Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Zatvorena tema

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-08-2012, 22:25   #1
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu
Uobičajeno Atomizeri

Na pisanje ovog posta sam se odlucio kako bih na jednom mestu mogao da odgovorim na sva pitanja na koja inace svakodnevno odgovaram, pokusacu ovim tekstom da pomognem i sebi i drugima. Mnogi novi korisnici me pitaju za savet u vezi kupovine, pa cu ovde pokusati da opisem sve zastupljene sisteme, kako bih eventualno nekome olaksao izbor. Zamolio bih iskusne vapere da me isprave ako nesto pogresno napisem, jer sve je ovo moj zakljucak na osnovu mog petomesecnog iskustva.

Atomizer je jato prosta sprava i gotovo svako moze da je napravi u domacoj radinosti uz pomoc malo kantala, fibera i raznih prirucnih stvrcica. Dobar atomizer je nesto sasvim drugo, i proizvode ih samo nekoliko proizvodjaca na svetu. I ako na oko jako jednostavna spravica, dobar atomizer je jako komplikovano napraviti, jer je na njemu potrebno uskladiti mnogo parametara kako bi se dobio proizvod namenjen i pogodan za masovno koriscenje. Potrebno je uskladiti otpor grejaca sa fitiljem koji ga napaja tecnoscu kako bi se dobili rezultati koji odgovaraju vecini korisnika, usmeriti vazduh da se krece u pravilnom smeru i sve to uslkladiti sa raspolozivim baterijama koje masi korisnika po dimenzijama odgovaraju za svakodnevno koriscenje. Kod prve dve stavke se javlja problem da se sami korisnici medjusobno dosta razlikuju, pa neko povlaci jace a neko slabij, neko krace a neko duze, pa neko brze potrosi tecnost i grejac moze raditi na suvo, a u nekim slucajevima dolazi vise tecnosti na grejac pa dolazi do curenja, neprijatnih zvukova, neadekvatnog ukusa... Najbolji proizvodjac je onaj koji ove parametre najbolje prilagodi masovnom koriscenju i ove pojave svede na minimum. U svetu su zastupljeni nekoliko sistema, pa cu da pokusam da opisem svaki pojedinacno.

Prvi i naj jednostavniji sistem je kartomizer. Sastoji se, najprostije receno, iz grejaca i polifila natopljenog tecnoscu, koji su smesteni u kuciste. Ovaj sistem je toliko jednostavno napraviti da bude dobar i funkcionalan, da se prosto cudim kako neko uspeva da napravi los kartomizer. Zbog samog nacina funkcionisanja, kartomizeri daju prilicno dobre rezultate. Grejac je konstantno natopljen umerenom kolicinom tecnosti koja se nalazi u polifilu, pa veoma retko dolazi do curenja i zagorelog ukusa. Kartomizer moze procureti iskljucivo kada se prepuni tecnoscu, odnosno kada se naspe vise tecnosti nego sto polifil moze da apsorbuje, a do zagorelog ukusa moze doci samo kada je polifil dosta star ili kada ostane bez tecnosti. Prednosti ovog sistema su jako niska cena i gotovo nikakvo odrzavanje, pa se koriste dok daju dobre rezultate a potom se bacaju. Glavni nedostatak ovog sistema je jako slabo naglasena aroma tecnosti. Ne znam zbog cega se ovo desava, ali pretpostavljam da se kroz sam polifil tecnosti filtriraju, pa u njemu ostane veliki deo arome.

