Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-04-2012, 09:30   #1
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 37
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima
Uobičajeno Domaci PG i VG

Citat:
Baze najčešće kupujemo od Inawere i FlavourArt-a. Izbor na tržištu e-cigareta je i više nego bogat, ali nas nedostatak PayPala ograničava najviše na ova dva dobavljača.
Ima li neko bilo kakvo iskusto sa PG-om ili VG-om koji su kupljeni kod nas jer sam video da se mogu nabaviti. Do sada sam bazu bez nikotina kupovao od FA, ali mi se cini da su ove "domace" dosta jeftinije. Nesto mi se ipak "javlja" da ovo sto moze da se poruci kod nas nije najpodesnije za parenje pa bih voleo da me neko demantuje ako nisam u pravu da ne bi na kraju bilo "...zbogom jetro".
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-04-2012, 10:11   #2
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,436
Nivo reputacije: 1152
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Nazalost PG i VG koji se mogu naci kod nas nemaju dobar kvalitet, osciluju izmedju jedva podnosljivog do ocajnog. Razlog su razne primese u supstanci. To ne smeta za spoljnu upotrebu ali sahranjuje parenje.

Imas u ovoj temi ponesto o tome
http://e-cigserbia.com/showthread.php?t=361
i u ovoj
http://e-cigserbia.com/showthread.php?t=539
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-04-2012, 19:14   #3
Milicev
Iskusan član

Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Nazalost PG i VG koji se mogu naci kod nas nemaju dobar kvalitet, osciluju izmedju jedva podnosljivog do ocajnog. Razlog su razne primese u supstanci. To ne smeta za spoljnu upotrebu ali sahranjuje parenje.
Mali update. Sto se PG-a tice ubedili su me da PG koji se uvozi u Srbiju,a atestom zadovoljava potrebne kriterijume, nije nista losijeg kvaliteta od onoga PG-a koji uvozi FA ili IW, ali ga nema u slobodnoj prodaji. Ako ga i "pronadjete" bolje je da ga ne kupujete jer se njegova cistoca izuzetno smanjuje pretakanjem u ambalazu koja nije adekvatna, a obicno nije. Ovo otvara i pitanje cistoce tecnosti koje sami miksamo jer bocice koje koristimo za cuvanje mikseva su "od zla oca i gore matere"! Obratite paznju na ambalazu koju koriste zabari za svoje proizvode i sve ce vam biti jasno. Veliko upozorenje sam dobio sto se VG-a tice. U EU je vec zabranjen za oralnu upotrebu. Pogotovo ne kao aditiv hrani. Znaci savet farmaceuta: VG nikako pa koliko god da je cist!
Staro 08-04-2012, 19:32   #4
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Ne razumem ovo "upozorenje" za VG, pa gotovo sve USA tečnosti su na VG bazi(Halo, JC, InnoVapor). I FA pravi tečnosti na VG bazi.

Što se tiče ambalaže: FA one najmanje arome pakuje u bočice naizgled identične ovim što kupujemo kod nas.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-04-2012, 19:42   #5
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Ja sam zadnju bazu napravio sa glicerinom koji sam kupio kod nas,oko 120 dinara je 100ml,dobio sam i sertifikat o cistoci,99.8% je cistoca glicerina koji sam kupio,nisam jos uvek primetio nikakvu razliku izmedju njega i onog koji sam uzimao sa inawere,samo je fora u tome sto mere u gramima tako da na 100ml ima malo manje,oko 95ml,ali to nije problem
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-04-2012, 20:17   #6
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Milicev Vidi poruku
U EU je vec zabranjen za oralnu upotrebu.
Nisam nista uspeo da nadjem na ovu temu. Mislim da bi takav dokument EU bio upadljiv.

