Forum

Phenomenon Lite by Gus - klon sa GB - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-11-2016, 22:05   #1
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,034
Pohvaljen: 2,896
Nivo reputacije: 367
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju
Uobičajeno Phenomenon Lite by Gus - klon sa GB

Ovi Gusovi atomizeri imaju neka čar - dal je to forma komore/dimnjaka koja podseča na jonske stubove drevne Grčke - ili su to rešenja koje kod originala za 140 EUR možda djeluju dobro - a kod klona slabo pa si tako zaščitiš tržište.

Uglavnom - Phenom Lite mi došao sa GB - a isti klon bez logoa u na izgled istoj kutijici ima i na FT. Obrada je dosta prosečna, oringi su da te raztužne - svi nekako razvlečeni i tanki. Krucialna sta ona 2 na bazi na kojima praktično stoji ili visi atomizer.

Menjao sam ih i podlagao koncem za zube da se atty ne vrti skroz okolo kad očeš da pomereš AFC i stigao do nekih privremenih rešenja tako da Phenom radi dobro - samo ne bih ga baš puno nosio po džepovima - heh - možda u najlonu

Nešto teknikalija:
- komora širine 12 mm
- 3 rupice ispod coila 1,2 -1 - 1,2 mm -> ne znam zašto je središnja manja
- dimnjak slatkih 3,2 mm
- stoji negdje 3,5 ml
- AFC rupice - 2 X 3 komada po cca 1,5 mm
- visina bez 510 , sa LC ispipčenjem 45 mm
- prečnik 22 mm

One rupice za punjenje na platičnom tanku su više hitac u koljeno - još da mi i tamo nešto masti. Sasvim se fino puni tako da se atty odvije sa moda, skine DT in naglavačke na ravnoj površini potisne se bez odvijanja LC celi tank na dole tako da se napravi zazor od cca 8 mm gdje se komotno puni sa pipetom ili flašicom sa svim tipovima . A zašto se ne odvija celi gornji deo sa dimnjakom i komotno puni kao kod Ruže?
E - pa ima manji problem - naime kod mog primjerka (a mislim da i kod drugih klonova) malo je teško pogoditi korak navoja gdje se komora/dimnjak šrafi na bazu - jer dužina navoja je--heh - nekako kratka

Ja od 4 pokušaja 3 promašim korak pa se dimnjak šrafi postrance ko stolp u Pisi.
Treba koncentracije za ovo...
Baza se može rasklopiti - ispod je širok kontakt od ...hmm neke žute legure, valjda brass, gdje nalegne + terminal - ispod je collectors tank sa AF rupama. Što ne ispari - dolazi ovdje pa na rupice van...

SETUP & VATA

Setup je super easy - kratke su nožice jer su šrafovi blizu.Napravio nešto od 0,32 mm kantahala oko 2,4 mm za 1,2 Ohma, vatu sam stavio samo do onog "balkona" iznad otvora za tečnost koji su zaista duboki, vate tolko da zapuni celu širinu i podšišao na dužinu. Sa ovakvom postavljanjem vate mogu otvoriti LC samo za pola kruga i radi savršeno.

Vape sa takvim setupom je odličan( 14 -16W), aroma i celokupni utisak parenja je vrlo dobar - nešto izmedju Ruže V2/V2s i Taifuna GT2. Para je meka i gusta, TH se može regulirati sa visinom grijača - viši daje dosta solidan TH, niži masniju paru i slabiji TH.

Za profile ukusa koje sam do sada isprobao:

- duvani (JF Cherry Cigar, S'Camel..) - vrlo dobro i precizno, izražene subnote aroma
- deserti CAP VC sa nekim kolačima - vrlo dobro i precizno, masno i puno
- vočke - nisam još - al one desertne če kliziti sigurno....

