Forum

T-Svapo arome - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 21-11-2015, 23:42   #1
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 631
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 145
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu
Uobičajeno T-Svapo arome

Već par meseci kod nas na tržištu postoje ove DIY arome, a na forumu nije ništa o njima pisano. Pošto sam probao njihove 3 arome(kupio,nije dobijeno od distributera) smatram da im nismo poklonili dovoljno pažnje jer su u pitanju yaista vrhunske arome.
Napomenuo bih samo da i sada u kolekciji imam 50-ak aroma različitih proizvođača.
Da počnemo:
Postoje "obične" tj jednostavne arome koje manje više svi proizvođači imaju u svom asortimanu(voćne, duvanske, mislim da kremove nemaju...), i premium arome koje su mešavina, tj kompleksne arome
Arome su u pakovanju 10ml sa pipetom.

T-Svapo aroma Amarena
Višnja. Moram da napomenem da nisam mislio nikad da ću da parim aromu višnje, međutim ova me privukla svojom blagom notom. nema onu oštrinu da smrdi na hemiju kao arome nekih drugih proizvođača. Blaga, lepa višnja...
T-Svapo aroma Vaniglia
Vanila. Klasična vanila. Bolja od vanile tahiti i franch vanile, nije interesantna kao custard(custard je po meni već kompleksna aroma). Ali je čista vanila i baš prija.
T-Svapo All Summer Long
Komleksna aroma citrusa,narandže i još nekih voćkica. ova aroma je iz njihove premijum kategorije i dolazi u nekoj kartonskoj ambalaži(kao karton od WC papira sa limenim poklopcem)
Uglavnom vrhunska aroma i po meni mnogo bolje radi sa subhom i d2l nego za m2l. Mnogo više nota dobija i bolja je aroma na goblinu nego na recimo uta2. Ko voli tpa hawaiian punch i ova roma ce mu se svideti.

Uglavnom, sve arome sam dozirao sa 8 kapi na 10 ml.
Preporuka proizvođača je da se pre upotrebe obavezno promućkaju.
Arome koje sam probao su već sledećeg dana bile spremne za upotebu,tj ne moraju da leže. Pretpostavljam da je sa duvanskim aromama druga priča.

Moderator poruka
Uvukao si u pricu predstavnika NGV. Ovo je PDF AROME. Otvorena t-Svapo tema u NGV podforumu i premesteni postovi o samplovima. Utisci gde se ne pominju prodavacice i slanje samplova ostavljeni.

Takođe voleo bih i da drugi podele svoje mišljenje o ovim aromama...

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-11-2015, 11:10   #2
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 888
Pohvaljen: 1,341
Nivo reputacije: 252
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju
Uobičajeno Re: T-Svapo arome

Probao irish crem i mogu da kazem da odgovara mojim receptorima. Mogu da je uporedim sa Fa irishom i tu su negde po ukusu, samo je ova Ts mixana na 4 % i za moj ukus malo jaca .Ja tu nebi iso preko 3%.Ovo je bilo mixano u njihovoj bazi bez H2O.
PsyBoza je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-02-2016, 12:33   #3
MihazZz
Nov član

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 1
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 7
MihazZz je na dobrom putu

Isprobao sam 3 njihove arome. Doziram ih na 8% u 80/20 (pg/vg) bazi i ovo su moji licni utisci.

1. ALL YOU NEED IS LOVE. Nestvarno je dobra ali joj je i cena malo jaca. Aroma mesavine crvenog voca
2. AMARENA. Visnja, mada vise podseca na nekakav slatki liker od visnje, posto je dosta slatka. U kombinaciji sa cokoladom je fenomenalna!
3. SAHARA. Duvan sa aromom karamele (bar tako oni kazu ) Nisam neki ljubitelj, ali sam zeleo da vidim kako su oni odradili duvansku aromu. Definitivno deluje da tvorci ove arome nisu ni prosli pored duvana! Krajnje je nedefinisana i ako trazite aromu koja ce vam zameniti cigarete tokom celog dana, zaobidjite ovu.
MihazZz nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-09-2016, 22:44   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 728
Pohvaljen: 1,059
Nivo reputacije: 167
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ja sam probao njihovu aromu golden blend i mirtilo. Golden blend sam zamixao solo i jos zri a mirtilo koja bi trebala da daje aromu borovnice sam mixao sa golden blend aromom. Mixsano u njihovoj bazi 50/40/10 24mg/ml seceno isto njhovom bazom 0mg/ml. Trenutno ovu drgu parim posto je mixsana davno i sazrela je. Procenat je 2/3 golden blend i 1/3 mirtilo sve ukupno 40 kapi na40ml baze. Aroma za moj ukus odlicna. Moze da se pari ceo dan. Daje lep ukus duvana sa primesama borovnice (malo jaceg intenziteta)ali ne ubija duvansku aromu. Arome su cistog ukusa bez ikakvih primesa. Veoma zadovoljan istima.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 16:37   #5
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Evo da dam svoje utiske i o jednoj t-svapo aromi. Mixsana je 22.08. i odlezala je nekih 20-tak dana. Mixana je u t-svapo bazi od 24mgml razvlazenoj beznikotinskom bazom (takodje t-svapo) na nekih 9 mgml. Baza je 50/40/10 pg/vg/voda.

