Forum

Rose 3 by Eden Mods - Strana 7 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-12-2016, 09:40   #91
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,566
Pohvaljen: 6,082
Nivo reputacije: 976
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Re: Rose 3 by Eden Mods

Kolega @raw2sienna je manje vise sve napisao o ovom atomizeru, pa samo ukratko da prenesem moje utiske.

Nabavio sam coppervape clone sa gearbesta:

Kod:
http://www.gearbest.com/vapor-styles/pp_443221.html

i prva stvar koja me je odusevila je kvalitet samog klona. Nisam ranije imao prilike da probam i koristim neki atomizer ovog proizvodjaca, ali ja sam odusevljen. Apsolutno nikakva intervencija nije bila potrebna pre pustanja u rad, ni jedan sraf nije bio pretegnut sto se cesto desava an klonovima, ni traga nekim prljavstinama, opiljcima, masinskom ulju. O-ringovi savrseni. Stvarno je besprekoran klon.
Ipak sam ga rasklopio, na brzaka oprao tecnoscu za pranje ruku i cetkicom za zube koju koristim za atije.
Za setup sam se opredelio za cistu klasiku, Kanthal 0.3mm, 8 namotaja oko 2mm i dobio sam grejac 1.70 oma. Sam grejac se postavlja najlakse od svega sto sam do sada koristio. Prvi atomizer koji je laksi za setup i od subtanka i vecine dripera. Deck je potpuno pristupacan, postave se zice u rupe predvidjene za to koje uopste nisu male i nevidljive, dotegnu srafcici i teraj. Vatu je podjednako jednostavno provuci.
Sto se tice punjenja nisam probao top fill i mrzim varijante sa rupicama kroz koje se puni atomizer jer koristim iskljucivo bocice od 100 i 200ml, tako da sam ga napunio od dole, identicno kao sto se puni rose v2.
Kao MTL vejper postavio sam airflow na jednu rupicu. Mnogo vazduha cak i sa jednom. Zavrnem jos malo, recimo na pola jedne rupice i dobijem vazduh na koji sam ja navikao. To izgleda ovako:

Sam AFC prsten je nesto najbolje sto sam probao, nema sanse da se sam pomeri, a opet nije potrebna ogromna sila kao kod nekih modela koji imaju o-ring ispod afca.

Sto se tice kvaliteta parenja slozio bih se sa utiscima vecine onih koji su probali novu ruzu da je aroma za cistu 10ku. Nemam nikakvu zamerku. TH zavisi od visine setupa, to smo odavno zakljucili, ja sam postavio setup malo vise i th je izuzetno jak, onako kako volim.
Para je veoma vruca i snagu sam sa pocetnih 15w na koliko koristim V2 full size morao da smanjim na 13.5.
I naravno zbog velicine rupe ispod samog setupa, koja je u mom slucaju mozda cak i veca od samog setupa para je malo redja, ali stvarno mi ne smeta, bolje je nego sto sam ocekivao. Planiram da napravim reduktor na 2mm od 0.7mm SS zice, pa se nadam da ce se dobiti odgovarajuca gustina, slicna staroj ruzi i heronu.

Sve u svemu mislim da ovaj atomizer nije izvikan i bez razloga na mnogim sajtovima proglasen za najbolji atomizer ove godine. Potpuno upotrebljiv za MTL bez izmena, a siguran sam da jako dobro radi i za normalne DTL korisnike, koliko mi je poznato nabavio ga je i @pukan pa cekam i njegove utiske.

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-12-2016, 09:45   #92
dgproduction
Senior

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
Pohvala: 558
Pohvaljen: 505
Nivo reputacije: 100
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Samo smanji precnik centralne rupe, razbija ti aromu i paru bezveze taj bunar, ja sam na 1.6mm redukovao protok vazduha tu mi je nekako najbolja.

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2017, 13:34   #93
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 82
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 34
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

zogy od čega je drip tip na toj copervape ruži sa gearbesta
jeli metalni ili derlin ,teflon
jesi joj našao kakvu zamjerku do sada
vidim pala cijena na 14 dolara ,nešto se omišljam da je uzmem
ali me odbija ako je drip tip metalni
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 13:44   #94
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 4,566
Pohvaljen: 6,082
Nivo reputacije: 976
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Neka plastika, vrv derlin. Odlican je klon.

