Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-12-2016, 22:13   #31
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,070
Pohvaljen: 1,271
Nivo reputacije: 197
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Concentrated Flavors sa Arom Team

Evo za koju dan cu ja da probam pa da prenesem utiske. Nestrpljiiv sam da vise cekam da odleze. Naci ce se medju njima i QRQ a za ove druge dve nisam siguran do sutra, dok ne pogledam.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-12-2016, 07:36   #32
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Evo da nastavim sa ovim aromama.
Cigar
Miris direktno iz bocice je blagi, nenapadan miris rezanog duvana. Razmatana izmedju prstiju tecnost je dosta masna i ostavlja masan trag na prstima koji se dugo zadrzava. Ovako pojacava miris rezanog duvana ali koji i dalje ostaje blag i prijatan.
Para tecnosti sa ovom aromom je gusta i bogata. Njena gustina se oseca u ustima.
Pustanjem kroz nos jasno se oseca ta mirisna nota blagog duvana mada negde u pozadini se jedva primetno provlaci i blagi miris sveze skuvane domace kafe.
Blagi, jedva osetan th i rezanje u grlu zbog veoma male kolicine nikotina u samoj tecnosti. Mogu reci da mi ovo cak i prija s' obzirom da je ovo duvanska aroma.
Ukus same arome je veoma prijatan i blag ukus duvana bez one primese papira koji gori. Zbog ovoga ova aroma, iako duvanska,ne podseca na cigaretu.
Zaboravih reci da je boja tecnosti sa ovom aromom svetlo braon boje,pod nekim uglovima svetlosti skoro zuta, boja listova nekog svetlog duvana.
Za sam ukus tecnosti koji je skroz blagi duvanski bih mogao reci da je cist, da se pri izdisaju ne javlja jedna blaga alkoholna nota. Ne znam da li je sama aroma na alkoholnoj bazi, ali ta nota alkohola se oseca. Tecnost sa ovom aromom ne susi usta i ostavlj blagi i prijatan ukus duvana bez prisustva one oporosti i ljutine.
Povremeni gutlaji vode tek jedva primetno pojacavaju aromu, mada nema potrebe za cestim uzimanjem iste.
Jedna lepa,blaga duvanska aroma sa tom jedva primetnom alkoholnom notom pri izdisaju. Ja bih rekao da je zbog te svoje blagosti na malim procentima nikotina u samoj tecnosti ovo opet jedna, po meni, zenska aroma koja bi mogla da se pari ceo dan. Jos duzim odlezavanjem verovatno bi dobila na svojoj jacini i intenzitetu. Ovako, samo zbog moje nestrpljivosti, ocena 9/10.
Tek primetna slatkoca ove tecnosti na samom vrhu jezika donekle se pojacava ukusom gorke kafe ali isto tako kafa i skroz neutralise samu aromu tao da i nije nesto da se pari uz kafu.

