Forum

Sta je manje stetno? - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-09-2015, 00:02   #1
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 49
E-cig: nemessisi,heron ruza kaja
Pohvala: 2,369
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 158
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu
Uobičajeno Sta je manje stetno?

Sta je manje stetno?veca kolicina tecnosti sa manjim procentom nikotina ili manja kolicina tecnosti sa vecim procentom nikotina?

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 00:51   #2
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 316
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 69
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Sta je manje stetno?

Mislim da je manje stetno manja kolicina tecnosti sa manje nikotina
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2015, 06:55   #3
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 954
Pohvaljen: 1,401
Nivo reputacije: 263
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

I ja se to pitam.Kada sam bio na ego spravama trosio sam 2ml max dnevno .Od kad sam poboljšao opremu ide i do 10ml dnevno .E sad na ego je boli 12mg/ml a danas je 3mg/ml sto mu opet dodje da unosim istu kolicinu nikotina .Mada mi se cini da sam manje zavistan nego na onih 12mg/ml .
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2015, 07:16   #4
_Vlad_
Iskusan član

_Vlad_'s avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 88
Pohvaljen: 105
Nivo reputacije: 28
_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi

Manja kolicina tecnosti, vise nikotina.

Narocito ako uzmes u obzir, ovo sto Psy kaze, da ti se uneta kolicina nikotina svede na isto.

_Vlad_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2015, 10:11   #5
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 49
E-cig: nemessisi,heron ruza kaja
Pohvala: 2,369
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 158
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Tako i ja mislim zato i necu da idem na subom i uvlacenje direktno u pluca,max neka kaja i to je to

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 11:04   #6
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Nemo se opterecujes sa time smanjuj nikotin i teraj.Trosi i kaja i taja ali osecaj parenja je bolji i kompletniji.Sto neko rece dolazis na "Mracnu stranu"
Zahvalili :
Staro 26-09-2015, 11:24   #7
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,271
Pohvaljen: 5,458
Nivo reputacije: 803
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Zasednem cesto za komp u 22:30, legnem u 05:30.

Posle cele noci D2L 3mg u sobi, i pored otvorenih prozora i promaje dnevna/trpezarija ujutru mi uvek blago otekle oci i jedva ih otvorim.

Posle cele noci M2L 6mg, nista.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 13:48   #8
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 227
Pohvaljen: 217
Nivo reputacije: 66
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

Po meni je D2L totalno neprirodno i nenormalno parenje!

Niko ne može da me ubedi da sagorenih 7-10ml tečnosti na taj način neće da ostavi traga vremenom na zdravlje.Ako čitav dan čovek ubacuje u sebe toliku količinu pare-dima-nekakve supstance na ovako ekstreman način,zašao je u fazu parenja gde mu treba da se dooooobro pogleda u ogledalo i preispita sebe o svojim postupcima i gde je došao.
Ja na elektronsku cigaretu gledam na stvar napravljenu za uživanje i kao altrenativu pasivnom pušenju(i sam sam bio pušač 21-nu godinu).Tako sam je i doživeo.

Vremenom to preraste u hobi,i to je ok.Ali vidim da ljudi troše mesečno ogromne količine novca i kupuju novu i opet novu opremu koju i ne koriste,pa tečnosti,arome...Čemu?
Popariti dnevno od 3-5ml tečnosti od oko 9 mg nikotina smatram da je normalno,mada bi i to trebalo smanjiti.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 15:02   #9
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 145
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

Ne postoji ispravno i neispravno parenje. Cim ima toliko d2l atomizera ocito je da je normalno. Isto kao i driperi i m2l atomizeri. To su sve nacini parenja. Da li je stetniji d2l? pretpostavljam da jeste,ali za sada nema nemih podataka koji to stavljaju u neke okvire. Koristim i m2l i d2l. Kad kako. A sto se tice trosenja para, pa do parenja smo svi manje vise mesecno trosili 100ak eur na cigare, a sad na hobi( mada ja zadnjih 6 meseci nisam potrosio ukupno 200 eur na opremu i tecnosti)