Drugi koji cu pomenuti je tank sistem, ciji su najzastuplejniji predstavnici ego-t/c. Svojevremeno jako popularni, mislim da su na pad njihove popularnosti pored dolaska na scenu kliromizera, dosta uticale lose kopije. Sistem kod koga je jako bitno sve uskladiti kako bi dobro radio. Potrebno je prilagoditi dotok i smer vazduha grejacu i fitilju kako se ne bi desavale nepozeljne pojave, a performanse znaju dosta da padaju usled istrosenosi pojedinih elemenata. Ovaj sistem je imao jako tezak zadatak da u vreme najvece ekspanzije korisnika elektronskih cigareta zadovolji masu korisnika, u cemu je samo delimicno uspeo. Jedini pravilan put za dotok vazduha je kroz konektor, gde vazduh putuje pravolinijski pored grejaca i fitilja gde dolazi do formiranja pare, ali je tu takodje otvoren put tecnosti za curenje na konektor, ne retko i van. Do curenja uglavnom dolazi usled istrosenosti ili neodgovarajuceg polozaja fitilja, zaprljanosti grejaca koji u tom slucaju ne moze da stigne da sagori svu tecnost, ili prejakog uvlacenja korisnika pri cemu se u kucistu stvara potpritisak koji povuce prekomernu kolicinu tecnosti. Bez obzira na sve ove probleme, proizvodjaci poput joyetech-a su uspeli ovaj sistem da prilagode vecini korisnika, a takodje, u ponudi su izmenljive glave(u slucaju ego-c) i atomizeri(ego-t) sa razlicitim otporima, kako bi korisnici svoju cigaretu dodatno mogli da personalizuju. Problem nastaje kada se komponente istrose, pa mi sami krenemo u izradu fitilja, grejaca... sto je jako teskouskladiti. Postoje mnogi tutorijali za reparaciju ovih atomizera koji se medju sobom razlikuju, jer situaciju dodatno komplikuje i sama tecnost koja se koristi. Ovi atomizeri slabo podnose guste tecnosti, a ni previse retke im ne prijaju. Fabricki su podesani da na najbolji nacin podnose sto veci izbor tecnosti, ali kad dodje do reparacije treba uzeti u obzir gustinu tecnosti koju koristimo, pa prema tome podesiti debljinu fitilja. Takodje, fitilji iz domace radinosti zahtevaju izvesno vreme razradjivanja pa u to vreme zagoreli ukus je vrlo cesta pojava koja remeti uzivanje. Jedini nacin za izbegavanje zagorelog ukusa je povlacenje na prazno, bez pritiskanja prekidaca, kako bi se napravio pritisak u kucistu koji ce dodatno povuci tecnost do grejaca.

Iz ovog sistema su razvijeni modovi koji rade na slicnom principu poput MY-T, A2t i vapo king-a, kod kojih se uz prilicno vezbanja moze napraviti odgovarajuci setap koji nece ni cureti ni davati zagoreli ukus, jedino sto se od takvih sistema ne moze ocekivati, je mala potrosnja i slabije ili iste performanse kao fabricka resenja, pa su zbog toga ovi atomizeri namenjeni iskusnijim i zahtevnijim korisnicima. Svi elementi ovih atomizera su dosta masivniji, grejac se obmotava oko nekoliko strukova fitilja kako bi se obezbedila konstantna navlazenost fitilja, sam fitilj koji sprovodi tecnost do grejaca je dosta veci, pa je nerealno ocekivati umerene performanse kakve najvecem broju korisnika odgovaraju. Perednost ovakvih atomizera je jeftino odrzavanje, ali se ta prednost gubi usled drasticno povecane potrosnje, pa ih preporucujem samo onima kojima su stvarno potrebni, odnosno onima koji iz fabrickih resenja ne dobijaju onoliko koliko im je potrebno.

Kliromizeri su sistemi koji su se zadnji pojavili, ali koji su definitivno buducnost koriscenja elektronskih cigareta, jer se najlakse prilagodjavaju velikom broju korisnika. Velika prednost kliromizera je to sto je veoma lako napraviti dobar, pa se u njihovu proizvodnju uljucio veliki broj proizvodjaca, spa je rezultat krajnje povoljan za korisnike jer smo dobili nisku cenu i veliki izbor ovih spravica. Gotovo sve je na strani kliromizera. Niska cena, lako odrzavanje, veliki izbor modela, veliki kapaciteti, preglednost kolicine preostale tecnosti...jedinio sto im ne ide u prilog je velika potrosnja koja se dodatno moze korigovati povecanjem otpora grejaca uz gubitak performansi, ali u svakom slucaju su daleko veci potrosaci od predhodno opisanih tank atomizera. Razlog za veliku potrosnju je to, sto su njihovi dugacki ili kratki fitilji konstantno uronjeni ili stalno u bliskom kontaktu sa tecnoscu, pa za razliku kod atomizera kod kojih je kolicina tecnosti strogo dozirana, uzimaju onoliko koliko im je potrebno. Jedna od njihovih karakteristika je i jako topla para koja varira u zavisnosti od modela i njegovog polozaja grejaca (udaljenosti od usta korisnika), pa ovo moze pojedinim korisnicima iritirati grlo i izazvati neprijatnosti, dok drugima moze pricinjavati dodatno zadovoljstvo zbog slicnosti po temperaturi isparenja sa klasicnim cigaretama. Poznajem nekoliko korisnika koji su usli u svet konzumiranja elektronskih cigara sa kliromizerima, ali su zbog problema sa grlom usled privikavanja potpomognutih pricama iz izvora "rekla jedna zena", odustali i vratili se analognim cigaretama. Velika prednost kliromizera je to sto se bez nekih poteskoca mogu reparirati, pa i usteda u potrosnom materijalu moze biti velika.

