Forum

VG mix ? - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Recepti
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-08-2015, 08:18   #1
sreckosoic
Iskusan član

sreckosoic's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 66
Pohvaljen: 32
Nivo reputacije: 26
sreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putu
Uobičajeno VG mix ?

Ne mogu da se snađem sa ejuice kalkulatorom za recept sa čistim VG-om jer mi javlja grešku (traži da povećam Pg) a imam VG Biobazu 36 mg nic ,hoću mix na 3 mg nikotina.Da li može :
-74 ml VG
-15 ml voda
-3 ml aroma
-8 ml vg baza 36 mg nic?
sreckosoic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-08-2015, 08:40   #2
sladoledzija
Iskusan član

sladoledzija's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 26
Pohvaljen: 219
Nivo reputacije: 46
sladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: VG mix ?

To je to sto trazis. Ja VG razredjujem sa 10% vode, ali pravim pg/vg. Ne znam kako bi islo 10% u vg mixu
sladoledzija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-08-2015, 09:00   #3
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 990
Pohvaljen: 1,445
Nivo reputacije: 270
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Cista vg je gust i treba oko 15% vode ,sve preko mi se ne svidja.Ali i ovo ne da radi na svim Atijima.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-08-2015, 12:30   #4
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 1,473
Pohvaljen: 1,583
Nivo reputacije: 320
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

@sreckosoic obrati pažnju da je procenat vode u odnosu na VG u tvom slučaju oko 20% ( procenat vode se i inače računa samo u odnosu prema VG ) i da je letnji period , moj savet je 80ml VG i 9ml vode , ostalo isto

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-08-2015, 12:40   #5
sladoledzija
Iskusan član

sladoledzija's avatar

sladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosisladoledzija ima čime da se ponosi

Slazem se sa Scooterom, ili bar pola planirane kolicine odradi tako
Staro 09-08-2015, 20:25   #6
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 155
Pohvaljen: 574
Nivo reputacije: 109
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Uf, Šojiću, komplikuješ prostu matematiku, ali tvojim mukama došao je kraj.

Za 100 ml tečnosti jačine 3 mg/ml potrebno ti je 8,33 ml VG nikotinske baze jačine 36 mg/ml.
(100 * 3) / 36 = 8,33 ml
Za 100 ml tečnosti da bi dozirao aromu na 3% potrebno ti je 3 ml arome.
100 * 0,03 = 3,0 ml
Prema tome u 100 ml tečnosti VG nikotinske baze i arome biće ukupno:
8,33 + 3,0 = 11,33 ml
Ostatak od 100 ml tečnosti je VG razredjen vodom (15%) u količini:
100 - 11,33 = 88,67 ml
Sada izračunamo količine čistog VG-a i vode:
88,67 * 0,85 = 75,37 ml (čist VG)
88,67 * 0,15 = 13,30 ml (voda)
Sastav komponenti za 100 ml tečnosti "ala Šojić":
  • VG nikotinska baza....8,3 ml
  • VG čist..................75,4 ml
  • Destilovana voda.....13,3 ml
  • Aroma "ala Šojić".......3,0 ml
Staro 10-08-2015, 14:44   #7
draganius
Senior

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 144
Pohvaljen: 80
Nivo reputacije: 42
draganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svima

Ne znaju svi matematiku (npr. ja), pa zato koristim kalkulator.

@sreckosoic

Razbijes cist VG sa 15% vode, a ostalo uneses u eJuice Me Up

draganius nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2015, 21:11   #8
sreckosoic
Iskusan član

sreckosoic's avatar

sreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putusreckosoic je na dobrom putu

Upravo sam završio 2x100 ml,jedan čist VG a drugi 50/50 PG/VG.Oba bez aroma jer možda meni počinje da smetaju arome koje sadrze Acetile i Diacetyle.Od aroma koje trenutno imam samo TPA hazelnut sam našao da ih ima dok Inawerin SCamel i Dukat gold ne mogu da nađem sastav.Isto važi i za TPA Natural menthol liquid (nema sastav).
Ako je to problem našao sam post gde piše da FA arome ne sadrze Acetile i Diacetyle,lako ću preći na njih.
Hvala svima na velikom trudu
Staro 12-08-2015, 21:41   #9
sladoledzija
Iskusan član

sladoledzija's avatar

Na koji tacno nacin ti smetaju te arome? Pitam zbog sebe, mislim da i ja reagujem na neke arome.
Staro 13-08-2015, 16:51   #10
sreckosoic
Iskusan član

sreckosoic's avatar

Citat:
Originalna poruka od sladoledzija Vidi poruku
Na koji tacno nacin ti smetaju te arome? Pitam zbog sebe, mislim da i ja reagujem na neke arome.
Nisam još siguran da li su arome ali od kad su krenule vrućine imam osećaj kao da me neko davi posle malo parenja a TPA lešnik mi je omiljen,isto je i sa Tpa Scamelom,Dukat goldom i TPA natural mentolom.Smanjio sam PG/VG na 20/80-malo je bolje ali nije kao pre.Sad planiram da probam bez arome čist Vg mix pa da vidim ...
Staro 19-05-2017, 09:49   #11
svarceneger
Nov član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 1
svarceneger je na dobrom putu

Pozdrav svima

Posto sam poceo da pravim svoje tecnosti nakon 2 meseca koriscenja vape-a (ne zelim reci cigareta jer je to pogresna formulacija) , resih da podelim par saveta posebno u vezi VG mixeva jer sam dosta vremena potrosio upravo na njima.

