Forum

Prestige Premium - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-09-2015, 03:10   #1
unknow9
Nov član

Registrovan: Sep 2015
Godine: 21
Pohvala: 5
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 5
unknow9 je na dobrom putu
Arrow Prestige Premium

Evo, presao sam i ja na elektronsku cigaretu pre dva dana, ne mogu da verujem da ne pomisljam na obicnu, ali nikako!

Kupio sam e-cigaretu u Umbrella, model Prestige Premium 650. Za sada sam zadovoljan koriscenjem, ali bih da pitam za savet nekog iskusnijeg o sebe.

Koliko je dobar ovaj model? Kako treba da ga cistim? Na koliko dana moram menjati delove? Na sta treba da obratim paznju itd.. Bio bih zahvalan nekom ko bi mj opisao ovde malo detaljnije o ovom modelu. I jos nesto, ulje sam uzeo JoyTech Winston 11mg i miksujem ga sa red bullom takodje 11mg, i osetim da me grebucka u grlu, sta bih trebao da radim? Je li to do cigarete ili mi treba slabije ulje? Moze li mi neko preporuciti koje ulje da uzmem, da je kvalitetno i prijatnog ukusa? Inace, ranije sam pusio winston plavi, pa molim za neki savet i za to.

Unapred zahvalan!
unknow9 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 03:31   #2
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 3,906
Pohvaljen: 4,960
Nivo reputacije: 738
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Uobičajeno Re: Prestige Premium

Cao!

Odvoj par dana da procitas teme iz kutka za pocetnike, tu ces naci odgovore na vecinu pitanja. Evo link:

http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=61

Mnogi prvo kupe pa posle pitaju, umesto obrnuto... Nikad mi to nije bilo jasno, a isto sam uradio i ja pre nesto vise od godinu dana, tako da, ne brini, sve ce biti u redu.

Samo se malo upoznaj sa tematikom jer ti inace mnogi odgovori sada nece biti jasni.

Pozzz i samo napred!

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2015, 03:36   #3
unknow9
Nov član

Registrovan: Sep 2015
Godine: 21
Pohvala: 5
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 5
unknow9 je na dobrom putu

Vapholic, hvala ti na odgovoru. Potrudicu se da sve procitam i informisem se.

Samo mi molim te reci to za grebanje u grlu, jeli do jacine ulja? Ako jeste da odmah ujutru odem da kupim neko slabije, a i sad su na popustu pa bih mogao da kupim i razlicite
unknow9 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-09-2015, 03:45   #4
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Nekog grebe PG (propilen glikol) koji je kao sastojak vecinski u mnogim kupovnim tecnostima u odnosu na VG (biljni glicerin). 80:20, 70:30 u korist PG.

Mozes probe radi da kupis 9mg ili 6mg nic pa ako i dalje grebe, onda je do PGa.

U jednom ranom periodu, recimo prvih mesec dana mene je grlo klalo toliko da nisam mogao da gutam. Nestalo je potpuno kad sam poceo da koristim 50:50 odnos. No to je individualno. Neko uopste nema reakciju na PG.

Gusce tecnosi (sa vise VGa) traze i bolje natapanje sto fiber ( brkovi koje verovatno imas u kliru) ne pruza uvek te moze doci do zagorevanja.

Neprijatan osecaj je mozda i do prljavog grejaca i garezi koju udises.

I sad se vracamo na to da sledi previse informacija a za tebe je vaznije da izdrzis i ne zapalis tako da nikotin nemoj previse naglo da smanjujes da te ne uhvati nikotinska kriza. Ostalo ce se resiti.

Citaj samo lagano.

Zahvalili :
Staro 14-10-2015, 18:04   #5
Vlada
Senior

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 411
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 54
Vlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosi

Nije to nista strasno, ja sam prvih 5 dana mislio da cu da umrem. Inace to je normalno, kad se priviknes na elektroniku, jedno 7 dana, a simptomi ne nestanu predji na vecinski VG, ja sam na cistom VGu, i nema nikakvih problema.
Pocni da citas o tecnostima i pocni sto pre da pravis svoje, to je najbolji put da vidis sta ti odgovara.
Vlada nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-10-2015, 18:24   #6
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, Provari 2.5 & P3, Kaje i Taje
Pohvala: 4,031
Pohvaljen: 4,007
Nivo reputacije: 661
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Što bi (više puta) rek'o jedan uvaženi član, pij dosta vode, i trebalo bi da se smanje problemi sa grlom, ako ne, onda razmišljaj o promeni tečnosti.

Kao aikido...

ДРАГАНЏА ГАНЏА ГАНЏА ГАНЏАЈИЋ
--------------------------------------

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2015, 00:35   #7
draganius
Senior

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 144
Pohvaljen: 78
Nivo reputacije: 39
draganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svima

I bre, isprepadaste coveka, jedan mislio da ce da 'mre, drugog "klalo" grlo ...