Sent from my SAMSUNG-SM-G925A using Tapatalk

Only rose and some box

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 14:05   #95
badja007
Banned

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,980
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 0
badja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od kavasaki Vidi poruku
zogy od čega je drip tip na toj copervape ruži sa gearbesta
jeli metalni ili derlin ,teflon
jesi joj našao kakvu zamjerku do sada
vidim pala cijena na 14 dolara ,nešto se omišljam da je uzmem
ali me odbija ako je drip tip metalni
Nije metal.Radile su motrocangle😊i plastika je.Mozes da ga kupis.
Ostalo kao sto rece drug zogu..

badja007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2017, 17:32   #96
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 289
Pohvaljen: 429
Nivo reputacije: 84
drako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosi

Posto sam ili sam bio u posedu 3 klona ovog atomizera, da iznesem par utisaka.
Prvo i osnovno, i ono sto bi trebalo da bude prednost ovog atomizera, top fill, meni se ne svidja ni malo kako je resen, i mislim da se radi o gresci konstruktora a ne problem sa klonovima. Umesto da su izbusene dve velike rupe, za sipanje je izbuseno milion manjih rupica, i koliko god pazljivo sipali, ostane malo tecnosti koju, prilikom zatvaranja topcapa ona traktorska guma istisne napolje, po gornjoj ivici tanka. Dakle punjenje bez maramica nece da moze.
Druga stvar koja mi se ne svidja je preveliki broj delova, posebno sto je prsten sa kanalima za tecnost razdvojen od same baze. S tim u vezi, ako su vec napravili atomizer iz toliko delova, nije mi jasno zasto nisu ponudili i posebno prsten sa manjim kanalima, uzi dimnjak i jedan reducir sa 3.5 na 1.8-2 mm u obliku nitne. Time bi uspesno pokrili kompletno trziste.
Ono sto mi se svidja je lakoca postavljanja grejaca, a srafici na svakom od klonova lagano hvataju i 0.25 zicu. Postavljanje vate je vec, zbog velicine kanala, pipaviji posao, a ja je, u zavisnosti od precnika grejaca postavljam na dva nacina, ali obzirom da mi ovde najvise odgovara precnik od 2.5 mm grejaca, vatu provucem kroz kanal, isecem da viri otprilike 2 mm, a zatim je lagano uguran nazad, tako da se krajevima naslanja na ivicu prstena.
Imao sam sxk, a trenutno imam i sjmy i verziju sa ft sku 5629200, nepoznatog proizvodjaca.
Sxk je stigla sa ft, sjmy sa 3f vape.
Sxk i sjmy na afcu imaju gumicu umesto zice a sku 5629200 zicu. Sjmy verzija u pakovanju sadrzi i bellcap, koji joj jako lepo stoji, ali je sa njim punjenje jos teze i zahteva poprilicno strpljenja, koga ja za takve radnje nemam. Napunjen je jednom, potrosen i spakovan u kutiju.
Najbolje je, kvalitativno, odradjen sjmy klon. Svi navoji su perfektni, sve se savrseno uklapa i odise kvalitetom. Sxk klon je solidno uradjen, sa grubljim navojima, koji zahtevaju i pomalo zapinjanja a verzija koja je bila kod mene je imala onaj besmisleni izvuceni pin. Ali u globalu dobro odradjen klon.
Najlosije je odradjen klon sa ft, sa grubim navojima, driptipovima prilicno loseg kvaliteta, gde svako sklapanje atomizera zahteva primenu malo vece sile. Na srecu, i ovde crvici hvataju zicu odlicno, kao i na druga dva klona.
I ovde dolazim do kljucne tacke ovolikog pisanija - najlosije uradjen klon, po mom subjektivnon misljenju, radi ubedljivo najbolje. Cak toliko dobro da sam odlucio, i pored toga sto je kvalitativno najlosije uradjen, kao i da ima par ogrebotina na sebi, da njega zadrzim a da prodam sjmy klon, koji je po kvalitetu izrade verovatno blizu originala.
Glavni razlog za ovakav rad je, bar se meni cini, u zici koja, kao i kod originala, sluzi za kontrolu vazduha, odnosno za pozicioniranje afc prstena. Izgleda da gumice koje su ubacene umesto zice, omogucavaju dotok fals vazduha na grejac. Moze biti da nisam u pravu, ali to mi je jedini logican zakljucak.
Sve u svemu, Rose v3 je odlican atomizer, gde, iako sam bio ekstremno skeptican po tom pitanju, verzija sa zicom u afcu moze da se koristi i bez reducira kao m2l atomizer, i to sasvim korektan.
Na kraju, moram da, kao izrazito nezahtevan korisnik koji se krece u rasponu snaga od 7.5-8.5 w, izrazim svoje duboko zaljenje sto u eden modsu nisu imali sluha i za nas i izbacili m2l kit. Cini mi se da to bio savrsen atomizer za ceo dan.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2017, 18:00   #97
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvaljen: 2,880
Nivo reputacije: 364
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Potpuno se slažem sa @Drakeom sa 2 tačkama o manama Rose3 .
Ja ju punim kao V2/s.....

Medjutim - kod mene ima nešto falš vazduha na Coppervape klonu sa žičnom - a možda je bilo nešto toga i u manjoj meri na SYK klonu - samo što mi je oring ispod AF prstena pukao pa sam zamenio nekim prepravljenih/utanjenim sa Protank1 baze. Od tada knap vakuum...