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-09-2015, 18:12   #10
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,975
Pohvaljen: 1,159
Nivo reputacije: 383
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

Po meni je isto direkt u pluca pomalo neprirodno parenje, ima svoju pricu, ali 16 godina sam pusio dim u usta pa u pluca, nisam uvlacio direkt u pluca, i zato mi je jako cudno.
Sto se tice kolicine nikotina, mislim da se ljudi previse tripuju, ja evo koliko vec dole pise u kaunteru parim 18 mg, i apsolutno ne razmisljam da smanjim (realno, glat bi mogao preci na 12 mg) o tome sam davno vec pisao na forumu, nikotin se ponasa ISTO kao i kofein, isti evekti predoziranja, bukvalno preslikano jedno od drugog, sto u mojoj teoriji znaci da osoba x smanjuje nikotin jer ne valja preterivati a pije 10 turskih velikih dnevno, po meni je to smesno.
Isto kao kad osoba x udje u pekaru uzme pola kile bureka sa mesom i ZERO koka kolu, hahahahaha.
Treba pariti koliko ti lezi a da je u razumnim kolicinama (plafon 24 mg), netreba se natezati i muciti bez potrebe, u cigarama pravim nikotin je naspram svega ostalog najzdraviji :}

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2015, 18:56   #11
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,271
Pohvaljen: 5,458
Nivo reputacije: 803
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ima nesto privlacno u D2L, ja sam drippere peglao prosle godine mahom uvece ali po sat dva, kulja para iz usta pa se valjda osecam kao azdaja.

Ove godine svaki treci cetvrti dan osecam da se zazelim D2L, zamaglim sobu i nazad na M2L sto mi je najprijatniji nacin za ceo dan.

Da se vratimo na temu, D2L povlaci sa sobom manje nikotina ali vecu kolicinu tople pare koja sigurno steti na neki nacin. Topla sredina je leglo bakterija, mozda nas za par godina sve zakaci paradentoza i poremecaj koji ce doktori tek u buducnosti dijagnostifikovati kao "vaperska pluca".

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2015, 19:37   #12
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Evo i ja kao covek sa losim plucima da se nadovezem , vise volim M2L ali mi vise odgovara verovali ili ne D2L .Kad tako koristim uopšte ne kašljem i ne smeta mi .Sa M2L parenjem imam neku iritaciju u plucima i obavezno počnem da kasljem a nekad doguram i do pumpice i nikako mi nije jasno zasto.Istu tecnost koristim za oba parenja.Ali kao sto Vapoholic rece tek ce se ovo istrazivati i tek ce mo videti dali i sta je stetno.
Staro 27-09-2015, 20:39   #13
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 45
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

I ja se slazem...Ja licno sad m2l ne mogu da izdrzim th,obavezno se zakasljem i ne prija mi.
D2l mi lakse klizi para nije tako odvratno zasicena i procenat nikotina mi je 0,05 ...Mislim da bi komotno vec mogao da probam nulu...
Sem toga potrosnja je stvarno relativna stvar ako se uporedjuje sa resorpcijom eventualnih stetnih supstanci...Puno potrosene tecnosti ali i puno "izbacene" pare,sigurno nije bas direktno proporcionalna potrosnja tecnosti sa resorpcijom onih stetnih supstanci za koje doduse jos i ne znamo da li postoje kao produkti eventualne razgradnje pg ili vg...Bar na normalnim temp.S druge strane znamo da se jedino nikotin resorbuje tako da...ko zna,ja uvek biram manje nikotina....
U principu,navescu licno iskustvo:Mnooogo manje mi smeta parenje 30-40 ml tecnosti sa o,3-o,7 mg nik ,nego ranije parenje 10-15 ml tecnosti na 12 mg nic
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-09-2015, 23:03   #14
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 110
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 40
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

Veća količina=veća izloženost pluća i bronhija=više štetno ako postoje štetne supstance.
U svakom slučaju neuporedivo sa cigaretama i duvanom.

One Man Clan. Common sense.
lover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-09-2015, 00:00   #15
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,377
Pohvaljen: 10,894
Nivo reputacije: 1631
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ja ližem 36icu
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:20 sati.