Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-05-2016, 19:05   #16
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 730
Pohvaljen: 1,057
Nivo reputacije: 181
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju
Uobičajeno Re: Koliko vate koristiti?

Moja iskustva sa vatom su da bez obzira koji je rta i koji deck u pitanju treba čvrsto provući vatu kroz coil. Naravno ne ludački već da može da se pomera uz otpor i tada nema zagorevanja i pri većim snagama. Krajevi koji izlaze prema kanalima za natapanje treba da budu šro rastresitiji. Princip kapilarnosti je isti kao i kod mesh-a: što je mesh ređi to je provodljivost tečnosti bolja, isti je slučaj i sa vatom.
Što se skidanja prvog sloja sa jastučića vate tiče, slažem se ali ne vidim neophodnost tog postupka.
Kada se vata čvrsto provuče kroz grejač, šiljatom pincetom ili iglom se lagano raščešljaju krajevi dok se ne dobije vazdušasta struktura a onda skrati makazama i lagano ugura u komore za navodnjavanje. Ovom metodom nisam naišao ni na jedan rta koji je imao problem sa natapanjem.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-05-2016, 21:34   #17
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 593
Pohvaljen: 765
Nivo reputacije: 111
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

cotton bacon [version 2] je vata koju koristim, kada je provlacim kroz grejac trudim se da popini unutrasmji precnik grejaca i nebude stegnuta, krajeve vate zatim rascesljam iglom i ubacim u kanale za natapanje,, natopim vatu sa e liquid ,,, posto je vata natopljena ona je nabubrela i sada se grejac super natapa aroma je super i sve radi kako treba,,, [ ja verujem da cotton bacon verzija dva je super lepo natapa i nedaje nikakav vestacki ukus] toliko od mene pozdrav svima i parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-05-2016, 22:18   #18
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,350
Pohvaljen: 4,315
Nivo reputacije: 709
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Cotton bacon V2 je stvarno dobar pamuk, mada sam trenutno na native wicks koji je po mom iskustvu bolje provodljiv, i manje se prlja od bacona. Ni Muji vata nema problem sa čudnim ukusom ako se lepo natopi setup pre punjenja i sačeka koji minut kada se napuni tank. Bacon V1 je malo slabije provodio i uvek je bilo prvih par puffova čudnijeg ukusa para. KohGenDo je skoro ista kao Muji. Svaku stavljam da prođe tesno ali ne pretesno kroz setup i podignem joj „ramena” kao na slikama koje je placebo postavio...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-05-2016, 08:38   #19
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 730
Pohvaljen: 1,057
Nivo reputacije: 181
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju

Stegnutost vate u grejaču je relativna stvar. Kada je meko provučena kroz grejač radi bez problema na manjim snagama ali za veće snage je potrebno čvršće provlačenje, inače zagoreva.
Naravno, krajevi koji idu u kanale treba da budu vazdušasti i tada nema problema sa natapanjem. Dok sam bio na 16 mg meko provučena vata kroz coil je radila sasvim fino i bez zagorevanja pri manjim snagama. Kada se nikotin spusti na 6 mg, taj setup traži šrafljenje na 18 - 20W pri single coilu da bi se dobio ozbiljniji rezultat i tada mu tvrdo provlačenje ne gine.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-05-2016, 15:02   #20
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 411
Pohvaljen: 724
Nivo reputacije: 132
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Konacno sam slikao wick u Ego One CLR. Ovo je AWG 26 Kanthal i Fiber Freaks. To je princip a kolicina vate po zelji

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2016, 18:59   #21
placebo
Senior

placebo's avatar

placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Uvazavajuci pravilo da kolicina vate pre svega zavisi od vrste atomizera, potrudicu se da u nastavku, narocito za kolege koji se tek srecu sa RTA-ima opisem kako i zasto podesavam atomizere koje imam.

Za pocetak bih ponovio ono sto je licno iskustvo vise puta potvrdilo, lakse je spaliti vatu ako je ima premalo nego ako je ima previse.

Kolicina vate ne utice samo na natapanje vec u sprezi sa dimenzijama navoja ogranicava slobodan prostor unutar komore i na taj nacin utice na protok vazduha, gustinu pare i ukus. Sto je veci navoj i sto je vise vate to je komora vise ispunjena. Ovo bi u principu trebalo da rezultuje guscom i toplijom parom, ali postoje granice do kojih je razumno ici.
Kod nas su popularni atomizeri starijeg tipa, koji u cilju postizanja sto boljeg ukusa, koriste malu komoru, uzan dimnjak i relativno tesan protok vazduha.
Posto sam propustio zlatne dane Kayfuna, navadio sam se na RTA novijeg tipa, koji dobar ukus postizu kvantitetom. Visokom snagom i velikim protokom vazduha, obezbedjuju veliku kolicinu pare.
Ovako suprotne izvedbe mogu da prave problem korisnicima koji su, na primer premotavali Protank ili koristili Kayfun Lite, pa naviknuti na takav setup i ocekuju iste rezultate u nekom modernom RTA.
Mislim da je recimo, za status Goblin Mini-ja medju ljubiteljima ukusa na forumu, zasluzno, pre svega to, sto je idealna kolicina vate i dimenzija kalema priblizno isti kao kod Kayfuna. Navoj od 2 do 2.5 mm i razumna kolicina vate.

