Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-09-2016, 15:57   #1
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 441
Pohvaljen: 776
Nivo reputacije: 142
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno VAPOREVER Baze

Pojavile su se kod jednog distributera kineske VAPOREVER baze. Ima li neko info o ovom proizvodjacu i kvalitetu baza?

Na njihovom sajtu:

Kod:
http://www.vaporever.com/
imaju neke gistro sertifikate, i ako je verovati informacijama Vaporever je OEM za mnoge proizvodjace.

Ne mogu da nadjem nista narocito na internetu, osim da vidim da im je dizajn pakovanja za tecnosti losa kopija Ritchy Liqua pakovanja, a ni jedno ni drugo ne uliva poverenje. Ali, takvo je vreme doslo da je problem kupiti krstenu bazu.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2016, 17:33   #2
placebo
Veteran

placebo's avatar

placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: VAPOREVER Baze

Resio sam da probijem led.

Pakovanja su prava OEM i izgledaju ovako:

Na etiketi su na srpskom ispisani osnovni podaci.
Tu dolazimo da prvog problema.
Godina uvoza: 2016.
Rok trajanja: Utisnut na bocici - Nema ga nigde, ni na PG ni na VG ni na bazi.

Cepovi su veliki i moraju da se polome prstenovi. Kada sam otvorio VG drugi mnogo ozbiljniji problem zbog kog sam se neko vreme razmisljao sta da radim. Folija ispod zatvaraca je bila pocepana:

Posto je plasticni zavrtanj bio zapecacen a i cini mi se po nabranoj foliji da je u pitanju masinska greska, rekoh nek ide zivot, usuh kap na dlan i kusah: VG sladak ko med, bez cudnih ukusa i mirisa. To je na kraju krajeva, najvaznije. Prestao sam da se mrstim.

Sledeci na redu PG. Ovde sam morao da proverim u cemu je stvar. Prosledim svojoj lepsoj polovini flasu, isti utisak. Apsolutno bez mirisa, kao demineralizovana voda. Izvukao sam Meilab PG da uporedim. Meilab meni strasno smrdi na hemiju. Kupovao sam tri flase do sada na razlicitim mestima i ova poslednja je bila ako se dobro secam najbolja, tj najblaze je smrdela. Sa Vaporever PG ne moze ni da se poredi. Osmeh se vratio na lice.

O bazi 100ml 50mg 50/50 trenutno nemam sta da kazem. Na pakovanju pise da je sastav: PG, VG i nikotin. Voda se ne pominje sto je po mom ukusu. Ako je to tacno za one koji mesaju pomocu vage mililitar ove baze treba da tezi 1.142 grama:
0.475*1.26gr+0.475*1.038gr+0.05*1.01gr=1.142gr

Trenutno parim upravo smuckanu cistu bazu 30/70 sa 3.6mg/ml i 7% vode. Blago slatko kremast ukus VG i dobar TH su sve sto osecam.

Sve u svemu, i pored dve primedbe sam jako zadovoljan. Narocito PG-om.

Kada budem imao sta da dodam, nastavicu pisanje.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
Staro 10-10-2016, 17:58   #3
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 41
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,663
Pohvaljen: 1,303
Nivo reputacije: 294
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Nemaju na sajtu sa linka baze više u ponudi, samo tečnosti. :/

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-10-2016, 18:47   #4
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,392
Pohvaljen: 723
Nivo reputacije: 196
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

I ja se zaleteh kad ono mućak...

http://www.e-cigserbia.com/image.php?type=sigpic&userid=3405&dateline=1511943  226
NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-10-2016, 18:49   #5
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 163
Pohvaljen: 417
Nivo reputacije: 103
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
Nemaju na sajtu sa linka baze više u ponudi, samo tečnosti. :/
Zato sto Vaporever zvanicno ni ne prodaje baze/sirovine na malo, samo gotove tecnosti. Sve drugo je OEM, to se obicno ni ne stavlja na ovakve sajtove, uglavnom namenjene maloprodaji)

Ali:

http://www.e-cigserbia.com/showpost....16&postcount=1

(kazu bice ih na novom sajtu, za desetak dana...ali je to napisano pre mesec dana. Svejedno - ostaje PP i mejl)

Posle ovakvog povoljnog prvog utiska, razmisljam da probam, narocito PG i VG za koje imamo kod nas vrlo malo alternativa.

