Forum

Koliko su VG Baze zaista Vegetable Glycerin - Strana 2 - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-12-2016, 16:10   #16
kecmanija
Nov član

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 0
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 15
kecmanija je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Koliko su VG Baze zaista Vegetable Glycerin

VG80 PG20. A samo VG sam razblazio sa 15%. A PG sa 5%. I onda sam ih pomesao u jednu bocicu od 100ml. Sacekao par dana i smuckao neku tecnost u bocici od 10ml tipa berry mix

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

---------- Post dodan 17-12-2016 u 17:12 ----------

I nakon 10 dana probao istu. Bila je solidna sa ocajnim zavraetkom na Vodku. Smorio se ko plovka.

kecmanija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 16:13   #17
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 272
Pohvaljen: 525
Nivo reputacije: 145
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ne moras u PG da sipas vodu. Po mom misljenju, mnogo je to vode, ubacis 10% u VG, dodas PG i aromu i bice dosta za odnos 20/80 PG/VG.

maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 16:18   #18
kecmanija
Nov član

A vidim ja da mi je nesto retko. Mislim da cu definitivno izbaciti PG i muckati samo VG sa 10% vode. Jos sam se istripovao da sam kupio desrtilovanu sa mirisom 😂😂😂.

---------- Post dodan 17-12-2016 u 17:19 ----------

Vidim ja da ce dosta PGa i VGa proteci dok ne namestim kako mi odgovara.

---------- Post dodan 17-12-2016 u 17:25 ----------

A palo mi je na pamet da probam sa 5% ili cak bez vode. Ali, kao sto rekoh, ima da muckam i muckam i muckam do penzije ako treba.

Staro 17-12-2016, 16:26   #19
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 49
E-cig: nemessisi,heron ruza kaja
Pohvala: 2,373
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 158
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

samo tih 5% na pg ti je visak,ovih 15% na vg je ok,uobicajeno je da na vg dodajes od10-15% yavisno od vremenskih uslova,vrste opreme i odnosa pg-vg
Dodao si aromu?Koliko ti je mix odlezao?

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 16:30   #20
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,246
Pohvaljen: 1,835
Nivo reputacije: 337
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od kecmanija Vidi poruku
Koliko su VG Baze zaista Vegetable Glycerin?
Citat:
Originalna poruka od kecmanija Vidi poruku
Nisam mislio da je štetan štetan. Nego sam nestrpljiv Kupio sam pre par nedelja PG i VG. Smutio VG sa 15% destilovane, PG sa 5% i nesto me ubi. Neki ukus na kraju koji me asocira na VODKU, koju ne podnosim. i tera me na bacanje pegle Onda provalim da je PG u pitanju. Izbacim ga i napravim tecnost samo sa VG. medjutim posle jednog dana stepovanaja ima neki cudan ukus i solidan miris. Ali opet kazem, nestrpljiv sam pa cu se javiti za koji dan kada sazri tecnost.

---------- Post dodan 17-12-2016 u 17:04 ----------

a moze i neki savet za muckanje!? ne treba mi neki jak TH samo da ima dobar ukus i dosta dima. Npr, viskozitet, ukus i jacina novih KTS Ghotic tecnosti. One mi sluze za prezivljavanje stepovanja ranije sam muskao sa IW VPG bazama 6mg nikotina. ali sam skontao da mi nikotin ne treba.

I, na kraju da li je poenta otvaranja teme bila da se sazna vise o VG ili pomoc pri miksanju ?

Be Free Without WiFi n TV
shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 16:32   #21
kecmanija
Nov član

Ma krenuo sam sa poentom u pogresnom pravcu. Izvinjavam se. Ali na pitanje uvek imam 20-30 podpitanja koja uvek odvedu na drugu stranu.

Staro 17-12-2016, 17:33   #22
zajchik
Veteran

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 43
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,099
Pohvaljen: 1,088
Nivo reputacije: 199
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Taj ukus votke dolazi od arome sigurno. I ja sam osećao u nekim aromama kao što su orangejuice od kapele kupljene kod poljaka, kod top jagode. Neke tecnost koje sam spremio votkom umesto vode, nisu imale ni naznaku osećaja na istu. Doduše tečnosti su morale da dobro odleze, i provetre bar 2-3 dana da bi potpuno izgubile miris i ukus na istu.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2016, 20:44   #23
repa04
Senior

Registrovan: Feb 2016
E-cig: Vapedroid C1D2 dna75+serpent mini 25
Pohvala: 72
Pohvaljen: 104
Nivo reputacije: 30
repa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosirepa04 ima čime da se ponosi

Istu situaciju sam imao sa nekim tecnostima kao kolega zajcik, recimo hellasova visina i vanilla su takvi da moraju stajati bar mesec dana da bi se izgubio onaj neprijatan smem...strpi se malo i proveri posle nedelju dana...

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
repa04 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 22:15   #24
kecmanija
Nov član

Paaa... Nije moguce da mi se oseca motka u svim tecnostima. 1. Kajsija; 2. Strawberry and cream; 3. Banana i Strawbery cream; 4. Berry mix. Ako sve 4 imaju istu zavesnu notu onda domojega. 😂

Staro 17-12-2016, 22:35   #25
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 46
Pohvala: 106
Pohvaljen: 112
Nivo reputacije: 39
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Tema je super - i mene zanimaju iste stvari. I ja sam u potrazi za dobrim VG-om. Citajuci dalju diskusiju mozda sa ovim odem u off, izvinjavam se OP-u.