Jedna zanimljivost. Kada sam prao klir od ostataka ove tecnosti,pod mlazom vruce vode, taj alkoholni miris u samoj aromi se u velikoj meri pojacao.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 23-12-2016, 10:22   #33
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo da se vratim i na ovu temu pa da nastavim.
Usa Mix
Boja tecnosti sa ovom aromom, u samom kliru, svetlo braon, boja svetlog duvana, starog zlata.
Miris direktno iz bocice lep i prijatan miris ciste duvanske arome. Bez nekih, bar meni osetljivih primesa.
Razmazana izmedju prstiju pojacava taj cisti, duvanski miris nekog jaceg duvana. Relativno masna tecnost ali se ne lepi za prste.
Sama para ne bas preterano obimna ali je ima u dovoljnoj kolicini. Blagi th i izostanak rezanja u drlu(mali udeo nikotina u tecnosti) mozda malo i "smeta" ovakvoj jednoj duvanskoj aromi.
Pustena kroz nos, aroma opet ostavlja onaj cisti duvanski miris bez nekih primesa, tako da ne bih mogao da je uporedim sa cigaretom, jer nema onaj miris paljevine i papira koji gori.
U ustima para ostavlja malo blazi utisak ispunjenosti ali ipak dovoljan da se oseti.
Ukus same arome je za mene jedan od najlepsih duvanskih ukusa koje sam do sada probao. Ukus pravog kvalitetnog duvana sa jedva, ali bas jedva, primetnom notom ukusa oraha, oraha koji jako dugo stoje i toliko su suvi da daju taj cisti ukus. Ovaj pozadinski i jedva primetni ukus je u ovu duvansku aromu toliko dobro uklopljen i doziran da joj daje to nesto sto je,za mene izdvaja od ostalih duvanskih aroma.
I ukus kao i miris je isto toliko cist bez primesa ukusa paljevine i papira da mi ni ovde ne ide neko poredjenje sa cigaretom; mozda sa cigarilosom ciji je rezani duvan motan u list samog duvana, bez papira i filtera samo sa malom mustiklom.
Para tecnosti sa ovom aromom susi usta ali ne u toliko preteranoj meri no ipak je potrebno povremeno uzimati male gutljaje vode.
Duzim parenjem i kod ove arome pocinje da se oseti ona alkoholna,likerarasta prisutnost, sto nikako ne kvari samu aromu.
Prilikom izdisaja pare, aroma potpuno dolazi do izrazaja sto joj daje neku posebnost.
U ustima ostavlja blag i prijatan duvanski ukus kvalitetnog duvana bez onih neprijatnih primesa koje ostavlja popusena cigareta.
Aroma koja se definitivno slaze sa jakom crnom kafom bez secera. Sama kafa donekle ublazava samu aromu i prijriva onaj blagi, jedva primetan, ukus oraha. Sama aroma ne kvari ukus kafe.
Nekako me ova aroma najvise asocira na scene iz starih vestern filmova gde lik sedi kraj vatre, pije kafu iz metalnog lonceta i pusi cigaru. Ne znam zasto. Mozda zbog same arome, mozda zbog naziva...
Moja topla preporuka za jednu veoma prijatnu, skoro pa savrsenu duvansku aromu. Ocena 10/10.
Nekako mi se cini da se ta alkoholna nota u ovoj aromi pojavljuje tek ponekad jer je definitivno ne osecam prilikom svakog povlacenja. Pojavi se na trenutek pa onda opet nestane.
Po meni i sam akcenat ove arome kao da je stavljen na sam izdisaj jer tek tako je ova aroma potpuno zaokruzena.

Staro 24-12-2016, 12:01   #34
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

