Forum

Depresija i E cigare - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-11-2014, 19:58   #1
Sixx
Iskusan član

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 55
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 18
Sixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putu
Uobičajeno Depresija i E cigare

Ljudi ozbiljno pitanje ako je neko vec imao problema sa depresijom ili nekim drugim mentalnim poremecajem da li su mu uticale e cigare na pogorsanju ili promenu stanja?

Ja sam malo bio na antidepresivima pre nekih 8 meseci, malo se sredio i krenuo da popravljam stanje. I imao sam opet tegobe zadnjih mesec dana, a u medjuvremenu sam takodje krenuo eksluzivno da parim (poneka pljuga da plaknem pluca ali generalno od kako sam poceo nekih 5-10 pljuga sam zapalio).

I sada citam neko uputstvo za neku spravu i vidim da uz upozorenje da nije za mladje od 18, trudnice, dojilje pise da takodje nije za ljude sa depresivnim poremecajem.

Dalje kako sam citao ispada da postoji jos nesto u duvanu osim nikotina sto pomaze kod depresije i da zbog manjka toga pravi se problem oko hemije mozga.

Sada ja sam licno opet krenuo kod psihooga i postoji sansa da cu morati da se vratim na antidepresive, ali da li je neko osetio neku promenu u hemiji mozga da napomenem to psihijatru u slucaju da mi samo treba vreme da mi se mozak navikne i adaptira na manjak supstanci koje sam ubacivao preko cigara.
Sixx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 20:16   #2
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,819
Pohvaljen: 4,225
Nivo reputacije: 763
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju
Uobičajeno Re: Depresija i E cigare

Ne uticu ni na koji nacin ove nase sprave na navedene psiholoske probleme, nemoj da brines. Serotonina ces dobijati ovako ili onako, e pmjuge bas nemaju veze sa tim. Postace ti hobi, pa mogu i da pomognu, skrenu glupe misli

Sent from my M8
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 21:27   #3
teodorica
Senior

Registrovan: Dec 2013
Godine: 40
Pohvala: 499
Pohvaljen: 396
Nivo reputacije: 100
teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi

Jedino sto sam primetio da sam ujutru kao komiran,od prilike kao budjenje posle anestezije vec poduze vreme.Iskljucujem umaranje i fizikalisanje,ali svako jutro isto.Da ne pominjem zujanje u usima,standardno,ni manje ni vise.Lud sam bio i ranije,sad samo ludji ako ne potrefim aromu.Depresivna stanja mi zavisi od zene uglavnom
teodorica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 21:55   #4
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 145
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

@teodorica
probaj smanjiti nikotin. ja sam imao jednom slicne samo jace simptome, kad mi je smokey prvi put doneo driper. em smo cirkali, em smo vukli ko blesavi, cak mislim da sam ja vuko na 11mg. sutra dan do 12h nisam mogao da vidim e cigaretu.

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 22:01   #5
BigBud
Senior

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 383
Pohvaljen: 385
Nivo reputacije: 95
BigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosiBigBud ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od teodorica Vidi poruku
Iskljucujem umaranje i fizikalisanje,ali svako jutro isto.
Znaci ne radis nista.
Zamor materijala od neradjenja nicega je isto kao i da si radio, nije ni cudo sto si ujutru s***an.

Neaktivan
BigBud nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 22:37   #6
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 292
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

Citat:
Depresivna stanja mi zavisi od zene uglavnom
ziva istina

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 22:49   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,514
Pohvaljen: 11,043
Nivo reputacije: 1660
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kod:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Nicotine
Od elektronskih cigara je sigurno.

Umiru sledećim redom:
- Bet
- Zogu
- Sava
- c-hell (ja ću d'overdoziram)
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 22:54   #8
banema
Veteran

banema's avatar

E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,690
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

ja mislio Zogu umeren....vozi bajk po ceo dan...al ti ga bolje znas od mene

@Sixx mislim da si utripovao ovu vezu izmedju el.cigara i depresije.Mislim da se to moze okarakterisati kao jos jedan simptom depresivnog poremecaja u smislu paranoje koja prati depresiju.
Na depresivno stanje utice toliko faktora koji imaju mnogo veceg udela u celoj bolesti od npr. el.cigareta.

