Forum

AKVARISTIKA - Strana 3 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-02-2015, 21:57   #31
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 44
Pohvala: 2,172
Pohvaljen: 3,256
Nivo reputacije: 500
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju
Uobičajeno Re: AKVARISTIKA

Mnogi ljudi se plase puzeva u akvarijumima i padaju u paniku kada ih vide. Mogu slobodno da se opuste, puzevi su dobro dosli i korisni u svakom akvarijumu. Ja ih imam raznih u sva tri akvarijuma: Yellow i Black Zebra Nerite, Yellow Tracked Nerite, Tiny Horned Bumblebee i Tiny Horned Dotted Nerite (Clithon corona), Theoduxus Danubialis (Dunavske Nerite), Barske (Pond) puzeve, Ramshorn, Malaysian Trumpet Snails (Melanoides tuberculata) i jos ponekog
Imao sam i velike Amazonce (Apple snail). Poklonio sam ih posto su mi tamanili neke biljke, ali cu ih ponovo nabaviti.
Vec neko vreme jurim Tylomelania sp. Sulavezi, ali ne mogu kod nas da nadjem.

Puzevi su i dobar pokazatelj da li unosite previse hrane u akvarijum - ukoliko vidite da su puzevi poceli nekontrolisano da se razmnozavaju, znaci da ubacujete previse hrane i treba da smanjite

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2015, 21:59   #32
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od NesaPa Vidi poruku
@chikavili: kako je kokos uspeo da ostane takav, moji ga ispolirali do visokog sjaja
Valjda zato sto su ancistrusi bili jos mladi i relativno mali. Kada sam shvatio da imam dva muzjaka, kokos sam izvadio

Staro 04-02-2015, 22:07   #33
rossi
Iskusan član

rossi's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 47
Pohvala: 72
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 33
rossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosi

sve je ovo lepo

@Like A Boss , tebe hapsim kad se uselim u svoje (ubi me podstanarstvo), jer mi je pod moranje da imam i slani

želja još iz detinjstva - razu mi me

naime selilo sam se više puta i svaki put sam selio i akvarijum , ispraznim ga toliko da ostane svo bilje i podloga i vode tek tek da ribice prežive

ali vrhunska organizacija - sve traje maximum sat vremena - ispraznim , preselim - nivelišem (podkajlujem itd ) sipam stare vode do pola , od pola nova i jedino tad malo hemije zbog česmovače , i prođem bez gubitaka i ikakvih problema

a kad udjem u svoje 1000l slatki je iz odma - garantujem životom , i slani bar 100 ili već kad mi neko pojasni neke sitnice - proporcije

bez psa mi je život ne zamisliv - trenutno imam srednju šnaucerku biber so

i u svu tu priču ulazi i žako

ali podvlačim sve to jednog dana

u akvaristici sam jako dugo i imam jako puno iskustva uz akvaristu - odgajivača Svetu Hamovića ( samouki odgajivač sa postiplomskim znanjem ) , čoveka iz mog komšiluka kod kojeg sam u odgajivačnici ili mrestilištu provodio i dane i noći , i da ne nabrajam stare akvariste gde me je Sveta vodio po celoj staroj jugi pa i mađarskoj .

ovo je moj san - sa regalom ili bez tako je sve jedno

varijanta sa kaskadama iz jednog u drugi u treći(3*300l) ili otvoreni sa velikim panjem koji štrči iz akvarijuma po kom se sliva vode iz pumpe u akvarijum tipa vodopad itd itd itd
Priložene Slike
File Type: jpg Najveci_biljni_akvarijum1.jpg (178.2 KB, 88 pregleda)

rossi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2015, 22:22   #34
rossi
Iskusan član

rossi's avatar

rossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosirossi ima čime da se ponosi

@chikavili je a propo puževa totalno u pravu

naime moj lični utisak je da su puževi toliko korisni u akvarijumu da to retko ko i zna ko se malo ozbiljnije nije bavio istim

u skromnom prevodu oni su živi alarm , da li je u akvarijumu sve kako treba valja dolikuje

