Forum

Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 07-07-2012, 10:02   #1
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 400
Pohvaljen: 217
Nivo reputacije: 82
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom

Jeste!!!Prava tema na pravom mestu,samo sto je vec spominjano "ukusi se razlikuju" isto kao navike i afiniteti!!!

Evo recimo od svih tecnosti koje sam probao vise dnevnim parenjem izdvajam:

-Prvo mesto zauzima:"Joyetech-CAM",
-Srebro za:"Tobaco-C" koji mi je Tabyy poslao na degustaciju,
-Trece mesto i zlatna bronza za:HG tecnosti Vanila i 555 i to razbio sam kupovnu
od 36mg sa 0mg PG bez ukusa 1:2 u korist tecnosti sa ukusom(dobio sam jacinu 14.5 mg).Meni se ovo svidelo e sad dali bi se nekom drugom svidelo stvarno neznam.

-Sto se tice atia i klirova za sad mi je ubedljivo nezamenjiv eGo-T/C i po toplini pare,konstantnim ukusom i jednostavnim odrzavanjem.Jednostavno navika i stvarno bilo sta da stavim na bateriju skinem i vratim eGo.
-Izdvajam na vap.skupu sam probao G-bell i MY-T i stvarno su po izobilju pare i ukusu tecnosti za pohvalu.
-Poseban pozitivan utisak probe na skupu, na mene je ostavio DCT tank sa dual-coill kartom pored eGo-T/C probacu i njega da koristim.

Po pitanju baterija neodvajam se od Joyetech V2 moda,Twista i eGo-T upGrade 1000 mAh baterije!!!

edit by ferguson : premesten post

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-07-2012, 12:08   #2
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom

Ok Sveto,ali pazi sada :

Citat:
Originalna poruka od svetabond007 Vidi poruku
Trece mesto i zlatna bronza za:HG tecnosti Vanila i 555 i to razbio sam kupovnu
od 36mg sa 0mg PG bez ukusa 1:2 u korist tecnosti sa ukusom(dobio sam jacinu 14.5 mg).Meni se ovo svidelo e sad dali bi se nekom drugom svidelo stvarno neznam.
Ako imas 100ml tecnosti sa 36mg nikotina i u nju dodas jos toliko pg-a bez nikotina i bez arome,dakle cist pg,onda ces imati tecnost sa 18mg nikotina a o smanjenju arome i da ne govorim,mozda ce se osecati u pozadini negde,ali i to je ok.

Medjutim,ono sto si ti uradio,ako ti je tacna racunica od 14.5mg,to je da si na npr. 100ml tecnosti od 36mg dodao 150ml pg-a i dobio tecnost od 14.5mg nikotina

E sad,ako uzmes jednu aromu za koju je preporuceno da se dodaje 4% i uzmi za primer da je to bas ta tecnost koju si ti sekao,onda dolazis do racunice da ti sada u toj tvojoj tecnosti imas 1.6% arome,mada,nesto neverujem da te tecnosti imaju 4% arome,bice da je manje,tako da sada imas mozda 1% arome u tecnostima koje koristis,sve pod uslovom da ti je tacna racunica....

Ako tome dodamo da ego-t/c koje koristis malo ubijaju ukus onda mi nije jasno kako ga uopste i osecas

Ja znam da u koju god tecnost dodam nekih 10-20% pg-a ili glicerina drasticno gubim ukus,a ti si dodao 60% pg-a

Nisam probao te tecnosti,ali mi ovo malo cudno,jedino mi pada na pamet da su dosta jace jer su sa 36mg nikotina pa onda proizvodjac vec racuna da ce neko da ih sece na pola i zbog toga stavlja duplo vise arome
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-07-2012, 12:22   #3
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Predlog- ocene clanova foruma o e-cig opremi i tecnostima

Citat:
Originalna poruka od tabbywrc Vidi poruku
Ok Sveto,ali pazi sada :

Ako imas 100ml tecnosti sa 36mg nikotina i u nju dodas jos toliko pg-a bez nikotina i bez arome,dakle cist pg,onda ces imati tecnost sa 18mg nikotina a o smanjenju arome i da ne govorim,mozda ce se osecati u pozadini negde,ali i to je ok.

Medjutim,ono sto si ti uradio,ako ti je tacna racunica od 14.5mg,to je da si na npr. 100ml tecnosti od 36mg dodao 150ml pg-a i dobio tecnost od 14.5mg nikotina

E sad,ako uzmes jednu aromu za koju je preporuceno da se dodaje 4% i uzmi za primer da je to bas ta tecnost koju si ti sekao,onda dolazis do racunice da ti sada u toj tvojoj tecnosti imas 1.6% arome,mada,nesto neverujem da te tecnosti imaju 4% arome,bice da je manje,tako da sada imas mozda 1% arome u tecnostima koje koristis,sve pod uslovom da ti je tacna racunica....