American Red Tobbaco
Miris direktno iz bocice, cist duvanski miris, za nijansu ostriji,ali ne preterano, duvana koji se susi nanizan na uze ispod neke strehe.
Lako se razmazuje izmedju prstiju, dosta je masna i ostavlja masan trag na prstima. Miris i dalje ostaje cist duvanski, malo pojacanog intenziteta i u pozadini se javlja tek blaga nota mirisa nikotina.
Para tecnosti sa ovom aromom je dosta bogata, ima je u velikoj kolicini, nije suva ali ne ostavlja onaj osecaj ispunjenosti u ustima.
Blagi th i izostanak rezanja u grlu, opet zbog malog udela samog nikotina u tecnosti.
Generalno mislim da bi ipak sve duvanske tecnosti ipak trebale da idu sa vecim procentom nikotina zbog th i rezanja sto im ipak popravlja utisak duvana.
Pustena kroz nos ova aroma takodje daje cist, prirodan miris rezanog duvana isto bez primesa mirisa papira i paljevine tako da je i nju nemoguce porediti sa nekom cigaretom. Opet bi u obzir doslo poredjenje sa cigarilosom kao i kod prethodno opisane arome.
Sam ukus arome je takodje ukus nekog srednje jakog duvana. Prisutna je u jedva primetnoj meri, na samom vrhu jezika blaga slatkoca meda koja veoma brzo iscezava. U ustima se dugo zadrzava prijatan ukus duvana koji ne smeta, blag i prijatan.
Tecnost sa ovom aromom u malo vecoj meri susi usta i u tako suvim ustima, na nepcima ostavlja i blagi ukus suvih oraha sto jos vise izrazava samu aromu duvana.
I kod ove arome nema onog alkoholnog-likerastog osecaja.
Duzim parenjem pojacava se ta nota slatkoce meda, ali isto tako veoma brzo iscezava i ne zadrzava se u ustima.
Mali gutljaji vode osvezavaju receptore i popravljaju ovu aromu.
Aroma za koju mi se cini da je i kod nje akcenat stavljen naizdisaj jer tako dolazi do potpunijeg i jasnijeg definisanja ove arome.
Duvanska aroma koju bih mogao pariti ceo dan. Ovaj put ne vidim potrebu da je probam sa kafom jer mi se cini da bi se sa istom lepo slagala.
Moja topla preporuka za ovu aromu kao aromu koja pruza cisti duvanski dozivljaj. Jedna od, po mom misljenju, dobro pogodjenih i savrseno izbalansiranih duvanskih aroma kojoj je jedina mana ta jedva primetna medena nota koja bi se verovatno izgubila sa povecanjem udela nikotina u samom mixu.
Para i u prostoriji ostavlja lep i prijatan miris duvana, a ne onaj neprijatan miris cigarete. Kao ona duvanska nota u muskim mirisima.
Ocena10/10.

Staro 29-12-2016, 11:16   #35
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

MaxxBlend
Miris direktno iz bocice, lep i prijatan miris lista suvog duvana neke kvalitetnije sorte. Prilicno cist duvanski miris bez nekih primesa koje, bar ja,bi se osetile u pozadini.
Tecnost sa ovom aromom se lako razmazuje izmedju prstiju. Nije preterano "masna" mada ostavlja, donekle, mastan trag na prstima. Ovako se miris suvog lista duvana samo pojacava, mada i dalje ostaje cist i nicim "pokvaren".
Boja tecnosti u kliru je zlatno-zuta. Malo vise vuce na tamniju nijansu ove boje i isto kao i miris, i sama boja me podseca na suvi list svetlog duvana
Pare ima mnogo. Nije suva i ne susi grlo. Ostavlja utisak ispunjenosti usta, ali ne suvise naglaseno, nego onako u nekoj srednjoj meri.
Th i rezanje grla odaju utisak da se radi o tecnosti sa vecim udelom nikotina. Ali su i dalje u granicama blagog i prijatnog.
Para pustena kroz nos zadrzava onaj prijatni duvanski miris ali se u istoj javlja i nota nekog orasastog mirisa koji me najvise podseca na przeni badem. Tu orasastu notu sam primetio i kod ostalih probanih tecnosti sa aromama ovog proizvodjaca.
Ukus same pare je malo komplikovaniji. Mogao bi da se podeli u dva glavna dela i jednu veoma primetnu medenu (ponovo) poveznicu (ne znam kako bih je drugacije nazvao) koja spaja i nosi dve glavne arome koje osetim u samom ukusu. Ovaj put ta medena nota nije toliko izrazena i nema onu slatkocu, nego je samo prisutna u jednom blazem tragu dok se para uvlaci i zadrzava u ustima. Prilikom izdisaja pojacava svoj intenzitet i naglasava svoju prisutnost.
Dva glavna dela ukusa koji sam podelio su duvanski i ukus oraha.
Duvanski deo ukusa ove arome je takodje cist ukus duvana bez primesa ukusa papira koji gori tako da se ni ova aroma ne moze porediti sa cigaretom. Tek primetna "ljutina" duvana i ukus duvana koji ostaju u ustima dugo i prijaju culima ukusa odajuci utisak nekog kvalitetnog duvana, vise kada bi se zagrizao i malo prozvakao nego duvana koji gori zbog odsustva oseja paljevine i dima.
Drugi deo ove arome je onaj orasasti deo ciji me miris podsetio na przeni badem, ali sam ukus je nesto malo drugaciji. Najvise me podseca na ukus oraha, tek kada pocnu da otpadaju sa drveta,dok jos nisu suvi. Taj deo ukusa oraha, onih jos mlecnih, daje ovoj aromi onu blagu gorcinu i oporost koji ni malo ne smetaju nego su sasvim lepo i u pravoj meri spojeni sa duvanskim delom ove tecnosti i povezani tankom niti meda koja ovoj aromi daje odredjenu specificnost. Sam udah u aromi naglasava taj njen ukus zelenih (neosusenih) oraha dok izdah na povrsinu izdvaja duvanski deo.
Pomalo slozeno za opisati ali nadam se da sam uspeo da docaram bar deo utisaka koji je ova aroma ostavila na mene.
Ni kod ove arome ni posle duzeg parenja ne osacam onaj alkoholni, likerasti deo koji sam osetio kod par prethodno probanih aroma.
Iako ne susi usta u velikoj meri, povremeni gutljaji vode prijaju u toku parenja zbog osvezavanja receptora koji hoce posle izvesnog vremena koristenja ove arome, malo da otupe i da se zasite.
Po meni, jedna odlicna duvanska aroma, malo kompleksnija ali prijatna koju bih mogao koristiti ceo dan.
Necu ovaj put praviti poredjenje sa kafom.
Moja preporuka za ovu aromu i ocena 10/10. Mozda samo jos mali,ali veoma mali procenat nikotina bi bilo jedino sta joj fali.