Iskusnije kolege mi kazu da je dobar PG vazniji. Moja logika je da VG ucestvuje najvecim delom u mix-u pa je tako presudan za dobar ejuice. U poslednje vreme Meilabov VG mi je nekako mucan. Kada probam cist negde u pozadini osecam kukuruznu ili kokice notu, doduse jako blagu jedva primetnu. Sa povecanjem koncentracije u mix-u osecam neku nedefinisanu iritaciju. Interesantno mi je da kolege ameri koriste te vecinske VG mixeve, sto po meni sa ovim Meilabom nekako ne ide. Istrazujuci na tu temu dosao sam do zakljucka da samo poreklo VG-a (od cega je napravljen) moze imati presudni uticaj na kvalitet tecnosti.

Prvo o samom VG-u. Koristi se od kozmetike, prehrane do farmacije u proizvodnji cigareta itd... Dobija se na vise nacina i razlicitih je gradacija citoce. Sinteticki VG se dobija iz nafte ali kao takav nije ekonomski isplativ.
Tako da odgovor na pitanje iz naslova teme "Koliko su VG Baze zaista Vegetable Glycerin" je da su najverovatnije sve Vegetable Glycerin ali to nije sve.
VG koji nas zanima je alkohol koji se dobrija hidrolizom triglicerida iz masti, usp grade cistoce min 99.5%. On se dobija od biljnih masti ali mogu biti i delom zivotinjskog porekla. Od biljakih ulja najcesce se koriste sojino, palmino a egzoticnije varijante dobjaju se od kokosovog ulja. Od toga mu zavisi kvalitet i cena jer razlike mogu biti i pet puta.

Procitao sam negde da sojin VG izaziva razne iritacije. Da ne bude zabune VG je VG bez obzita iz cega se dobija ali nijedan hemiski postupak ne daje 100% cist proizvod pa tako ni VG. Sve ovo sam napisao da bih pokusao da objasnim poreklo onog popcorn smeka koji ima Meilab. Moje sumlje su da je poreklom od soje ili mozda neke mesavine biljnih ulja. Sledeci po kvalitetu je onaj od cistog palminog ulja i to 99.7% cistoce. Takav bar po default-u ne bi smeo imati nikakvog smeka. Nisam imao prilike da probam isti, pa ako neko ima saznanja iz prve ruke bilo bi interesantno da ih podeli sa nama. Iskusnije kolege kazu da je Centrohemov i PG i VG bolji, ali ih nema nigde u slobodnij prodaji. I Centrohemov i Meilabov VG su po mojim saznanjima uvoznog porekla, tako da nema nikakvih relevantnijuh informacija.

Samo da dodam za destilovanu vodu. Ovu po meni treba izbegavati u sirokom luku. Ono sto tebi treba je demineralizovana voda. Ako nemas pristup nekom preciscivacu na bazi reverzne osmoze kupi Rosu, ona se dobija iz slicnog industriskog uredjaja. Mada voda, koliko god demineralizovana nemoze dugo da stoji. Znaci sto svezija deminaralizovana voda.

Moje sumlje su da je taj smek koji imas poreklom od destilovane vode, ako ne onda od PG-a. Probaj zameni jednu po jednu komponetu u mix-u i probaj. Ima jos jedna mogucnost a to je da su sve arome "blazene" istom komponentom, proveri poreklo aroma..

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2016, 22:43   #26
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 347
Pohvaljen: 645
Nivo reputacije: 118
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Srpski proizvod.

Pre nekog vremena sam kupio kilo alkohola. To je tako smrdelo da zicu time nisam mogao da ocistim. Odem na kontrolu kod zubara oni cite zice alkoholom isti ukus. Od iste firme sam kupio bar tri flase pre i posle i nijedna nije bila tako odvratan, ali ovde je ocigledno u pitanju bilo bure ili deset.
Tako je i za Meilab. Ima ukus. Ne valja. Da izvinu moderatori i admini - s.r.a.nj.e!

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2016, 22:47   #27
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,168
Pohvaljen: 4,155
Nivo reputacije: 683
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2016, 23:35   #28
kecmanija
Nov član

Dzonibu svaka cast za informacije. Meni je bitno, kao sto sam vec napisao da ima dosta dima i da je ukus kakav sam zamislio 😂. Cekam jos neke FA arome da mi stignu, a do tada moram da nadjem odgovarajucu bazu. A posto mi je imperativ VG moram da nadjem kvalitetan, bez ukusa i mirisa. Zato sam i pokrenuo ovu temu. I evo, dolaze informacije koje trazim. Hvala svima. Nastavljamo dalje.

---------- Post dodan 18-12-2016 u 00:40 ----------

I znaci Rosa. Ali ona ima neki ukus. Pogotovo kada nije ohladjena. Mozda da probam za Prolom vodom. I ona ima neki ukus ali ima najmanje minerala.

Staro 18-12-2016, 00:00   #29
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 46
Pohvala: 106
Pohvaljen: 112
Nivo reputacije: 39
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Rosa ima ukus kao da je malo bljutava..to je ukus demineralizovane vode. BTW probaj tu destilovanu vodu, jel ima ona neki ukus?

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 00:05   #30
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 272
Pohvaljen: 525
Nivo reputacije: 145
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

E jbg sad, ispade sve sto je iz Srbije da ne valja. To za vodu sad ne kapiram sto bi bila bolja jedna od druge, dobre su obe za ovo sto nama treba. Jedino vodu ne bi trebalo drzati na toplom mestu (pored sporeta i sl.) posto joj tako opada pH vrednost.

maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:40 sati.