Poslednji sistem koji cu opisati a sa kojim imam jako malo iskustva pa se unapred izvinjavam ako nesto pogresim, su genesis sistemi. Radi se o atomizerima uglavnom rucne izrade koji su namenjeni izkljucivo najzahtevnijim korisnicima, spremnim na izvesna odricanja zarad ovog zadovoljstva. Radi se o sistemima jako slicnim kliromizerima koji se napajaju iz tanka uglavnom preko metalne mrezice Donja granica je jako visoka i mnogi klasicni korisnici tesko mogu izdrzati duze uzivanje u njima, a gornja granica je samo masta korisnika. Uglavnom se izradjuju sa velikim tankovima koji mogu da podmire potrebe za nekoliko sati koriscenja, jer su jako veliki potrosaci. Na njima se moze podesavati bukvalno sve, i pojedine tecnosti tek na njima dobiju svoj pravi ukus. Daju jako toplu paru i iz tecnosti izvlace maksimum, tako da se na njima uz odgovarajuce podesavanje moze osecaj u potpunosti pribliziti konzumiranju klasicnih cigareta, kao i bez problema smanjiti kolicina nikotina u tecnostima i zasicenost arome. Nedotaci su jako velika potrosnja koja uz odgovarajuca podesavanja moze biti stvarno ogromna, jako puno vezbe kako bi se sve podesilo po zelji i velike dimenzije. Takodje, velikom broju korisnika je to sto oni daju previse, a dovoljno je jako tesko postici. Poznajem korisnike koji su vrlo brzo posle kupovine, uprkos kvalitetu koji pruzaju zeleli da ih se otarase, ali srecom pa za njih postoji veliko interesovanje pa se lako nadje odgovarajuci kupac.

Kao sto mozemo zakljuciti, ni jedan uredjaj nije savrsen, svaki ima svoje prednosti i nedostatke. U svakom slucaju izbor postoji, a ja se nadam da sam ga ovim bar nekome olasao i da nisam previse smorio dugackim tekstom.
liberprint nije na Forumu   top
Staro 23-08-2012, 23:31   #2
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 424
Nivo reputacije: 122
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Atomizeri

>>>Kliromizeri su sistemi koji su se zadnji pojavili, ali koji su definitivno buducnost koriscenja elektronskih cigareta, jer se najlakse prilagodjavaju velikom broju korisnika. Velika prednost kliromizera je to sto je veoma lako napraviti dobar, pa se u njihovu proizvodnju uljucio veliki broj proizvodjaca, spa je rezultat krajnje povoljan za korisnike jer smo dobili nisku cenu i veliki izbor ovih spravica. Gotovo sve je na strani kliromizera. Niska cena, lako odrzavanje, veliki izbor modela, veliki kapaciteti, preglednost kolicine preostale tecnosti...jedinio sto im ne ide u prilog je velika potrosnja <<<<

Zeleo bih jednu preporuku...od clanova....ako moze da mi preporuce jedan ili vise kliromizera....koji daju performanse kao ego t ili ego c..atomizeri...a da kostaju duplo ili bar jednu trcinu manje od gore pomenutih ego...standardnog otpora....i da se lako koriste i odrzavaju..kao sto je liberprint naveo... potrosnja je manje bitna...unapred hvala!