---------- Post dodan 12-09-2016 u 17:01 ----------

Golden blend
Miris iz bocice na duvan. Ne toliko izrazen ali bez ikakvih primesa. Kada se razmaze izmedju prstiju taj miris postaje samo intenzivniji.
Th onako,srednji kao i rezanje grla.
Para lepo klizi ali nije gusta i puna.
Ukus,za mene duvanski. Najvise me podseca na neku srednje jaku cigaretu. Ostavlja slatkocu na celom jeziku ali ne toliko izrazenu i nekako razlicitu od nekih drugih aroma i tecnosti.
I u ustima ostavlja onaj ukus cigarete.
Mozda za one koji traze slicnost sa cigaretom ali mozda i veci procenat arome da ubije slatkocu.
Ali ipak nije dovoljno odlezala pa cu u neko dogledno vreme videti da li ce biti bilja ili losija.
Kafa ni malo ne ubija ovu aromu. Samo joj zbog gorcine pojacava tu nespecificnu slatkocu.
Definitivno aroma koju bih mogao pariti ceo dan. Ne mogu da se otmem utisku da pusim cigaretu.
Da nije te slatkoce dao bih joj ocenu 10. Ovako 9/10.
Sasvim zadovoljavajuca aroma ako trazite slicnost sa pravom cigaretom. Mozda povecati procenat arome. Ja sam dozirao 40 kapi na 40ml kaoaljkom koju sam dobio uz aromu.
Moja preporuka ko zeli da proba aromu od nekog drugog proizvodjaca, a do sada nije probao t-svapo.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 18:50   #6
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 74
Pohvaljen: 259
Nivo reputacije: 65
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Probao i imam nekoliko njihovih aroma. Sve radjeno od 8-10 %
Sto se tice ostave, nema tu nista, ovo su arome za parenje odmah, tj, niskokoncentrisane.
Sa manjom koncentracijom, nakon cekanja od par dana mogu se pariti ali necete dobiti pravi ukus koliko god stojale. Imao, stojala 2-3 meseca i nema tu pojacavanja arome, mozda malo, neznatno.
Dakle pravi potencijal aroma dobija tek sa preporukom proizvodjaca, ili max 2 - 3 % ispod, sve ostalo je limunada. Naravno to ne znaci da se nekome nece svideti na recimo 3 % , ali ako govorimo o pravoj aromi onda se radi kao i za sve niskokoncentrisane arome.
Inace, sve arome koje sam probao su mi bile OK.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2016, 18:58   #7
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Hvala na ovoj informaciji. Danas sam bio do prodavnice gde ih imaju i tamo mi rekose da od nedavno imaju i arome u vecoj koncentraciji. Eto ako nekoga zanima.