Staro 02-01-2017, 09:23   #36
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Posle cestitki i praznika da se malo uhvatim i "posla".
QRQ Tobbaco
Miris direktno it bicice opet taj zajednicki miris svih ovih aroma, miris suvog lista duvana. Jednostavan i cist.
Tecnost sa ovom aromom se takodje lako razmazuje izmedju prstiju. Malo je masnija i ostaje masna na prstima ali se takodje lako upija u kozu i lako se obrise i ne ostavlja mastan trag. Ovako razmazana samo pojacava miris lista suvog duvana.
Boja tecnosti u samom kliru je svetlo zlatna boja. I sama boja ppodseca na boju suvog lista duvana neke svetlije sorte
Kolicina pare je cak i na pr2 kliru dosta velika i masna. Povecanjem snage na modu povecava se i kolicina pare.
Sama para je gusta i vlazna. Ispunjava usta.
Pustena kroz nos i sama para daje miris suvog duvana bez onih primesa paljevine koju dodatno ima cigareta. Ni ovu aromu ne mogu porediti sa cigaretom jer ne ostavlja onu notu dima u samom mirisu.
Jako slab th i izostanak rezanja u grlu(vecinski vg i mali udeo nikotina u samoj tecnosti).
Ukus same arome i ovaj put nekako podeljen na dva dela.
Prvi deo ukusa ove arome koji se oseti prilikom samog uvlacenja tj udaha, je onaj slatki, medeni ukus koji je nekako i zajednicki jednoj grupi ovih duvanskih aroma. Ovaj put naglasen i prilucno sladak sto se da osetiti na celoj povrsini jezika koja duzim parenjem postaje sve intenzivnija. Sa ovim medenim ukusom paralelno se oseti i orasasti deo ukusa przenog lesnika koji slatkoci dodaje i primesu gorcine i oporosti koji ostaju u ustima.
Drugi deo ukusa ove arome koji se oseti prilikom samog izdaha je onaj duvanski. Cist duvanski ukus svetlog duvana pomesan sa slatkocom, blagom gorcinom i oporosti koja se zadrzala u ustima. Ovako prilikom ispustanja pare ova aroma se najvise priblizava duvanskoj aromi. Mada slatkoca u prilicnoj meri smeta ovoj aromi ona joj isto tako i pomaze da na povrsinu izvuce note koje podsecaju na sam duvan.
Para tecnosti zamixane sa ovom aromom ne susi usta ali ta slatkoca koja je u ovoj aromi isuvise prisutna tera me na cesce uzimanje manjih kolicina vode zbog brzog zasicenja samih receptora na jeziku.
I ovde kao da je naglasak same arome na izdahu pare.
Uz domacu gorku kafu ova aroma se jako lepo slaze. U ovom slucaju (sto mi se do sada nije desavalo) kafa "ubija" slatkocu same arome cini je veoma prijatnom. Isto tako ova aroma ublazava samu gorcinu kafe.
Tako nekako bih i preporucio ovu aromu. Uz jutarnju ili uopste uz kafu. Meni nije bas neka aroma za ceo dan zbog slatkoce koja duzim parenjem picinje pomalo da smeta.
Ocena 9/10. I ovde fali malo veci udeo nikotina u samom mixu koji bi i ovu aromu ucinio jos vise duvanskom,pojacao th i rezanje u grlu i nadam se donekle ublazio slatkocu meda ove arome.
Uopsteno: do sada sam stekao utisak da su ove duvanske arome pravljene na istoj osnovi. To je kod ovih aroma veoma primetno i daje im skoro iste osobine po pitanju ukusa i mirisa gde samo pojedine sitnice i nijanse cine neke razlike koje i nisu nesto velike. Recimo da su arome uglavnom slicnih karakteristika sa malim razlikama koje su u vecoj ili manjoj meri prisutne i koje mogu da ih razdvoje i svrstaju u ratlicite grupe.
Jedna od njih je slakoca meda prisutna u svakoj aromi samo sto je negde jaca a negde slabije naglasena njena prisutnost.

Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 08:12   #37
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

French Pipe
Boja tecnosti zamixane sa ovom aromom je svetlo zlatna. Miris iz same bocice je blagi duvanski miris.
Lako se razmazuje izmedju prstiju i ostavlja mastan trag na prstima koji se dugo zadrzava. Miris se ovako pojacava ali i dalje ostaje blag i prijatan duvanski miris sa blagom likerskom (alkoholnom) notom u pozadini.
Pare ima mnogo ali tek na malo vecoj snazi (12w). Para je gusta i vlazna ali se u samim ustima nekako razredi, postane "vazdusasta" i ne ostavlja onaj puterasti osecaj ispunjenosti u ustima.
Potpuni izostanak th i rezanja grla na ovoj jacini nikotina.
Pustena kroz nos para ostavlja opet taj blagi i prijatni duvanski miris sa likerastim mirisom u pozadini.
Ukus same pare je takodje ukus blagog, svetlog duvana. Deo arome nosi i onaj pomalo gorak i opor ukus zelenih oraha, sto ovu aromu cini nekako vise duvanskom, i malu notu slatkoce koja podseca na slatkocu nekog likera, i koja se oseti samo na vrhu jezika.
Iako duvanska, ni ovu aromu ne mogu uporediti sa cigaretom.
Sa ovim % u samom mixu ova aroma je dosta blaga i rekao bih nekako razvodnjena. Moje misljenje je da bi mozda sa ovako malom kolicinom nikotina trebalo ici sa kojim % vise same arome u ovakvim mixevima.
Uz kafu se jako lepo slaze. Niti kafa, niti aroma bitnije ne menjaju ukus jedna drugoj.
Para tecnosti sa ovo aromom, iako gusta i bogata, u vecoj meri susi usta zbog samog prisustva oporosti i umerene gorcine. Cak ni ovo ne kvari sam dozivljaj arome. Povremeni, mali gutljaji vode resavaju ovaj problem. Ovu bih aromu mogao pariti ceo dan ali ovako kako je sada zamixana. Verovatno malo jaca koncentracija arome i nikotina (sto bi donekle ovaj mix jos vise priblizilo duvanskom dozivljaju arome) mi ne bi bio bas celodnevni izbor.
Sve u svemu jedna sasvim dobra i vise nego peihvatljiva aroma. Blaga, duvanska, koja pruza pravi duvanski dozivljaj bez onog karakteristicnog osecaja paljevine,dima i papira koju ostavlja klasicna cigareta. Ocena 9/10. Mogao bih da je preporucim ali kao sto rekoh ovom mixu koji sam opisao, iako meni licno prija, nedostaje koji % arome i nikotina.