Svaka cast za trud ....liberprint-u

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   top
Staro 24-08-2012, 00:24   #3
liberprint
Senior

liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

E jbg, s'obzirom da pripadaju razlicitim kategorijama, tesko ces dobiti i slicne performanse a i jedni i drugi su dobri na svoj nacin. Meni je ego-c apsolutni favorit i atomizer koji jos dugo necu promeniti, ali cinjenica je da vecina korisnika vise voli klirove i da su vise zastupljeni. Gotovo svi klirovi su jeftiniji od ego resenja, laksi i jeftiniji za odrzavanje, osim mozda... apsolutnog kralja klirova, vivi nove, koji stvarno vredi svaki dinar. Ali kad se uzme u obzir da se uz njega u pakovanju dobija 2 rezervne glave, ni on nije tako skup. Jedini klir koji sam pozeleo da posedujem, a cak mi odgovara i po performansama jer daje nesto hladniju paru od ostalih, a narocito mi se svidja zato sto u ruci ostavlja utisak dobre i mocne sprave. Jedino sto mi se ne svidja su dimenzije.
Staro 24-08-2012, 06:27   #4
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 731
Nivo reputacije: 195
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

E vidis, to je ono gde se razlikujemo i zasto meni eGo-C cami u mracnoj fioci i pored klirova nema sanse da ce ikada ugledati svetlo dana - hladna para.

Nakon koriscenja vision/C4 kliromizera a zatim CC klira, navikao sam se na toplu paru. Probao eGo-C u par navrata i dzabe, meni je to sada besmisleno, kao da uvlecim neko osvezenje. Mnogo hladna para za moj ukus, volim toplu paru koja podseca na cigaretu... i to ne zbog slicnosti sa istom niti nostalgije vec mi jednostavno to prija.

Mesecar nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 24-08-2012, 07:07   #5
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 424
Nivo reputacije: 122
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
E jbg, s'obzirom da pripadaju razlicitim kategorijama, tesko ces dobiti i slicne performanse a i jedni i drugi su dobri na svoj nacin. Meni je ego-c apsolutni favorit i atomizer koji jos dugo necu promeniti, ali cinjenica je da vecina korisnika vise voli klirove i da su vise zastupljeni. Gotovo svi klirovi su jeftiniji od ego resenja, laksi i jeftiniji za odrzavanje, osim mozda... apsolutnog kralja klirova, vivi nove, koji stvarno vredi svaki dinar. Ali kad se uzme u obzir da se uz njega u pakovanju dobija 2 rezervne glave, ni on nije tako skup. Jedini klir koji sam pozeleo da posedujem, a cak mi odgovara i po performansama jer daje nesto hladniju paru od ostalih, a narocito mi se svidja zato sto u ruci ostavlja utisak dobre i mocne sprave. Jedino sto mi se ne svidja su dimenzije.
Hvala! znaci samo vivi nova moze donekle da doskoci...

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   top
Staro 24-08-2012, 08:54   #6
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 39
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

@duracos
Da,a i na Plumber Kingu će fino da legne .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   top
Staro 24-08-2012, 10:09   #7
liberprint
Senior

Uobičajeno

Citat:
Hvala! znaci samo vivi nova moze donekle da doskoci...
Da sam kojim slucajem primoran da koristim nesto drugo i da ne mogu da koristim ego-c, to bi bila jedino vivi nova, i zbog kvaliteta izrade i zbog izgleda i zbog performansi. Izgledom i masivnoscu podseca na neki kvalitetni mod, a ima sve karakteristike fabrickih modela sa mogucnoscu pravljenja setapa po zelji. Nisam imao prilike da vidim uzivo mini verziju, ali nadam se da je zadrzala karakteristike velike.

