Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-01-2016, 18:17   #31
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,065
Pohvaljen: 523
Nivo reputacije: 151
nemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Mom & Pop Arome

domaca bela kafa....ako znas o cemu pricam @vapoholic
bar mene na to strasno podseca a i naziv mi je logichan

nemanja14 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-04-2016, 16:15   #32
Zuuum
Aktivan član

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 25
Pohvaljen: 25
Nivo reputacije: 15
Zuuum je na dobrom putuZuuum je na dobrom putuZuuum je na dobrom putu

Evo da malo osvježino temu. Parim već duže vrijeme Mom and Pop arome. Probao sam većinu ali bih izdvojio samo nekoliko njih koje svakodnevno "rotiram". Možda nekome i pomogne pri budućem izboru.

Calipitter Chow- vrhunska aroma, dobro izbalansiran ukus vanilije, karamela sa primjesama kostunicavog voća. Ima tu nekog badema i svježe prženog kikirikija... Nakon sazrijevanja od dvije sedmice nista ne dominira ali se sve savršeno uklapa u jednu cjelinu. Može se pariti odmah nakon muckanja i u tom periodu do neke dvije sedmice često mijenja ukus, nekada prevlada kikiriki, nekada karamela, vanilija ali je uvijek prijatna za parenje. 10/10

Blueberry Cheesecake-vrlo dobra aroma koja nikako da mi dosadi. Kombinacija borovnice i sira. Na početku se osjeti njezan ukus borovnice koja se pri izdisaju pretvara u ukus blagog kremastog sira. Bio sam skeptičan upravo zbog tog sira ali bez razloga jer se sve dobro nadopunjuje. Rekao bih prefinjena i vrlo prijatna aroma. 9/10

Pchela's Poison-kolac, torta sa ukusom instant kafe. Jedna od onih aroma koje te uvijek iznenade i uvijek je dozivljavas na malo drugačiji način. Odlična uz kafu ili poslije dobroga obroka. Aroma dusu dala za razvoj hedonizma. 9/10

OMG-jednostavno vrlo kremasta aroma sa dodirom jagode. Kod nje nikada nema iznenadenja ali uvijek prija 9/10

Banana Maze-pomalo konditorski ukus banane sa primjesama čokolade i kakaoa, zavisno od snage na kojoj se pari. Ima tu i nekoga sumskog voća, koje je vrlo teško definisati. Sve u svemu, aroma vrijedna pažnje. 8/10

U zadnje vrijeme više preferiram slatke i voćne arome, tako da duvanske nisam ni spomenuo. Sve ostale su prosjecne i u većini se provlači ukus vanilije, koja je jedna od najboljih koje sam probao. Jedini pravi promašaj po meni je Caramel koja ima onaj tipični "kineski smek". Ako ste još uvijek nostalgični za Hangsen i Dekang tecnostima onda će Caramel biti puni pogodak.
Zuuum nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2016, 17:28   #33
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 1,964
Pohvaljen: 4,580
Nivo reputacije: 831
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Kratak i lep opis.

Hvala

Sent from my LG-D855
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-04-2016, 18:02   #34
Zuuum
Aktivan član

Hvala Guru. Možda samo još da dodam da sam većinu "muckao" na 6% i to je za mene više nego dovoljno. Ne znam da li se ovo kosi sa pravilima foruma ali koliko sam ja uspio da izanaliziram, najisplativije ih je poručiti od Velšana, Chefsvapour.co.uk. Imaju u prodaji i na desetinu drugih proizvodaca: Pink Spot, Testy Puff, T-Juice, Vampire Vape itd. Porudbina stiže za pet radnih dana. Postarina jeste malo veća, 5 funti ali uvijek imaju i popust od 10%
Zahvalili :
Staro 04-07-2016, 14:56   #35
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,053
Pohvaljen: 2,901
Nivo reputacije: 368
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Evo - pitanjce za Mama & Papa parioce - čitam % @jokjuara koji dozira 3% i upotrebljava "standardnu naprednu opremu" aka kayfune & poneki dripper
napram
6% kollko dozira @Zuuum ...