Iz mog iskustva (a video mnogo novih vejpera) nije bilo nekih "kontraindikacija", sem "suvog grla" sto je kolega Vapoholic dobro objasnio.

draganius nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2015, 00:42   #8
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 255
Pohvaljen: 457
Nivo reputacije: 133
maestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosimaestro ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Što bi (više puta) rek'o jedan uvaženi član, pij dosta vode
A zbog cega treba da pije dosta vode?

maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2015, 00:56   #9
draganius
Senior

draganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svimadraganius je poznat svima

Eh, zaboravih da napisem da nema SVAKO suvo grlo na pocetku, a i nisam uzeo u obzir da je u pitanju "prestige premium" (sto samo po sebi moze imati raznih posledica).

Staro 18-10-2015, 12:29   #10
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 700
Pohvaljen: 996
Nivo reputacije: 172
McIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvalu

Mislim da ste previše zatrpali čoveka obzirom na to da je tek u početnoj fazi.
Lepo kolega Vapohilic reče da smo svi prvo kupovali a tek onda čitali tematiku.
Za sada je dovoljno da se svako ko počinje upozna sa osnovnim pojmovima i koristi isključivo fabrički pripremljene tečnosti.
Treba biti opušten na početku i pristupiti novom iskustvu sa velikim pragom tolerancije naročito ako se radi o umbrelinim proizvodima. Kasnije ljudi shvate da postoji daleko kvalitetnija oprema.
Osnovni problem kod početnika je što samo želi da proba i uglavnom nije spreman da izdvoji veći iznos za kupovinu opreme.
To je logično jer ne zna da li će mu se svideti i zašto bi onda kupovao SX4, ProVari, razne RBA i GEN, davao par stotina € za sve i svašta.
Zato postoji put od umbreline polubofl imitacije kangera do nečeg što će zadovoljiti nečije potrebe. Moj zaključak je da se ne treba kajati ni za jedan uloženi dinar u svako parče opreme koja je koristila neko vreme čak i u slučaju kada kupca "generalni zastupnik i uvoznik elektronskih cigareta za Srbiju" dovede u zabludu da kod njega kupuje iz prve ruke " nemački" proizvod sa sertifikatima i deklaracijom.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2015, 13:56   #11
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 40
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 224
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 64
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

Nema to veze zemljače,mogao je da kupi bilo gde...isto bi bilo,
naposletku a gde da kupi i šta da kupi?
Nego kad bi nam rekao koji grejač koristi bilo bi već jasnije.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2015, 14:14   #12
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 700
Pohvaljen: 996
Nivo reputacije: 172
McIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvaluMcIron je za svaku pohvalu

Pa ne bi bilo isto.
Postoje i pošteni trgovci opremom koji nisu instruirani od svojih poslodavaca do te mere da po svaku cenu ne smeju da daju odgovore na nezgodna pitanja.
Samo mi nije jasno kako je moguće da se neko registruje u APR-u pod nazivom "generalni uvoznik i distrubuter elektronskih cigareta za Srbiju", to je isto kao kada bi dozvolili nekom da se registruje kao "generalni uvoznik i distrubuter svih vrsta cipela za Srbiju".
Posebno iritira to što im ponuda obiluje raznim imitacijama poznatih brendova po ceni koja odgovara originalu ( Kangertech, Eleaf...).
Ali to je već druga priča da ne bih spamovao temu.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2015, 00:09   #13
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Sinoc je kolega c-hell imao korisno i validno objasnjenje na moje pitanje "Zasto kad dam prvi put e-cig da povuku svaki pusac pocne da kaslje a nepusaci ne?"

Parafrazirano, propilen glikol kao iritant je nesnosan za izderano i vec nadrazeno pusacko grlo. Nepusacima je grlo zdravo i nema burne reakcije na PG.

Sreca pa je kod novih parioca period privikavanja oko 7 dana a vremenom im se i grlo zaleci pa iritacija nestaje potpuno. (Da li je ovo poslednje rekao on ili ja, to se vec ne secam, pio sam lepo vino... )

Ono sto bih dodao je da se kod parenja, po mom skromnom misljenju, bas zato treba potpuno odreci cigareta a ne samo smanjiti jer ce se grlo em iritirati konstantno i izlagati PGu, em ce se sporije zaboravljati sam dozivljaj pusenja pa je teze privikavanje na potpuno drugaciji dozivljaj parenja.

Zahvalili :
Staro 23-10-2015, 03:11   #14
draganius
Senior

c-hell pari ~50+ mg, pa bi i Djokovic izgubio dah !
Vecina novih parioca (a svi su dugogodisnji pusaci) "numeju" da procene mg za pocetak, "reseni" su da se ratosiljalju nikotinkih stapica (uglavnom kad pljuge poskupe) i onda ima raznih (polu)zalbi.

Staro 23-10-2015, 04:11   #15
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Nekad bilo... Spustio se pakleni na 10mg, ili se folira u drustvu.

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:00 sati.