Sto se tice domaceg VG-a, dva puta je bio OK, a dva puta sam se opekao, imao je miris na neku hemiju, pa ga zasad izbegavam.
Staro 08-04-2012, 20:29   #7
Milicev
Iskusan član

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Ne razumem ovo "upozorenje" za VG, pa gotovo sve USA tečnosti su na VG bazi(Halo, JC, InnoVapor). I FA pravi tečnosti na VG bazi.
Iskreno, ne razumem ni ja. Samo sam ukazao na ono na cega su meni skrenuli paznju. Za svoje potrebe koristim FA tradicional bazu - dakle i VG. Ambalazu koristim koju nabavljam kod nas. Znaci nista posebno i specijalno. Sigurno da necu trcati okolo sa staklenom teglom ko Rus s pivom. Apsolutno sam siguran da FA radi po svim pravilima i propisima tako da jos jednom podvlacim da ni meni nije jasno to za VG. Ako neko zna nesto vise bilo bi korisno da podeli informaciju sa nama.
Staro 09-04-2012, 00:35   #8
ZdravoPusenje
Nov član

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 21
ZdravoPusenje je na dobrom putu
Cool Re: Mešanje sopstvenih tečnosti - osnovni pojmovi

Citat:
Originalna poruka od Milicev Vidi poruku
Sto se PG-a tice ubedili su me da PG koji se uvozi u Srbiju,a atestom zadovoljava potrebne kriterijume, nije nista losijeg kvaliteta od onoga PG-a koji uvozi FA ili IW, ali ga nema u slobodnoj prodaji.
Mislim da si na izvoru informacija pa ne bi bilo lose da ti daju fotokopiranu verziju tog uradjenog atesta da ga pokazemo nekoj drugoj laboratoriji da vidimo da li su uradili dobro testiranje. Imam prijatelja u Kanadskom ministarstvu zdravlja koji bi to mogao izkomentaristi za mene privatno a ja bih onda njegov test ovde nalepio.

Imam prijatelja koji je lose prosao sa jednom domacom PG verzijom, poceo je kosu da gubi vec nakon 15 dana upotrebe.

Pominjes skracenice, FA ili IW, sta su pune reci?
ZdravoPusenje nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-04-2012, 01:05   #9
Milicev
Iskusan član

Citat:
Originalna poruka od ZdravoPusenje Vidi poruku
Mislim da si na izvoru informacija pa ne bi bilo lose da ti daju fotokopiranu verziju tog uradjenog atesta da ga pokazemo nekoj drugoj laboratoriji da vidimo da li su uradili dobro testiranje. Imam prijatelja u Kanadskom ministarstvu zdravlja koji bi to mogao izkomentaristi za mene privatno a ja bih onda njegov test ovde nalepio.

Imam prijatelja koji je lose prosao sa jednom domacom PG verzijom, poceo je kosu da gubi vec nakon 15 dana upotrebe.

Pominjes skracenice, FA ili IW, sta su pune reci?
Flavour Art i Inawera. Sto se PG-a tice verujem da me nisi dobro razumeo. Ne pravim sam svoje baze nego ih kupujem od FA. U ovom momentu imam problem sa bazom bez nikotina zbog lose odradjene narudzbine tako da sam primoran da koristim PG iz alternativnih izvora. Poreklo PG-a je provereno tako da nema bojazni za kosu. Nemam papire, a buduci da sam ga iskukao sad bi u najmanju ruku bilo neumesno da trazim i sertifikat.
Staro 09-04-2012, 08:23   #10
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

FA - Flavour Art
IW - Inawera

Edit: Izvinjavam se, bio sam na kraju prve strane teme, pa nisam video da je na sledećoj stranici već odgovoreno
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-04-2012, 08:41   #11
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Sto se tice domaceg VG-a, dva puta je bio OK, a dva puta sam se opekao, imao je miris na neku hemiju, pa ga zasad izbegavam.