I KAPIJA JE JOŠ UVEK OTVORENA , A VAS NEMA - chikavili , zogu, dbranko , Katy , Like A Boss , NesaPa ,c-hell ITD ITD

I ako sam već sa stažom oko dve god , ali još uvek nisam odmakao dalje od početka u parilačkim vodama

2* evic , 2* protank2 , u jenom Liqua Blueberry u drugom Liqua Cuban Cigar

Staro 04-02-2015, 22:35   #35
smokey
Veteran

smokey's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 772
Pohvaljen: 872
Nivo reputacije: 158
smokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalu

Svaka cast za akvarijume! Vrlo lepo odradjeni, nema sta.
Probavao i ja nekada da se zezam al odustao. Preeeevise muke, paznje, ovog-onog a ponajmanje sam imao onoga sto najvise treba, znanja. Batalio i divim se svima koji guraju dobru varijantu. Samo napred!
smokey nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2015, 22:41   #36
rossi
Iskusan član

rossi's avatar

Citat:
Originalna poruka od smokey Vidi poruku
Svaka cast za akvarijume! Vrlo lepo odradjeni, nema sta.
Probavao i ja nekada da se zezam al odustao. Preeeevise muke, paznje, ovog-onog a ponajmanje sam imao onoga sto najvise treba, znanja. Batalio i divim se svima koji guraju dobru varijantu. Samo napred!
dođi kod mene na skup - razuverićemo te da je obaveza

prosto ovako to zvuči - koliko jednoj ženi treba da skuva ručak dnevno , tebi treba isto toliko jednom u 40 do 60 dana

znači otprilike 2 sata u 2 meseca

nećemo biti lenji zarad neček što je lepo i čini nas srećnim

Zahvalili :
Staro 04-02-2015, 22:51   #37
smokey
Veteran

smokey's avatar

Registrovan: Apr 2014
Pohvala: 772
Pohvaljen: 872
Nivo reputacije: 158
smokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalusmokey je za svaku pohvalu

Lep gest. Hvala!
Na zalost, odustajem. Radje mi da odem kod nekoga i nadivim se onome sto nikad necu izvesti.
smokey nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-02-2015, 22:53   #38
Like A Boss
Iskusan član

Registrovan: Dec 2014
Pohvala: 0
Pohvaljen: 80
Nivo reputacije: 26
Like A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svimaLike A Boss je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od rossi Vidi poruku
a kad udjem u svoje 1000l slatki je iz odma - garantujem životom , i slani bar 100 ili već kad mi neko pojasni neke sitnice - proporcije

Jasno je da je veći akvarijum lakši za održavanje, ali kod morskog je ovo pravilo mnogo izraženije.
Like A Boss nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2015, 05:48   #39
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

@smokey
Ima dosta (relativno) obaveza samo u pocetku, dok se akvarijum ne formira i "legne sve na svoje mesto". Posle toga obaveze postaju minimalne.

Sent from my Casio Scientific Calculator using Tapatalk

Zahvalili :
Staro 05-02-2015, 08:42   #40
Impuls
Senior

Impuls's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 53
Pohvala: 775
Pohvaljen: 958
Nivo reputacije: 153
Impuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvaluImpuls je za svaku pohvalu

Tacno je to chikavili, ali da bi akvarijum tako funkcionisao potrbno je i znanje i neko iskustvo. Pocetnici veoma cesto prckaju po akvarijumu bez potrebe, a previde kada je neophodno intervenisati.
Impuls nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-02-2015, 09:40   #41
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,305
Pohvaljen: 3,107
Nivo reputacije: 517
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Posle nekog vremena akvarijum postane samoodrziv sistem uz minimalno mesanje sa strane...

