Forum

Concentrated Flavors sa Arom Team - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 20-11-2016, 10:46   #1
zile
Senior

zile's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 238
Pohvaljen: 269
Nivo reputacije: 68
zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi
Uobičajeno Concentrated Flavors sa Arom Team

Concentrated Flavors Francuskog prodavca Arom Team, predpostavio sam da su ovo iste arome kao alkoholne super concentrated sa Vaping Zone, dopisivao se sa arom team i potvrdili su da je to to samo u njihovom pakovanju.
Jel koristio jos neko ove arome
Evo ja ih pravim na 2,5% pa cemo da vidimo kakve su.

https://www.youtube.com/watch?v=lO9LoB61QEk
Ω
zile nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2016, 11:33   #2
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 984
Pohvaljen: 497
Nivo reputacije: 136
nemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosinemanja14 ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Concentrated Flavors sa Arom Team

Arome su im odlicne , 2-2.5 % je sasvim OK....

nemanja14 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2016, 11:54   #3
ljudva
Senior

ljudva's avatar

Godine: 43
Pohvala: 1,260
Pohvaljen: 936
Nivo reputacije: 159
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Potvrdjujem, to je taj VZ fazon.Preporuka...
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2016, 13:35   #4
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,032
Pohvaljen: 2,896
Nivo reputacije: 367
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Kad netko otkrije ekvivalent VZ/JF Island Tobacco - neka obavezno javi

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-11-2016, 10:06   #5
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 963
Pohvaljen: 1,150
Nivo reputacije: 183
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Danas sam od kolege @zile dobio tecnosti mixsane sa aromama ovog proizvodjaca. Ovom prilikom zelim da mu se zahvalim. Tecnosti cu probati i pokusati da vam prenesem utiske koje steknem o istima.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-11-2016, 18:43   #6
zile
Senior

zile's avatar

zile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosizile ima čime da se ponosi

Kao sto sam napisao sve sam ih zamutio na 2,5% arome
Probao za vikend, mnoooogo arome, dodao sam jos 25% baze, i sad je izgleda ok.
Da li to znaci da mi je sad dobijena tecnost sa 1,87% arome ili negde gresim
Inace rekao bih da su slicne ako ne i iste kao VZ alkoholne

Ω
Staro 29-11-2016, 19:13   #7
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 383
Pohvaljen: 687
Nivo reputacije: 126
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Jel su kao i kod VZ previse slicne arome? Od ovih duvanskih koje sam probao sa VZ ima tri razlicite osnove a ostalo su samo dodatni ukusi.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 19:22   #8
zile
Senior

zile's avatar

Citat:
Originalna poruka od placebo Vidi poruku
Jel su kao i kod VZ previse slicne arome? Od ovih duvanskih koje sam probao sa VZ ima tri razlicite osnove a ostalo su samo dodatni ukusi.
E to sam i ja primetio
Sve arome su nekako slicne

Ω
Staro 29-11-2016, 20:44   #9
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Nemada,ne tako davno, kada sam se upustio u sve ovo nisam uopste imao pojma koliko aroma i proizvodjaca postoji. Sada vidim da je to veliki broj i da bi trebalo vise od jednog zivota da se bar jedan deo istih proba. Ovo ce mi biti , cini mi se pokusaj opisa treceg proizvodjaca. Zbaci moja iskustva su sasvim skromna i rekao bih da nisam bas adekvatna osoba za jedan takav posao. Ipak moja tvrdoglavost me tera da istrajem i dam neki svoj doprinos ovom forumu. I zato uvek naglasavam da ja u ovakvim temama iskljucivo izbosim svoje utiske i svoja zapazanja pa cu tako raditi i ovaj put. Posto cu se sa ovim aromama sresti prvi put tako da moji utisci nece mozda biti kompitabilni sa vecinom clanova ovoga foruma koji su vec imali prilike da ih probaju. Moje utiske cu iznositi pod uslovima kao i do sada tako da cu se potruditi da ne ulazim u rasprave i besptrebne diskisije kao sto mi se vec jednom desilo na ovoj temi prilikom opisa aroma nekog drugog proizvodjaca . Iskreno se nadam da cu u sto skorije vreme,ako mi isto dozvoli poceti sa opisima. Imam da dam utiske o jos par drugih aroma u narednim danima pa onda pocinjem. Unapred hvala na strpljenju i razumevanju.
Toni

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 02-12-2016, 08:14   #10
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 383
Pohvaljen: 687
Nivo reputacije: 126
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Jedva cekam opise. Ako mogu da te zamolim da obratis paznju na ono sto sam pomenuo da su mnoge slicne, i da podelis arome po grupama u odnosu na to koju osnovu koriste.
Ja sam za sada identifikovao tri ili jedva cetiri stvarno razlicite osnovne note a sve ostalo su varijacije na temu.