Ja znam za slucaj gde se glicerin osecao na benzin,ali je problem bio do boca u koji je pakovan,greska je kasnije ispravljena
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-04-2012, 08:52   #12
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

@ZdravoPusenje

Citat:

Da li bi mogao malo da mi objasnish ovaj sluchaj, i o kom to domacem PG-u, ili kojoj domacoj technosti na PG bazi se ustvari radi? Mislim da bi bilo korisno za sve na ovom forumu da tako neshto saznaju, jer je ishod po tvog prijatelja bio ne tako dobar.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-04-2012, 09:51   #13
Milicev
Iskusan član

Shaka Zuluf je otvorio vrlo korisnu temu o miksanju za pocetnike, a mi smo "pricu" odveli u sasvim drugom pravcu. Hajde da neko otvori novu temu o bezbednosti jer ima bas dosta stvari o kojima bi se moglo popricati.
Staro 09-04-2012, 13:08   #14
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Postoji vec tema. Predlazem da nastavimo ovde:
http://e-cigserbia.com/showthread.php?t=350
Staro 09-04-2012, 19:14   #15
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,579
Nivo reputacije: 550
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Domaci PG i VG

Ja mislim da ovde niko nije skrenuo sa teme.
Tema se zove "Domaci PG i VG". Mnogi na ovom forumu, znaju skoro sve o PG-u i VG-u , i znaju gde da ih poruce iz inostranstva, da li kao baze, ili kao chiste supstance. Ono sto se na ovoj temi postavlja kao pitanje, je da li su domaci PG i VG bezbedni za upotrebu??????? Gde ih kupiti? Po kojoj ceni? Koji je razlog da ih covek uopste kupuje, kad mogu da se nabave jeftino iz okolnih zemalja? Da li smrde? Na shta smrde? Da li je neko probao da napravi tecnost sa njima? Kakvog je kvaliteta ta tecnost? Da li ove supstance imaju potrebne sertifikate, i da li im verujemo? Gde ih nabaviti, ako uopste to raditi? Sve na tu temu....

Citat:
Ima li neko bilo kakvo iskusto sa PG-om ili VG-om koji su kupljeni kod nas jer sam video da se mogu nabaviti. Do sada sam bazu bez nikotina kupovao od FA, ali mi se cini da su ove "domace" dosta jeftinije.

Citat:
Ovo otvara i pitanje cistoce tecnosti koje sami miksamo jer bocice koje koristimo za cuvanje mikseva su "od zla oca i gore matere"! Obratite paznju na ambalazu koju koriste zabari za svoje proizvode i sve ce vam biti jasno. Veliko upozorenje sam dobio sto se VG-a tice. U EU je vec zabranjen za oralnu upotrebu. Pogotovo ne kao aditiv hrani. Znaci savet farmaceuta: VG nikako pa koliko god da je cist!

Citat:
Ja sam zadnju bazu napravio sa glicerinom koji sam kupio kod nas,oko 120 dinara je 100ml,dobio sam i sertifikat o cistoci,99.8% je cistoca glicerina koji sam kupio,nisam jos uvek primetio nikakvu razliku izmedju njega i onog koji sam uzimao sa inawere

Citat:

Citat:
Da li bi mogao malo da mi objasnish ovaj sluchaj, i o kom to domacem PG-u, ili kojoj domacoj technosti na PG bazi se ustvari radi? Mislim da bi bilo korisno za sve na ovom forumu da tako neshto saznaju, jer je ishod po tvog prijatelja bio ne tako dobar.

Nikako mi nije jasno kako ste shvatili, da sve ovo gore napisano, nije za ovu temu, vec ste odlucili da je bolje da se prica prebaci na drugo mesto. Koliko sam shvato, prebacivanjem na drugu temu, prica se prebacila u drugi pravac...
Na ovaj forum ce konstantno dolaziti novi clanovi, i svaki od njih ce postaviti isto pitanje.

Sta mislimo na temu domceg PG i VG?

Mislim da zbog toga ne bismo trebali da prelazimo na "drugu temu", vec da to nastavimo ovde kako bi smo jednom tu temu i zavsili...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:32 sati.