Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-11-2016, 21:57   #16
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju
Uobičajeno Re: Obavezna tema za početnike ;)

Zele da se informisu ali obicno u trejler varijanti. Nazalost ne postoji kratak kurs koji bi pokrio sve oblasti u takvom formatu. Nije neka posebna nauka ali kriva ucenja je prilicno strma i realno izgleda kao LotR i Hobit zajedno dok Piter Dzekson razmislja o jos jednoj trilogiji da bi obradio ostatak materije. Dosta stvari je povezano i mnogo ima razlicitih grana koje treba istovremeno pokriti i zato je najbolje sve prelaziti u nivoima. Nazalost mnogi preskacu vazne lekcije narocito one koje su vezane za bezbednost.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2016, 22:03   #17
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,044
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 160
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Ovih dana smo imali pitanja o punjenju li-ion baterije na punjacu koji nije tome namenjen, o parenju na Cubis atomizeru na snagama od 40 i 120W,...
Sve su to primeri preskakanja gradiva...
Citajte forum i pijte dosta vode

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2016, 22:09   #18
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,470
Pohvaljen: 4,427
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Eh, stara dobra vremena kad je dilema bila između 650 i 1000 mah ego baterije i par atomizera. Sada se napredna oprema prodaje na svakom ćošku, i mogućnost da pogrešiš se povećala hiljadu puta. Isuviše se lako igramo snagom i niskim otporima, koncentrovanim nikotinom i aromom. Meni i dalje ne ide u glavu da moraju biti oblaci pare da bi se skinuli sa analogije. Mnogo je veći procenat onih koji su se skinuli sa ego baterijom i CC klirom od onih kojima je izgovor "slabo mi ovo nešto" bio dovoljan da se vraćaju trafici.

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2016, 22:15   #19
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Smok Alien + OBS Engine Nano, Subtank mini
Pohvala: 62
Pohvaljen: 139
Nivo reputacije: 40
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

Zato sto nemaju zelju da predju na elektroniku, to je najveci problem. Zato se svakom pocetiku treba preporuciti ego baterija za probu i neki normalan klir.
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-11-2016, 22:15   #20
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,353
Pohvaljen: 2,121
Nivo reputacije: 377
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Prvo I osnovno, pocetnik mora da razgranici sam sa sobom... da li zeli da bude kul i da pravi oblake ili ga vape privlaci kao alternativa.

Kad se to razgranici lako ce se nauciti kompletno sve.

Sent from my P8l

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-11-2016, 23:19   #21
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,089
Pohvaljen: 1,529
Nivo reputacije: 292
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Mislim da su svi u predhodnim postovima upravu .Pokusao sam sto sazetije da posavetujem pocetnika da ne luta vise od prvog posta u samom pocetku. Vidim sta se desava po forumu a verovatno svako od vas ima neki slucaj kojeg nema na forumu i jednostavno ovo je bas uzelo maha. Mnogo dobrom prijatelju koji je e-cig povukao dvaput od mene neki tamo"prijatelj" daje RDA velocity, komp baterije i istick 60w kao da proba bez da mu je bilo sta rekao.Cim sam cuo tu radosnu vest odmah sam napisao post a on da mi je bio pri ruci mislim da bi ga jednom disciplinski.Pa ljudi mi smo skoro na buvljaku ovde kupovali UD Balrog Kit koji prodavac znajuci da unutra nema baterije kupio kod kineza 18650 od 4200 maha i kao poklanja uz mod.Da ne spamujem vise mozda se i neko upeca pa poslusa nase savete.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-11-2016, 07:19   #22
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,164
Pohvaljen: 1,342
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

I kao sto neko pre mene rece, dragi pocetnici, prvo i osnovno pravilo u ovom "sportu" je zelja. Zelja da se predje na el-cigarete. I naravno jaka i dobra volja. Prvo se sve lepo sredi u glavi, dobro promisli,izvaga i onda odluci. Nakon cvrste i konacne odluke koja mora biti skroz definitivna,sledi sve ostalo gore navedeno. A za to ostalo tu je ovaj forum i ljudi da pomognu (a neki i da vas zbune, ali oko toga se ne sekirajte, jer takvi kako se pojave tako i nestanu). Znaci prvo konacna i cvrsta odluka pa onda sve ostalo.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-11-2016, 23:14   #23
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,085
Pohvaljen: 6,331
Nivo reputacije: 934
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Da nije "i ono za usta" oglasa http://www.e-cigserbia.com/showthrea...105#post319105 ne bih ni primetio temu. Ne znam kako mi je promakla.

Bravo Bozo i bravo svi!

