Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-10-2016, 08:51   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 1,355
Nivo reputacije: 210
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Uradi sam: drzac za atomizere

Evo malo uz pomoc stapa i kanapa dosao sam na ideju da napravim (ne bas estetski najsjajnije ali funkcionalne) drzace za atomizere-kliromizere.
Kao sto se vidi na slikama koristio sam obican plasticni poklopac sa tegle od neke kafe i malu plasticnu kutijicu. Posto sam imao par komada starih e-go baterija sa 510 konekcijom, jednostavno sam im izvadio gornje delove gde su navoji i uglavio ih i zalepio u probusene rupe na poklopcu i kutijici. Za prvu ruku sluze svrsi a i dobro mi dodju prilikom pravljenja setupa. Takodje na njih uvrnem ati i klir kada ih ne koristim.
Mozda ova ideja bude nekome od koristi.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2016, 12:40   #2
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Uradi sam: drzac za atomizere

Evo jos jedno resenje koje cu staviti u ovu temu i do kog sam takodje dosao pomocu "stapa i kanapa", sto bi nas narod rekao.
Poznata stvar kod Mini Goblina v2 je kondenzacija i curenje tecnosti zbog otvora za vazduh sa donje strane atomizera. Pa ako se sve ne pogodi u mm eto problema. Posto sam nedavno izgubio cepic koji se postavlja kada se pravi setap sa jednim grejacem, probao sam da ati koristim sa dva grejaca. Tu mi se javio problem velike potrosnje,curenja kako god da namestim setap i jos veceg kondenza. Ali sam primetio da se tako smanjio i sam dotok vazduha. Zasto? Ne znam. Naravno javio se i problem suvise tople pare i grejanja samog atija. Vratio sam setap sa jednim grejacem a problem cepa sam resio tako sto sam druga dva dotoka tecnosti (na strani gde nema grejaca) zatvorio cepovima koje sam napravio od silikonske gumice (one sto ide na dimnjak grejaca za pt2). Otvor za dotok vazduha je u ovom slucaju ostao otvoren. Usput sam resio i problem kondenza tako sto sam drugu gumicu (isto sa dimnjaka od pt2) navukao na konektor samog atomizera. Sada kada nasrafim atomizer na mod izmedju njih ostane oko 2mm prostora. Atomizer i dalje cvrsto stoji i ne klati se. Dotok vazduha je veci nego sa onim silikonskim cepom i sto je najvaznije nema vise ni kondenza. Ovim nista nisam izgubio na performansama nego sam (moje licno misljenje) samo poboljsao sam rad atomizera. Sada je i vise nego odlican za direktno povlacenje u pluca.
Ovo je neko moje iskustvo i resenje do kojeg sam dosao, pa mozda nekome i pomogne. Uglavnom ja sam i vise nego zadovoljan.

---------- Post dodan 20-11-2016 u 13:49 ----------

Edit: molba za administratore. Ako bi iz naslova teme moglo da se izbaci "drzac za atomizere" da ostane "uradi sam" pa da se izbesu neka resenja i ideje koje su sprovedene pomocu stvari koje su se nasle pri ruci. Hvala.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 20-11-2016, 13:08   #3
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,564
Pohvaljen: 12,477
Nivo reputacije: 1920
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mislim da će biti premešteno u sličnu temu, ako postoji. Da ne gomilamo iste...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2016, 14:21   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ok.

Staro 20-11-2016, 16:09   #5
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,429
Pohvaljen: 1,442
Nivo reputacije: 271
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

@ Toni, probaj da vatu odvojiš od rupa za vazduh nekim šrafcigerom što dalje, imaćeš duplo manje kondenza i curkanja. Prskanja će biti, ali dosta, dosta manje. Obrati pažnju na vatu, jer kad je ima manje kako mora kod goblina da bi dobro natapala, ona se spusti na rupe za vazduh, i onda ima curkanja. Odvoji je i biće 3x manje.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2016, 17:00   #6
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Resio sam ja problem i sa kondenzom i sa curkanjem. Vatu stavljam upravo tako kako si ti opisao. Ovo sa stavljanjem gumice i podizanjem atomizera od samog moda skoro u potpunosti elininise kondenz i pravi odlicnu "promaju" ispod atomizera. Na ovaj nacin sam dobio i jako mnogo vazduha i hladnu paru sto nikako nisam uspeo sa dva grejaca. A i sam atomizer se skoro pa i ne zagreva u odnosu na setap sa dva grejaca.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:38 sati.