Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-12-2016, 17:45   #46
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 430
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 140
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: MERLIN RTA designed by Roxy produced by Augvape

Nekako je nedefinisan. Bez reducira nije dovoljno za D2L a sa reducirom je previse vazduha za M2L. Ali ukus je odlican sa debljim zicama.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 18:07   #47
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 151
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Merlin by Augvape and Roxy

Najbolji opis ali i dalje mislim da je dobar RTA
Cekamo AMMIT koji obecava

Послато са A3-A20 уз помоћ Тапатока

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-12-2016, 18:19   #48
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,106
Pohvaljen: 1,554
Nivo reputacije: 299
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Sad ce dodje pa cu javim.Mada sam mislio i Merlina d'uzmem.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-12-2016, 18:37   #49
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,200
Pohvaljen: 3,052
Nivo reputacije: 387
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Alleria za 9,5 euricha na GB - ako neko želi da gleda kako mu gunka vata u real timeu.
Ustvari je to 22 mm Griffin sa staklenom komorom - dobije se i rezervnu u kompletu tako da može bal da počne...

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-12-2016, 06:55   #50
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 1,355
Nivo reputacije: 210
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Vrhunska izrada. Navoji odlicni. Veliki dek, u koji moze da se spakuje skoro bilo koji grejac zbog velicine same komore. Veliki kanali i otvori za dotok tecnosti. Lako i jednostavno pravljenje setupa. Namotaji preko 3mm primaju impozantnu kolicinu vate. Nema curenja tecnosti. Lako i jednostavno punjenje. Hoce ponekad da se nakupi kondenz izmedju atija i klira. Veliki kapacitet i s' obzirom da je u njemu jedan grejac, relativno umeren potrosac.
Na Picu sasvim lepo stoji bez klacenja i zazora.
Jednostavno regulisanje protoka vazduha i dotoka tecnosti.
Svi navoji odlicno odradjeni. Prilicno velik ati ali u odnosu na velicinu dosta lagan. Daje veliku kolicinu pare i izrazenu aromu.
Kada sam ga dobio nisam ga prao nego sam ga samo dobro ocistio i prebrisao alkiholom. Nema stranih mirisa ni ukusa cak ni prilikom prvog koriscenja.
Kazu da je dobar za m2l ali posto ja preferiram d2l izvadio sam mu reducir za vazduh ispod grejaca i kao takav meni je odlican za direktno u pluca. I to malcice vazduha sto mu mozda nedostaje za potpuni d2l meni licno vise odgovara i ne bih mu to stavio kao nedostatak.
Vijci na deku odlicno drze i ne seku zicu.
Jedino sto do sada nisam imao prilike da koristim dt kao sto je na njemu pa mi je malo nezgodan, tako da koristim dt od Mini Goblina.
Setup sa twisted coil-om (nadam se da sam dobro rekao), kantal 0.30mm, 6/7 namotaja oko 3mm istick pokazuje 0.88ohma a unimer 0.8ohma, uglavnom tu je ispod ohma.
Prvi utisci skroz pozitivni. Ocena 10/10.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-12-2016, 22:51   #51
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Jos koja rec o ovom atuju. Po mom skromnom iskustvu ovo je jedan od atomizera koji bih mogao iskreno da preporucim svakome ko se od pocetnicke opreme zeli popeti stepenik vise. Iako na prvi pogled izgleda mozda i malo komplikova, on to nije. Veoma funkcionalan,lak za odrzavanje, lak za setup koji dozvoljava i poneku gresku, ati koji ne curi, moze da koristi razne grejace, komotan za rad sa odlicnim dozivljajem arome i pare (naravno ovo zadnje zavisi od same tecnosti, sa odlicnim resenjem za punjenje,regulaciju protoka vazduha i dotoka tecnosti na sam grejac,pogodan i za m2l i d2l, velikog kapaciteta koji moze da zadovolji sve korisnike. Moje misljenje: treba li jos nesto?

