Forum

Passthrough baterija - punjenje? - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-11-2012, 22:11   #16
IGI
Iskusan član

IGI's avatar

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 137
Pohvaljen: 62
Nivo reputacije: 36
IGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svima
Uobičajeno Re: Passthrough baterija - punjenje?

Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde.Da li je moguce da na ovoj bateriji crkne samo onaj indikator (crvena lampica) ?Prvo sam mislio da je crko USB punjac, jer nije svetlelo crveno, zatim sam ga ubo u Nokiu N95 i radi.Sada sam nasrafio bateriju na obican punjac od Twista, zablinkalo je dugmence par puta, dakle izgleda da baterija radi.Da joj nije crko USB?Ima li ko takva iskustva ?

EDIT : Nema ni 50 sati rada.

IGI nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2012, 23:03   #17
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 51
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

reklamiraj,tamo gde si kupio .
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2012, 23:05   #18
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Misliš da je crkla samo lampica ili ti uopšte ne radi punjenje preko mini USB priključka?
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2012, 23:14   #19
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od IGI Vidi poruku
Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde.Da li je moguce da na ovoj bateriji crkne samo onaj indikator (crvena lampica) ?Prvo sam mislio da je crko USB punjac, jer nije svetlelo crveno, zatim sam ga ubo u Nokiu N95 i radi.Sada sam nasrafio bateriju na obican punjac od Twista, zablinkalo je dugmence par puta, dakle izgleda da baterija radi.Da joj nije crko USB?Ima li ko takva iskustva ?

EDIT : Nema ni 50 sati rada.
Probaj da produvaš mini USB port na vrhu baterije i probaj i sa drugim USB/USB mini kablom (ukoliko ga imaš). Moguće da je crkla samo crvena LED dioda (ukoliko se baterija puni preko mini USB porta) ali
pre ce biti da je nešto skiknulo unutar same baterije - ili sam integrisani USB punjač ili nešto od kontakata od/do njega. U svakom slučaju, ne bih ti savetovao da probaš sam da je otvaraš i popravljaš.

Ukoliko baterija nije fizički oštećena i pod garancijom, najbolje da je reklamiraš.

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-12-2012, 18:11   #20
IGI
Iskusan član

IGI's avatar

Registrovan: Jun 2012
Pohvala: 137
Nivo reputacije: 36
IGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svimaIGI je poznat svima

Izvinjavam se svima, trazio sam pomoc, a nisam nista vise pisao u temi.Bio sam van zemlje.
Kontaktirao sam prodavca, zamenice mi bateriju novom.Hvala vam.
Pozdrav.

IGI nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2013, 12:28   #21
gutabgd
Iskusan član

gutabgd's avatar

Registrovan: Dec 2012
Pohvala: 67
Pohvaljen: 21
Nivo reputacije: 23
gutabgd je na dobrom putugutabgd je na dobrom putugutabgd je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od AtilaHan Vidi poruku

Inače, ja mu dođem onako "priučeni" inžinjer elektrotehnike po struci...
onda bi ti mogao da mi kazes koliko je moguce putem baterija od 1.5 AA puniti bateriju 510 i koliko je pametno to raditi sa 4 baterije (4x1.2v=4.8v) a ona se "snabdeva" naponom 5v

uhapred zahvalan
gutabgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2013, 14:24   #22
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Ukoliko bi se izmedju AA baterija i 510 baterije bio punjac za tu 510 bateriju, sigurno da je moguce. Direkna veza AA baterija i 510 baterije bez punjaca koji bi sprecio prebrzo punjenje nebi bila dobra ideja i zbog toga sto se 510 baterije (uglavnom) pune na 4,2V. Treba biti oprezan i kod izbora AA baterija. Potpuno pune alkalne AA baterije u startu daju preko 1,5V... Inace, nisam neki expert kada su baterije u pitanju

