Forum

Taifun GT II - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-01-2015, 13:39   #31
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 32
Pohvala: 334
Pohvaljen: 245
Nivo reputacije: 61
ViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Taifun GT II

Baza bi trebala da pase na stare tankove, medjutim tako samo dobijes kontrolu vazduha. Za kontrolu tecnosti treba i dimnjak, a koliko znam to ne ide u setu sa bazom.

What you see here are my opinions only.
You are welcome to disagree with my opinions,
as long as you think each issue through for yourself.
I shall not be held liable for loss of or damage or injury to ...
ViktorPdf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-01-2015, 13:39   #32
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

ViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosiViktorPdf ima čime da se ponosi

cim stigne provericu dal base baza sa starim dimnjakom i komorom.

Staro 19-01-2015, 13:44   #33
Belac
Iskusan član

Belac's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 73
Pohvaljen: 68
Nivo reputacije: 27
Belac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svima

Pa to sam i mislio,ako pase sto da ne pocastim svoj taifun gt sa gt2 bazom,dobar protok vazduha uvek dobro dodje
Belac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-01-2015, 21:18   #34
massaaris
Iskusan član

massaaris's avatar

Registrovan: Jul 2014
Pohvala: 109
Pohvaljen: 102
Nivo reputacije: 30
massaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosi

Stigao mi danas SKU 2050300. Prvi taifun koji probam i ne snalazim se bas, ne mogu bas da pogodim kolicinu vate pa malo zagoreva. Prvo sto sam primetio kad je sklopljen stakleni tank se okrece slobodno, ne bi trebalo koliko ja kontam. Nemam deblje oringove a oni koji dolaze su bas tanki.
Inace, kvalitet izrade jako dobar. Moracu jos da se poigram dok ne napravim dobar setup.
massaaris nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-01-2015, 21:21   #35
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,277
Pohvaljen: 3,092
Nivo reputacije: 514
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Konac za zube ispod O-ringova

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-01-2015, 22:12   #36
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

meni najbolje upalio setup kad sam motao preko 1,5mm, provukao pamuk, i skratio da jedva popuni rupu za tecnost kad natekne pamuk. Kad je krenuo da se susi, ondak sam smanjivao vatu koja ide u tank, ali ostavio kolicinu potrebnu u coil-u. e sad posto GT2 u teoriji ima kontrolu dovoda tecnosti, samo odvrnes malo kapu komore, i trebalo bi da stize vise tecnosti.

Staro 20-01-2015, 22:13   #37
ViktorPdf
Product Support

ViktorPdf's avatar

Ti bas imas srece. Ja narucio cim se pojavio na FT, a tek juce dispatched to overseas...

Staro 20-01-2015, 23:02   #38
massaaris
Iskusan član

massaaris's avatar

Registrovan: Jul 2014
Pohvala: 109
Pohvaljen: 102
Nivo reputacije: 30
massaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosimassaaris ima čime da se ponosi

Narucio sam 30.12. i danas stiglo, i mene su iznenadili Iz treceg pokusaja sam napravio setup, odvrnuo dotok tecnosti na pola. Najveci problem je to staklo koje ne dihtuje, resio sam tako sto sam nalepio samolepljivu traku pri vrhu stakla tako da ulazi na knap u metalni deo (inace ima lufta bar 1mm). Deo trake prelazi ivicu stakla i taman popunjava to sto fali da oring bolje nalegne.
massaaris nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-01-2015, 23:30   #39
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Pohvala: 2,005
Pohvaljen: 2,883
Nivo reputacije: 364
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Stigao GT II....

Rupa na decku fi 2,8 mm mereno šublerom

Mala torbica je sexy...

Ima i napisa....

Pranje + vodka - uplašili me oni revievi na FT o silnoj prljavštini i garežu - moj je bio prilično čist.