U vecem broju slucajeva se to intervenisanje, a narocito neiskusno, zavrsi kao intervenisanje amera u Iraku, Libiji, Jugoslaviji i sl... Tako da nekad je bolje pustiti prirodu da sama odradi svoje...

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2015, 09:44   #42
rossi
Iskusan član

rossi's avatar

svi ste u pravu ali može i ovako

ja ću svakom iz BGD-a naravno drugarima sa foruma da složim sistem i prva dva puta dođem i promenim vodu i sredim bilje , i sve free - častim i svojim pelcerima od biljaka

najlepše je kad se tek formira akvarijum - mlada riba, mlado bilje i pratiš rast

što duže pratiš - sve si smireniji iliti nirvana

svakom ću objasniti šta i kako , ali kod mene nema i ne zelim da vidim i nikom to nisam radio da u akvarijum stavim plastično bilje , plastične vetrenjače , kovčege sa blagom i sva ta nazovi plastična sranja ( i ja imam dvoje dece kojima nisam dozvoljavao da ubacuju što šta - kao što se dete vaspitava da ne baca po ulici iliti ne baca u reku )

čak ne volim ni ozidanu pozadinu , iako zna da izgleda perfektno , i više je to prirodno od bilo koje plastike u akvarijumu

moja naime prosta računica je da ide dobra podloga (humus-zbog bilja) preko pesak ili kamenčići

filter masa u zavisnosti od veličine akvarijuma (kanister -unutrašnji -spoljašnji itd .

i nikad jeftije nije bilo nego što je sad ,

mali oglasi - ful akvarijumi sa policama i pratećom opremom tipa od 250l = 120€

o većim i da ne govorim

znači koliko god to nekom bilo bauk i obaveza ili već ma kako zvučalo ili sami stekli utisak - moje mišljenje je da veze smozgom nema

veća je obaveza imati papagaja u kući , o psu i da ne govorim - svako dnevna šetnja od 3*dnevno po sat vremena minimum , dok se ispred akvarijuma sedi i bleji u isti i odmaraju moždane vijuge napete od svakodnevnice , na 40dana potroši 2 sata , a dnevno 5-15 min.

iskusni akvaristi ce se verovatno složiti samnom

Zahvalili :
Staro 05-02-2015, 09:48   #43
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 42
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,305
Pohvaljen: 3,107
Nivo reputacije: 517
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Svakako

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-02-2015, 10:36   #44
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Jedna od najvecih prednosti akvarijuma nad ostalim kucnim zivotinjama je godisnji odmor - mozes slobodno da odes od kuce na 5-7 dana bez da razmisljas o akvarijumu, a za duze odsustvo zaduzis nekoga da jednom ili dva puta baci hranu, proveri da li ima struje i to je sve

Staro 05-02-2015, 11:20   #45
rossi
Iskusan član

rossi's avatar

Citat:
Originalna poruka od chikavili Vidi poruku
Jedna od najvecih prednosti akvarijuma nad ostalim kucnim zivotinjama je godisnji odmor - mozes slobodno da odes od kuce na 5-7 dana bez da razmisljas o akvarijumu, a za duze odsustvo zaduzis nekoga da jednom ili dva puta baci hranu, proveri da li ima struje i to je sve
mala ispravka

ima automatska hranilica - 1500din radi na baterije

a ribice bez hrane mogu i do 15 dana

svetlo radi na tajmer - bar kod mene

grejač imam - odavno nije uključen - neonke i sobna temperatura ga baš kako treba održavaju , ne prelazi 25 C

u zavisnosti od složenosti akvarijuma - bilje ribice itd , može i bez struje 5 do 20 dana - ništa crći neće ali kreće alga , i može se brzo sanirati

to su već male tajne velikog kulinarstva - Stevo Karapandža

sve u svemu , sobzirom da se za akvarijum može i ne može reći da je kućni ljubimac , posle dobre postavke u samom startu najjeftiniji je i najnezahtevniji za održavanje

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:29 sati.