Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-08-2015, 13:35   #1
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 394
Pohvaljen: 460
Nivo reputacije: 101
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi
Uobičajeno Misljenje: baze i arome za prvo muckanje

Poslije godinu ipo parilackog staza mislim da je vrijeme da se oprobam i u muckanju sopstvenih tecnosti.

Odlucio sam se da narucim sastojke sa 3 sajta pa me interesuje ima li neko bolji predlog kako bih kvalitetnije i jeftinije prosao?

Pazljivo iscitavajuci dio foruma koji se bavi ovom tematikom imam namjeru da narucim sledece:

1. 100ml baze sa 100mg nikotina sa mixnmatcheliquids

2. 1L PG i 1L VG sa molinshop
mijesanjem svega prethodnog dobio bih nesto preko 2 litra baze sa nepunih 5mg nikotina sto bi mi odgovaralo

3. duvanske arome sa inawerashop, ne duvanske arome skoro nikad ne parim, odlucio sam se prije svega sto imaju veliki izbor duvanskih aroma a i vidim dosta pozitivnih komentara o njima

Za narucivanje sa 3 sajta sam se odlucio jer sam izracunao da mi je to najisplativije.

Molim vas recite mi ako ima sta ovdje pogresno, ili ako neko ima mozda neki bolji predlog
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 14:21   #2
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 45
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Misljenje: baze i arome za prvo muckanje

To ti je najjeftinije, predlog je da uzmeš i neduvanske arome i da praviš za početak u manjim količinama.
Ja bih prvo napravio bazu (PG+VG+H20) i dodao aromu ostavio da odstoji zavisino od arome pa tek posle dodao nikotin.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 14:28   #3
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Koje neduvanske arome bi mi preporucio, koristio bi ih jedino u miksevima sa duvanskim, cisto da dobijem neku notu? Sta dobro legne sa duvanskim, neka karamela, ljesnik, kafa ne znam puno o tome?
Staro 08-08-2015, 14:30   #4
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,181
Pohvaljen: 6,454
Nivo reputacije: 951
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Iscitaj prvo podforum o DIY (verovatno vec jesi) a zbog postarine i moguceg otvaranja 3 paketa i PDVa uvek je najjevtinije sve na jednom mestu.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 14:40   #5
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 113
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 45
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Zadimljivac Prostora Vidi poruku
Koje neduvanske arome bi mi preporucio, koristio bi ih jedino u miksevima sa duvanskim, cisto da dobijem neku notu? Sta dobro legne sa duvanskim, neka karamela, ljesnik, kafa ne znam puno o tome?
Pa eto to što si naveo, o ukusima ne vredi al moraš da imaš nešto neduvansko ili voćno za slučaj da ti se duvanske smuče tj. da imaš da ih presečeš kad ti jezik otupi.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 14:43   #6
Zadimljivac Prostora
Senior

Imam srece da mi do sada jos nisu otvarali ni jedan paket, mada kod nas u Crnu Goru cini mi se da i nisu toliko rigorozni
Staro 08-08-2015, 14:44   #7
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 294
Pohvaljen: 297
Nivo reputacije: 82
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

Sada je pitanje šta je duvansko a šta ne??
Ja na primer nikad nisam bez 50-100ml FA Shade i Maxx Blend a spadaju u duvanske a nikakve veze nemaju sa duvanskim.
Pogotovo shade,slatka aroma a prelepa...
Ili npr. IW gold dukat,ma kakva crna duvanska...a i nje mi nikad dosta nije...
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 16:36   #8
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,246
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 465
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

A jel imash pg i vg negde da kupish ili da ti neko poshalje busom odavde jer to su dve litre shto znachi paket od minimum 2 kilograma ,ako za nishta drugo za to cesh najpre biti ciman a cena je ovde 10 eura za litar -litar !
Mix mach prolazi , u mom slucaju su bile 2 x 100 nikotina i par aroma - uglavnom poslato je u kutiji sa nalepljenim poshtanskim markama ,kao licni a ne prodajni paket tako da ovi nashi nisu ni dirali!!
E sad ostaju ti arome a to je stvar ukusa , najbolje bi bilo od ozija da pazarish JF arome koje su australijski ,,Vaping zone,, i stvarno shto se tiche duvanskih ukusa nema greshke ,Inawera nije losha ali ako idesh na isprobano ako kupujesh bez probe moguce da ti se svidi 2 od 5-6 aroma , u principu za prvi put potrazi nekog sa iskustvom i ko je sve to proshao ne bi li sve bilo kako treba!
Po meni najbolja varijanta da se istalite i da za prvi put uzmete neshto provereno i isprobano - drzim ti fige da prodjesh jeftino a kvalitetno
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-08-2015, 17:10   #9
Zadimljivac Prostora
Senior

Hvala sirius sem.

Nemam nigdje kod nas u CG da kupim pg i vg, vidjecu onda da iscimam nekoga da mi donese ako bude dolazio ili nekako posalje, jer mi to dosta jeftinije bude nego da narucujem preko neta.
Sto se aroma tice idem logikom da ih probam vise, svaka treca da mi se svidi i zadovoljan sam, ne moze se nista znati dok se ne proba

Nemam nikoga u mojoj blizini da znam da mucka tecnosti da bih mogao da isprobam, tako da cu sam da eksperimentisem, imam zivaca i volje
Zahvalili :
Staro 10-08-2015, 13:29   #10
Zadimljivac Prostora
Senior

Zna li neko postoji li gdje u Crnoj Gori da se kupi pg i vg i da je po razumnoj cijeni? Ne postoji mogucnost kupovine i slanja u Srbiji za Crnu Goru.
Staro 10-08-2015, 13:36   #11
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Javi se Jav74. Pomozi kolegi.

Staro 10-08-2015, 18:23   #12
Djuke
Nov član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 1
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 10
Djuke je na dobrom putu

Pozdrav zemljače, evo nas ima još poneko
Jesi pitao u apoteke?
VG (Glicerin) bi trebalo da ima u svaku apoteku. Ja sam kupovao par puta (preko morace) na manju kolicinu...bude oko 2-3 eura 100ml. Računam da na 1L bude još jeftinije.
E sad, sa PG je malo komplikovanije. Njega ima (provjereno) ali izgleda samo u apotekama koje imaju laboratoriju, a njih je malo. Probaj kod Radovića, oni imaju sigurno, samo moraš da uhvatiš njihovog tehnologa/laboranta (kako li se već zove), jer ove radnice bez njega ne smiju da daju, postavljaju pitanja šta i kako, jer izgleda nije predviđen za slobodnu prodaju pa ti oni kao učine uslugu, zato moraš da budeš uporan . Ni njemu cijena nije veća nego VG-u.
Djuke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-08-2015, 13:32   #13
Zadimljivac Prostora
Senior

Hvala svima na pomoci
Narucio 100ml sa 100mg nikotina sa mixnmatch, 10tak aroma sa inawere, prijatelj me snadbio sa po litar pg i vg iz neke apoteke, za 50tak eura kad sve stigne i ja konacno ulazim u vode pravljenja tecnosti u domacoj radinosti
Zahvalili :
Staro 16-08-2015, 17:58   #14
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Pazljivo mixaj i uzdravlje!

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:41 sati.