Ako tome dodamo da ego-t/c koje koristis malo ubijaju ukus onda mi nije jasno kako ga uopste i osecas

Ja znam da u koju god tecnost dodam nekih 10-20% pg-a ili glicerina drasticno gubim ukus,a ti si dodao 60% pg-a

Nisam probao te tecnosti,ali mi ovo malo cudno,jedino mi pada na pamet da su dosta jace jer su sa 36mg nikotina pa onda proizvodjac vec racuna da ce neko da ih sece na pola i zbog toga stavlja duplo vise arome

I da,od Nikostika,Erga,G-Bell-a,MY-T-a i 2 Panasonic baterije se ne odvajam
U HG tecnost od 36mg 30 ml dodao sam PG 60 ml 0 nikotina i to je 14.5 mg nikotina a sad o ukusu mogao bi da napise neko sa skupa ko je probao uglavnom utisak je O.K.!!!

@ferguson
Nemam ideju za novu temu!!!

"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
Staro 07-07-2012, 13:15   #4
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom

Losa ti je racunica,to ti je 12mg nikotina
Staro 07-07-2012, 14:06   #5
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Kako 12 mg?
1.) 30ml36 mg+30 ml0mg dobijam=60 ml od 18 mg
2.)60ml18 mg+30 ml0mg dobijam=90 ml od 13.5 mg pogresio sam za 1 mg

kada bi razbijao dobijenih 18 mg 60 ml sa 0mg 60 ml dobijem 9 mg 120 ml ovako razbijam dobijenih 60 ml sa 30 ml 0 mg ostaje mi 9 plus slobodnih 9 delim na dva i tako da dobijam 9mg +4.5mg=13.5 mg 90 ml !!!

Staro 07-07-2012, 14:16   #6
tabby
Prijatelj foruma

Pa da,al je fora sto ne razbijas 18mg nego sve odjednom

Evo ga :

http://www.e-cig-reviews.com/eliquid%20calculator.html#

U prvo polje "Nicotine Base Strength [PG/VG]" kucas 36

U drugo polje "Required Nicotine Strength" kucas 12

U trece i cetvrto polje kucas 0

U peto polje "Required Qty" kucas 90

Sesto polje je nebitno

Ispod pritisnes "Calculate"

I sta dobijas?

PG/VG with Nicotine: 594 drops [29.7ml] - 33%
PG/VG zero Nicotine: 1206 drops [60.3ml] - 67%

Dakle ti u tih 90ml tecnosti imas arome samo za 29.7ml i to je oko 12mg nikotina
Zahvalili :
Staro 07-07-2012, 14:26   #7
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Citat:
Pa da,al je fora sto ne razbijas 18mg nego sve odjednom

Evo ga :

http://www.e-cig-reviews.com/eliquid%20calculator.html#

U prvo polje "Nicotine Base Strength [PG/VG]" kucas 36

U drugo polje "Required Nicotine Strength" kucas 12

U trece i cetvrto polje kucas 0

U peto polje "Required Qty" kucas 90

Sesto polje je nebitno

Ispod pritisnes "Calculate"

I sta dobijas?

PG/VG with Nicotine: 594 drops [29.7ml] - 33%
PG/VG zero Nicotine: 1206 drops [60.3ml] - 67%

Dakle ti u tih 90ml tecnosti imas arome samo za 29.7ml i to je oko 12mg nikotina
Jos bolje ako parim 12 mg,rukovodim se prostom matematikom tako da sam razbio Joyetech CAM 16 mg sa 1/2 Joyetech CAM 6 mg i racunam da sam dobio Joyetech CAM 13.5 mg!
Razlog razbijanja je taj sto mi je 16 mg jako a imam osecaj da mi je 13.5 mg zlatna sredina!
Zasto da bude jednostavno kad je zanimljivo kada je komplikovano!!!

Staro 07-07-2012, 14:28   #8
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Jos bolje ako parim 12 mg,rukovodim se prostom matematikom tako da sam razbio Joyetech CAM 16 mg sa Joyetech CAM 6 mg i racunam da sam dobio Joyetech CAM 13.5 mg!
Razlog razbijanja je taj sto mi je 16 mg jako a imam osecaj da mi je 13.5 mg zlatna sredina!
Zasto da bude jednostavno kad je zanimljivo kada je komplikovano!!!

