Forum

Depresija i E cigare - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-11-2014, 23:38   #16
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,694
Pohvaljen: 845
Nivo reputacije: 166
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Depresija i E cigare

@Sixx ajde ti nama lepo na jedan Vejp skup da napravimo jednu kolektivnu psiho-terapiju.
Verujem da ces se osecati mnogo bolje posle.

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:48   #17
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,589
Pohvaljen: 6,102
Nivo reputacije: 980
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

@Sixx, pogledaj ovo, imas objasnjenje o tim inhibitorima. Da pokusavam da budem lekar nemam nameru, ali informacije iz tog teksta ne mogu da skode

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2014, 23:50   #18
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 111
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 40
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

@Sixx Uvek možeš da promeniš doktora, a sa tim stavom naši doktori ovakvi ili onakvi odmažeš sebi. Moraš da izgradiš poverenje i da slušaš doktora, ako ti se ne sviđa možeš da nađeš drugog, trećeg..Kao što rekoh što pre potražiš profesionalnu pomoć pre će ti biti bolje. Po mom mišljenju malo je verovatno da ostavljanje cigareta može uticati na depresiju, isto tako ne verujem da ima mao inhibitora u duvanu jer bi to neko registrovao i alarmirao nadležne. Osim toga ostavljanje duvana dovodi do boljitka u fizičkoj kondiciji što bi trebalo da utiče pozitivno i na mentalno zdravlje.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-11-2014, 00:07   #19
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,392
Pohvaljen: 1,465
Nivo reputacije: 283
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Mene nekad uhvati psihološka kriza za cigaretama...

Ja to lecim kupovinom nove opreme, kad god vidim poštara ja srećan kao malo dete.

Pravljenje setup-a je takodje odlično za smirenje.

Mixanje tečnosti isto pomaže.

Nova oprema definitivno najbolje deluje.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-11-2014, 00:36   #20
Sixx
Iskusan član

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 55
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 18
Sixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putu

@Banema video sam vejp skupove pivo nije resenje! Mozda neka domaca rakija jeste, ko zna

@Zogu pogledacu sutra kada budem koncentrisan, ali generalno ne funkcionisu bas tako inhibitori.

@Lover hvala na savetu, moram da se uozbiljim sa te strane posto ne mogu sam da resim problem ma koliko se trudio. Ali generalno utice na hemiju mozga nikotin kao i svi ostali psihostimulanti. Trebao sam ranije da pogledam nesto o ovome ipak nije 1:1 zamena duvana sa e cig. Ali cim je pisalo zabranjeno za 18, trudnice dalje nisam citao

Potrebu za cigarama imam samo kada me iznerviraju klirovi, ali sada imam vise klirova, baterija i driper tako da sto se toga tice obezbedjen sam od iznenadjenja. A i vise nisam nesto zainteresovan da kupujem pljuge ili da iste koristim aktivno, pogotovu krdze koje sam koristio. Jos kad nabavim mod i RTA i apokalipsu mogu da docekam!

Inace valjda posto sam op mogu da offujem ali lucky je ogavan, dunhill je ok, pall mall i drina cigare koje sam najduze koristio ne kapiram vise
Sixx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2014, 01:57   #21
banema
Veteran

banema's avatar

banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu

Kad se budes dokopao Kayfuna ili Orchida zaboravices sve klireve, doziveces novu klasu parenja i imaces extra zanimaciju sto se tice pravljenja setupa i fascinaciju novom opremom, kao sto ti je napisao @Sava ...na pljuge neces ni da pomislis(eventualno ako se zarakijas)

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
Staro 21-11-2014, 02:25   #22
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: eVic Primo mini - PT2
Pohvala: 1,473
Pohvaljen: 1,592
Nivo reputacije: 321
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

E-cigareta mi je samo zamenila analogne to sa depresijom nema nikakvih dodirnih tačaka , alkohol nisam koristio ni pre ni sada , sećanja se ne mogu izbrisati a život... ide dalje ...

