Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-12-2016, 23:21   #31
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 605
Pohvaljen: 769
Nivo reputacije: 113
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Polako al' sigurno!

Vremena se menjaju on je zeleo da napravi 0.1 ohms dupli clapton I ja sam mu rekao kako da napravi izracuna. Tacno je na mehanicki mod dobija 90 wati i vuce 30 ampera iz jedna baterije. Koliko sam ja video on ne koristi mehanicki mod mislim da ima regulisani mod koji koristi 3 baterije, ako su mu baterije dobre to je ok. Ja koristim grejace koji su 0.08 bez problema (savet svima ako niste iskusni i nemate dobru opremu nemojte da se igrate vatrom 0.1 ohms nije za svakog) sta zelim da kazem parite sigurno bilo to 0.1 ohms ili 2 ohms
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2016, 23:27   #32
Ivan2308
Aktivan član

Ivan2308's avatar

Registrovan: Oct 2016
Pohvala: 2
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 7
Ivan2308 je na dobrom putuIvan2308 je na dobrom putu

Kod mene je rx200 i velociry rda
Brate kako ti je 0.08oma jel to mogucee???
Ne razumem i dalje
Koja debljina zice mora da mi bude izmedju?koristim za claptona 0.40mm u sredini i 0.25mm ovu koja obmotava
Kako da dobijem tako mali omazu?
Sutra kad mi stigne tornado rdta hocu da ga gruvam na 150w sa takom malom omazom

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ivan2308 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2016, 23:39   #33
dragon
Senior

dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

@Ivan2308 molim te nemoj da zuris, stekni iskustva prvo nezelim da se povredis, nemoj da zaboravis da 150w moze biti opasno i to ti ne savetujem nemoj da se igras, pari na 40/50w to je bolje i sigurnije za pocetak trudi se da paris na 0,4/0,5 ohms
Staro 08-12-2016, 23:43   #34
Ivan2308
Aktivan član

Ivan2308's avatar

Pomalo,da isprobavam

Staro 08-12-2016, 23:48   #35
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,029
Pohvaljen: 1,476
Nivo reputacije: 279
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Moglo bi da se promeni naziv teme u pravljenje claptona ili tako nesto? .Lakse ce naci buduci majstori ovakvih grejaca.
PsyBoza je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-12-2016, 23:51   #36
dragon
Senior

@Ivan2308 kada postanes iskusniji shvatices da niko ne pari na 150w, ako si primetio ja parim na 75w, i to je previse, nemoj da se igras stvarno je opasno
Staro 08-12-2016, 23:59   #37
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,310
Pohvaljen: 1,246
Nivo reputacije: 231
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

^^Lako je tebi ti si zmaj.
Elem, ivane, i ja ti predlažem da staneš na loptu.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-12-2016, 01:52   #38
Ivan2308
Aktivan član

Ivan2308's avatar

Poslusacu vas,tu ste da date iskustva
I ja sam trenutno parim na 70w,nema zamerke radi perfektno

Staro 09-12-2016, 08:59   #39
repa04
Senior

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 84
Pohvaljen: 118
Nivo reputacije: 32
repa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosi

E

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

---------- Post dodan 09-12-2016 u 10:04 ----------

Single coil je fused dual core 0.32x2/0.2, a dual coil je obican 0.32/0.2...sve rucno bez busilice...malo su vec ruzni jer su mesec dana vec u obrtaju ali jos rade posao...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-12-2016, 09:28   #40
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,470
Pohvaljen: 1,291
Nivo reputacije: 232
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Velocity i jeste za takve stvari,takodje i RX200.Problem koji sada imas je nedostatak odgovarajuce zice,pa ne mozes ni da postignes toliko mali otpor.Moras pre svega da naucis da otpor nije sve,grejna povrsina,tj povrsina grejaca koji dodiruje vatu je veoma bitan faktor,masa zice,odgovarajuca snaga,protok vazduha,obim grejaca,kolicina vate...moras sve to da uzmes u obzir.Ako mislis da ces samo namotati bilo kakav grejac na 0.1 oHm i narokati RX na 150W i postici sta vec zelis da postignes,malo si se prevario.Prvo i osnovno,tolika snaga je opasna ako ne znas sta radis,nemas odgovarajuci oHm metar kako bi proverio da li je atomizer u kratkom spoju,sam motas grejace i lako moze da se desi da u trenutku ne paznje nesto ne uradis kako treba a sigurnost na modu moze i ne mora da radi ili jednostavno da prestane da radi i eto tebi belaja.Znaci sigurnost pre svega,ucenje,praksa,i tek onda igranje sa velikim snagama

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-12-2016, 11:09   #41
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 412
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 133
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Ne znam sto bi bilo opasno na regulisanom modu. 150W na RX200 vuce max 16A po bateriji. 25R i VTC5 bez problema to podnose. Ako koristis 70W na single 18650 modu debelo prebacujes 20W vec kad je baterija na pola.

Na mehanickom modu je vise nego opasno jer bi 0.1Ohm povukao 40A iz pune baterije.

OP ako hoces 0.1 uzmi AWG24 i motaj 2.5mm paralelno 5 navoja. Dva takva coila ce biti 0.1Ohm.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-12-2016, 13:34   #42
dejka
Aktivan član

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 56
Pohvaljen: 48
Nivo reputacije: 18
dejka je na dobrom putudejka je na dobrom putudejka je na dobrom putudejka je na dobrom putudejka je na dobrom putu

Hi,hi čitam i neveruem. Pa vi ste meni jači od onih el.inženjera iz EPS-a. U početnički kutak s ovom temom.
dejka nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-12-2016, 16:15   #43
Ivan2308
Aktivan član

Ivan2308's avatar

Vazi,hvala ti na objasnjenju

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:59 sati.