Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Zatvorena tema

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-08-2012, 12:45   #16
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 299
Nivo reputacije: 75
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Atomizeri

Izgleda da me nisi razumeo, kakvu ljutnju si video u onom što sam napisao?
Samo sam dodao svoje mišljenje, sa delom onog što si napisao sam se složio u potpunosti a za ostalo samo dodao svoje viđenje.
Max Damage nije na Forumu   top
Zahvalili :
Staro 25-08-2012, 13:45   #17
Max Damage
Senior

Max Damage's avatar

Pohvala: 145
Pohvaljen: 299
Nivo reputacije: 75
Max Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosiMax Damage ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od liberprint Vidi poruku
Ja sam o svim atomizerima pisao realno sa svim prednostima i nedostacima. Za tebe je velika potrosnja cena performansi, za mene i vecinu korisnika samo velika potrosnja. Ako mozes da primetis, nisam preterano hvalio ni ego-c koji i inace koristim, samo sam pisao onako kako stvarno jeste. Kad si vec pomenuo spotrske automobile, ceo zivot ih vozim i nikad gotovo nisam imao "normalan" auto sa normalnom potrosnjom, ali slazem se sa svima koji kazu da su veliki potrosaci jer to jesu, zvao to velikom potrosnjom ili cenom zadovoljstva. Tu cenu sam spreman da placam, ali sto se tice zadovoljstva pri pusenju elektronskih cigara, ego-c mi pruza sasvim dovoljno. Na kraju krajeva, svako placa canu onoga sto mu pricinjava zadovoljstvo. Sto se velikih klirova tice, slazem se u potpunosti da su poceli da prave ogromne i nikako ih ne smatram elegantnim resenjem, ali cim se proizvode znaci da postoji potraznja za njima kao resenjem za dugu autonomiju kao resenje za one koji zarad nje spremni da se odreknu elegancije. Sto se line-a tice, on je zaista mali ali je jako tezak, sto je opet cena kvaliteta i dugotrajnosti koje on pruza. Osim toga, za njegove performanse potrebno je odgovarajuce napajanje, pa opet dodjemo na isto kad se na njega nakaci odgovarajuci mod sa pripadajucim baterijama. Na kraju krajeva, razumem tvoju ljutnju jer svako voli ono sto koristi, ali ajde malo da budemo realni.
Malopre sam imao vremena samo za kratak komentar pa evo sad da dovršim. Sa ovim postom se slažem u potpunosti (osim sa konstatacijom o mojoj ljutnji ), odlično si opisao koliko je teško izabrati pravi atomizer.

Meni genesis daje ono što mi je potrebno na sličan način kao što tebi daju sportski automobili u svom domenu, i analogno tome sam spreman da prihvatim veću potrošnju tečnosti. Međutim, čak je i meni postalo nezgodno da stalno nosim toliku spravu kad sam u pokretu, pa trenutno istražujem opciju sa vision-om i cc-om. Čini mi se da je to jedino rešenje - dve vrste atomizera za različite uslove korišćenja.
Max Damage nije na Forumu   top
Staro 25-08-2012, 14:28   #18
liberprint
Senior

Registrovan: Apr 2012
Pohvala: 311
Pohvaljen: 522
Nivo reputacije: 0
liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Izvinjavam se, na brzinu sam procitao tvoj post sa telefona, pa sam ga protumacio kao negodovanje a pogresno se izrazio. Sreca pa smo razliciti, inace bi zivot bio dosadan. Vozili bi iste automobile, koristili svi isti model e-cigareta, isto se oblacili, sto je najgore voleli iste zene i iste zene volele nas iste pa ne bi imali mogucnost izbora. Uh, ne mogu ni da zamislim kako bi zivot bio dosadan, zato uzivajmo u nasim razlicitostima.
liberprint nije na Forumu   top
Staro 25-08-2012, 17:23   #19
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