Nekih sam 5 tankova izgurao do sada sa Phenomenom - dobro nešto sam i polio kad sam prvi put punio - i nešto mi je mastio kroz dok sam besomučno mijenjao oringe - sada zadnja 2 tanka je suv - al i ja sam nežan sa njim

- pravi M2L atty sa sjajnom aromom i cjelokupnim doživljajem vapea.
Mala suzbijena komora je prava stvar M2L sa mekim linijama prelaza u dimnjak para organsko klizi
- zanimljiv izgled, posebno kad pogledamo od gore u proziran tank
- lepo box pakovanje

- oringi i još jednom oringi. Najbolje bi bilo pronači neke četverouglaste jer okrugli ne drže dobro, sa debljima tank ne nasedne na dno baze
- kratak navoj za komoru na bazi
- koncept attyja koji možda funkcionira kod originala a kod klona - sa poteškočama
- DT je meh - bezveze
- definitivno ati za po kuči - ako imate kamin - taman prava stvar. Nije za nositi okolo, barem sa ovim orinzima.Kad se sjetim kako dobro drže oringi na Heronu.....

- zbog svega toga ovaj konkretni klon ne mogu baš preporučiti - barem ne za one koje takve stvari nerviraju. Skenirao sam i QR kodu na kutijici, isti taj klon je i na DealsMachine pa mislim da i na FT. Ona prva verzija što je imala sve gravure je navodno bila bolja.

Al sada ova dva zadnja tanka pari ko lav - prasence, gudence, svinjčence ...

Kad sredim oringe (ako) i kad se ti navoji na bazi za dimnjak malo razrade (ako) možda bude revizija

A i Unfollow V2 je na putu...

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2016, 19:25   #2
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,442
Pohvaljen: 1,218
Nivo reputacije: 270
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju
Uobičajeno Re: Phenomenon Lite by Gus - klon sa GB

Proveri u kineskim prodavnicama, viđao sam one gumice što su pre godinu-dve bile popularne za pravljenje narukvica, deca su bila opsednuta njima, one su četvorougaonog profila, jedino ne znam da li promer odgovara. Ako se to pokaže kao dobro rešenje, 90% sam do odluke da ga naručim... Ili čekam da uradiš i recenziju Unfollow-a...

Ovako nešto je u pitanju:

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2016, 22:37   #3
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,589
Pohvaljen: 6,102
Nivo reputacije: 980
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Kod:
 http://www.telegraf.rs/vesti/1208875-ko-onda-laze-u-srbiji-i-dalje-mozete-da-kupite-otrovne-gumice-ministarstvo-zdravlja-tvrdi-da-su-ispravne
Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2016, 00:43   #4
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Evo - našao i poručio ove - kažu kolegi Talijanci na FT forumu da naprave baš ono "tunk" kad se zatvori tank

SKU 2167601 - 19/17/1

Kod:
https://www.fasttech.com/forums/3982000/t/2094110/o-rings/1

Zahvalili :
Staro 19-11-2016, 08:47   #5
kavasaki
Iskusan član

Registrovan: Aug 2011
Pohvala: 85
Pohvaljen: 31
Nivo reputacije: 35
kavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putukavasaki je na dobrom putu

siena -imaš kod kinte na forumu neki tip od kaye stavio tank i top fil na phenomenona
kavasaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2016, 12:59   #6
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,442
Pohvaljen: 1,218
Nivo reputacije: 270
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@zogu , @raw2sienna
Onda ništa, nisam znao za tu priču...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-11-2016, 19:59   #7
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Unfollow V2 sa FT stigao Unknown Vaperu...

Zahvalili :
Staro 01-12-2016, 16:42   #8
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,001
Pohvaljen: 499
Nivo reputacije: 137
nemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalu

@R2S, ajd baci koju o UNFOLLOW v2....

nemanja14 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 21:59   #9
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Da - stigao je Unfollow V2 FT klon. Imao sam nekih frka s njim. Posle standardnog tretmaja (12 sati vode i deterdženta + 12 sati vodke su se pojavile mrlje rđe na obe strane dimnjaka - u komori i na delu gdje se spaja sa DT.316L my a$$...
Baza se nije htjela rasklopiti pa sam kliještima jedva uspeo - naravno da nije htjela - da sakrije sramotu od slabo izbušenih rupica ispod grijača i brda opiljka koji su štrcali na sve strane. Malo sam to obrusio - i posle kad sam bazu sastavio pločica nije dodirivala + terminal na decku. Kad sam to još kljištima stezao - ogrebao 510 navoj - pa sam posle morao njega da brusim da se lepo zavija.
Posle toga sam ga za dan vratio u krasno kloniranu crvenu kutiju da se smiri on i ja
Evo - danas parim prva 2 tanka (ono prije dok sam probao bez razklapanja baze sa zapušenim otvorima je bilo neka blijeda senka rada atomizera)....i moram reči da nije loš.Uprkos kračem dimnjaku nego kod Phenomenona para nije bitno toplija i dobro se sabija uprkos odsutvu suženja na kraju komore.
Uslikaču obe komore i decka za komparaciju - pa čemo videti.
Phenomenon - 3 rupice po 1,2 mm
Unfollow - 2 rupice po 1,5 mm