Kada sam poceo da koristim vape uredjaje prvi liquid mi je bio Think - Freud od Liquide-a.
To je 50-50 PG/VG .
Nakon prelaska sa cigarette na vape moram reci da je to bio zaista otkrovenje za mene i da je koriscenje te tecnosti (posebno cena) uticala da razmislim da smuckam sam jer to u principu ne bi trebalo biti tesko.

Drugar mi je dao da probam Blue Alien -a i to MAX VG.

Od tog trenutka zaboravio sam sve 50-50 PG/VG baze i resio da se fokusiram samo na max VG jer je punoca ukusa, pare , bez iritacija , alergena ili osecaja peckanja u grlu koji ostavlja 50-50.

Elem kupio sam arome i baze i poceo da mixam. Na moje iznenadjenje to je jedna jako ozbiljna stvar je je u pitanju Hemija a ne muckanje i kuvanje.

Da bi mix uspeo prvo moras da znas cije arome imaju kakav ukus.

Da bi to saznao uzmi bazu bez nikotina VG 99,5 cistoce i stavi 5% ali za neke arome to je suludo jer su koncentrovanje (kod mene je to bio FlavorArt da sam se opekao).Bukvalno u 10ml VG stavio sam 1% jer na 5% me je zabolela glava .

Kada isprobas aroma rastvorenu na 10ml onda znas kakav joj je ukus i posmatraj kako se ukus menja na 2-3-4 nedelje (kako stari).

Nakon toga uzmes opet VG 99,5 I napravis mix aroma . E sada sve zavisi od recepta ali max VG imaju zimedju 17-20% neke cak i 21% arome jer VG generalno nije prenosilac ukusa i zbog toga su sve arome napravljenje na PG bazi.

Moj prvi mix se zvao Panty Dropper I uzeo sam arome od
- Inawera (IW)
- Flavour Art (FA)

Arome sam kupio od nekog tipa sa Kupujem Prodajem koji mi je rekao da mu brat to donosi iz Italije.

E sada kada miksas nemoj da koristis kapi (mozes ali za pocetak dok ucis) kasnije moras da imas spriceve i igle, ali ne siljate igle vec ravne koje ne bodu. Nosi rukavice jer aroma je isto koncentrovana bez obzira sto nije opasna. Kada to izmiksas e onda muuckas onako lepo muski i ostavis da odstoji (zavisi od aroma koje si koristio) na MAX VG to moze da potraje i do 3-4 nedelje pre nego sto vidis sta si napravio.
svarceneger nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2017, 10:16   #12
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Pa ima,ima sve,staro gvozdje,perjani jastuci...
Pohvala: 1,425
Pohvaljen: 1,260
Nivo reputacije: 225
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

@Svarceneger to su osnove miksanja Mislim da ne postoji osoba na forumu koja to ne zna...Za pocetak citaj i citaj i citaj U svakom slucaju hvala sto si podelio svoje iskustvo.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2017, 11:14   #13
drap
Senior

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 120
Pohvaljen: 323
Nivo reputacije: 69
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od svarceneger Vidi poruku

Arome sam kupio od nekog tipa sa Kupujem Prodajem koji mi je rekao da mu brat to donosi iz Italije.

...ali ne siljate igle vec ravne koje ne bodu.

O upotrebi max VG-a necu ni da komentarisem nista, jer sam veliki protivnik istog...pa se bojim da ne napisem svasta i previse !

Dobro si uocio barem jedan od problema sa VG-om, a to je da su potrebni veliki procenti arome. Ako od parenja uopste postoji bilo kakva opasnost po zdravlje, ona je skrivena negde u aromama. Ako si spreman da rizikujes upotrebom ~20% arome - OK. Ja recimo nisam. Generalni savet je stavljati sto manji % arome, ne vise od neophodnog. A upotrebom max ili vecinskog VG, to nazalost nije moguce ostvariti - zaista treba veci %.

A napisao sam da neci da pisem...STOP.

Dakle u vezi gore citiranog:

Prvo, Ne bih licno preporucio kupovanje aroma na takav nacin ! Pa to mi dodje isto kao kupovanje lekova na pijaci ! Arome samo iz proverenih izvora, pa koliko god bilo skuplje.

Drugo, gde si dodjavola u Beogradu nasao/video tupu/ravnu iglu ??? Pa ja to vec godinu dana trazim !?! ...i svakoj apotekarki cak moram da objasnjavam sta je to uopste, kao da nasi farmaceuti ni ne znaju da to postoji !

Ima istina ona varijanta sa jednim od delova kompleta za infuziju, koji moze da posluzi. Ali to nije bas prava tupa igla, u smislu sterilna igla za jednokratnu upotrebu.

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2017, 11:23   #14
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,225
Pohvaljen: 1,170
Nivo reputacije: 214
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Jesu osnove, ali mogu da ga pohvalim za opreznost koju je izneo, i da uputim ostale članove - početnike baš na njegov post kao primer ostalima kako se treba odnositi prema opremi i preparatima dok se ne udje u srž tematike.
Kasnije sve to bude mačiji kašalj, ali do tada, oprez sa svom opremom, a pogotovo sa li-ion baterijama i nikotinskom bazom.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-05-2017, 11:27   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,702
Pohvaljen: 11,230
Nivo reputacije: 1699
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od drap Vidi poruku
Drugo, gde si dodjavola u Beogradu nasao/video tupu/ravnu iglu ??? Pa ja to vec godinu dana trazim !?! ...i svakoj apotekarki cak moram da objasnjavam sta je to uopste, kao da nasi farmaceuti ni ne znaju da to postoji !

Ima istina ona varijanta sa jednim od delova kompleta za infuziju, koji moze da posluzi. Ali to nije bas prava tupa igla, u smislu sterilna igla za jednokratnu upotrebu.
@drap Ti napravim koju? 😊
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Recepti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:58 sati.