Forum

Kako funkcionise VW i mehanicki mod??? - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-05-2015, 20:22   #1
bobijanac
Iskusan član

bobijanac's avatar

Registrovan: May 2015
Pohvala: 45
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 14
bobijanac je na dobrom putubobijanac je na dobrom putu
Uobičajeno Kako funkcionise VW i mehanicki mod???

Pozdrav svima,novi sam na forumu,parim vec 3 godine i imam klasicni e cigaru sa baterijom od 1100mah i obicnim klirom.....Zeleo bih da predjem na VW ili mehanicki mod ali bih voleo da mi objasnite kako funkcionise vw a kako mehanicki mod,stvarno sto se toga tice ne razumem nista.Na klasicnoj e cigari imam samo tri dela-bateriju,kliromizer i gornji deo kako vi zovete drip tip,a na mehanickom modu ima trista nekih delova i stvarno mi nije jasno kako funkcionise??????Hvala unapred!!!!
bobijanac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2015, 20:45   #2
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 30
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Kako funkcionise VW i mehanicki mod???

Pretpostavljam da pod "klasičnom" podrazumevaš e-Go.

Mehanička je najjednostavnija varijanta. U Suštini to je cevka u kojoj je baterija. Sa jedne strane cevke je konektor (uglavnom klasični 510. Sa druge strane je dugme. Kada pritisneš dugme, ono napravi kontakt i baterija pusti struju u konektor. Dobre strane: jednostavna je, jefina, ako ti ispadne (pa čak i u baru) uglavnom nema veze. možeš na nju da naglaviš sub-omski xmajzer (ali ako ne znaš šta je onda nemoj). Loše strane: Snaga joj varira u zavisnosti od napunjenosti baterije. Možeš da završiš u novinama kao primer opasnosti elektronskih cigareta a bogami i u urgentnom. Litijum-jonske baterije su opasne i sklone paljenju i lakim explozijama ako ih preforsiraš, xmajzer ima kratak spoj ili jednostavno bateriju okreneš naopako.

VV i VW osim cevke konektora i dugmeta (koje je uglavnom sa strane a ne na dnu) imaju i brdo elektronike unutra, mali (ili veći) ekran i još nekoliko dugmića. Neke imaju i usb konektor, blutut, konektor za slušalice, mp3 plejer, sat... i protekciju baterije. Isključiće se same ako ih vučeš duže od 10 sekundi, ako je baterija pretopla, ako je baterija pri kraju, ako namirišu kratak spoj. Snaga je konstantna i možeš sam da je regulišeš (otud oni dugmići viška i ekran). kod VV (variable voltage) kontrolišeš voltažu odnosno napon, kod VW (variable wattage) kontrolišeš vatažu odnosno snagu struje. Kod nekih biraš šta ćeš da koristiš. Generalno, smatra se da su VW malo naprednije ali to su detalji. Postoje i ove nove DNA koje, ako sam dobro skapirao, kontrolišu temperaturu grejača, al' o tome će morati neko drugi da prozbori par reči.

Verujem da ti i nisam bogznakoliko pomogao, al' sad makar imaš prostora da pitaš dalje
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2015, 20:50   #3
bobijanac
Iskusan član

bobijanac's avatar

Registrovan: May 2015
Pohvala: 45
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 14
bobijanac je na dobrom putubobijanac je na dobrom putu

Naprotiv pomogao si mi dosta,ipak bih se odlucio na VV mod zbog konstantne snage.Hvala puno!!!!Pitanje je sad koji VV mod kupiti i koji tank?????
bobijanac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2015, 20:55   #4
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,577
Nivo reputacije: 548
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-05-2015, 22:28   #5
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 227
Pohvaljen: 216
Nivo reputacije: 66
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

...samo ima jedno veliko ALI !!!
Kod mehanike nema šta da se pokvari a kod elektronike ima što-šta!
I naravno,prvo i osnovno je šta ko hoće i kakvi su lični afiniteti i potrebe.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:17 sati.