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 22:59   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,514
Pohvaljen: 11,043
Nivo reputacije: 1660
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Sixx jedino što mogu da ti preporučim je RDA i pravljenje svojih mikseva tečnosti (to me najviše smiruje) sve ostalo si rekao. Unosimo MNOGO MANJE nikotina, ali se telo može privići. Supstance se luče pri prvoj pari kao i pri prvom dimu. Problem je jer se telo čisti od 4000 otrova...

EDIT: Sam navodiš situaciju sa antidepresivima, ali najlakše je okriviti ecig...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:04   #10
Sixx
Iskusan član

Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Monoamine_oxidase_inhibitor
Koliko sam trazio sad po netu, ispada da cigare sadrze MOI, sto ispada pomaze u absorbciji nikotina i inhibitor je nekih sranja u mozgu. Postavio sam temu da vidim da li je neko jos imao ovaj problem da znam da li je samo potrebno da prebrodim period adaptacije ili moram da stegnem zube i vratim se na lekove i tako opet izbalansiram svoju retardiranu hemiju.

EDIT: Nisam utripovao, stanje mi se pogorsava vec nekih mesec dana tek sam danas video da je to jedno od upozorenja koje ide uz e cigare, pa ajd da proverim sa vama kad internet daje dvostruke rezultate. Sa jedne strane mozda ima nesto u tome sa druge mozda je samo da se ograde od svih mogucih rizika tuzbi.

RDA sam vec nabavio prvi setup je prosao 70% uspesno, sledeci se nadam da ce makar 80%

I nije mi namera da povezujem nesto sto nema, samo zbog toga sto imam probleme zelim da budem upoznat sa svim da znam kako da resim.
Staro 20-11-2014, 23:20   #11
alansi
Moderator

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 62
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,175
Nivo reputacije: 504
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Ovaj čova mnogo puši u toj seriji i ima depresiju - The Depressed Persian Tow Truck Man

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:23   #12
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 54
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,052
Pohvaljen: 3,365
Nivo reputacije: 548
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

Ne sekiraj se. Ti problemi nemaju veze sa nikotinom
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:26   #13
banema
Veteran

banema's avatar

E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,690
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Poznavajuci nase psihijatre i psihologe znam da im je najlakse da prepisu neku terapiju lekovima ne-analizirajuci dovoljno pacijenta i neupustajuci se dublje u sustinu njegovu licnost bez namere trazenja korena i pravog uzroka depresivnog poremecaja koji je najcesce psiholoski i drustveni tj. uzrok je spoljasnji i nalazi se van pacijenta tj. u zivotu kojem i na koji nacin ga zivi.
Samo neznatan broj pacijenata ima biolosku osnovu depresije koja je najcesce nasledna.
Ne vidim stvarno gde bi tu ucackao duvanski dim i MOI inhibitore.....mislim da si predaleko otisao sa pozvezanoscu.

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:34   #14
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 111
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 40
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

@Sixx period adaptacije može biti teži zbog psihološke zavisnosti i rituala otvaranja pakle,paljenja cigareta, tresenja pepela...To jeste teskoba al nije tolika da izazove depresiju ili recidiv, tako da ako imaš simptome obrati se odmah svom doktoru i ako ti je određena terapija poštuj u minut i nikako ne prestaj sa uzimanjem samostalno.
Što pre se obratiš profesionalcu pre će ti biti bolje, forume i samolečenje zaboravi.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2014, 23:35   #15
Sixx
Iskusan član

Da ne zalazim previse u svoju intimu bio sam glup napravio glupu gresku, sredio gresku ali mozak mi se nije oporavio bez obzira sta ja svesno jesam. Vec 3 godine imam probleme, u zadnjih 6 meseci sam krenuo da napredujem ali opet sam osetljiv na promene mnogo. Ne zelim da se pravim poseban ali problem mi je sa mozgom sto posle toga sto mi se desilo ne radi kako treba i ma koliko ja bio svestan svega sputava me.

Poslao sam par mail-a nekim ljudima vani da proverim sa njima da li znaju nesto vise, na netu sam nasao neki forum gde su ljudi primetili probleme. Ja se iskreno nadam da mi se problem pogorsao zbog promene nacina absorbcije nikotina, jer to znaci da sav moj napredak od 6 meseci nije bacen u vodu

EDIT: Lover vec imam problem nije da mi je ovo izazvalo, doktoru cu se obratiti mada nasi doktori mi i ne ulivaju poverenje sto se tice necega novog. Vise da potrazim jos nekog ko je u slicnoj situaciji, ali duze u ovom hobiju.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:19 sati.