Kao i ostali, ucinio sam jednu veliku nepravdu. Zaboravio sam da pomenem jedan jako dobar model i jako bitan model za istoriju elektronskih cigara i njegov princip rada koji ima karakteristike nekoliko sistema koji su se razvili kao njegovo unapredjenja, a opet u nekim segmentima je on i ako prvi, napredniji od njih. Radi se o eGo atomizeru. Po principu rada je jako slican kartomizerima, ali njegova velika prednost je u izmenljivim kertridzima punjenim polifilom. Kod kartomizera je veliki nedostatak sto se polifil kojim su punjeni zaprlja, pa prestane dobro da provodi tecnost i izgubi kapacitet, pa i ako je grejac jos uvek ispravan, korisnik ga odbaci kao neispravan jer ne zadovoljava potrebe. Takodje, nedostatak kartomizera je sto se ne moze lako prici grejacu i kvalitetno ga ocistiti. eGo ovih problema nema, jer se kod njega kada se polifil zaprlja, kertridz koji je jako jeftin jednostavno zameni novim. Takodje je relativno jednostavno ocistiti i grejac. Velika prednost ovog modela je sto sve dok radi radi odlicno i konstantno sa jako malo odrzavanja, pa je odlican za pocetnike, korisnike sa slabijim vidom kao i za sve ostale.Poznajem nekoliko korisnika elektronskih cigareta koji su poceli sa ovim atomizerom i nemaju nameru da ga menjaju, a takodje poznajem korisnike koji su presli na naprednije modele a ovaj uvek imaju pri ruci, jer kako kazu on ih nikad nije izdao, pa kad sve stane on jos uvek radi. Zbog nagle ekspanzije elektronskih cigareta i pojave naprednijih modela ovaj atomizer je pao u zaborav, ali uopste ne zaostaje za novijim proizvodima i stvarno zasluzuje paznju. Sve napisano vazi za originalne joyetech eGo atomizere, za ostale bolje ili losije kopije, ne mora da znaci. Takodje postoji varijanta manjih dimenzija namenjena tankim baterijama pod nazivom 510. Radi se o potpuno identicnom atomizeru po nacinu rada sa debljinom od 9,2mm.
Staro 24-08-2012, 21:36   #8
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Atomizer koji je pokrenuo revoluciju i godinama bio reper ostalima je 510. Nastao je godinu dana pre eGo atomizera. Kod eGo sistema je revolucionarna bila baterija, jer je to prva serijska baterija koja je mogla da izdrži nekoliko sati korišćenja.

eGo atomizer je u stvari 510 atomizer, samo malo veći u prečniku. Prvi modeli ego cigarete su se čak prodavali u 2 varijante: prva sa tim novim eGo atomizerom - i druga sa običnim 510 atomizerom i ukrasnim konusom(tzv Cone) koji se npr kasnije koristio uz CE2 kliromizere.
eGo atomizer dakle, osim većih ketridža, nije imao nikakav drugi doprinos razvoju e-cigareta. Zato je sa pravom i otišao u zaborav, jer su ga zamenili bolji i pouzdaniji
Shaka Zuluf nije na Forumu   top
Staro 24-08-2012, 22:43   #9
liberprint
Senior

Zaboravio sam da napomenem, poznajem nekoliko korisnika koji su bili nezadovoljni eGo-T/C modelima zbog curenja tecnosti, povremenog zagorelog ukusa, ceste potrebe za odrzavanjem... ali im je dizajn u potpunosti odgovarao, pa su sebi nabavili eGo atomizer koji je zadovoljio sve njihove potrebe. Mnogi korisnici jednostavno zele da poseduju tehnoloski napredniji uredja, ali i ako jednostavnije konstrukcije, ovaj atomizer zadovoljava potrebe velikog broja korisnika po pitanju jednostavnosti i funkcionalnosti, pa bez obzira na pojavu novih modela, joyetech ga jos uvek proizvodi i nadogradjuje novim tipovima baterija. Vrlo cesto je najjednostavnije resenje ako ne najbolje onda sasvim dobro, i ja licno verujem da ce se ovaj model jos dugo proizvoditi i naci svoje trziste.
Staro 24-08-2012, 22:51   #10
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Ako nešto curi i traži pažnju - to su 510 i eGo atomizeri, kakve god ketridže da staviš. U sadašnjoj ponudi različitih modela, eGo može da koristi samo onaj ko ga koristi godinama pa se navikao i ne želi da menja, ili onaj kome ga je neki mešetar prodao Priča kako nekome eGo-T/C ne radi kako treba pa se usrećio sa eGo atomizerom - u najmanju ruku je smešna Ali dobro, ja i ne znam mnogo korisnika e-cigarete, pričam da ubijem vreme
Shaka Zuluf nije na Forumu   top
Staro 24-08-2012, 23:41   #11
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 412
Pohvaljen: 250
Nivo reputacije: 88
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Pricaj te vi sta hocete ali kod mene je praksa pokazala ma bilo sta da nasrafim na bateriju jednostavno skinem i vratim eGo T/C navikao sam na toplinu pare,konstantan TH i po meni cist ukus tecnosti e sad po malo me iznervira sto u ovom letnjem periodu procuri ali i to jednostavno resim stavim novu glavu na eGo C i vozi!!!