2,5 mm prečnik je i meni optimum - a za nas sa "tamne strane" ide dobro i 24g žica na istom prečniku 5-6 namotaja za veče snage....
Claptoni se meni nisu nešto pokazali na ovom atomizeru - mada on ima raspon za grijače od 1,6 pa na dole do 0,4 Ohma - možda neki twisted ili uvijeni ribbon.
Visina grijača iznad otvora je kod Rose 3 dosta važna stvar i sa pomicanjenjem ovog Plexusa Rosealisa se može regulisati vape dosta u detajle.

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 18:08   #98
badja007
Banned

Registrovan: Feb 2014
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 0
badja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosibadja007 ima čime da se ponosi

Ja sam sa njim prezadovoljan..
Drip tip plasticni nesto ne volim, pa sam ga zamenio sa metalnim.
Iskoristio sam i njegov metal tank i stavio na bajku..
Ostalo sve receno i nema sta jos da se doda..
badja007 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2017, 19:29   #99
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 141
Pohvaljen: 557
Nivo reputacije: 102
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Kod mene na SXK klonu, AFC prsten sa gumicom, zatvoren, zauške da dobijem, vučem, ali ne ide...

Primetih da je sada jako lagan setup sa mesh-om, a znam da mnogi i dalje vole mrežicu!
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 21:02   #100
zile
Senior

zile's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 224
Pohvaljen: 236
Nivo reputacije: 61
zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi

Ja ga kupih po drugi put zbog tog setapa sa mesh-om, ali ne vredi, numem da ga namestim

https://www.youtube.com/watch?v=lO9LoB61QEk
Ω
zile nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2017, 21:11   #101
drap
Senior

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 79
Pohvaljen: 174
Nivo reputacije: 42
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Ako pod "fals vazduhom" podrazumevamo da li ili ne vazduh prolazi negde i kada je AFC potpuno zatvoren, onda da i ja potvrdim ovo sto je napisao @BoT_SD: SXK klon, ne propusta apsolutno nista.

Daklem, moze biti da SXK ima varijacija u QC, ali mislim da nije generalno o-ring na AFC-u losije resenje od zice.

Ja sam imao drugi problem, vec ranije ovde pomenut, a to je da mi je pustio na 510. Podlo, u toku noci. Na primarni mod. Svasta mogu da oprostim atiju, kakvo god curenje i vlazenje na raznoraznim otvorima cu da tolerisem ako je dobar ati...ali da mi upropasti mod - e to nece moci !

Tako da sam Rose3 upotrebljavao do sada jedno jedino vece, ujutru spasio mod od njega, rasturio ga i sad ceka rastavljen da skupim nerava da pokusam da sredim to curenje na 510 pinu. I da odaberem bateriju koju cu da eventualno zrtvujem, ako ekperimentisanje krene naopako ponovo...

drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 21:28   #102
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 141
Pohvaljen: 557
Nivo reputacije: 102
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Moje iskustvo kaže da Rose v3 ne curi na 510 pinu ako se montira čist deck, opran i odmašćen. Bilo kakvo vadjenje deck-a i naknadno sklapanje sa zamašćenim o-ring prstenom na njemu dovodi do blagog vlaženja na 510 konektoru, ne velikog, ali ima ga. Možda o-ring nije odgovarajući, nisam gledao, sad vodim računa o ovom detalju i nemam problema.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-01-2017, 18:55   #103
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 82
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 34
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

stigla ruža sa gearbesta copevape clon ,i nema u paketu bjelog drip tipa a na slici vidim da ima i bjeli
shit
inače sviđa mi se kako pari,
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-01-2017, 19:27   #104
drap
Senior

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 79
Pohvaljen: 174
Nivo reputacije: 42
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Ni ne treba Coppervape da ima beli driptip, u redu je. Vidim na Gearbest sliku koju pominjes, gde ima neki beli drip, ali ti malo iznad pise "Package Contents: ... 1 x Drip Tip ..."

Na Fastech nema te doticne slike...a imas i na YT "unboxing" video za Coppervape Rose3

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=iWjKF_iqJPc

https://www.fasttech.com/products/3028/10009626/5629200-rose-v3-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-01-2017, 20:02   #105
ljudva
Senior

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,101
Pohvaljen: 777
Nivo reputacije: 137
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od drap Vidi poruku

Ja sam imao drugi problem, vec ranije ovde pomenut, a to je da mi je pustio na 510. Podlo, u toku noci. Na primarni mod. Svasta mogu da oprostim atiju, kakvo god curenje i vlazenje na raznoraznim otvorima cu da tolerisem ako je dobar ati...ali da mi upropasti mod - e to nece moci !
Mozda pomogne, probajte, pisite...jer, moj je na putu pa da znam konacno resenje

Kod:
http://www.ecigssa.co.za/rose-v3-leak-fix.t33042/
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:31 sati.