Zasad dobro voze obojica - više skoro u nastavku...

Staro 21-12-2016, 20:24   #10
ljudva
Senior

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,264
Pohvaljen: 939
Nivo reputacije: 160
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

DakleM... Kaja v3 mini otisla u zamenu za Phenomenon Lite.Da li sam se pokajao?Naprotiv...
Da budem iskren, bio sam ogroman skeptik sto se tice ovog atomizera.One 3 rupe ispod grejaca mi ni malo nisu ulivale poverenje, bio sam siguran da ce tu biti nesto naopako po m2l.Ali, ne da nije naopako, nego je veoma dobro.Vazduha taman toliko koliko i treba za jedan cistokrvni m2l atomizer, setap izizetno lak, 0.32 kantal oko 2.5mm i priblizno 1.3oma.Para fina, gusta...th veoma dobar.O aromi necu trositi toliko reci-odlicna je.
Ono sto pomalo smeta jeste nacin punjenja, jer kao sto je i izneseno dole, ukoliko necete da punite na one dve rupice pri vrhu atomizera, jedina opcija je odvojiti malo donju bazu i napraviti taj zazor od 6-7mm sto je sasvim dovoljno.Razlog zasto se donji deo ne skida do kraja je izuzetno za***ano vracanje dimnjaka zbog veoma malog broja navoja te se isti veoma lako zasarafi pod uglom, sto nikako nije dobro...jel.
Dakle, po svemu osim sto se tice punjenja (mada se ovaj sasvim pristojno puni na one dve rupice) ovaj atomizer tuce kaju v2 mini x2.
Ovaj moj primerak nije slinavio i ringovi veoma dobro drze.Pojma nemam da li je prethodni vlasnik menjao o ringove ili ne...
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-12-2016, 11:29   #11
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Cazzarola -> stigli oringi SKU 2167601 19/17/1mm - i preveliki su...
Gdje je onaj onomanotopični "TUNK" o kome govore Talijanci
Idem sa 18/16/1 u sledeči turi - 0,8$ su pa ajde...
Al ionako sa koncem za zube podloženi rade posao....

ne znam koji mi se svidja više - Fenomen ili NeSlediMeViše - možda UnFo ima malo više vazduha i nekako manji i kompaktniji (3 vs 4,5 ml)

Zahvalili :
Staro 10-03-2017, 12:56   #12
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Pojavio se i klon Phenomenona V2 Zest...3 ml kapaciteta

sa top i bottom AF - i kako to radi - na originalu...

... a na klonu - neko če možda isprobati

Zahvalili :
Staro 27-03-2017, 13:00   #13
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Kolega @ljudva me pitao za oringe za Phenomenon Lite - pa postujem i ovdje ako i nekom drugom zatreba

Ja naručio na kraju i dobio ove sa FT 18/16/1mm za 0,80$
SKU2019300

Ostavio ih preko novi u VG-u i stavio na Phenoma....
Ja ne primečujem curenja više - možda kad se ostavi sa puno otvorenim AF dan dva tri i mijenjaju se temperature u prostoriji - kad se ne pari redovno mislim - tada ima kap dva na AF rupama..
Meni odgovara i odradjuje posao...

Zahvalili :
Staro 09-04-2017, 14:50   #14
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Guru, kako radi Zest?

Staro 11-04-2017, 21:55   #15
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Lost Vape Scar DNA 75 / Doggystyle
Pohvala: 1,889
Pohvaljen: 4,391
Nivo reputacije: 795
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

@raw

Kao sto sam napisao, bolje od svih m2l atomizera koje sam probao.
Prost, dve gumice, dva srafa i vozi.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:01 sati.