Super,samo uzivaj
Staro 07-07-2012, 14:29   #9
DHM011
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 51
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

12 mg si dobio, u pravu je @tabbywrc
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-07-2012, 16:19   #10
batazare
Aktivan član

batazare's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 99
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 26
batazare je na dobrom putubatazare je na dobrom putubatazare je na dobrom putubatazare je na dobrom putubatazare je na dobrom putu

najprostije je izracunati ovako:
nikotin ukupan 30x36=1080mg
tecnost ukupno 90ml
koncentracija 1080/90 = 12mg/ml
batazare nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-07-2012, 18:06   #11
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Citat:
Originalna poruka od batazare Vidi poruku
najprostije je izracunati ovako:
nikotin ukupan 30x36=1080mg
tecnost ukupno 90ml
koncentracija 1080/90 = 12mg/ml
Super batazare!!!

Sad mogu da izvedem mg u izmixanom Joyetechu ako sam u pravu:

Joyetech CAM 6 mg x 15 ml= 90
Joyetech CAM 16 mg x 30 ml=480
45 ml 570
570 / 45 = 12,66 mg nikotina

Staro 07-07-2012, 18:26   #12
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Citat:
Super,samo uzivaj
Nije to samo uzivaj nego sam skroz promasio svoj protokol mixanja gotovih tecnosti:
pod br.1."dobro cu da se naspavam",
pod.br.2."kada ustanem provera zalihe spriceva i igala 1.2"
pod br.3"poziv apoteke i molba za slanje expres postom 3 igle i tri sprica"
pod br.4. "brijanje"
pod br.5."tusiranje"
pod br.6. "50-60 sklekova"
kada stigne expres posta preuzimanje spriceva i igala,
pod br.7."ispiranje toplom vodom otpakovanih igala i spriceva",
pod br.8."susenje pomocu dva fema igala i spriceva"
pod br.9."poziv nekoliko komsija da budu prisutni pri utvrdjivanju osusenosti spriceva i igala i da svojim potpisom potvrde izjavu o odgovornosti"
pod br.10."sledi mix gotovih tecnosti i odlaganje na temp. 5-25 step."

Zahvaljujuci ovakvoj pripremi rezultat ce biti i vise od ocekivanog!!!

Staro 07-07-2012, 18:32   #13
tabby
Prijatelj foruma

Cool Re: Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom

Citat:
Nije to samo uzivaj nego sam skroz promasio svoj protokol mixanja gotovih tecnosti:
pod br.1."dobro cu da se naspavam",
pod.br.2."kada ustanem provera zalihe spriceva i igala 1.2"
pod br.3"poziv apoteke i molba za slanje expres postom 3 igle i tri sprica"
pod br.4. "brijanje"
pod br.5."tusiranje"
pod br.6. "50-60 sklekova"
kada stigne expres posta preuzimanje spriceva i igala,
pod br.7."ispiranje toplom vodom otpakovanih igala i spriceva",
pod br.8."susenje pomocu dva fema igala i spriceva"
pod br.9."poziv nekoliko komsija da budu prisutni pri utvrdjivanju osusenosti spriceva i igala i da svojim potpisom potvrde izjavu o odgovornosti"
pod br.10."sledi mix gotovih tecnosti i odlaganje na temp. 5-25 step."

Zahvaljujuci ovakvoj pripremi rezultat ce biti i vise od ocekivanog!!!

A gde ti je ispiranje spriceva i igala u alkoholu 97%???
Staro 07-07-2012, 18:45   #14
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Citat:
A gde ti je ispiranje spriceva i igala u alkoholu 97%???
To inace praktikujem redovno ali tek posle mixanja i to prvo 2 dcl tople vode zasebno za svaki spric-iglu pa zatim alkohol 97% i obavezno izduvam dodatno iglu na kompresoru zatim odlozim na mesto namenjeno za cuvanje spric-igala jer do sledece upotrebe skroz bude prirodno suvo!!!

Staro 07-07-2012, 18:50   #15
tabby
Prijatelj foruma

Talking Re: Razredjivanje vec gotove tecnosti sa cistim pg-om ili glicerinom

Citat:
To inace praktikujem redovno ali tek posle mixanja i to prvo 2 dcl tople vode zasebno za svaki spric-iglu pa zatim alkohol 97% i obavezno izduvam dodatno iglu na kompresoru zatim odlozim na mesto namenjeno za cuvanje spric-igala jer do sledece upotrebe skroz bude prirodno suvo!!!

Ja ti preporucujem da spriceve i igle vakuumiras kako bi bili zasticeni,do sledece upotrebe,od bilo kakvih spoljasnjih faktora,a cuvanje na tamnom i hladnom mestu se podrazumeva,samo pazi da se ne fosilizuju
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:19 sati.