Zahvalili :
Staro 04-01-2017, 10:05   #38
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,049
Pohvaljen: 2,901
Nivo reputacije: 368
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

ako je @zile FP isto pravio na 2,5% - onda Francuzu razblažuju...
FP bi trebao na taj % da razvaljuje aromom - ja pravim JF 1,8 -2%.

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2017, 12:41   #39
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Koliko se secam @Zile je pravio na 2,5% pa je nesto naknadno razblazivao. I 1mgml nikotina jos malo "omeksava" aromu.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Staro 08-01-2017, 10:43   #40
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Valiente
Boja ove tecnosti u samom kliru je boja zlata. Zuta do svetlo braon.
Miris tecnosti sa ovom aromom direktno iz bocice, cist, jednostavan miris lista suvog duvana bez nekih propratnih mirisa koje bih ja osetio.
Lako se razmazuje izmedju prstiju i nije masna. Ostavlja blagi mastan trag na prstima ali se veoma lako uklanja brisanjem. I ovako pomirisana, malo intenzivirana, ova aroma daje cist, jednostavan duvanski miris samog lista suvog duvana.
Para gusta,bogata i nije suva. Ostavlja onaj puterasti osecaj u ustima ali u nekoj blazoj varijanti. I u samoj prostoriji, ispustena iz pluca, para ostavlja lep i prijatan duvanski miris.
Pustena kroz nos, ova aroma takodje zadrzava miris duvana bez nekih drugih primesa, tako da ni nju ne bih mogao uporediti sa cigaretom.
Ukus same arome je najduvanskiji ukus do sada od ovih aroma. Tek jedva primetna slatkoca na samom vrhu jezika koja odmah potom nestaje. Blagi, jedva osetljiv ukus neprzenih suvih lesnika daje ovoj aromi onu blagu duvansku oporost koja ne smeta mnogo iako se duze zadrzava u ustima.
Blagi, jedva primetni th i rezanje u grlu koji duzim parenjem potpuno nestaju (mala kolicina nikotina u samom mixu), ali u grlu i u ustima se zadrzava "gorcina" i ljutina duvana.
Izuzetno prijatna,parljiva i rekao bih lepa duvanska aroma sa gotovo stoprocentnim duvanskim dozivljajem iste. Kao sto rekoh do sada najbolja i najcistija, jednostavna duvanska aroma ovog proizvodjaca (ili sta vec). Iako, po meni, pruza potpuni duvanski dozivljaj, kao sto rekoh ne bih je mogao porediti sa cigaretom zbog izostanka svih onih pratecih ukusa cigatete koja gori, u samoj aromi.
Ovu aromu bih mogao preporuciti svima koji vole ciste duvanske arome. Ocena 10/10

