Forum

Tutorijali za genesis atomizere - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > VAN
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-05-2012, 23:15   #1
smiljke
Tutorial Master

smiljke's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 425
Pohvaljen: 875
Nivo reputacije: 130
smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu
Exclamation Tutorijali za genesis atomizere

Pošto sam i sam imao muke pri prvom susretu sa ,,genesis˝ atomizerima, napravio sam ovaj tutorijal da se novi korisnici ovakvih atomizera ne bi mučili kao ja.

smiljke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2012, 00:09   #2
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 445
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Tutorijali za genesis atomizere

A mogao sam ja prvi da komentarisem

Prva stvar,stvarno skidam kapu za trud i ja sam manijak za detalje ali ovo je stvarno preterano

Imam 2 pitanja :

Kada radis setup na line na drugom klipu negde na 8:30 min kada si zategao kantal na elektrode meris otpor ali u tom trenutku je prekinut klip i vec u sledecem zavrnut poklopac pa me interesuje da li i nakon odradjenog novog setup-a mogu namotaji da se usijaju od sredine?

I drugo pitanje,koliko ti je vremena bilo potrebno da shvatis sve ovo oko motanja?

Koliko sam video ni mrezica nije nova vec je koriscena a ja licno sam najbolje rezultate dobijao sa vec koriscenom mrezicom,sa novom treba bar 1 dan da proradi bez problema

Ja sam sve ovo uspeo da skapiram ali na bas tezak nacin,poslednjih dana koriscenja motanje kantala mi je oduzimalo svega 2 minuta posla,u pocetku je trebalo sigurno 2 dana da namestim samo 1 setup,taman kada sam shvatio kako sta funkcionise line je morao da krene po drugi put na servis...

Stvarno dobar toturial,posebno za pocetnike koji se prvi put srecu sa genesis sistemima
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2012, 09:27   #3
smiljke
Tutorial Master

smiljke's avatar

smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku
da li i nakon odradjenog novog setup-a mogu namotaji da se usijaju od sredine?
Mogu, samo prvo natopi namotaje sa tečnošću i prvo aktiviraj mod nekoliko puta kratko (između svakog aktiviranja dokapaj tečnost) da ne bi otišao u kratak spoj.

Citat:
koliko ti je vremena bilo potrebno da shvatis sve ovo oko motanja?
Prvi setup sam napravio na brzinu, bez ikakvih alatića i slučajno je bio idealan.
Drugi sam zatezao jedno dva dana dok nisam toliko deformisao mrežicu da sam morao da je bacim.
Treći put sam namotao kantal na plastični štapić (koji sam izvukao pre aktiviranja eGo baterije) i video da svi koili rade kada nema mrežice (kao sijalica).
Tada sam ukapirao u čemu je fazon.

Citat:
... ni mrezica nije nova vec je koriscena a ja licno sam najbolje rezultate dobijao sa vec koriscenom mrezicom,sa novom treba bar 1 dan da proradi bez problema
I nova mrežica može odmah da bude dobra ako je 5-6 puta dobro natopiš tečnošću koju ćeš da koristiš i spališ pre namotavanja kantala.
Zahvalili :
Staro 05-05-2012, 11:19   #4
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Hvala na odgovoru,ja sam to sve shvatio na mnogo tezi nacin od tebe,ali sam ipak shvatio
Staro 05-05-2012, 12:03   #5
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,576
Nivo reputacije: 547
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Hvala na odgovoru,ja sam to sve shvatio na mnogo tezi nacin od tebe,ali sam ipak shvatio
Takodje.

Bez obzira na to, hvala ti Smiljke na ozbiljno posvecenom trudu da ovo skapiras do kraja, i postavis tako da svima posle tebe bude mnogo lakse. Tnx
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 23:59   #6
ilija
Iskusan član

Pohvala: 20
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 32
ilija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svimailija je poznat svima

Sjajan tutorijal nema sta, narocito sa oksidisanjem mrezice je covek lepo objasnio jer ne moze se nerdjajuci celik oksidisati jer ne oksidira , ali to je uobicajen termin u vaperskim krugovima za talozenje neprovodljivih naslaga na grejnu zicu i mrezicu.
Licno sve je lepo objasnjeno od pravilnog namotavanja i smislenog dry burn-a , usijavanja do protoka vazduha .
Ja radim vrlo slicno ali uz pomoc malog trika koji sam video negde na ECF-u i koji mi stedi puno vremena koje je smiljke ovde demonstrirao . Kad namotavam kantal na mrezicu posle "oksidiranja" pre namotavanja natopim dobro mrezicu tecnoscu i uzmem papir od cigarete-rizlu, vrlo tanak, sto tanji to bolje, isecem otprilike kvadratic 4x6 mm koliko mi treba da obmotam mrezicu a da se krajevi ne preklapaju i u duzini o onoj u kojoj cu namotavati kantal.
Namotam kantal preko zavijenog papira , ali isto tako ne previse zategnuto da ne "ulubim" mesh,ali ne previse ni nezno . To mi pruza vecu slobodu stezanja prilikom pricvrscavanja na elektrode i mogu odmah slobodnije da stegnem bez bojazni da sam negde ostetio tanak sloj naslaga izmedju kantala i mrezice.
Potom spalim taj papir dryburn-om i prosto ga oduvam sa mrezice i ostatke papira i njegov pepeo i sve lepo legne, ni previse zategnuto , ni previse labavo. i nema hotspot-a . Ako je previse labavo i puno prostora izmedju kantala i mrezice, nista nismo dobili jer namotaji ce se slabo natapati tecnoscu i previse grejati , a ako previse zategnemo postoji povecana mogucnost hotspot-a. Ova fora sa papirom mi je zgodna jer brzo nadjem zlatnu sredinu u kojoj genesis najbolje rezultate daje.
ilija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-05-2012, 21:23   #7
smiljke
Tutorial Master

smiljke's avatar

Citat:
Originalna poruka od ilija Vidi poruku
Ako je previse labavo i puno prostora izmedju kantala i mrezice, nista nismo dobili jer namotaji ce se slabo natapati tecnoscu i previse grejati , a ako previse zategnemo postoji povecana mogucnost hotspot-a. Ova fora sa papirom mi je zgodna jer brzo nadjem zlatnu sredinu u kojoj genesis najbolje rezultate daje[/COLOR].
Ceo drugi deo tutorijala sam pravio da bih pokazao ovo što si rekao
Ovo sa papirom odlično funkcioniše.

