Forum

Pitanje u vezi gotovih baza - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-06-2016, 23:31   #16
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,092
Pohvaljen: 1,088
Nivo reputacije: 199
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pitanje u vezi gotovih baza

Ipak uzmi jednu - dve plasticne bočice od po 50ml, 15 din su. Videćeš da će ti značiti.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2016, 07:11   #17
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 849
Pohvaljen: 1,104
Nivo reputacije: 174
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Ok.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2016, 10:31   #18
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Evo kupio bazu50:50 i aromu od t-svapo. Samo to ima da se nadje kod nas. Flasice imam,pipeta ima u aromi,jednu belu flasicu sam dobio uz bazu. Spric i iglu imam ali obican ne insulinski to nema da se nadje. Flasice su od 10ml. Baza je od 8mg posto je sledeca od24 a to mi je previse. Sta dalje?
Staro 25-06-2016, 11:07   #19
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Jbg možda ti bude mnogo 24-ka. Bilo bi dobro da si uzeo i 0 nikotina 50/50 istu ml-žu da razblažiš na 12mg.
Ako možeš u dogledno vreme za par dana da uzmeš i 0, onda napravi samo 10ml tečnosti.

Sipaj 10ml baze u praznu flašicu i kani 4 kapi arome i dobro promućkaj. Ako ćeš da pariš za 2-3 dana onda kani 6, i na sunce pola sata. Sa tim špricem što imaš, nema smisla meriti tako malu količinu arome.

Staro 25-06-2016, 11:30   #20
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

U uputstvu pise da na 10ml ide 10kapi i da mora da stoji najmanje 24sata. Ja sam uzeo onu bazu od 8mg. Mislim da ce mi to biti dovoljno. Ako ne bude onda cu da pitam kako se pojacava a to je koliko sam do sada video vec matematika. Da li je to stajanje na suncu obavezno? Ja to planiram vec sutra da probam.
Staro 25-06-2016, 11:30   #21
zile
Senior

zile's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 234
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 64
zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi

Kupi tu flasicu baze od 24mg
i kupi istu takvu sa 0mg

Te dve flasice sipas u staklenu teglu i dobio si 200ml baze 12mg jacine

https://www.youtube.com/watch?v=lO9LoB61QEk
Ω
zile nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2016, 11:45   #22
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Citat:
Originalna poruka od AntonToni Vidi poruku
U uputstvu pise da na 10ml ide 10kapi i da mora da stoji najmanje 24sata. Ja sam uzeo onu bazu od 8mg. Mislim da ce mi to biti dovoljno. Ako ne bude onda cu da pitam kako se pojacava a to je koliko sam do sada video vec matematika. Da li je to stajanje na suncu obavezno? Ja to planiram vec sutra da probam.
Aha, ja pogrešno pročitao zs 24mg izvini. Proizvosjači preteruju sa procentima arome, tako da nemoj 10 kapi nikako. Suni 6 na 10ml, i stajanje na suncu ce pomoći da se baza i aroma brže sjedine i biće bar kol'ko-tol'ko bolja. Ne brini neče se pokvariti.

Sad, koliko ćeš umixati na tebi je. Ili celu bazu ili 10-20ml,samo se vodi time da na 10ml ide 6 kapi. Znači na 20 ide 12,a na 30ml ide 18 itd. Ako će to biti malo arome, sutrasan pojačaj za još po dve ili tri kapi po mililitru. Videćeš kad peobaš prvi tank tj sutra.

Staro 25-06-2016, 11:46   #23
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,030
Pohvaljen: 628
Nivo reputacije: 157
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Nisam koristio te arome ali sipaj 5 kapi i do pola flasice baze, kako bi mogao da dobro promuckas. Smuti u par flasica tako. Ja probam i odmah ako sam mnogo znatizeljan ali je bolje da odstoji neko vreme. Koja je aroma u pitanju?
Ako se ispostavi da ti je prejaka aroma, mozes da dodas jos baze u to i tako razblazis.
Ako se ispostavi da ti je slab udar u grlo (malo nikotina), kupi i tu od 24mg/ml pa pomesas 20ml od 8 i 10ml od 24 i dobijes 30ml od 13,3mg/ml

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2016, 11:48   #24
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 110
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 39
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

@Toni pročitaj forum upoznaj se sa materijom pa tek onda kreni sa mućkanjem, ako očekuješ da ti neko diktira korak po korak šta da radiš dobićeš različite (nekad i blesave) savete a sve ima već napisano.
http://www.e-cigserbia.com/forum13.html
http://www.e-cigserbia.com/forum107.html

One Man Clan. Common sense.
lover je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-06-2016, 11:55   #25
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ok. Sada sam u nekom poslu p kada zavrsim bacam se na citanje. Hvala puno svima na pomoci.
Staro 25-06-2016, 15:41   #26
nikouro
Senior

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 356
Pohvaljen: 361
Nivo reputacije: 87
nikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosinikouro ima čime da se ponosi

Provitaj taj deo foruma i nemoj da muckas na vece kolicine, za pocetak ( mislim na 200-300ml )

Ω + V + W =
nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2016, 15:56   #27
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ne. Za pocetak samo 10ml. Vec zamuckao. Stavio 10 kapi na 10 ml kako pise u uputstvu,drzao malo na suncu,vise puta besomucno muckao pa da vidim sta ce da ispadne. Baza je kao sto vec rekoh 50:50pg/vg i duvanska aroma "golden blend" sa 8mg/ml nikotina (mislim na bazu) a proitvodjac je t-svapo. A bacio sam se i na citanje kao da cu na ispit.
Staro 26-06-2016, 13:24   #28
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo iscitao sam stosta toga na forumu i sada mi tak vise nista nije jasno. Uglavnom svi imaju pitanja u vezi razblazivanja baza,dodavanja aroma,podgrevanja gotovih tecnosti,mixovanja,muckanja i ne znam vise ni ja cega. Pa kao sto rekoh da mi je sada sve jos uvek zbrkano postavicu konkretno pitanje. Kada bih ja aada hteo da pojacam bazu od 8mg/ml koja je onda kalkulacija i da li je uopste nemo to pokusao? Recimo kada bih pomesao bazu 8mg/ml sa bazom od 24mg/ml u odnosima 50/50,ili 2/3 8mg/ml:1/3mg/ml koju jacinu nikotina bih dobio u ova dva slucaja? Matematika mi je nekada dobro isla ali sada nisam vise pametan kako bih ovo racunao.Zaboravih da kazem da mi je matematika u vezi razblazivanja jasna i to sam teoretski savladao. Buni me ovo drugo a i nigde ne nadjoh da je neko pisao o tome.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 26-06-2016, 13:35   #29
drako
Senior

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 305
Pohvaljen: 438
Nivo reputacije: 85
drako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosidrako ima čime da se ponosi

U prvom slucaju 16 mg/ml, u drugom slucaju oko 13 mg/ml, da se ne gadjamo u decimale
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2016, 13:49   #30
lover
Senior

lover's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 110
Pohvaljen: 120
Nivo reputacije: 39
lover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosilover ima čime da se ponosi

Skini i instaliraj program e-juice me up , u Tools>Nicotine combine imaš kalkulator, ubaciš parametre i izađe ti % nikotina.

One Man Clan. Common sense.
lover je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:36 sati.