Zahvalili :
Staro 11-01-2017, 10:17   #41
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Evo i ove dozivljaje aroma da privedem kraju. Ostade jos ova jedna.
Horn
Boja tecnosti sa ovom aromom, u samom kliru, lepa zlatno-zuta boja ; boja suvog lista svetlog duvana.
Miris direktno iz bocice lep i prijatan, cist duvanski miris kvalitetnog duvana bez ikakvih dodatnih nota nekog prateceg mirisa.
Lako se razmazuje izmedju prstiju i koza je veoma brzo upija. Ne ostavlja mastan trag na prstima. Ovako razmazana aroma intenzivira svoj miris koji i dalje ostaje cist duvanski.
Para gusta, bogata i vlazna. Gotovo pa tecna. Ostavlja prijatan i cist miris duvana u prostoriji. I kod ove arome je odsutan miris paljevine u samoj pari. Potpuni izostanak th i rezanja grla (mali udeo nikotina u samom mixu).
Ukus ove arome je kao i njen miris cist duvanski ukus. I ovde se ne javlja onaj ukus papira i paljevine kao kod cigarete tako da ni ovde ne mogu praviti paralelu. I ova aroma ima onu mednu osnovu, ali ona nije kod nje prisutna u samom ukusu, nego se tek blago nazire na samom izlasku iz dt i tu odmah i prestaje. To je i trenutak kada se u jednom momentu, na delic sekunde, javlja i slatkoca samoga meda ali isto tako odmah i nestaje, tako da para sa cistom aromom svetlog duvana preko jezika i receptora prodje bez ikakve slatkoce. I ovde je prisutna blaga gorcina i oporost koja me podseca na orah ili sirovi lesnik, ali to je ono kod ove arome uskladjeno veoma lepo i daje joj naglasak na duvanskom ukusu.
Blaga oporost i veoma mala doza gorcine koja ostaje u ustima daju ovoj aromi osecaj cistog duvanskog ukusa. Tek za nijansu vise susi usta pa mali gutljaji vode ponovo sve dovode na svoje mesto.
Kafa u ovom slucaju na povrsinu izvlaci i jednu notu "ljutine" samog duvana pa bi se reklo da ovaj mix ima mozda i veci udeo nikotina.
Potpuni izostanak th i rezanja grla je nesto sto ovoj aromu dosta "smeta". Toliko cista duvanska aroma, sa lepo pogodjenim ukusom, srednje jakog, svetlog duvana, po mom misljenju, samo bi bila potpunija kada bi u njoj bila prisutna ta dva elementa: th i rezanje u grlu.
Najlepsa i najcistija (to mogu reci ovako na kraju) duvanska aroma ovog proizvodjaca, koje sam ja probao. Aroma za svaku preporuku ali na jacem udelu nikotina ili bar pg-a, ili neceg treceg, sto bi joj dodalo th i rezanje bez da joj pokvari sam ukus i miris. Ocena 10/10 mada moze proci i neocenjena jer po mom skromnom misljenju u ovoj grupi aroma koje sam probao nema konkurenciju.

---------- Post dodan 11-01-2017 u 11:39 ----------

Zaboravio sam da opisem utisak koji je ova aroma ostavila na mene pustanjem same pare kroz nos. Ovako pustena para ima pravi i nicim povareni miris duvana koji se nanizan susi. Toliko cist i jednostavan duvanski miris koji sam retko do sada sreo kod duvanskih aroma. Cist bez da se ista drugo oseti u pozadini. Cak je prisutno blago, jedva primetno peckanje u nosu sto ovu aromu jos vise priblizava prirodnom mirisu.

Zahvalili :
Staro 11-01-2017, 12:22   #42
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 408
Pohvaljen: 724
Nivo reputacije: 132
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Sad je pitanje sta su Horn i Valiente na VZ?

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2017, 09:11   #43
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,662
Pohvaljen: 5,852
Nivo reputacije: 867
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Samo da prijavim pozitivno iskustvo.

Arome stigle za 2 nedelje bez tracking broja.
Stigle bi i ranije ali NS carina...

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2017, 09:30   #44
nemanja14
Veteran

nemanja14's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,056
Pohvaljen: 514
Nivo reputacije: 149
nemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalunemanja14 je za svaku pohvalu

Sta si uzeo od aroma?

---------- Post dodan 16-06-2017 u 10:31 ----------

Tek mi sad otvorio fotku..

nemanja14 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-06-2017, 09:41   #45
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,348
Pohvaljen: 4,310
Nivo reputacije: 708
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Meni su dolazile za 7 dana, bez TN.

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:03 sati.