Video sam da neki korisnici umesto papira koriste raspleten fiber (koji, normalno, ne skidaju) i tvrde da dobiju bolju aromu i jači TH. Fiber kombinaciju nisam probao zato što mislim da genesis atomizere upravo odsustvo fibera čini specifičnim.
Staro 13-05-2012, 00:35   #8
smiljke
Tutorial Master

smiljke's avatar

Bliži pogled na Line i maxi sa setup-om koji ja koristim

#400 mesh 40mm široka, 42mm visoka
5/4 0,18 kanthal
ProVari na 4,4V-5,2V

Zahvalili :
Staro 13-05-2012, 00:38   #9
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Aleluja!
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-05-2012, 02:42   #10
tabby
Prijatelj foruma

Mislim da je gumica sa drip tipa,tip B za Maxi i sa obicnog za Line,bolje resenje za curenje izmedju tanka i kapice
Staro 23-05-2012, 14:48   #11
Milos84
Nov član

Registrovan: May 2012
Pohvala: 1
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 18
Milos84 je na dobrom putu

Kada se radi setup prvi put da li postoji neka procedura sa mesh-om ? Tj da li se samo se srola i ubaci ili jos nesto treba odraditi ?
Milos84 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2012, 15:12   #12
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od Milos84 Vidi poruku
Kada se radi setup prvi put da li postoji neka procedura sa mesh-om ? Tj da li se samo se srola i ubaci ili jos nesto treba odraditi ?

Mora da se oksidise obavezno,ako ne oksidises nista nisi uradio
Staro 21-06-2012, 00:47   #13
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 142
Pohvaljen: 275
Nivo reputacije: 70
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

U ovom tutorijalu je pomenuto da se naizmeničnim usijavanjem i potapanjem u vodu dobija samo čvrstina mrežice, a da se tek spaljivanjem tečnosti na istoj postiže "oksidacija".
Drugi način oksidacije, onaj koji je dao jackfrost, podrazumeva usijavanje mrežice na 30 sekundi pre nego što se smota u rolnu. Od iskusnijih korisnika (yenki, tabby) sam na pitanje da li i u ovom slučaju treba spaliti tečnost na mrežici dobio potvrdan odgovor, a razlog je povećanje kapilarnosti.
Pošto u svakom slučaju treba spaliti tečnost, šta u ovom drugom slučaju uopšte dobijamo usijavanjem mrežice? Takozvanu oksidaciju smo opet postigli samim spaljivanjem tečnosti. Zar to ne znači da korisnici kojima nije bitno da mrežica ima čvrstinu mogu jednostavno da je urolaju i spale tečnost na njoj?
Jackfrost-ov metod koliko mogu da zaključim ima smisla samo ako se usijavanjem mrežice dobija i "oksidacija" i kapilarnost, odnosno ako nije potrebno i spaljivanje tečnosti.
Max Damage nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-06-2012, 01:53   #14
tabby
Prijatelj foruma

Ja te ne kapiram,al' cu pokusati da ti odgovorim

Spaljivanjem mrezice dobijas patinu koja deluje kao neki zastitni sloj i ne provodi struju,ako mrezica provodi struju onda ces imati kratak spoj i tvoj genesis nece raditi kako treba,mozes jednostavno unimerom izmeriti provodljivost struje u mrezici tako sto ces staviti na pistalicu i crvenu i crnu staviti na mrezicu,sve dok pisti ne valja

Sa spaljivanjem tecnosti na samoj mrezici postizes efekat kapilarnosti,odnosno mrezica bolje upija tecnost sto je potrebno da bi se lepo natapala jer je tecnost u tanku ispod grejaca,ako nema dobru kapilarnost nece dolaziti dovoljno tecnosti na mrezicu na mesto gde je namotan kantal pa samim tim ce postojati velika mogucnost da imas zagoreo ukus
Staro 21-06-2012, 15:05   #15
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 142
Pohvaljen: 275
Nivo reputacije: 70
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

Evo citiram, prvi video, 13:38, Smiljke kaže sledeće:

Ovako tretirana mrežica je ponovo izgubila svojstvo kapilarnosti. Znači da moramo staviti kapljice soka i zapaliti na mrežici. To se ne radi samo zbog kapilarnosti, to je u stvari prava oksidacija mrežice, ovo (prethodno) je delimična oksidacija i kaljenje. Pravu oksidaciju postižemo sagorevanjem soka na mrežici.

Dakle, spaljivanjem tečnosti dobijamo i kapilarnost i "oksidaciju".

Po toj logici, da bi setup funkcionisao dovoljno je samo smotati mrežicu i spaliti tečnost na njoj i na to namotati kantal.

Moje pitanje je bilo šta dobijamo spaljivanjem same mrežice pre toga. Dodatnu sigurnost da neće doći do kratkog spoja? Još neku korisnu promenu?
Max Damage nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > VAN

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:53 sati.