Stigle mi od arom-team:
-Pchela 5 Layers
-Pchela Poison
-Calipitter Chow

Pošto su 7 ml da ne razsipam - pitam i ostale oče biti 3% dosta + 20 dana recimo?
Baza 65/35VG

Za atomizere tipa Crown, Bachelor, Aromamizer, Kayfun V5, SubtankMini....

JF/VZ mi je dosta na 1,5% -2% recimo....

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2016, 16:03   #36
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,359
Pohvaljen: 4,320
Nivo reputacije: 709
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ako ćeš da čekaš toliko, 3 posto je mera... Ja to posle 7 dana i jednog hot bath-a konzumiram

Nego, što se tiče subtanka mini, meni slabo koja aroma M&P prija na njemu. GoNutz može da prođe, ali recimo Newteller je totalno bezukusna, na Calipitter koji inače sabijam na svemu mi se pojavi neka nota koju ne osetim ni na jednom drugom atomizeru. Sa Capella aromama i subtankom nemam taj problem. Ako se setiš uporedi i ti pa javi kako ti se ponaša recimo na kajfunu a kako na ST miniju...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2016, 16:11   #37
Zuuum
Aktivan član

Ovo nisu visoko koncetrovane arome, meni je 3% malo, nesta se nazire ali nije zaokruzen ukus iako koristim 60/40 PG/VG i mali procenat nikotina 0.8mg. Od opreme koristim Nautilus, Kayfun, Taifun... Stajanjem od nekih tri sedmice do mjesec dana se formira ukus ali ne postaje znatno jaci. To je opet moj subjektivni utisak, mozda bi i tih 3% sasvim dobro radilo posao, pogotovo Pchela 5 Layers koja je vrlo intezivna, ja osjetim i neki cimet u njoj koji mi donekle smeta, tako da mi je 4% sasvim dovoljno.
Zahvalili :
Staro 04-07-2016, 16:17   #38
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Pa da, stvar ukusa, ja ako napravim na 4% koristim odmah i moram da potrošim za mesec dana inače mi bude prejaka aroma.

Staro 04-07-2016, 16:26   #39
Zuuum
Aktivan član

U svakom slucaju je bolje bolje poceti sa manjim procentom, ionako nam nakon nekog vremena otupe cula ukusa...A ako to nije dovoljno lako je povecati kolicinu arome i mirna Bačka...
Staro 04-07-2016, 16:32   #40
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Ja sam i dalje u fazonu da je najškodljiviji deo tečnosti upravo aroma, i trudim se da je miksujem u što manjem procentu.

Staro 04-07-2016, 20:12   #41
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 653
Pohvaljen: 934
Nivo reputacije: 210
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Po preporuci kolege jokjuar-a zamiksovao na 3 i 4 %.
Naravno djavo mi nije dao mira pa sam zamiksovao na 6 i 8%.
Jace zamiksovano posle dva meseca mi je bilo neparljivo cak i u nekom miksu.
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2016, 11:59   #42
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,053
Pohvaljen: 2,901
Nivo reputacije: 368
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Pchela 5 Layers na 3,33% mi je fina i dosta izrazita aroma.(1 ml arome na 30 ml e-juicea)
Dok su mi ostale 2 - Pchela Poison i Calipitter Chow na istom % nekako slabašne -> pa ču iči na 4% sledeči put.
Inače fine i neagresivne arome - opis u kratko = nešto dimljeno i kremno .
Tragovi duvana al dosta nežno i diskretno.
Preporuka za promenu od FA/IW/VZ-JF aroma...