A vidi se i po boji aroma: zuta, mahagoni, tamno braon. Do sada je moje iskustvo da ako su slicne boje i aroma je skoro ista.

Sa Ziletove zlike recimo:

RY4
Flue Cured
Parliament
Cohiba

Maxxblend
American Red
USA Mix

QRQ
Valiente
Horn

Cigar
Cubana
French Pipe

bi trebalo da su slicne.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 08:17   #11
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ok. Imacu ovo u vidu kada krenem sa opisima. Iakreno se nadam da ce to biti vec sutra.

Zahvalili :
Staro 02-12-2016, 09:37   #12
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Eto razvratao sam ih kako je kolega @placebo naveo i ima iz svake grupe po neka za opis. Hvala kolegi na smernicama koje mi je dao.

Staro 03-12-2016, 08:22   #13
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

E prvo da napravim mali uvod. Arome ovog proizvodjaca su mixsane u odnosu od nekih 2% u bazi 47/53 pg/vg gde je sam vg razblazen sa 15%vode. Tecnosti su peavljene na jacinu od 1mgml nikotina. Zamixsane su 20.11.og. i koliko sam ja shvatio arome su koncentrovane i mislim da su dovoljno odlezale da mogu da se koriste.
RY4
Ova aroma je duvanska aroma, u ovom slucaju dosta svetle boje, boje nekog svetlog drveta (jasena) pod nekim uglovima gledanja cak i bezbojna. Bistra i providna.
Miris iz same bocice: za mene prijatan miris suvog duvana, rekao bih neke svetlije sorte, intenzivan,jak i cist bez nekih primesa.
Tecnost sa ovom aromom se lako razmazuje izmedju prstiju. Nije preterano masna ali ostavlja masan trag na prstima i u nekoj maloj meri je i lepljiva. Usled toplote samih prstiju miris tecnosti se intenzivira i dobija blagu notu mirisa papira od cigareta. Ovako me podseca na miris tek otvorene kutije cigareta.
Para gusta i bogata. Ima je u velikoj kolicini. Na ovoj kolicini nikotina th skroz blag (vremenom se cak i gubi) bez rezanja u grlu.
Pustanjem kroz nos para ove arome ostavlja lep i prijatan miris srednje jake cigarete bez nekih primesa drugih mirisa.
Para daje i onaj puterasti osecaj ispunjenosti u ustima i u manjoj meri susi usta ali ne toliko preterano da bi se cesto morala uzimati voda. Lep i prijatan ukus cigarete sa blagom tek primetnom "ljutinom" duvana.
Mali jedva primetan osecaj slatkoce na samom vrhu jezika koji brzo nestaje. (To je odlika svih ry4 aroma koje sam do sada probao ali ovde je najmanje izrazena).
Prijatna,srednje blaga, duvanska aroma za ceo dan.
Kafa i ova aroma se lepo "slazu". Jedino gorcina same kafe jos malo, tek za nijansu, pojacava onu jedva primetnu slatkocu same arome.
Za one koji traze duvansku aromu koja nije toliko jaka i napadna, slicnost sa nekim srednje jakim cigaretama, duvansku aromu da pokriju ceo dan, moja topla preporuka.
Ocena 9/10 samo zbog malog udela nukotina i izostanka rezanja u grlu i tek jedva osetnog th sto bas i nije specificno za duvanske arome. Kada probam na drugom atiju d2l verovatno ce se sve to popraviti i ova kolicina nikotina ce biti sasvim ok. Inace po meni, sve drugo je u ovoj aromi na svom mestu za ovaj tip aroma, mislim konkretno na ry4.