Da se ogradim, kada kazem stari, ne mislim zastareli i kada kazem novi/moderan ne mislim bolji RTA. Samo isticem razliku izmedju recimo Kayfun 2.1 i Serpenta ili Goblin Mini i Griffina.

Kako odrediti koliki kalem i koliko vate da se stavi u RTA?

Prvo, ako uz RTA dobijate neke fabricke kaleme, izmerite im precnik. To je najbitnija dimenzija jer utice na kolicinu vate koja ce zavrsiti u setupu. Ako se proizvodjac potrudio da testira svoj RTA, pridrzavanje ili umereno odstupanje od ove dimenzije ce u mnogome pomoci da se maksimalno iskoristi potencijal RTA. Ako RTA kao npr. Lemo, dolazi vec spreman za upotrebu, pogledajte koja je kolicina vate fabricki stavljena u atomizer. Kladim se da, u konkretnom slucaju, niko ni u ludilu ne bi stavio toliko vate, a eto bas to je potrebno da se ostvari dobar vakum, natapanje i da ovaj RTA radi perfektno.

Drugo, pogledajte koliko mesta je ostavljeno za vatu i koliki su otvori za natapanje. Ako je u pitanju moderan single coil RTA kao sto su Serpent, Serpent Mini, Merlin, onda imate prilicno prostora za eksperimentisanje. Kod ovih atomizera je moguce samo pogresiti donju granicu odnosno napraviti coil premalog precnika. Gornja granica ne postoji, dok god navoj moze da se spakuje u komoru. 2.5mm je minimum koji bih preporucio u ovom slucaju.

U slucaju dual coil atomizera, obratite paznju na velicinu deka. Nisu svi napravljeni jednaki. Noviji atomizeri akcenat stavljaju na puno prostora za fensi zice pa ako zelite setup sa obicnom zicom debljine 0.32mm sta god im radili necete se nauzivati. Opet ako ste se namerili da u Goblin Mini uglavite Kleptone od 3mm cak i ako uspete u tome usijace vam se RTA.
Za dual coil atomizere sa manjim dekom prvo pravim navoje od 2mm koje inace ne koristim. Za Goblin, Bellus i ostale je po mom misljenju to optimalna dimenzija. Kao sto sam vec rekao to je Kayfun still vejpa samo sa duplo vise radosti.
Sto se vate tice, ako koristite veliki kalem pa zavrsite sa toliko vate da ne znate gde biste je spakovali, to mozete resiti kombinacijom tehnika koje slede.
Pre nego sto odsecete krajeve vate, ostrim vrhom pincete ili zicom lagano pocesljajte krajeve u pravcu prostiranja vlakana.
Kada odsecete krajeve rasirite ih radijalno. Slobodno mozete da dunete u njih kako bi se jos bolje rascvetali. Ako RTA ima prsten ili ograniceni deo u koji je potrebno spakovati vatu, mozete da, gledano odozgo, odsecete visak tako rasirene vate, kao sto je pokazano na slici. Ako je bas neophodno da ih jos potkresete uradite isto i sa gornje strane navoja. Ovo omogucava da se krajevi vate ususkaju u za to predvidjeno mesto umesto da se samo ostave polozeni na dek, a pritom u samom navoju ostaje dovoljno vate da obezbedi potpun kontakt i dobro napajanje.

Za pripremu vate koristim sledeci postupak koji je zasnovan na Scottish Roll metodi. Koristim ga na svakom RTA koji imam bez problema. Ne zanosim se previse tanjenjem vate ali je malo razvucem i lagano urolam.
Postupak je sledeci:
1. Odsecete traku 2-3 puta siru od precnika navoja. Ja secem za 2mm oko 5mm, za 2.5mm oko 6mm, za 3mm oko 8mm i tako dalje.
2. Odstranite oba spoljasnja sloja. Originalno se skida samo jedan ali ja uvek skidam oba bez obzira kako cu da vikujem. Spoljnji sloj treba lepo da se ukloni, sto znaci da ne treba da bude providan ali ne treba ni na njemu da ostane pola vate.
3. Drzeci za ivice malo prosirite traku. Nije potrebno preterivati. Bez problema se dupliraju dimenzije. Posle ovoga lagano ispravite vlakna prevlaceci prstima u pravcu vlakana.
4. Zarolate dobijeni pad kao rizlu. Pazite da vlakna ostanu paralelna, ne treba da se upredaju. Tako smotana vata treba da bude vazdusasta i laka pod prstima.