U principu ja sam uzdrzan,svako koristi sta mu odgovara i svima je lepo

Zao mi samo sto obrukase ime Vapo Kinga a nije stigao do mene da mu napravim setup
tabby nije na Forumu   top
Staro 25-08-2012, 17:32   #20
liberprint
Senior

liberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvaluliberprint je za svaku pohvalu

Ako se novi vlasnik ne snadje preporucicu te, mada mislim da ce se snaci. Jedino nisam siguran da ce mu se svideti performanse. Ja sam se najzad docepao moda koji mnogo lepo izgleda a i svidja mi se kako radi, ali o tome cu u posebnoj temi. Istina, ego-c ostaje primarni atomizer, ali sam nabavio spravu za igranje sa setapom, povremeno onesvescivanje i degustaciju tecnosti.
Staro 25-08-2012, 17:57   #21
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 676
Pohvaljen: 424
Nivo reputacije: 123
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od vesa0108 Vidi poruku
@duracos
Da,a i na Plumber Kingu će fino da legne .
Prvi ce biti na listi za kupovinu(izmedju ostalog)....onda a posto moze i grejac da mu se pravi +

Pulsar..forever...
>>>Mala crna gumica iz Kineskog paljaca, nema slike paljaca.<<<
duracos nije na Forumu   top
Staro 27-08-2012, 09:29   #22
DoWla
Aktivan član

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 7
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 20
DoWla je na dobrom putu

Pozdrav

Ja sam novajlija sto se tice e cigareta i koristima eGO-T ali me nervira stvar oko odrzavanja atomizera i sva ona rasklapanja ispiranja i ostale stvari.

Cuo sam da je eGO-C mnogo lakši za odrzavanje i da atomizer moze mnogo lakse da se ocisti samim tim sto ne moram da rasklapam atomizer, razdvajam iglu od fitilja itd, pa sam hteo da pitam, da li je moguce na bateriju od eGo-T da se stavi atomizer od eGO-C i naravno tank od eGO-C...?

Sve ovo samo da bi orzavanje bilo lakse...

Hvala i pozdrav
DoWla nije na Forumu   top
Staro 27-08-2012, 09:39   #23
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

I ego-C traži slično održavanje, možda malo jednostavnije nego ego-T, ali za dobro čišćenje nećeš moći da izbegneš rasklapanje atomizera - ono je potrebno i za dry-burn, i za zamenu/spaljivanje fitilja.
Baterije jesu medjusobno razmenjive, ali te samo zamena cone-a i atomizera neće poštedeti čišćenja.
ZoranK nije na Forumu   top
Staro 27-08-2012, 09:44   #24
liberprint
Senior

Kod ego c je pozeljno rasklapati atomizer, drugo resenje je zamana glave ali nije ekonomicno, jedino sto je dosta lakse, jer je glava atomizera posebna jedinica. Sve baterije koje se zovu eGo se mogu koristiti i sa ego-c/t atomizerima i sa svim drugim atomizerima/kartomizerim koji imaju oznaku 510/ego. Tankovi ego-t i ego-c su identicni, samo se razlikuju tipovi A i B po dimenzijama i zapremini, pa se tankovi tip A koriste iskljucivo na ego-t/c tip A i tip B na ego-t/c tip B
Staro 27-08-2012, 12:22   #25
DoWla
Aktivan član

DoWla je na dobrom putu

Zahvaljujem.... Ipak cu pogledati jos nekoliko puta video clip od Shaka Zuluf pre nego se odlucim za cišćenje :(((( strah me da nesto ne zeznem jer koliko sam mogao da primetim po komentarima sa foruma to je i najbolji nacin za čišćenje....

