Forum

SXK Nebula Zero Mini 60W TC - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-05-2016, 19:59   #1
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,005
Pohvaljen: 2,886
Nivo reputacije: 364
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju
Uobičajeno SXK Nebula Zero Mini 60W TC

Pošto o ovom modu kolko vidim nemamo još ništa na tom forumu i kako se sa njim družim več par meseci - evo par rječi...

Specs:

Variable wattage: 1 - 60W
Voltage:Max 8,4V 20A
Temperature control: 200 - 600F / 100 - 300C
Temperature control supports Ti ( titanium ) and Ni ( Nickel )
(Može i TC na SS304 i 316/L žicama sa TCR settings
SS304 TCR 0.00105 SXK = 12
SS316 TCR 0.000913 SXK = 10)
510 threading connection with floating center pin
Resistance range: 0.08 - 3ohm
Fit with single 18650 battery

Zero Mini je ceo od SS čelika sa zamjenljivim "sleeves" u različite boje : crna, Ss,zlata, crveno zlata i plava.C frame konstrukcije i veoma jednostano može ga se razklopiti
Malo teži u rukama daje utisak solidne izrade i nekakvog vintage dizajna. Dugmad je najbolja koju sam video i nema nikad missfire te neki bože ne daj rattle.
Udara mnogo linearno - nekako nežno i jako u rDNA fazonu . Snaga 60W je za večinu vapera dovoljna, bateriju cedi malo niže - mislim da na nekih 3,10V prestaje sa radom.
Mod radi i tzv. throttling - kada je baterija na kraju on počinje da smanjuje snagu koju može da distribuje - ne možemo recimo podesiti 30W nego samo 22. Al ja menjam prije baterije (negdje oko 3,3 -3,4V) tako da mi to uopšte ne smeta.

Neki vlasnici ovog moda se žale na LOW RES Error koji dolazi zbog slabog kontakta šrafova koji stežu C frame i dolazi do problema sa masom - ja tih problema nikad nisam imao, Na FT forumima ima nešto tema oko tog problema koji se uglavnom rešava sa čvrščim zatezanjem šrafova i čiščenjem eventualnih nečistoča koje sprečavaju optimalan kontakt.

Neke smeta i poruka "New coil up - same coil down" koja se izpiše kad mod uđe u deep sleep mode posle nekih pola sata. Tada treba potvrditi i u VW načinu sa Up or DOWN dugmetom.

Dimenzijama Visina85 X Debljina24 X Sirina41 mm i težinom od 172g nije baš najmanji a gotovo ne najlakši - zapravo je težaaaaak - ali osječaj u ruci je dobar zbog zaobljenog ruba koji sjeda u dlan.Magnet za otiske prstiju. - da definitivno.

Evo - ovaj kratki rivjujčič ide za priliku Price dropa ovog moda na FT na svega $25.75.
Pa za te pare - vredi 101 posto

Pročitajte discussion na FT oko Low Res Errora - pa presudite sami...

Kod:
https://www.fasttech.com/forums/3635600/t/2116907/low-res-update
FT Pic

Size Check

Mike Vapes

i još jedan hejterski - da im malo podignemo oglede

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2016, 21:40   #2
banema
Veteran

banema's avatar

Registrovan: Jan 2014
E-cig: IPV D3, Rose V2s, Phenomenon Lite, KFL-s
Pohvala: 1,682
Pohvaljen: 843
Nivo reputacije: 164
banema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalubanema je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: SXK Nebula Zero Mini 60W TC

Ja ga imam u wish listi vec par meseci....mislim da za ove pare vredi povuci triger na kartici.
Svidja mi se taj vintage, clean izgled moda.
Dvoumim se izmedju njega i UD Balroga, kod koga mi je dizajn ocajan ali realno ima bolji chipset+upgrade i naravno podrzava SS.

"Dunav se uliva u Tamiš iz svih mora i okeana , Pančevo , to je kad se vratiš sam u sebe jednog dana". @Mika Antic
banema nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2016, 21:53   #3
Vule
Veteran

Vule's avatar

Pohvala: 506
Pohvaljen: 978
Nivo reputacije: 168
Vule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvalu

Jedina prednost moda je izgled Uzeo ga @massaaris, samo onaj sa većim, kockastim ekranom, jest stvarno lepo urađen i super izgleda, ali je završna obrada malo lošija, ceo prednji deo nekako ne naleže lepo sa poklopcem, ima gap, vidi se "drvo" kad se skroz zatvori, kad zašrafiš 22mm atomizer i dalje se vidi onaj nesrećno postavljeni gornji šraf, a i softver je sačuvaj me bože, taj sleep mod, new coil, smaranje... Da je samo malo bolje finiširan i da ima recimo VTC pločicu unutra, uzeo bi ga sigurno
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-05-2016, 21:54   #4
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,709
Pohvaljen: 1,709
Nivo reputacije: 332
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

I ja ga gledam vec duze vreme, a za elektroniku cemo jos da vidimo, mozda razmislim i o nekoj drugoj. Ne znam sta jos moze da stane unutra, DNA40 sa malim ekranom mozda.

MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2016, 22:47   #5
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

MarkoTM - upozoravam te za crnog - crni je model kod kojih se najviše žale za LoW Res Error - nekako je drukčija verzija - ima Philips šrafove - ostali ima Torx - pogledaj slike - i na discussionu od crnog je najviše jadikovanja....

Gapa nema moj sa "starim" ekranom nikakvog, šraf se ne vidi, sleep mode - kad ga ostaviš više od pola sata....možda još to - neki se jadaju da je USB punjaš zbog debele prednje ploče duboko ugradjen

Slicke više high res

Šraf se vidi toliko - ono crna mrlja na Aromamizeru je označeno gde su coilovi da potrefim AF rupu

Zahvalili :
Staro 05-05-2016, 23:11   #6
MarkoTM
Moderator

MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Hvala na sugestiji Pratio sam diskusije i primetio sam da su zamenili sraf na crnom mada nisam utrvrdio u kom trenutku su izvrsili zamenu i da li su od tog trenutka poceli da se javljaju low rez problemi cesce, ali deluje da se prilicno lako resava. Svidja mi se C okvir dizajn a verovatno cu da jurim neku drugu elektroniku.

Izvrsena rokada, ss ovaj put svejedno planiram da uzmem rezervne okvire pa mi ne pravi veliku razliku ali bolje da idemo sa starom proverenom varijantom.

Staro 06-05-2016, 07:41   #7
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Vratite mi potpis :)
Pohvala: 1,797
Pohvaljen: 4,130
Nivo reputacije: 747
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Sad cu i ja da kliknem SS.

Mozda neki drugi, pa da se @MarkoTM menjamo sa vratancima?
Guru je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2016, 07:53   #8
MarkoTM
Moderator

ETA za SS je 5/9/2016. Planiram sledecu porudzbinu da uzmem vratanca Black i Rose Gold

Kod:
https://www.fasttech.com/products/3023/10018170/3745802
Kod:
https://www.fasttech.com/product/3994000
Staro 06-05-2016, 08:59   #9
Guru
Veteran

Guru's avatar

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Opalih i ja SS, mada je za sve ETA 5/9/2016.

Opalio sam HK, bas da ispratimo
Staro 06-05-2016, 09:07   #10
MarkoTM
Moderator

Jutros su osvezili, juce je bio 5/17.
Staro 06-05-2016, 09:09   #11
Guru
Veteran

Guru's avatar

Pa da, gledao sam mozda plavi, pa da uzmem SS vratanca, ispadne jeftinije, plava su skuplja nesto malo.

Uletela je jos jedna V3 plus, odusevljen sam kako radi, pa da ih uparimo odmah.

Treca kajica V3

Cimaj za neku kaficu, da posedimo malo i prodjuskamo
Staro 10-05-2016, 01:07   #12
Daba
Senior

Daba's avatar

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 680
Pohvaljen: 258
Nivo reputacije: 53
Daba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosiDaba ima čime da se ponosi

Sa crnim koji je meni stigao nemam nikakvih problema a izrada i finiš su odlični. Sa philips šrafovima je. Krivo mi je samo što nisam odmah i rose gold poklopac naručio nego samo ss. Što se tiče gornjeg šrafa koji viri nema svrhe da slikam, isto je kao i na gornjim slikama, praktično je neprimetan.
Što se tiče elektronike, jedina svar koja mi smeta je što ponekad hoće da zaboravi podešavanje za "nickel purity" tako da ako se koristi ss žica mora da se ponovo podesi.

Daba nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-05-2016, 11:06   #13
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

TCR settings se navodno gube samo kad se prelazi iz TC u VW mode...

Staro 10-05-2016, 11:10   #14
Vule
Veteran

Vule's avatar

Pohvala: 506
Pohvaljen: 978
Nivo reputacije: 168
Vule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvaluVule je za svaku pohvalu

Koja glupost...

Sent from my Nexus 5X
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2016, 22:50   #15
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Stigla i druga glupost - radi isto tako glupo dobro ko i prva

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:02 sati.