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Zahvalili :
Staro 09-01-2017, 17:27   #52
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Mislim da sam konacno stekao pravi utisak o ovom atomizeru. Moje skromno iskustvo moze da kaze samo jedno: odlican.
Sve na njemu je po mom ukusu. Ali da se ne ponavljam. Meni je odlican za d2l. Nisam ga drugacije niti probao. Sa izvadjenim reducirom, vazduha; za mene i vise nego dovoljno. Afc odvrnut do kraja. Mogao bih disati kroz njega. Probao sam i sa razlicitim kolicinama vate a najbolje mi se pokazao kada vata lagano prolazi kroz grejac (levo-desno), krajeve odsecen za oko 1.5mm duze od ivice deka pa kada ih uguram da zatvorim rupe za dotok tecnosti, deo vate izvan grejaca bude malo odignut da pravi luk izmedju grejaca i kanala za tecnost. Vata razbarusena na krajevima i da ne dodiruje otvor za vazduh. Grejac podignut oko 1-1.5mm iznad otvora za vazduh. Nema curenja ni zagorevanja. Odlicno natapa i kada vucem 5-6 sekundi u cugu.
Jedino sto bih mogao zameriti je dt koji se dobija uz atomizer. Ali to je vise stvar navike (nisam navikao na takav dt ) nego sto bi bio neki nedostatak.

Staro 09-01-2017, 20:45   #53
BoT_SD
Senior

Registrovan: Dec 2013
Pohvala: 168
Pohvaljen: 593
Nivo reputacije: 116
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Eh, meni je DT jedna od jačih stvari kod Merlin-a!
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 08:01   #54
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ja nisam navikao. Nekako mi sirok, k'o rakijska casica.

Staro 17-01-2017, 12:58   #55
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo sam se danas uzeo da probam nesto novo na Merlinu. Malo mi dosadilo da ga "teram" na subohm grejacu pa sam resio da vidim kako radi sa grejacem iznad ohma.
Kantal 0.30mm oko 2mm precnik grejaca, 9/10 namotaja (ako sam tacno izbrojao) i dobio na Picu 1.29ohma. Uzevsi u obzir da Pico malo laze, recimo da sam dobio neki otpor 1.1-1.2ohma.
Za ovakav grejac potrebna je mnogo manja kolicina vate nego za prethodni koji sam pravio. Ali nije nikakav problem jer i tako umanjena kolicina lepo zatvara rupe za dotok tecnosti. Probao sam atomizer od 15w do 20w. 20w, 5.0v. atomizer i ovako radi odlicno. Nema curenja, para je i dalje hladna, aroma odlicna. Sa skroz otvorenim vazduhom, bez reducira za protok vazduha, povlacenje d2l. Cak mi se cini da je i kolicina pare sa ovakvim setupom mnogo veca. Da ne kazem duplo veca, ali dedinitivno je veca. Potrosnja tecnosti se donekle smanjila, jer ovako atomizer manje "srce".
Malo cu da ga koristim na ovaj nacin pa ce vidimo. Za sada opet zadovoljan.

Zahvalili :
Staro 17-01-2017, 13:04   #56
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 607
Nivo reputacije: 151
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu

Ja ga od prvog dana teram na 1.2 ohma. 0.4 kantal oko 3mm i sasvim sam zadovoljan sa malim AF za m2l

Послато са GT-N7000 уз помоћ Тапатока

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2017, 16:34   #57
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 430
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 140
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Kakav vam je ukus sa tako malim coilovima u onolikoj komori? Motam oko burgije 4mm i potpuno popunim vatom prostor sa obe strane na deku. Onda je ukus perfektan.
Nebitno da li je coil 1.2 Oma od zice 0.5mm, sa reduktorom za vazduh, ili otvoren sa claptonom 0.7Ohm koji sad koristim, ogroman coil smanji komoru i ukus je mnogo bolji.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2017, 16:45   #58
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,251
Pohvaljen: 615
Nivo reputacije: 176
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

upravo šmekam na FT doticni aty i pitam se koji setup bi bio najbolji i koja zica za taj neki open M2L vape

NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-01-2017, 16:56   #59
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,615
Pohvaljen: 805
Nivo reputacije: 170
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

I mene isto interesuje al za mehaniku

gojkov je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-01-2017, 17:09   #60
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,251
Pohvaljen: 615
Nivo reputacije: 176
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

ehehehehe @gojkov baci oko na tvoj i moj potpis sorry za OFF

NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:49 sati.