Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-04-2016, 20:03   #31
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
E-cig: ProVari procyon, SX Mini Ml Class, SXMini M Class
Pohvala: 732
Pohvaljen: 1,058
Nivo reputacije: 183
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju
Uobičajeno Re: Contact ili Spaced coil?

Citat:
Originalna poruka od banema Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od gomiletina Vidi poruku
Razmaknuto, pa josh ako je traka... ahhhh, arome na izvoz
Imam neki ribon A1 mislim da je 0.3x0.1 sto mi je pakleni dao jos pre dve godine.
Problem je sto je previse elastican i coil je mnogo mekan i sklon deformisanju.....poenta price da nikako ne uspevam da smotam spaced coil kako treba a kontam da bi aroma izuvala.
Mislim da je u pitanju Temco A1 kantal, @c-hell se verovatno seca....ako vidi post da prozbori koju.
Prestace da bude elastican ako ga usijas brenerom pre motanja grejaca.

---------- Post added 13-04-2016 at 20:10 ----------

Citat:
Originalna poruka od Peca2208 Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
@Peca2208

Nije za***ancija, nemoj to raditi više...
Daa na 70w ....probo ja na 140w na cuboidu sprzilo sve za sekund ali sad je bio ss316 koji se bas brzo zagreva.😁
Samo se ti igraj, meni je proletela uzarena bela varnica pored glave dok sam pravio setup na genu na VT-u sa verzijom softvera koji ispucava iz sleep moda 30W.
E sad zamisli da ti kojim slucajem takva varnica upadne u oko.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-04-2016, 15:13   #32
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 3,364
Nivo reputacije: 558
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Onda bar zastitne naocare ili eventualno maska za varenje...

alfini0507 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2016, 22:56   #33
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 270
Pohvaljen: 334
Nivo reputacije: 84
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Eto i ja sam jedan od tih koji dry burn rade na 50-70w ali u pitanju su sekunde mada i to je ponekad dugo jer kad radim dry na 10-20w malo duze treba da se dual coil usija pa mi se desilo da izolator na + polu dobije suncanicu, pa mi je normalno bolje da na 70w okinem na sekund i dunem da oladim grejac je rnaj bitnije je da se on zacrveni a ne koliko dugo i nakon toga provrtim burgijom kroz koil, dunem skramu i cao.
Sto se tice razmaka coila praktikujem contact ali iskreno i nisam ni probao drugacije mozda ovih dana probam.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:24   #34
zile
Senior

zile's avatar

Pohvala: 257
Pohvaljen: 283
Nivo reputacije: 72
zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi
Uobičajeno Koji tip grejaca bolje radi spaced ili ?

Interesuju me misljenja forumasa da malo prodiskutujemo, koji tip coila bolje radi, daje bolju aromu, spaced (razdvojeni namotaji) ili spojeni
Manji precnik, veci precnik, vise oma manje oma, ako ih motamo sa istom zicom

https://www.youtube.com/watch?v=lO9LoB61QEk
Ω
zile nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 20:25   #35
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 304
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Koji tip grejaca bolje radi spaced ili ?

Na cemu?
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 20:26   #36
nrock83
Senior

nrock83's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: RX gen3,Ammit 25
Pohvala: 152
Pohvaljen: 399
Nivo reputacije: 89
nrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosi

I koja zica

Sent from my SP6.2 using Tapatalk
nrock83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 20:31   #37
zile
Senior

zile's avatar

zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi

@maestro
Na istom atomizeru
@nrock83
ista zica

Znaci ista zica isti atomizer samo kakav nacin motanja grejaca daje bolju aromu

Ω
Staro 10-01-2017, 20:33   #38
nrock83
Senior

nrock83's avatar

nrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosinrock83 ima čime da se ponosi

Zavisi na cemu pravis grejac zbog toga te pitamo koji atomizer i koja zica. Da li je m2t ili d2l da li je tc ili vw.

Staro 10-01-2017, 20:37   #39
zile
Senior

zile's avatar

Citat:
Originalna poruka od nrock83 Vidi poruku
Zavisi na cemu pravis grejac zbog toga te pitamo koji atomizer i koja zica. Da li je m2t ili d2l da li je tc ili vw.

kantal
m2l na vw

Ω
Staro 10-01-2017, 20:42   #40
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 304
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Na istom atomizeru. xD Pa koji je to atomizer?
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:43   #41
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 934
Pohvaljen: 1,070
Nivo reputacije: 153
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

razdvojeni
su bolji grejaci ,po meni jer manja je sansa da se dobije hot spot [kada se zica sa zicom dodiruje i postize se velika temperatura na jednoj tacki varnici] razdvojeni grejaci se koriste i u temperaturi controle vrsta paremja [naravnosa zicama koje su pogodne za tc parenja, po meni najbolji je grejac napravljen sa clapton wire [ ovaj grejac nemoras biti razdvojeni [to je druga tema o kojoj cemo mozda nekada komentarisati, sada ne znaci da spojene grejaci su losi, naprotiv izvanredni su, brze se zagrejavaju i odlicni su za m2l nacin parenja, pozdrav parite bezbedno
dragon je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:43   #42
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,034
Pohvaljen: 1,029
Nivo reputacije: 194
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

U poslednje vreme samo spojene namotaje koristim sa 2mm precnika za m2l, oko 1.3,1.4oHm, kantal 0.3mm
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:44   #43
nrock83
Senior

nrock83's avatar

Na kayfunima sam obicno terao 0.32 kantal oko 2.5 mm burgije 7-8 namotaja sastavljen grejac i meni licno je bilo ok. Dok na squape rs imam ss o. 40 zicu oko 2.5 mm burgije razdvojen grejac izasao oko 0.45 oma i vozim na 20 w.

Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 20:49   #44
zile
Senior

zile's avatar

Mislio sam u globalu da prodiskutujemo o nacinu pravljenja grejaca, koji ce dati bolje rezultate
Recimo imas jedan rta, jednu vrstu kantala, koji ce nacin pravljenja grejaca dati bolju aromu

Spaced ili spojen
Manji, veci precnik
Manje, vise namotaja (manje vise Ω )

Ω
Staro 10-01-2017, 20:52   #45
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 934
Pohvaljen: 1,070
Nivo reputacije: 153
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od zile Vidi poruku
Mislio sam u globalu da prodiskutujemo o nacinu pravljenja grejaca, koji ce dati bolje rezultate
Recimo imas jedan rta, jednu vrstu kantala, koji ce nacin pravljenja grejaca dati bolju aromu

Spaced ili spojen
Manji, veci precnik
Manje, vise namotaja (manje vise Ω )
to zavisi koji je tank i da li se pari m2l ili dtl
dragon je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:19 sati.