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-11-2014, 03:11   #23
banema
Veteran

banema's avatar

@Scooteru jednostavno i istinito kao i uvek.
....a inace alkohol (PG) koristis svaki dan

Staro 21-11-2014, 08:51   #24
PřisřN
Senior

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,301
Pohvaljen: 675
Nivo reputacije: 132
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Sixx Vidi poruku
doktoru cu se obratiti mada nasi doktori mi i ne ulivaju poverenje sto se tice necega novog. Vise da potrazim jos nekog ko je u slicnoj situaciji, ali duze u ovom hobiju.
Šta znam.
Skoro sam imao epizodu u jednom danu da sam se loše osećao dok sam više pario. Što više - to gore.
Ono - loše, onda parim više i tada još gore, pa onda još više vučem. Pauza od nekih pola sata je prekinula taj krug.
E sada, iako isti, mi smo međusobno različiti. Pa to što se desilo (ili dešava) meni - možda nema nikakve sličnosti sa kod tebe.
Sa druge strane nisam previše ulazio u celokupni problem.
Smatram kao i ti da je hemija ta koja pokreće i oblikuje naš život (biološki, socijalni) i ono što naša svest doživljava. Ali i okolina oko nas. Kao i mi sami sebe kako ubedimo, doživimo i sl. A doktore nisam slušao. Mislim, jesam ih ispoštovao. Njih i terapije. Nekih godinu i po i onda to prekinuo jednog dana kada mi dosadilo da imam tu obavezu (mislim, preraslo mi u obavezu, jer ja hoću život, a oni me drže na lekovima i razgovorima i to).
Kako god, neko gore reče da je okolina (a ja bih je nazvao - život) ta koja utiče na depresiju. Plus mi sami.
Kod mene su dve stvari - prvo znam da prolazi i drugo znam da ako ne prođe brzo (tipa manje od jednog dana) - treba uposliti mozak. Kako, to znam za sebe (individualno je). A s'obzirom da sam legao negde početkom Maja meseca i još nisam ustao, a TV uključio tek ovih dana posle tri godine čini mi se - haha, uvežbao sam se da mozak uposlim
Ono prvo - ako si bio zadovoljan, i bio nezadovoljan (tj. depresivan) - znaš da može biti i lepo vreme. Jedino da ne dozvoliš da te dugo drži, jer je tada sve teže vratiti se. Ja mu eto daljem po dan da se izluduje ponekad, pa sečka. A drugo - okolina.. e, sa njom je teško, jer njih promeniti ne možeš. Ali opet - ako znaš da je sada loše, a sutra može biti bolje - njima da objasniš da te razumeju i da ti ne odmažu, a ti da uposliš sebe (ako posla nema - i onako je bitno mozak uposliti, a za to ne moraš nigde mrdnuti), pa (u principu) sačekati to lepo vreme.
Itd. Cela je to nauka i individualno je. Nego ja eto tako, da pričamo malo i da nas ima još (mada je sebe i dalje ne smatram za depresivnog, mada doktori jesu (ili barem tada jesu.. odavno ih video nisam)).
E, a e-cig u svemu ovome - zanimljivo je da me tog dana uhvatilo bez meni vidnog drugog razloga. I imam utisak da povećanje nikotina loše utiče na mene. Nisam namerno ekperimentisao da izazivam takav osećaj. Ali kada sam o tome kasnije razmišljao i posmatrao - ja parim konstantno - ista oprema, ista jačina nikotina, isti tempo. A kada to poremetim značajno - osećam i varijacije.
Ti si sada u fazi prelaska sa cigareta na e-cig što je u principu šok za organizam (nikotina ima, ali ima manje, dok svega ostalog nema). Pa, ko zna - možda i ti imaš te varijacije kao i ja. Tj. sigurno da ih imaš, ali su ti (jako) primetne kao i kod mene.
A ja ih prevazilazim tako što dâm vremena za prilagođavanje, znajući da pre ili kasnije mora biti bolje/normalno. Pa razmišljam/živim za druge stvari.