1.build 26 AWG 0,40 mm Kanthal 9 navoja oko 2 mm =

Džepeniz koton - otpor naraste za 0,01 Ohma

Navoji na bazi su malo oštriji a pošto če ih gnječiti SS tank a ne neki PMMA nema sikiriki.O-ringi tanki ali dihtuju OK ako se pravilno nameste. Kako se vidi na sliki ima i spring loaded + pin sa gumenom podloškom.Šrafovi za kanthal djeluju zaobljeno ali hvataju 0,40 mm žicu iz prve.
Sklopim tevtonsku skalameriju i sipam Meiwei Milde 7 - pošto ga parim na KFL da usporedim aromu. Uvjek sa malo treme pre 1.cug - al ovdje ide sve smooth - para odmah gusta i vlažna sa izraženom aromom, odmah se prisetim GT 1 ukusa - al cug je laganica, bez muke i silne vuke.
Idem na 3 od 5 rupa i sa 15W - mnogo lepo i dosta slobodno povlačenje, aroma se razsipa i TH je dosta jak na 0,4 mg .Taja prijatno prede i gundja nekako basovski kad pojačam na 20W i otvorim oba otvora na svih 5 rupa.Para malko toplija, a sve još u kulturnim nivoima.Pojačam na 25W i tu stvari postaju malo intenzivnije, volumen pare se povečava dok se aroma malo gubi , TH počinje postajati napadan - pojačam još na 27W kad se več oseti da sprava ima poteškoča s natapanjem i polako se oseča zagorakis - al daleko je to od dry hitova....
Smanjim i vračam se u komotnih 16W na 3 rupe airflowa - i tu je moj svet .Lagano i sa guštima povlačim bogatu aromatičnu paru.
Sve ono što mi smetalo kod GT 1 je prošlost - tenak cug i ponekad mutiran okus (plastični tank se mi izgleda navukao nekih aroma) - a ono što je bilo dobro je ostalo - izražena aroma i mekan i smooth osečaj parenja.Uz to i obilje vazduha i donekle i mogučnost regulacije protoka....mada i kad se AFC potpuno zatvori je negdje toliko protoka ka što je bilo na GT1.

Kad punim drugi tank vidim da se - kad se odvija baza - AFC ring vrti malo previše mekano i navijem malo konca za čiščenje zubi ispod o-ringa - tako je ring prilično čvrst i više po mom ukusu.

Al sad najvažnije - posle 2 tanka in maltretisanje sa punim tankom u ležečem položaju kad sam navijao konac i vračao o-ring i AFC - ma ni omastile se nisu onih 2 puta 5 rupica kamoli da bi puštale negdje - sve suho.

Za sve koji ste se zaklinjali na Taju GT 1 - i Taja GT 2 vas neče razočarati.
Sada - ili čekati na 1:1 klon ili uzeti ovog sa staklenim tankom - izbor je (kao uvjek) samo vaš
Za mene je več ovaj dobar....

Za kraj: subjektivno bi ovaj RTA uvrstio izmedju Herona (po doživljaju arome) i Lemo Drop (naravno sa manje vazduha al po osječaju "soft & smooth" vejpa)

I sasvim za kraj - još koji fotos

sa 4Nine ------ Vs. StingraX ------ Vs.Sentinel M16

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-01-2015, 23:51   #40
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,789
Pohvaljen: 4,118
Nivo reputacije: 744
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Odlican
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2015, 22:40   #41
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 82
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 34
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

odakle je naručen ovaj tajfun u recenziji
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-01-2015, 22:44   #42
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 42
Pohvala: 937
Pohvaljen: 475
Nivo reputacije: 131
nemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosi

Kod:
http://www.fasttech.com/p/2050300

---------- Post dodan 27-01-2015 u 22:46 ----------

informacija za @kavasakija

nemanja14 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-01-2015, 23:29   #43
Belac
Iskusan član

Belac's avatar

Belac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svimaBelac je poznat svima

raw2sienna je vec uradio odlican pregled atomizera tako da nema potrebe da ponavljam,sigurno moj pregled nebi bio ni priblizno ovako dobar

Samo mogu da potvrdim da baza od GT2 pasuje savrseno na GT verziju pa ako neko zeli za 5.43$ (koliko kosta baza na ft-u) da nadogradi svoj GT u GT2 ovo je idealno resenje da se dobije odlican protok i kontrola vazduha, svakako sam narucio za sebe da friziram svoj Taifun GT
Zahvalili :
Staro 31-01-2015, 22:25   #44
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 82
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 34
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

ne vidim gdje ima na ft posebno baza od tayfuna gt 2 da se kupi
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-01-2015, 23:44   #45
Belac
Iskusan član

Belac's avatar

ukucaj u pretrazivac ft-a (taifun) bez tog y.

Izbacice sve sta ima za taifun i baze takodje ima dve jedna za taifun gt i druga za taifun gt2
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:46 sati.