Forum

Popravka ego baterije - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-08-2012, 14:18   #1
Lukal
Senior

Lukal's avatar

Registrovan: May 2012
Pohvala: 523
Pohvaljen: 89
Nivo reputacije: 52
Lukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svima
Uobičajeno Popravka ego baterije

Caos; evo pre nekoliko dana sam baksuzno spoio + i - ego baterije.tacnije merio sam unimerom kada sam slucajno dotakao masu i +.Baterija samo signalizira gresku kada se stavi na usb punjac a nece da se pokrene kada se taster drzi.Da li moze da se otvori ego baterija i da li uopste moze da se popravi.Mislio sam da se od k.spoja skroz ispraznila ali nije; verovatno ima neka elektronika unutra ne znam.Eto da li moze da se popravlja ego baterija?
Lukal nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2012, 14:33   #2
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Popravka ego baterije

Moze da se otvori i eventualno da se zaletuje neka zicica, ali ako je crkla elektronika nema pomoci. Konektor se sa kucista baterije skida vrlo jednostavno, klimanjem levo desno, pazeci da se ruka ne omakne kad izadje iz lezista i da se ne otkinu zice. Konektor ima samo 3 kontakta koji su bitni za nas i koje eventualno mozemo da zaletujemo ako su se otkacili. Jedan je sa gornje strane povise prekidaca i on se letuje za + konektor, dva su sa donje strane i oni idu na bateriju ili kod modova na masu. Levo od prekidaca je - a desno +. Pri ovome treba biti pazljiv zato sto u blizini ima jos kontakata a i sami kontakti su vrlo blizu zidu konektora, pa vrlo lako moze da dodje do kratkog spoja, sto ce u najboljem slucaju rezultirati crkavanjem elektronike. Kome se tresu ruke ili nema osecaj za precizne stvari ovu rabotu nikako ne preporucujem, jer baterije ugradjene u e-cig baterije nemaju nikakvu zastitu(zastita je u elektronici), pa lako moze da bude i BUM.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2012, 14:57   #3
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: eVic Mini + Delta 19
Pohvala: 1,152
Pohvaljen: 1,401
Nivo reputacije: 331
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Shema spajanja .................... ego elektronika.jpg

Elektronika bi trebala zastititi bateriju od kratkog spoja.
Upravo sam probao isto. Baterija se ugasila, pritiskao sam taster, nista se nije desavalo, stavio sam ju na 10 sekundi u punjac i proradila je.
Ima logike da je potrebna pobuda sa punjaca koja odradi reset.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-08-2012, 20:06   #4
Lukal
Senior

Lukal's avatar

Lukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svimaLukal je poznat svima

Ja se preterano ne razumem.Evo sta se desilo kada sam napunio bateriju.Stavio sam stari atomizer i umesto da cvrci on se samo greje.Ustanovio sam da baterija non stop izbacuje 3 v ili slicno kao da taster ne fercera uopste, kao da je probila; tako da aty se samo greje.Nemam pojma sta joj je.
Staro 11-08-2012, 21:12   #5
bugi
Iskusan član

bugi's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 23
Pohvaljen: 48
Nivo reputacije: 40
bugi je na dobrom putubugi je na dobrom putubugi je na dobrom putubugi je na dobrom putubugi je na dobrom putubugi je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Lukal Vidi poruku
Ja se preterano ne razumem.Evo sta se desilo kada sam napunio bateriju.Stavio sam stari atomizer i umesto da cvrci on se samo greje.Ustanovio sam da baterija non stop izbacuje 3 v ili slicno kao da taster ne fercera uopste, kao da je probila; tako da aty se samo greje.Nemam pojma sta joj je.
Otišla ekektronika,moraćeš da je zameniš.....
bugi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2012, 21:35   #6
Lukal
Senior

Lukal's avatar

Gde moze da se nabavi elektonika ?
Staro 11-08-2012, 21:39   #7
liberprint
Senior

Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Imam ja nekih elektronika. Proveri da li je elektronika, ako jeste poslacu ti.
liberprint nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2012, 21:42   #8
Lukal
Senior

Lukal's avatar

ok.thx.
Staro 19-09-2012, 21:11   #9
Blackbite
Aktivan član

Blackbite's avatar

Registrovan: Sep 2012
Pohvala: 20
Pohvaljen: 49
Nivo reputacije: 24
Blackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putu

Takodje posedujem jednu sa crknutom elektronikom :/

Razmisljam da iskoristim konektor i nakalemim neki Usb kabal za improvizovani passtrough divajs ( sa baterijom jos nisam smislio sta cu) .
Jel pokusao neko ovako nesto?
Blackbite nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2012, 21:11   #10
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Što se igraš sa tim, zameni elektroniku i rešen problem
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2012, 21:26   #11
DHM011
Senior

Pohvala: 373
Pohvaljen: 153
Nivo reputacije: 51
DHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosiDHM011 ima čime da se ponosi

sto kaze shaka,ne igraj se s tim, da ne bude ko meni :
http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=2085
DHM011 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-09-2012, 21:44   #12
Blackbite
Aktivan član

Blackbite's avatar

Blackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putuBlackbite je na dobrom putu

Koliko je uopste isplativa nabavka za izdrljanu kopiju kopijine kopije?

Divajs bi sluzio u cisto prakticne svrhe.

Ideja je da posluzi kao nesto na sta moze da se navrne atomizer. Usb zalemim direktno na konektor, sa stampane plocice pocupam ono sto je eksplozivno sagorelo i vezem napajanje USB kablom do prekidaca.

Svrha bi bila da ne koristim baterije dok sedim kod kuce ispred racunara (koji bi ujedno bio i izvor za ovaj mod), a na tom mestu provodim mnogo vremena gde najvise i poparim.

Ufff, setih se upravo, elektronika ne ide u paketu sa kucistem/konektorom, vec se ubacuje u postojeci...
Staro 19-09-2012, 21:51   #13
tabby
Prijatelj foruma

Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Ne bih se ja bas igrao sa time,ako hoces takvu igracku imas pass bateriju ili nikostik,a tu zamenis elektroniku i uzivas,stavi oglas 100% neko ima elektroniku za ego
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-09-2012, 22:24   #14
Blackbite
Aktivan član

Blackbite's avatar

Hvala na savetima, malo sam se dohvatio Omovog zakona, koji kaze da bi direktni Passtrough mogao da ubije/osteti izvor napajanja.

Eto odgledah review gde je onaj amer naveo kao manu jedne baterije to sto ne radi kao passtrough kada je stkroz ispraznjena, sto implicira da bi pass trebao da bude nezavistan.

Ustvari, to bi se moglo navesti kao plus, jer je upravo baterija ta koja stiti izvor.
Staro 16-11-2012, 10:03   #15
ziksić
Aktivan član

Registrovan: Oct 2012
Pohvala: 11
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 19
ziksić je na dobrom putu

Da li je neko imao iskustva sa flekama na bateriji?
Fleke su se pojavile na bateriji koja nema ni mesec dana.Pojavile su se fleke na donjem delu baterije ,modro sive.sem toga sve radi ok.baterija je eGo-T upgrade
ziksić nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:40 sati.