Staro 17-09-2016, 08:58   #8
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo da opisem jos jednu t-swapo aromu. Zamixsana u vaporever bazi 50/50 pg/vg, na12mg/ml nikotina.
Sama baza u ovom odnosu je poprilicno gusta. Stavljeno 10 kapi arome na 10ml baze.
Probano na pt2 kliru sa grejacem od 2.5 ohma sa vatom, afc odvrnut do kraja, na snagama u rasponu od 6w 4v do12w 6v.
Mirtillo
Miris same arome-borovnica. Cist i intenzivan bez ikakvih primesa
Tecnost sa ovom aromom bezbojna,kristalno cista poput vode.
Miris samog mixa, takodje borovnica, bez ikakvih primesa. Razmazana izmedju prstiju samo jos vise dobija na intenzitetu.
S' obzirom na samu gustinu baze, tecnost se lepo razmazuje i nije masna.
Na vecoj snazi kolicina pare je prilicna ali nekako retka i vazdusasta. Prilikom izdisaja imam osecaj da da veci deo pare ostaje u plucima.
Aroma borovnice ali sa dozom ukusa alkohola. Vise podseca na liker od borovnice nego na borovnicu.
Smanjivanjem snage,postepeno se gubi i taj alkoholni ukus i ukus ciste borovnice izbija na povrsinu. Dobija se i na kolicini i volumenu i same pare. Tek na 8w 5v gubi se u aromi onaj likerasti ukus i dobija se cist ukus borovnice.
Prilikom duzeg parenja zbog zagrevanja tecnosti u kliru,ista postaje u izvesnoj meri redja,narocito ako se cesce povlaci.
Na 6w 4v dobio sam najcistiji ukus borovnice i najvecu kolicinu pare koja tek na ovoj snazi dobija onu punocu i osecaj gustine u ustima.
Th i rezanje grla na ovoj snazi prihvatljivi,ni suvise jaki a ni slabi.
Neki optimum za ovaj grejac sam nasao na 8w5v. Aroma je i dalje cista sa nekim srednjim th i rezanjem u grlu.
Na 10w aroma pocinje vec da dobija onaj likerasti ukus.
Na 12w ukus je skroz ukus kikera od borovnice.
Znaci negde od 6w do 10w je ukus cist a sve preko toga pocinje da dobija i onu alkoholnu notu koja vuce na liker. Pa ko kako voli.
Ocena 10/10. Ovu aromu bih mogao da parim ceo dan,bar neko vreme,jer su mi se receptori malo zasitili duvanskih aroma.
Lepo mi je "legla" uz jutarnju kafu. Kafa,bez secera, samo jos vise izvlaci na povrsinu aromu borovnice.
Moja preporuka za one koji vole ciste vocne arome ili pak arome likera sto ova aroma dobija na vecim snagama.

Zahvalili :
Staro 19-09-2016, 15:31   #9
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 99
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 11
milanez je na dobrom putumilanez je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od PsyBoza Vidi poruku
Probao irish crem i mogu da kazem da odgovara mojim receptorima. Mogu da je uporedim sa Fa irishom i tu su negde po ukusu, samo je ova Ts mixana na 4 % i za moj ukus malo jaca .Ja tu nebi iso preko 3%.Ovo je bilo mixano u njihovoj bazi bez H2O.
sledece sto cu da probam je irish
irish kolko je znam je kafa sa alkoholom i ne znam sa cime jos koju bas volim
ima da se nadje u fa i t-svapo izdanju ,mozda jos negde ,
sta sam ono hteo ...)))

---------- Post dodan 19-09-2016 u 15:32 ----------

Citat:
Originalna poruka od MihazZz Vidi poruku
Isprobao sam 3 njihove arome. Doziram ih na 8% u 80/20 (pg/vg) bazi i ovo su moji licni utisci.

1. ALL YOU NEED IS LOVE. Nestvarno je dobra ali joj je i cena malo jaca. Aroma mesavine crvenog voca
2. AMARENA. Visnja, mada vise podseca na nekakav slatki liker od visnje, posto je dosta slatka. U kombinaciji sa cokoladom je fenomenalna!
3. SAHARA. Duvan sa aromom karamele (bar tako oni kazu ) Nisam neki ljubitelj, ali sam zeleo da vidim kako su oni odradili duvansku aromu. Definitivno deluje da tvorci ove arome nisu ni prosli pored duvana! Krajnje je nedefinisana i ako trazite aromu koja ce vam zameniti cigarete tokom celog dana, zaobidjite ovu.
t-svapo arome kod nas su 590 din kolko se secam
probao sam jamaica rum
milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2016, 15:36   #10
PsyBoza
Veteran

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 888
Pohvaljen: 1,341
Nivo reputacije: 252
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Nezgodna ali ukusns tecnost , prlja grejac neverovatno mnogo.
PsyBoza je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-09-2016, 15:39   #11
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

jos sam pocetnik ,ne znam nista oko prljanja grejaca ,naucicu
Staro 19-09-2016, 15:50   #12
zunomiljan
Veteran

zunomiljan's avatar

Pohvala: 631
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 145
zunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvaluzunomiljan je za svaku pohvalu

dobre arome. distributer mi pre ihahaha vremena obecao neke semplove, pa ispalio... meni se licno svidjaju njihove kompleksne arome, tj mixevi. recimo starman... i ne idem preko 4.5%

Nema potpisa, kriza, i na tome stedim
zunomiljan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2016, 15:56   #13
milanez
Iskusan član

milanez's avatar

ja cuo od 8-10 posto
sad mi je smihano na 10 postto
no,sledeci je mix
na 24 mg t-svapo pg bazu sam dodao od 8-10 posto arome
i to sam pirkao neko vreme
sad gledam da dodam vg jer niko ne koristi samo pg ,...

