA Almond arome, u sledecom razmerama:

PG/VG/H2O
70/30/2.1
50/50/3.5
30/70/5

Nikakve razlike ni u ukusu ni u th ne primecujem. Jedino sto 70PG pravi manje pare i kao sto si rekao ne klizi. Pre bih mogao da kazem da je VG prijatan za grlo nego da PG ima neki poseban TH. I sa aromom je jako slicna situacija. 30/70 i 70/30 konkretno ova aroma ima lepsi ukus na vecem VGu a mozda malo jaci miris na vecem PGu, ali u svakom slucaju za mene zanemarljivo.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2016, 02:22   #97
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 283
Pohvaljen: 554
Nivo reputacije: 152
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Stavi nikotin na 6 ili 9mg pa onda probaj 70/30 i 30/70 i vidi sta ce vise da odere. Isto nije sigurno.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2016, 09:55   #98
placebo
Senior

placebo's avatar

placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Miksao sam 3mg i testirao na RDA na 0.5 ohm 25-30W, sto su sve vrednosti koje uglavnom i koristim. Na 6mg sam koristio skoro godinu dana i isti su utisci, stim sto sa 6mg imam vise nego jak TH i sa 70% VG.

Ne kazem da nece da dere grlo, nego da nije to neka magija PG-a da pojacava TH, vec da je u pitanju gusca para od VG koja prija grlu, a ako je vise PG onda tog efekta nema.

To je kao da sipas viski sa ledom u casu, a visku bez leda u solju, i da kazes da solja pjacava ukus i zestinu.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
Staro 14-11-2016, 12:09   #99
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža Bajka i ostala potpora
Pohvala: 147
Pohvaljen: 556
Nivo reputacije: 137
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

Шљива бре....мани се вискитја.....њу не мораш нигде сипати, директ из флашу

BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2016, 12:11   #100
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

vaper kad mu dodje gost iznosi diy umesto sljive i viskija)
Staro 14-11-2016, 12:15   #101
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 43
E-cig: Piko-Ruža Bajka i ostala potpora
Pohvala: 147
Pohvaljen: 556
Nivo reputacije: 137
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

још ако је и шљива из диј радиности, на једно 19 гради....мамаааа......
А шта ако гост није вапер?

Главни удар у грло даје количина никотина, остало је само нијанса ублажавања или појачавања.....

BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2016, 12:22   #102
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 711
Pohvaljen: 641
Nivo reputacije: 124
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

I atomizer i setup u velikoj meri odlucuju o tome, na pt2 12mg ne osecam, na kayfunu 4 i 6mg me bije u grlo.

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2016, 12:37   #103
placebo
Senior

placebo's avatar

Citat:
Originalna poruka od BobanNB Vidi poruku
Шљива бре....мани се вискитја.....њу не мораш нигде сипати, директ из флашу
Slazem se al otpada za primer, jer ne ide led u sljivu

Citat:
Originalna poruka od dgproduction Vidi poruku
I atomizer i setup u velikoj meri odlucuju o tome, na pt2 12mg ne osecam, na kayfunu 4 i 6mg me bije u grlo.

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
Apsolutno se slazem. A ako RTA gura 30W i 3mg i 70VG imaju jaci TH nego kineska tecnost (70PG/30VG) od 12mg na PT2.

Staro 15-11-2016, 09:14   #104
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,257
Pohvaljen: 1,881
Nivo reputacije: 343
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Off obrisan.
Ajmo sad o odnosu pg i vg i razblazivanju.

Be Free Without WiFi n TV
shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:44 sati.