Za kolegu iz KS bih dodao, nadji preko foruma kolege iz Krusevca. Svako ce odvojiti malo vremena da ti uzivo pomogne savetom.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-11-2016, 23:52   #24
placebo
Veteran

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 429
Pohvaljen: 772
Nivo reputacije: 140
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Sve prednosti integrsane baterije, sto se bezbednosti tice otpadaju ako se procita sledeci pasus:

Kupite neku od sledecih 18650 baterija koje su dostupne kod nas: LG HG2, Sony VTC5, Samsung 25R, Samsung 30Q. Telo baterije je minus, a plus je samo okrugli deo na vrhu odvojen kanalom i zasticen belim kartonskm prstenom od ostatka tela baterije. Omot baterije i beli prsten oko plus kontakta, sluze da se ne bi nekim metalnim predmetom premostili tj spojili plus i minus, jer tako nastaje kratak spoj i baterija moze da se zapali. Ovo vazi za svaku baterju a ove koje se koriste u parenju su narocito opasne zbog hemijskog sastava. Ako se osteti omot baterije, mozete da je odlozite na sigurno, jer omot moze lako da se zameni. Ako nemate nekoga ko moze to da vam odradi, bacite bateriju.

Pocetnici ne treba da koriste mehanicki mod. Skoro sva paljenja baterije o kojima sam citao su nastali na mehanickim modovima. Ostatak skoro stopostotno cini iStick 50.

Integrisane baterije su opasne jer je punjenje baterije preko USB-a mnogo rizicnije nego punjenje u Nitecore punjacima koje mozete da kupite i u Srbiji.

Dodatnu opasnost predstavlja to sto ce svako neiskusan nakaciti mod na bilo koji punjac od mobilnog na koji naleti. Novi telefoni imaju punjace od 2A pa onda ostajete na milost kineskoj elektronici.

Mslim da je najbolji uredjaj za pocetnike je Innokin Smartbox jer nema ekran, nema podesavanja, radi kao mehanicki mod, ima ugradjene zastite i nema USB prikljucak. Dakle baterija mora da se puni u eksternom punjacu.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-11-2016, 05:53   #25
Waha
Aktivan član

Waha's avatar

Registrovan: Oct 2016
E-cig: Nemesis/evic mini v2 + KF v5 / Rose v3
Pohvala: 44
Pohvaljen: 28
Nivo reputacije: 9
Waha je na dobrom putuWaha je na dobrom putuWaha je na dobrom putu

Jos jedna bitna stvar. Oprema za vejp MORA da se odrzava. Atomizeri moraju da se sa vremena na vreme potpuno rasture i ociste. Ako se koriste mehanicki modovi, takodje - sve na sastavno-rastavne delove i na kupanje. Baterija i elektronske kompnente se ne peru rastvorima raznih vrsta kao sto su voda, alkohol i slicno. Zaprljana oprema ne radi kako treba, tako da uzitak nekog ko tek pocinje opada sa porastom zapljanosti opreme sto dovodi do vracanja na duvanske stapice.
Waha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-06-2017, 19:33   #26
VaporLover
Nov član

Registrovan: May 2017
E-cig: EVOD MT3
Pohvala: 1
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 3
VaporLover je na dobrom putuVaporLover je na dobrom putu

Ja jos uvek nisam poceo,jos uvek citam,oci me bole od gledanja u monitor sta kako? uradi sam,pravljenje tecnosti kod kuce,boli glava ali vremenom ce doci sve na svoje.

Inace hteo bih vase misljenje uskoro mi stize elektronska MT3 EVOD,Ego CE4 1100mah

ne znam da li mogu slike ali nalepicu je

VaporLover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-06-2017, 19:37   #27
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,417
Pohvaljen: 12,209
Nivo reputacije: 1879
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Mnogi su počeli sa sličnom opremom... Samo polako 👍
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-06-2017, 19:39   #28
VaporLover
Nov član

Registrovan: May 2017
E-cig: EVOD MT3
Pohvala: 1
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 3
VaporLover je na dobrom putuVaporLover je na dobrom putu

Primljeno k'znanju

Za pocetak cu sa gotovim tecnostima,dok ne udjem u ritam svega ovoga
VaporLover nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-06-2017, 19:44   #29
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,089
Pohvaljen: 1,529
Nivo reputacije: 292
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Odlicno za pocetak samo ako su te sa slike uzi vise komada
nisu nekog veka.Pre par godina sam na pecanje nosi po 3 komada
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-06-2017, 20:11   #30
IzNoGood
Nov član

Registrovan: Jun 2017
E-cig: iStick Pico
Pohvala: 7
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 2
IzNoGood je na dobrom putu

Ili uzmi neki Ego AIO ... mislim da je to skroz OK varijanta za pocetak ( Subjektivno, iz licnog iskustva).
IzNoGood nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 17:18 sati.