Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2015, 18:33   #1
Sveotac
Nov član

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 1
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 7
Sveotac je na dobrom putu
Support eGo one 0,5ohm grejac reparacija

Skoro sam u ambreli uzeo ego one 1100 cigaretu i prezadovoljan sam. Ali sad kad je doslo vreme da se menja grejac shvatio sam da ga ni jedna domaca firma nema. Koristim iskljucivo 0,5 ohm grejac, i jedini koji sam nasao bio je u inhalici ali mi je receno da on zahteva da moja baterija ima regulator temperature i da ga uzimam na svoju odgovornost. Malo sam istrazivao po internetu i video da uz malo spretnosti moze da se reparira. Ono sto mene interesuje, jer sam kompletan laik. Koju vrstu vate mogu da koristim, i ima li neki materijal bolji od vate i gde ga nabaviti. I najvise od svega, zna li iko koju vrstu zice koristi standardni 0,5 grejac koji ide u paketu, jer sam negde citao da odredjeni tipovi zice ne smeju da se ciste dry burnom pa ne bih bas da izvrsim samoubistvo popravljajuci grejac. Hvala unapred i ne zamerite ako sam omasio temu, nov sam ovde
Sveotac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2015, 18:39   #2
Milan Ceperkovic
Nov član

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 5
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 10
Milan Ceperkovic je na dobrom putu
Uobičajeno Re: eGo one 0,5ohm grejac reparacija

Druze Totally red ima grejace od pola oma ja sam uzimao...

Moderator poruka
Ukoliko je post na koji odgovarate neposredno ispred vašeg nema potrebe za citiranjem.

Milan Ceperkovic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2015, 08:49   #3
Sveotac
Nov član

Pregledao sam njihov sajt, i nema obican od pola oma. nasao sam od 1ohm sa varijantom da sam namotam 0,5 i nasao sam isto sto i u inhalici, 0,2 i 0,4 koji zahtevaju regulator temperature. A i iskreno, draze bi mi bilo da naucim sam da motam grejac nego da na svakih 3 4 dana dajem 350-400 dinara, a i da se ne oslanjam na to da li ih neko ima na stanju trenutno ili nema. Uzeo bih ovaj sto nude da sam mogu da premotavam kako zelim ali u tom slucaju pitanje oko vate i zice ostaje
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 09:38   #4
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Ebelin viskozna vata ili roze Niva CikCak su sasvim ok ako ne planiras da narucujes spolja. Internet kaze da je u pitanju 0.5mm zica(ili 0.45).

Kod:
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=10786
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2015, 09:47   #5
Sveotac
Nov član

Sjajno, hvala ti A sto se zice tice mislio sam na materijal od kog je pravljena, negde sam procitao da, valjda, nikl ili nisam siguran koji tip zice ne sme da se radi dry burn jer postaje toksican.
Staro 28-11-2015, 09:57   #6
MarkoTM
Moderator

MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Ne znam koji eGo One imas. Nikl, Titanium i SS zica se koriste iskljucivo sa T(emperature)C(ontrol) uredjajima. Kanthal i Nichrome zica se koriste u standardnom VV/VW rezimu, ili kada uredjaj ne poseduje kontrolu temperature. Ako je u pitanju glava od 0.5ohm-a rekao bih da je Kanthal.
Staro 28-11-2015, 10:08   #7
Sveotac
Nov član

Ne mogu jos uvek da postavljam linkove, ali mislim da je najstandardniji ego one mini 1100mah. Ambrela ga ima u ponudi, ima na njihovom sajtu. Prilicno sam siguran da nemam kontrolu temperature, zapravo jedina podesavajuca opcija je hoces li staviti grejac pola oma ili om. U tom slucaju je ili kantal ili nihrom. Jel sa njima sme da se radi dry burn kad se reparira grejac?

(sad sam trazio detaljnije na internetu nasao sam da je kantal u pitanju)
Staro 28-11-2015, 10:12   #8
MarkoTM
Moderator

Da, sa njima sme. Ne znam kako izgleda ta glava, ali verovatno kao i kod ostalih treba biti pazljiv da se ne istopi izolator prilikom dry burna.
Staro 28-11-2015, 10:15   #9
Sveotac
Nov član

Hvala druze puno, dosta si mi pomogao
Staro 28-11-2015, 10:23   #10
MarkoTM
Moderator

Samo budi vrlo pazljiv sa citavim procesom reparacije grejaca, pogledaj video i pisane tutorijale, upustva i preporuke i bilo bi dobro da imas unimer da budes siguran da reparirani grejac radi kako treba.
Staro 28-11-2015, 10:59   #11
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,235
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 464
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

@Marko kako sme dry burn za grejac od vate-jel su napravili novu vatu a ne gori???
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 11:29   #12
MarkoTM
Moderator

Ja mislio da izvadi vatu pre dry burn-a, ali sad, svako po svom izboru.

Kod:
http://www.joyetech.com/product/clr-head-rebuildable/
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 11:35   #13
Zadimljivac Prostora
Senior

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 381
Pohvaljen: 426
Nivo reputacije: 91
Zadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosiZadimljivac Prostora ima čime da se ponosi

Da pokusam da pomognem. Postoje dvije vrste glava po svojoj konstrukciji, sa vertikalnim grejacem i CLR glave sa horizontalnim grejacem koje su ujedno i namijenjene za reparaciju. Glavu sa vertikalnim grijacem nisam premotavao, i licno mi se ne svidja ni kad je fabricka. Mnogo bolje su mi se pokazale CLR glave. Premotavanje kod njih je nesto najlakse sto sam vidio do sada da postoji. Inace i fabricki grijac izdrzi jako dugo, po par mjeseci i duze, uz redovno mijenjanje vate i dry-burn. Ne koristim 1 Ohm glave vec samo 0.5 Ohm-a i mislim da je fabricki u njima kental 0.5mm, 5 krugova, otprilike slican otpor dobijem sa istom zicom. Ako si kad premotavao glave za protank ili bilo koji drugi clear, premotavanje CLR glave ce izgledati kao igra
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2015, 15:17   #14
Sveotac
Nov član

Gledao sam na yt video ima oko 8 minuta mislim, momak detaljno pokazuje ceo proces, rasklopi ceo grejac i sredjuje deo po deo, stim sto on ne radi dry burn nego przi coil brenerom, koji nazalost nemam, zato i pitam za dry burn. Do sad nisam motao grejac, koristio sam egoc twist sa ambrelinim (eleafovim) dual coil grejacima, ali mi vise ne radi posao pa sam presao na subohm ego one. Ali planiram definitivno da pocnem, preskupo mi je da kupujem grejac na svakih 4 5 dana, sa grejacem pola oma ionako trosim 10 ml dnevno. Inace vertikalni coil mi deluje mnogo laksi za motanje, samim tim sto je dosta veci od horizontalnog (horizontalni je u 1 ohm vertikalni u 0,5 ako se ne varam).
Staro 28-11-2015, 16:09   #15
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 133
Pohvaljen: 6,179
Nivo reputacije: 836
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:35 sati.