Forum

Depresija i E cigare - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-11-2014, 09:05   #31
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,820
Pohvaljen: 4,232
Nivo reputacije: 764
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju
Uobičajeno Re: Depresija i E cigare

Sve mozes reci, ali depresivnom coveku nemoj tako, ne znas koliko to moze da ometa i smeta coveku. Bez ljutnje, ali to su nekada dtrasne stvari koje sputavaju i nije sve u fizickoj aktivnosti i stavu prema zivotu. Mozak ume da bude jako nezahvalan ponekad.

Sent from my M8
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 09:31   #32
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Pohvala: 1,103
Pohvaljen: 810
Nivo reputacije: 148
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

Mrtav sam ozbiljan. Prošao sve to.

BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 09:53   #33
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 51
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

bez obzira.
ozbiljne su stvari da bi se uopstavalo i delili saveti.

@dbranko ti si odlucio da ti nije potrebna pomoc i to je tvoja stvar. ali nisi posle toga otisao na forum " uzgajivaca akvarijumskih ribica " da njih pitas za savet u vezi depresije.jel da?
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-11-2014, 12:13   #34
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

30 postova mu se dijele savjeti ovde i sad sam ja odjednom sporan. Oladite malo momci. Naravno da treba da promjeni životnu filozofiju u skladu sa onim što sam već napisao.

Zahvalili :
Staro 22-11-2014, 12:19   #35
dacha
Veteran

dacha's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 1,441
Pohvaljen: 4,403
Nivo reputacije: 591
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

Veujem da imas najbolje namere i nije problem u opstim savetima i razmeni iskustva, ali je malo neodgovorno i potencijalno opasno savetovati ukidanje terapije preko foruma narocito ako nisi doktor i ne znas anamnezu.

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 12:44   #36
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Sam je spomenuo da od terapije ima nus pojave.

Staro 22-11-2014, 12:49   #37
Guru
Veteran

Guru's avatar

E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,820
Pohvaljen: 4,232
Nivo reputacije: 764
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Nuspojave su normale i prolaze vremenom, ali ostavimo to Sixxu i njegovom doktoru.
Kako god, e cig nema veze sa depresijom i pogorsavanjem simptoma. Ukoliko smatra da mu vise prijaju cigarete i da se bolje oseca sa njima, onda je bolje da nastavi sa njima, mentalno zdravlje je osnova zdravlja.

Sent from my M8
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-11-2014, 12:54   #38
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Nisam ni očekivao da posluša mene i tebe. Sledeći put pravac na doktor.rs.

Staro 22-11-2014, 13:03   #39
dacha
Veteran

dacha's avatar

Pohvala: 1,441
Pohvaljen: 4,403
Nivo reputacije: 591
dacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputacijudacha ima reputaciju

I na tom forumu je zakljucana neuropsihijatrija i to sa razlogom.
Potrebno je pronaci lekara u kojeg ce imati poverenje i raditi strpljivo sa njim, ovakvi problemi se ne resavaju virtuelno.
Pronalazenje adekvatne terapije (ako je neophodna) nije jednostavan proces i trazi individualno prilagodjavanje doziranja i rezima davanja kako bi se postigla najveca efikasnost a nus pojave svele na minimum.

Hedonizam jača organizam! ;]

dacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 13:05   #40
Sixx
Iskusan član

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 55
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 18
Sixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putuSixx je na dobrom putu

Nema e cig direktno ali ima nacin unosa nikotina. Bilo mi je samo to bitno da proverim sa jos nekim jer lako cu da se naviknem, adaptiram ako znas sta uzrokuje nego da smatram da bez razloga imam promene. Sest meseci samostalno bez lekova sam mic po mic poboljsavao stanje i odjedno sav trud je krenuo da propada a nisam shvatio zasto.

Ovaj problem ima vec duze vremena, resavam ga lagano. Hvala vama na brizi ali lose ste me razumeli nije mi bila namera da trazim savete o depresiji vec da vidim da li ima nekog ko se bori/izborio sa tim i da proverim da li je on osetio neke promene vezane za e cig.

Sada kada znam da ima uticaja onda mogu da se adaptiram i da nastavim sa poboljsavanjem umesto da analliziram sve situacije koje su mogle da doprinesu.
Samo jedno da naglasim posto konfuzno pisem sto je moja krivica, ne planiram da se vratim na analogne osim ako bas nesto drasticno ne iskrsne. I ja nisam tuzan, ne placem. Osim manjka para sve mi je u zivotu fino, samo mozak to ne kapira i odbija da saradjuje samnom.
Sixx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 13:39   #41
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,519
Pohvaljen: 11,044
Nivo reputacije: 1661
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Koja je razlika u unosu nikotina?
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 13:48   #42
Puk. Hans Landa
Veteran

Puk. Hans Landa's avatar

Pohvala: 1,221
Pohvaljen: 1,810
Nivo reputacije: 295
Puk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputacijuPuk. Hans Landa ima reputaciju

Depresija ima vise veze sa zivotom u Srbiji nego sa cigaretama i ecig. Ko u Srbiji nije depresivan ili anksiozan taj je lud ili ce pre ili kasnije da mardelja ili da zavrsi u jendeku, tako da opusteno, slusaj doktora , radi sta ti kaze jer si skroz normalan.

Maut tu lang inhejl
A kuma misa ish a kush la Karpin, hej Dzo strndje lampa k vin Indijanci.
Bil fji mirnik s nu ucrup urjekilji
Puk. Hans Landa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 14:48   #43
Sixx
Iskusan član

@C-hell ispada da sto se tice hemikalija i njihovog odnosa nije 1:1 odnos u odnosu na analogne i to mi je napravilo manju neprijatnost. Nista strasno samo posto mi nije hemija izbalansirana napravilo mi je problem. Ali trebalo bi vremeno da se sve vrati u "normalu".

@Landa Ma nije ni Srbija kriva, ja sam bio alav i glup i napravio ******, sredio sve i raskrstio svestno samo mi mozak laguje
Staro 22-11-2014, 14:51   #44
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,519
Pohvaljen: 11,044
Nivo reputacije: 1661
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Hemikalija u e-juiceu i u duvanu ili hemikalija u mozgu?
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2014, 15:19   #45
Sixx
Iskusan član

U oba. Cigara ima vise supstanci od samog nikotina dok je tecnost cist nikotin. Zbog tih drugih supstanci vremenom se smanjuje proizvodnja MAO koji je u celom procesu pomoze pri sintezi dopamina i ostalih stvari.
E sada nemam ni ja ni ostali pojma kako sve te hemikalije reaguju ni koliko je cela prica tacna, to samo stoji da je neko objasnjenje zasto ljudima u prvih mesec dva mogu da i dalje povremeno fale cigare (mozda je i zbog rituala, mozda zbog hemije niko ne zna precizno) a posle nekog vremena su ljudi potpuno adaptirani za elektroniku.

I sve u svemu oni su se ogradili tako sto su stavili nije za mladje od 18, upozorenje za trudnice, dojilje, nas blesave, asmaticare i ljude sa srcanim problemima. Da li stvarno utice ne zna se.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:53 sati.