Staro 03-12-2016, 09:24   #14
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Za promenu napravit cu i jedan utisak ove arome ali sada na Mini Goblinu v2. Grejac 068ohma (+- 0.05) 20w 3,7v uvlacenje direktno u pluca.
Sva gore opisano je i dalje nepromenjeno samo u vecoj kolicini. Veoma bogata i masna para. Izrazena duvanska aroma, poprilicno pojacan th i umereno jako rezanje grla.
E sada ono sto mi se ne svidja ovim nacinom parwnja a to je generalno kod svih ry4 aroma razlicitih proizvodjaca je ta slatkoca same arome. Nije slatkoca secera nego nota slatkoce koju daje cokolada. Nije ta slatkoca cokolade meni nesto posebno neprijatna, nego mi jednostavno ne ide u nekoj duvanakoj aromi. To me podseca, ako me ovo moje pamcenje ne vara, da je nekada davno (a mozda i sada) postojala jedna vrsta cigareta Kent sa tim specificnim mirisom i ukusom cokolade.

---------- Post dodan 03-12-2016 u 10:48 ----------

Sve pohvale za kolegu @zile na lepo i jasno obelezenim bocicama. Ono sto pise 2,5% arome, a ja sam napisao oko 2%, kolega je napisao da mu je to bilo prejako pa je dodao jos 25% baze, pa sam vodjen time dosao do neke racunice da ja udeo arome u tecnosti nekih 2%, za neku decimalu manje.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Zahvalili :
Staro 04-12-2016, 08:17   #15
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Flue Cured
Boja takodje veoma svetla, skoro bezbojna, bistra.
Miris iz same bocice miris blagog svetlog duvana sa sa blagom, jedva primetnom notom mandarine i suve sljive, daleko u pozadini.
Tecnost sa ovom aromom se dosta lako razmazuje izmedju prstiju i ostavlja izvestan masan trag na istima. Usled toplote prstiju na povrsinu, kod ove arome, izbija miris suvih sljiva, onih susenih na dimu. Taj miris je i neka osnova i nosilac mirisnih nota u pozadini, svetli, blagi duvan i mozda tek primetan miris mandarine (onako cele, neoguljene).
Sama para gusta,vlazna i bogata. Th veoma slab i izostanak rezanja u grlu.
Ukzs same pare me veoma podseca na ukus prethodno opisane tecnosti (ry4) samo u nekako blazoj varijanti i sa drugom vrstom slatkoce koju ostavlja u ustima. Ukus blagog svetlog duvana (nekih laganih cigareta) u kome se oseca i onaj specifican ukus papira koji gori, pomesan sa ukusom suve sljive. Cak i blaga i umerena slatkoca koju i ova aroma ima podseca me na slatkocu suve sljive pomesane sa mirisom i ukusom dima drveta koje gori.
Pustena kroz nos para malo intenzivira miris samog duvana. U ovom slucaju se pojacava i onaj "papirni" miris cigarete koja gori.
Ova aroma ne susi usta. Uzimanje malih gutljaja vode izostrava receptore i donekle je popravlja.
Gorka kafa pojacava tu slatkocu suve sljive u ovoj aromi, dok sama aroma pojacava gorcinu kafe. Mogla bi i uz kafu ali meni licno nije bas aroma koju bih pario uz prvu jutarnju kafu.
Mogla bi da prodje kao aroma za ceo dan ali uz napomenu da duzim parenjem ova aroma postaje sve sladja. Narocito kada se predje na jacu opremu. U celodnevnom koristenju treba je rotirati sa nekom drugom aromom sa jace izrazenim duvanskim ukusom da se ubije ta slatkoca.
Ovu pojavu (da duzim parenjem aroma postaje sve sladja) sam primetio i kod juce opisane arome (ry4).
Ocena 8/10 zbog mnogo slicnosti sa ry4. U osnovi slicnost je u onom duvanskom delu samih aroma dok se razlika oseca u vrsti slatkoce koju daju ove dve arome.
Da dodam nesto u vezi arome ry4. Onako solo kada se pari, njena slatkoca me podsetila nekako najvise na cokoladu; dok pomesana sa nekom drugom aromom (u ovom slucaju vocnom 50/50) njena slatkoca tj slatkoca mixa dve tecnosti dobija izuzetno izrazenu notu meda.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:37 sati.