---------- Post dodan 19-09-2016 u 16:14 ----------

jednu sam bazu kupovao do sad i to bas t-svapo pg 24mg ,ne svidja mi se jer ima neki ukus plastike ,no videcu sta cu dalje
Staro 23-09-2016, 14:48   #14
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,213
Pohvaljen: 10,685
Nivo reputacije: 1599
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Molim sve učesnike da se presele ovde:

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=1867

NGV je ostavio mogućnost za sva pitanja
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-12-2016, 12:33   #15
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Danas cu pokusati da opisem jos jednu aromu ovog proizvodjaca. Ovog puta cu to uraditi na Merlin atomizeru uvlacenjem direktno u pluca, grejac 0,8ohma twisted kantal 0.30mm, 18w, 4v.
Aroma je zamixana u bazi 80/20vg/pg, vg razredjen sa nekih 5% vode i 3mgml nikotina. Po proizvodjacu ove arome su upotrebljive posle 24 casa odlezavanja zamixane tecnosti, a moja je odlezala nekih 72 casa.
Aroma Nocciola
Miris tecnosti sa ovom aromom, direktno iz bocice, je miris przenog lesnika. Cist i jednostavan. Nema nekih pozadinskih nota koje ja osecam.
Boja tecnosti u atomizeru je skoro bistra i providna sa blagom nijansom boje jasena. Videt cu da li ce se vremenom nesto promeniti po pitanju same boje tecnosti, posto je i boja same arome skoro ista, tek za nijansu "tamnija".
Ovako umixana tecnost se lako razmazuje izmedju ptstiju i malo je gusca i masnija. Ostavlja mastan trag na prstima. Usled toplote samih prstiju tecnost intenzivira cist miris przenih lesnika.
Povlacenje direktno u pluca; para vlazna i bogata. Th i rezanje u grlu umereni i blagi.
Para daje osecaj ispunjenosti u ustima i plucima. Pustena kroz nos ova aroma isto tako daje miris przenog lesnika sa dodatnom notom vruceg mleka, mleka koje se kuva.
Ukus same arome je ukus przenog lesnika pomesan sa ukusom pene od vruceg mleka. Blaga slatkoca daje ovoj oromi jednu notu ukusa mlecne karamele od lesnika.
Za razliku od FA arome lesnika koju sam ranije opisao, ova aroma je otisla u drugom pravcu. Iako obe arome imaju toliko zajednickog isto tako su i razlicite. Kod ove arome,mislim da je , akcenat stavljen na tu pratecu notu vruce pene mleka koja joj daje te karakteristike mlecne karamele sa lesnicima.
Aroma prilikom izdisaja ostavlja u ustima i ukus one tanke ljuskice koja ostane na przenim lesnicima, tek jedva primetno opor i gorak.
Po meni jedna odlicno pogodjena i izbalansirana aroma, cista i jednostavna ali ipak ne toliko jednostavna zbog note vec pomenute pene vruceg mleka. Bez nekih drugih propratnih nijansi koji bi je pokvarili. Cak i ta mala, tek primetna oporost i gorcina samo ovu notu jos vise priblizavaju przenom lesniku.
Aroma za svaku preporuku. Kremasta i "socna", za sladokusce koji vole ciste arome. Ocena 10/10. Ovu aromu mogu da parim ceo dan i mislim da mi ne bi dosadila.
To su utisci posle tri dana odlezavanja mixa. Mislim da vreme nece nista pokvariti. Bar imam takvo pozitivno iskustvo sa druge dve arome ovog proizvodjaca koje sam ranije probao i opisivao.

---------- Post dodan 28-12-2016 u 12:39 ----------

Evo i fotka da malo probam slikom da docaram utisak koji je ova aroma ostavila na mene.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:07 sati.