Mnogo drugih utisaka i misljenja sirom sveta je prakticno nemoguce naci, s obzirom da se radi o OEM proizvodu. Finalni korisnici po svetu ustvari ni ne znaju da koriste bas to !

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2016, 19:08   #6
placebo
Veteran

placebo's avatar

Ja sam narucio preko PP ovde na forumu od prodavca.

Staro 10-10-2016, 21:01   #7
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,499
Nivo reputacije: 738
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Može li cena ovde, ili da javiš na PP?

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-10-2016, 21:23   #8
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 163
Pohvaljen: 417
Nivo reputacije: 103
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

LOL...pa link iz mog posta gore...pa promeni "postcount=1" u "postcount=4"

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2016, 22:19   #9
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,499
Nivo reputacije: 738
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Hvala. Naručiću 100 ml da probam.

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2016, 11:11   #10
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,212
Pohvaljen: 1,380
Nivo reputacije: 213
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Evo ja koristim vec drugu turu njihovih gotovih baza,50/50pg/vg, i s' obzirom na moje skromno iskustvo, nemam nikakvih zamerki na iste. Nemaju ukus hemije niti nekih primesa. U ovom odnosu pg/vg su poprilicno guste jer ne sadrze vodu. Kod nas u maloprodaji imaju pored baza i posebno pg i vg i one silne "zacine" za gotove tecnosti.
Jedinu veliku zamerku imam na ambalazu koja je, malo je reci, neugledna, samo sa osnovnim informacijama (odnos pg/vg i kolicina nikotina).

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2016, 12:53   #11
x-man
Veteran

x-man's avatar

Godine: 25
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 468
Pohvaljen: 347
Nivo reputacije: 99
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Da li moze da se doda voda i u kom odnosu bi trebalo da ide? Imam u planu da kupim bazu 50/50 sa 5mg nikotina.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2016, 13:26   #12
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,613
Pohvaljen: 3,364
Nivo reputacije: 558
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Kolega pre tebe je napisao da ne sadrze vodu u sebi... Ima na forumu tema o razblazivanju, mesanju baza i pravljenju tecnosti... Sve je opisano do u tancina

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-10-2016, 14:33   #13
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,212
Pohvaljen: 1,380
Nivo reputacije: 213
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Citanjem do znanja...Moze se dodati voda, destilovana. U kom procentu je malo teze za odgovoriti. Sve zavisi koliko hoces da je razredis ali naravno ne valja preterivati. Ja licno sam na 100ml te baze dodao 15ml vode. Neko stavi 10% a neko 7%. (ima par postova iznad). Samo da znas da ces dodavanjem destilovane vode u nekoj meri smanjiti udeo nikotina sto i nije mnogo pa nije toliko ni bitno. A u krajnjem slucaju ne moras ni dodavati vodu. Ja sam 50ml ove baze u odnosu 50/50 razredio sa dve bocice gotove tecnosti od 10ml sa vecinskim pg i dobio sasvim prihvatljivu gustinu.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-10-2016, 14:43   #14
placebo
Veteran

placebo's avatar

Realno maksimalna potrebna kolicina je 10% od kolicine VG-a. PG ne treba da se rastvara a sto je veci procenat PG, treba manje vode za razredjivanje VG.

Osim vode mogu se koristiti votka ili fizioloski rastvor, ali to je vec za postizanje efekta u receptima.

Staro 20-10-2016, 14:47   #15
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,041
Pohvaljen: 1,033
Nivo reputacije: 194
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Ja kad pravim bazu 50/50 dodajem svega 5-7% vode u VG, baza 20/80 onda 10% pa i manje vode u zavisost od kolicine arome i nikotina koji su u PG-u.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:49 sati.