Hvala
Staro 27-08-2012, 12:36   #26
liberprint
Senior

Problem je kod paljenja upaljacem sto posle nekoliko paljenja fitilj postane krt i samo se pretvori u prasinu kad ga dodirnes, ako palis brenerom, ako palis obicnim upaljacem ne ocistis lepo. Najbolje je kombinovati metode ciscenja. Sve dok moze cistis sircetom i sodom i palis fitilj bez vadjenja iz igle, kad se unutra fitilj zaprlja onda ga izvadis i upalis, a kad se unisti nacisto onda pravis novi fitilj. Problem kod pravljenih fitilja je nedovoljna kapilarnost svih koji su u ponudi, pa fitilj dok se razradi hoce da te pocasti nekim zagorelim ukusom. Resenje je povremeno povlacenje bez pritiskanja prekidaca da se fitilj natopi. Najbolje resenje po meni su gotovi imist fitilji, koje je samo potrebno malo skratiti i iz prve rade extra, a toliko su jeftini da se ne isplati praviti. Jako dobro provode tecnost i vrlo se brzo razrade, mana im je sto se posle 2-3 paljenja upaljacem totalno uniste, ali cena opravdava taj nedostatak. Kod ego-c grejac traje jako dugo, ne znam koliko jer mi jos ni jedan nije pregoreo, tako da ako hoces do kraja da iskoristis grejac moras da resis pitanje fitilja. Takodje, jako je vazno dobro ocistiti grejac, jer ako nije dobro ociscen, ako dodje do zagorelog ukusa on ce biti dosta izrazeniji.
Staro 27-08-2012, 13:43   #27
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Citat:
Problem je kod paljenja upaljacem sto posle nekoliko paljenja fitilj postane krt i samo se pretvori u prasinu kad ga dodirnes, ako palis brenerom, ako palis obicnim upaljacem ne ocistis lepo.
Upaljač pališ brenerom, pa onda zapaljenim upaljačem spaljuješ fitilj!? FItlje, posle kupke u 98% alkoholu palim upaljačem do nandžarastog usijanja i budu ko novi.

Citat:
...gotovi imist fitilji, koje je samo potrebno malo skratiti i iz prve rade extra, a toliko su jeftini da se ne isplati praviti. Jako dobro provode tecnost i vrlo se brzo razrade, mana im je sto se posle 2-3 paljenja upaljacem totalno uniste....
Kako neko ko troši samo i isključivo iMist poslednjih par meseci i dalje je u posedu par originalnih fitilja, reći ću ti da nisi u pravu...

FItilji za iMist koji se inače prodaju su uglavnom ručne izrade i ako su izrađeni od dobrog fibera - ništa im ne fali. Recimo oni sa EE su dobri...

AtilaHan nije na Forumu   top
Staro 27-08-2012, 14:21   #28
DoWla
Aktivan član

DoWla je na dobrom putu

Ljudi.... moj eGO-T je star 17 dana i za to vreme nisam jos ni 10ml tečnosti potrosio...

Zato vas pitam kako je nabolje da čistim atomizer???

Rasklapanje kao sto je Shaka Zuluf objasnio ili muljanje atomizera kroz alkohol ili vodu ili nesto drugo?

Hvala

Staro 27-08-2012, 14:28   #29
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Kad počne da zagoreva i daje manje pare - otvoriš i središ. U međuvremenu nabavi fiber i mrežicu, ako slučajno upropastiš fitilj - da napraviš novi. Šanse da upropastiš fitilj postoje jedino pri prvom otvaranju, posle je pesmica
Shaka Zuluf nije na Forumu   top
Staro 27-08-2012, 14:37   #30
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 176
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od DoWla Vidi poruku
Ljudi.... moj eGO-T je star 17 dana i za to vreme nisam jos ni 10ml tečnosti potrosio...

Zato vas pitam kako je nabolje da čistim atomizer???

Rasklapanje kao sto je Shaka Zuluf objasnio ili muljanje atomizera kroz alkohol ili vodu ili nesto drugo?

Hvala
17 dana paris 10ml!? Ti si neki ozbiljni zabusant Sa tolikom potrosnjom, a ako ne trosis mnogo tamne tecnosti, neces cesto morati da cistis atomizer - SHZ metodom, razume se...

AtilaHan nije na Forumu   top
Zatvorena tema

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:11 sati.