Misljenja sam ipak da ko je navikao na eGo T/C bas zbog topline pare konstantnog TH i ukusa tecnosti nemoze da ga zameni sa bilo kojim stock atiem, klirom ili kartom!!! naravno cast izuzecima t.j.pojedinim slucajevima!!!

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 25-08-2012, 09:22   #12
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 731
Nivo reputacije: 195
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Ego T/C daje toplu paru???

Mesecar nije na Forumu   top
Staro 25-08-2012, 12:11   #13
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 299
Nivo reputacije: 75
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

Baš me zanima šta će tabby da kaže na ovo što si napisao o genesisu

Ja mogu da se složim s tim da je nedostatak kod genesisa to što praktično sam korisnik pravi svoj atomizer, a za to je potrebna veština kojom treba ovladati.

Što se tiče potrošnje, ne bih je posmatrao kao nedostatak genesis sistma već kao cenu performansi. Ko hoće da vozi sportski auto mora da računa da će trošiti više benzina. Na genesisu može da se napravi setup koji ima malu potrošnju tečnosti ali će i performanse biti proporcionalne.

Što se tiče dimanzija, ima i malih genesisa (npr. line), a vidim da sad ima i dosta većih kliromizera.
Max Damage nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 25-08-2012, 12:40   #14
liberprint
Senior

Ja sam o svim atomizerima pisao realno sa svim prednostima i nedostacima. Za tebe je velika potrosnja cena performansi, za mene i vecinu korisnika samo velika potrosnja. Ako mozes da primetis, nisam preterano hvalio ni ego-c koji i inace koristim, samo sam pisao onako kako stvarno jeste. Kad si vec pomenuo spotrske automobile, ceo zivot ih vozim i nikad gotovo nisam imao "normalan" auto sa normalnom potrosnjom, ali slazem se sa svima koji kazu da su veliki potrosaci jer to jesu, zvao to velikom potrosnjom ili cenom zadovoljstva. Tu cenu sam spreman da placam, ali sto se tice zadovoljstva pri pusenju elektronskih cigara, ego-c mi pruza sasvim dovoljno. Na kraju krajeva, svako placa canu onoga sto mu pricinjava zadovoljstvo. Sto se velikih klirova tice, slazem se u potpunosti da su poceli da prave ogromne i nikako ih ne smatram elegantnim resenjem, ali cim se proizvode znaci da postoji potraznja za njima kao resenjem za dugu autonomiju kao resenje za one koji zarad nje spremni da se odreknu elegancije. Sto se line-a tice, on je zaista mali ali je jako tezak, sto je opet cena kvaliteta i dugotrajnosti koje on pruza. Osim toga, za njegove performanse potrebno je odgovarajuce napajanje, pa opet dodjemo na isto kad se na njega nakaci odgovarajuci mod sa pripadajucim baterijama. Na kraju krajeva, razumem tvoju ljutnju jer svako voli ono sto koristi, ali ajde malo da budemo realni.
Staro 25-08-2012, 12:43   #15
svetabond007
Senior

svetabond007's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 412
Pohvaljen: 250
Nivo reputacije: 88
svetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosisvetabond007 ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Mesecar Vidi poruku
Ego T/C daje toplu paru???
"Blago toplu paru" i sto je meni veoma bitno konstantan TH!!!

Престиж про Престиж танк Елеганс про
"В2 Мод","Твист","еГо-Т/Ц","Стардуст 2.0","ДЦТ","И свашта нешто у канти за смеће"
svetabond007 nije na Forumu   top
Zatvorena tema

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:37 sati.