Ništa, vidi. Razmišljaj o tome. Ili razmišljaj manje. Ili kako god. A uvek svane dan kada su tegobe prošlost..
Ako je tvoja situacija izazvana jednostavnim prelaskom - znači da će još sigurnije proći kada se organizam privikne.
A možda zato nikotin i nije preporučiv kod depresije, jer ako kao kod mene kada ustalasam rutinu - ustalasam i neku hemiju koja je u takvim stanjima ranjiva. Ako je to, onda - ista oprema, ista jačina, isti tempo.. (recimo).

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-11-2014, 10:36   #25
Sixx
Iskusan član

Jbg sve ocemo oma a mora lagano. Hvala na postu, priajaju mi mnogo e cig, ne bih bas da se vracam na staro ili pak da ostavljam sve. Ipak tek imam mesec dana, ako se tebi sve izbalansiralo onda ce i mene najverovatnije.
Staro 21-11-2014, 10:50   #26
Nez
Senior

Registrovan: Sep 2014
Pohvala: 753
Pohvaljen: 199
Nivo reputacije: 46
Nez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosiNez ima čime da se ponosi

@Sixx

Izvini drugar, ali meni se čini da ti tražiš opravdanje pred samim sobom da se vratiš cigaretama i duvanu. To od nas nećeš dobiti.

.....
Nez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2014, 11:03   #27
PřisřN
Senior

PřisřN's avatar

PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

@Sixx .. Pa, lagano. Svakako.
Ono, i ti lekovi ne deluju odmah. Verovatno znaš.
Dve nedelje, pa tek početak. A posle meseci da se ustale (posle 6 čini mi se).
Kažem, nisam istraživao - nije me interesovalo da živim život na hemiji. Prošlo je godinu i po i nisu hteli da čuju da prekinem.
Jednog jutra bacio lekove, posle par meseci svratio samo da se javim doktorki, jer je bila ok prema meni, i kažem zašto me nema.
Moguće i sa e-cig da je slično - treba više vremena. Ne znam. A ne znam znaju li oni. E-cig još nije proučena toliko (mislim, uticaj samo nikotina na sve bolesti i poremećaje koje postoje).
Ako možeš živeti sa tom, da je nazovem nelagodnošću - daj joj još vremena. Mesec nije malo, ali nije ni puno.
Plus, ako ti utrči neki pozitivan događaj u životu u međuvremenu - preokupiraće ti pažnju na sebe..
Pa tako - guraj..

@Nez .. Ako je čoveku to dijagnoza - to je kao kada nepušač kaže pušaču: "Čemu to uvlačenje dima bez ikakvog smisla". Ili bivši pušač: "Ma, samo baciš paklu i to je to.. nema više"..
Koliko shvatih, nije on izmislio osećaj kao razlog, nego je osećaj sam došao.

Staro 21-11-2014, 11:31   #28
Sixx
Iskusan član

Bio sam na lekovima mesec, dva ali nuspojave su bili previse da nastavim. A i to sto kazes taj osecaj da do kraja zivota moras da ih gutas nije prijatan. Usustini mi je bilo bitno da proverim da li ima uticija da bih mogao da precizno pratim svoje stanje. Zadnje dve nedelje mi je bas krenulo da se pogorsava, a ja to sto sam promenio jednu od vecih navika u zivotu uopste nisam uzeo u obzir zato sto nisam osetio fizicku promenu, jedna adikcija drugom nije mi bio uopste tezak proces.

Hvala puno poison!
Staro 21-11-2014, 12:13   #29
PřisřN
Senior

PřisřN's avatar

Nema na čemu. Uživaj i puno sreće, ne samo sa e-cig nego i u životu..

Staro 22-11-2014, 08:51   #30
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,107
Pohvaljen: 811
Nivo reputacije: 148
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

Ostavi tablete za depresiju i smirenje, ostavi alkohol, više šetnje i fizičkog napora, izbjegavaj budale, nađi adekvatnu količinu nikotina, i više puta dnevno ponavljaj: Boli me uvo!
BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:21 sati.