Dalje postupak je standardan. Upredete spic i provucete vatu koja bez obzira na debljinu prolazi bez problema kroz kalem. Kada secete vatu ona ne bi trebalo da se izvlaci iz kalema. To je znak da ste stavili premalo vate.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
Staro 26-09-2016, 19:12   #22
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,906
Pohvaljen: 11,564
Nivo reputacije: 1768
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Note to myself...staviti placebu ikonicu sa vatom
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2016, 19:24   #23
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,668
Pohvaljen: 5,855
Nivo reputacije: 868
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Objasnio kolega Placebo!

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2016, 19:31   #24
placebo
Senior

placebo's avatar

Nisam hteo da spamujem sa novom temom pa sam nastavio ovde da prosipam pamet

Pocetnici se bore sa gomilom novih informacija, i onda u toj situaciji im kazemo da sve to sto su procitali moze da bude al' ne mora da znaci.

Zahvalili :
Staro 26-09-2016, 20:40   #25
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,350
Pohvaljen: 4,315
Nivo reputacije: 709
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Kolega objasnio si! Jedan od korisnijih postova na forumu.

Sent From Plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-09-2016, 21:00   #26
placebo
Senior

placebo's avatar

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
Note to myself...staviti placebu ikonicu sa vatom
Tampon

Zahvalili :
Staro 27-12-2016, 00:45   #27
goricilo
Banned

Registrovan: Oct 2016
E-cig: Evic vtc mini
Pohvala: 19
Pohvaljen: 51
Nivo reputacije: 0
goricilo je na dobrom putugoricilo je na dobrom putugoricilo je na dobrom putugoricilo je na dobrom putugoricilo je na dobrom putugoricilo je na dobrom putu

Sva cast sad sam progledao u vezi kolicine vate i kako jos jednom hvala i sve zahvaljuci clanovima iskusnih nemam vise problem iako sam pocetnik poz
goricilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-12-2016, 08:15   #28
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,501
Pohvaljen: 1,242
Nivo reputacije: 275
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Placebu status Cotton Master-a!
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-12-2016, 12:06   #29
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 6
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 25
mladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosi

Posto imam par subtank-a resio da ih testiram na d2l sa istom kolicinom nikotina i aromom sa istim grejacima i razlicitom kolicinom vate. Grejac na 1.17oma, kantal 0.32mm u rasponu od 15 do 30w.

Kad se stavi prevelika kolicina vate, dobije se izrazenija aroma, obilnija para, slabiji th i ne zagoreva do 30w. Nema pucketanja tecnosti,
Kada se stavi osrednja kolicina vate, onoliko koliko je potrebno da prodje kroz grejac, da pruza otpor prilikom uvlacenja ali ne preveliki, dobije se malo manje izrazenija aroma, malo jaci th i ne zagoreva do 25w.
Na trecem subtanku sa malom kolicinom vate, da glatko udje kroz grejac i da moze da seta levo desno kroz grejac bez problema, dobijem jos slabiju aromu, ali se pojacava th. Cuje se pucketanje tecnosti u grejacu, hoce i da prsne, tj baci tecnost u usta. Zagoreva na 25w posle 3ce sekunde.

E sad, sobzirom da sam d2l vaper, da volim zvuk pucketanja grejaca, volim th i grebanje u grlu a ne parim na velikim vatima i topliju paru, ja motam sa malom kolicinom vate, tj da prolazi lagano kroz grejac, bez otpora i da prilikom setanja vate levo desno grejac apsolutno ne mrda.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 00:31   #30
Ivan2308
Aktivan član

Ivan2308's avatar

Registrovan: Oct 2016
Pohvala: 2
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 7
Ivan2308 je na dobrom putuIvan2308 je na dobrom putu

Pozdrav svima
Mozda sam omasio 'tezgu' na kojoj da se zalim al valjda ce neko primetiti
Koristim tornado rdta,fenomenalan aty,do sad jedan od najboljih koje sam koristio..Jedina mu je mana sto se oseca konstantno zagorelo..I pri menjanju vate,coilovi su sjajni i vata je super natopljena i nigde nije zagorela
Na njemu su dual coil clapton,kantal 0.40 i 0.25, 0.31om
Konstantno me to muci,daje veoma gustu paru,al je problem sto prvih par uvlacenja grebe grlo i onda kad 'progori'onda se manje oseca..Druga stvar je sto curi,sve lepo namestim i sve prvo operem lepo i osusim i sve setapujem po pravilima i desi se nekad iz cista mira da na air pocne da curi..
Ako ima neko resenje,zanima me sledece:
Da li je vata kriva zbog zagorelog ukusa?
Zbog cega curi?
I da li je losa vata koju uzimam u domaćoj radnji,navodno je japanska organska vata..?
Hvala unapred

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ivan2308 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:41 sati.