Staro 04-01-2013, 22:45   #23
gutabgd
Iskusan član

gutabgd's avatar

Citat:
Originalna poruka od AtilaHan Vidi poruku
Ukoliko bi se izmedju AA baterija i 510 baterije bio punjac za tu 510 bateriju, sigurno da je moguce.
imas li predlog kako da resim punjac ili bar reference za bateriju 510 pa da razgovaram dalje?
Staro 04-01-2013, 23:40   #24
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Kupiš original USB punjač za svoju 510 bateriju koji bi povezao između AA baterija i 510 baterije koju puniš. Možda bi bilo dobro kada bi pojasnio koja je krajnja zamisao... Možda to što želiš može i elegantnije da se reši

Zahvalili :
Staro 04-01-2013, 23:45   #25
gutabgd
Iskusan član

gutabgd's avatar

scenario je sledeci:
u prirodi sam nekoliko dana, bez stekera i kompjutera a zelim koristiti e-pljugu, baterija pljuge drzi 5-6 sati, sto znaci ako sam 2 dana van civilizacije prinudjen sam koristiti analogne cigarete a ja zelim poneti sa sobom svoju e-cigaretu i par(nekoliko) baterija. Ako sam dobro razumeo dovoljno je da nadjem koje zice da povezem na USB zenku sa AA baterija, ukljucim punjac koji sada koristim sa kompa i to je cela mudrost?
Staro 05-01-2013, 00:04   #26
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Upravo tako. Mada, da sam na tvom mestu, razmislio bih o nekom "rechargeable usb power bank"-u

Zahvalili :
Staro 07-01-2013, 13:02   #27
alansi
Moderator

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 62
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,175
Nivo reputacije: 504
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od gutabgd Vidi poruku
scenario je sledeci:
u prirodi sam nekoliko dana, bez stekera i kompjutera a zelim koristiti e-pljugu, baterija pljuge drzi 5-6 sati, sto znaci ako sam 2 dana van civilizacije prinudjen sam koristiti analogne cigarete a ja zelim poneti sa sobom svoju e-cigaretu i par(nekoliko) baterija. Ako sam dobro razumeo dovoljno je da nadjem koje zice da povezem na USB zenku sa AA baterija, ukljucim punjac koji sada koristim sa kompa i to je cela mudrost?
Kao što ti AtilaHan savetovano, pogledaj za tu ili neku sličnu spravu:
Kod:
http://etigara-electronica.ro/lang-en/mods/582-vv-pccp-kit.html
ili ovu ekološku spravu:
Kod:
http://epuffer.eu/epuffer-unveils-solex-3500-solar-powered-emergency-charger.html

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-01-2013, 17:27   #28
DanijelM
Aktivan član

DanijelM's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 29
Nivo reputacije: 24
DanijelM je poznat svimaDanijelM je poznat svimaDanijelM je poznat svimaDanijelM je poznat svimaDanijelM je poznat svimaDanijelM je poznat svima

Imas i u srbiji slicnih stvari - proguglaj ovo:

Kod:
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6758
2700 mAh - cena ovde je oko 2200-2500
DanijelM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-01-2013, 23:37   #29
gutabgd
Iskusan član

gutabgd's avatar

u pogresnoj temi sam pokrenuo pitanje, verovatno samo zato sto se jos ne snalazim na ovom forumu a i nisam u temi jos, rado cu podeliti link ka onome sto je mene interesovalo, a nasao sam povoljno.

Kod:
http://etigara-electronica.ro/lang-en/accesories/345-emergency-charger-with-two-r6-aa-batteries.html

verujem da sam ubacivanjem linka prekrsio bar neko pravilo, ali ispravku cu bez protesta prihvatiti

Edit by AH: jesi malo ali eto - ispravili smo...
Staro 08-01-2013, 07:37   #30
alansi
Moderator

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 62
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,175
Nivo reputacije: 504
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Ovo je prirodnije:
Kod:
http://www.dampfdings.com/Special-Batteries-Chargers/product-414.html
a ovo je malo skupo:
Kod:
http://www.stealthvape.co.uk/e-cigarette-accessories/tesla-ecig

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:36 sati.