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-09-2016, 14:34   #43
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Calipitter sam ja terao i do 5 sa većinskim VG-om. Ja toliko volim tu aromu da bih mogao i 10 posto da stavim. Ali mi je negde oko 3.5 taman za moje potrebe i ukus 😊

Sent From Plastique

Zahvalili :
Staro 12-10-2016, 13:43   #44
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 256
Pohvaljen: 374
Nivo reputacije: 93
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Ne znam, ljudi, ja ih uglavnom miksam na 8-10% na 50/50 bazi

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2016, 18:38   #45
gentroid
Senior

gentroid's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: HCigar Vt75 nano + Augvape Merlin Mini RTA
Pohvala: 256
Pohvaljen: 374
Nivo reputacije: 93
gentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosigentroid ima čime da se ponosi

Mom & Pop arome

Poslednjih nedelja sam se u potpunosti posvetio ispitivanju Mom & Pop’s aroma, jer sam na prvi dodir sa njima ostao zatečen njihovim ukusom i kvalitetom. Evo nekih, testirane na Kayfun V5 mini u procentu 8-10%:

Rapsberry Tart

Fasciniran kvalitetom. Baš je to ono što sam tražio. Voćna, prefinjena, reska, pink boje. Ova aroma me je i zainteresovala da se više pozabavim baš ovim proizvođačem. Veran ukus pite sa dosta malina. Procenat arome 10%.

Ocena 9/10

Sweet Dragon

Hemijska, oštra, PEZ bombone aroma. Zamislite da krckate više različitih pez bombonica pa je izmešana narandžasta, ljubičasta, crvena… Mnogim mojim prijateljima omiljena aroma. Meni nije prvi izbor zbog fabričkog ukusa, jer preferiram prirodnije, ali nije fabrička na loš način. Jednostavno – PEZ ukus.

Ocena: 7/10 (Vrlo subjektivna ocena, objektivna je možda viša)

Keswick Koffee

Jedna od favorita. Espresso sa mlekom. Dostojni naslednik Hellas Espresso, koga više nema u ponudi. Nije kompleksna kao Calipitter Chow, ali zadivljuje svojom vernošću i mekoćom.

Lična ocena 10/10

Dragon Fruit

Nekada davno postojali su sokići koji su se sastojali od 2 plastične ampule sa crvenom i zelenom tečnošću i kada ih istisnete dobijate taj ukus. Slično Sweet Dragonu, to je voćni fabrički ukus, rezak i za razliku od Sweet Dragona na neki način kiselast i jako originalan i prilično neopisiv. Veoma interesantna aroma.

Ocena 8/10

Calipter Chow

Izvanredno kvalitetna aroma bogatog čokoladnog ukusa. Recimo, Čokoladni keksi sa pudingom od lešnika i šlagom. Vrlo kremasto i prava je simfonija ukusa. Moj favorit i definitivno u prve 3 arome koje sam probao u životu. Mana - mnogo prlja grejač.

Ocena 10/10

Butterfly Bait

Vrlo kompleksna aroma, ali kada bih morao da je svedem na jedan dominantni ukus, to bi bila kajsija. Miriše malo na RY4 Asian, ali to ne treba da vas zavara jer pri parenju se ne osećaju nikakvi začini. Moraću dalje da je ispitujem, ali izvanredna je.

Ocena 10/10

Krunchberry

Takođe favorit. Asocijacija Fruity Loops sa mlekom. Dakle mlečni voćni ukus. Sofisticirana, bogata aroma i definitivno all day vape i nikako da ga se zasitim. Nadam se da će je zauvek imati na stanju.

Ocena 10/10

Banana Maze

Prijateljima favorit, meni - onako. Banana split je u pitanju. Nisam fan banane, pa zbog toga nisam ni objektivan. Recimo originalna krem banana. Odlična je aroma, ali meni dosadna.

Ocena 7/10

French Lace

Vanila. Vanila Custard - Capella. Ali ne tamni vremenom, već je mnogo svetlije boje. Dobra je, međutim posle pakovanja od 100 ml arome Capelline, sit sam vanile. Aroma sama po sebi je odlična i nemam nikakvih posebnih zamerki.

Ocena 8/10

Sve u svemu

gentroid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:12 sati.