Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-12-2016, 00:16   #31
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 46
Pohvala: 109
Pohvaljen: 116
Nivo reputacije: 40
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Koliko su VG Baze zaista Vegetable Glycerin

Da ne odemo u off sa vodom. Voda treba da bude sto cistija. Bez minerala i bilo kakvih primesa. Sto se tice ph ako je voda cista ph treba da bude oko 7. Ako ima nizi ph znaci ima neke primese, kisele sredine ispod ph 7, pogoduju razvoju bakterija odnosno voda sa niskim ph sigurno ima bakterije..

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-12-2016, 00:52   #32
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 267
Pohvaljen: 181
Nivo reputacije: 39
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od kecmanija Vidi poruku
Paaa... Nije moguce da mi se oseca motka u svim tecnostima. 1. Kajsija; 2. Strawberry and cream; 3. Banana i Strawbery cream; 4. Berry mix. Ako sve 4 imaju istu zavesnu notu onda domojega. 😂

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Mislim da je u gore navedenom tvoj "problem". Arome koje si uzeo su vocne i sve imaju tu vocnu kiselo-slatku notu sto tebe podseca na alkohol ili kako kazes "vodku".

Arome koje si naveo su po mojoj pretpostavci KTS. Njih prepakuju hrvati, a na sajtu nase prodavnice koja ih prodaje ti stoji:

"Sadržaj: koncentrisana mešavina prirodnih i veštačkih ukusa rastopljena u propilen glikolu i etil alkoholu."

Mislim da je ovo boldovano ono sto ti osecas u aromi.

Moj ti je predlog da po miksanju ostavis otvorenu flasicu da malo ispari alkohol.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 02:14   #33
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 412
Pohvaljen: 725
Nivo reputacije: 133
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

KTS l koristi VZ arome. To su alkoholne arome za razliku od "normalnih" PG aroma. Medjutim taj alkohol se ne oseća. Bar ne kao alkohol.
Ako coveku ne valjaju tecnosti onda je ili nesto sam zaiebo dok je mutio. Ili ne valjaju arome ili ne valjaju sirovine.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 08:00   #34
kecmanija
Nov član

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 0
Pohvaljen: 3
Nivo reputacije: 16
kecmanija je na dobrom putu

Opet odosmo u drugu stranu. Ali nema veze. Probao tu destilovanu vodu vise puta. Nema ukus, ama bas nikakakv. Ph nisam merio niti imam nameru jos i sa time da se bakcem. Da, jesu KTS arome i jedna domaca 😂. Ali nisu one u pitanju. Ne znam da li sam na pocetku rekao, probao sam nakon tog zakljucka da su mi sve tecnosti sa uzasnim zavrsetkom na votku, posebno VG bez ikakve arome i PG bez ikakve arome. VG nema bas nikakav ukus i miris, a PG me ubi. Kao da stvarno ima ima motke u njemu. I to sam probao na cigari. A sinoc i liznuo malo 😂. Definitivno PG ima neki problem. Mozda je zato sto je stajao u u plasticnoj boci. Ko zna.

---------- Post dodan 18-12-2016 u 09:03 ----------

A i dalje stoji 😂. A sinoc sam napravio razmeru VG80 PG20 5% voda. Pa da vidim sta se tu desava

kecmanija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 10:21   #35
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 46
Pohvala: 109
Pohvaljen: 116
Nivo reputacije: 40
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Ajde napisi ciji je to Pg cisto reference radi..

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 10:25   #36
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,501
Pohvaljen: 754
Nivo reputacije: 162
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Nisam ispratio ,na cemu paris,koliko su ti odstojali mixevi,5% na vg ili na celokupnu tecnost,premalo informacija dajes,moramo da izvlacumo

gojkov je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 10:25   #37
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 267
Pohvaljen: 181
Nivo reputacije: 39
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Pa ako si sam zakljucio da ti PG ima taj cudan miris, sta se onda raspravlja na 3 strana??? Zemlja Srbija, sve je moguce...
Kupi novu bocu PG-a ili kupuj vec gotove baze sa malim odnosom PG-a. i resen problem. Ni prvih ni zadnjih 500din koje ces baciti u ovom nasem sportu
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 10:36   #38
kecmanija
Nov član

Baza je napravljena od sledecih sirovina. VG 85%, voda 15%. PG 95%, voda 5%. I sve to sjedinjeno u posebnu bocicu. PG je Meilab. Parim na Ego One Mega 2600mAh baterija. RBA glava na 0.5 oma. Zica Kanthal A1 26gauge. Mehanicki mod. Nije VTC ni TC. (cekam da mi dodje evic VTC i Cubis takn pa se spremam za parenje na veliko). Mixevi su odlezali 10 dana. Razmisljam da narucim FA velvet cloud i Traditional 0mg nikotina pa da mixam tako. Jeste da je skuplja varijanta ali ciato da vidim koja je razlika.
Zahvalili :
Staro 18-12-2016, 12:53   #39
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 293
Pohvaljen: 588
Nivo reputacije: 160
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Nkakva razlika, samo ces baciti vise para, a dobiti manje resursa. Bolje kupi PG na drugom mestu i nemoj presipati i dodavati nista u bocu vec jedino sterilnim spricevima izvlaci iz nje kad budes pravio mix. Mozda si ti i kontaminirao bocu kad si ubacivao vodu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 13:15   #40
kecmanija
Nov član

Ma jok. Sterilna staklena bocica u koju sam mesao VG i PG, sterilni spric 50ml. Kazem, probao sinoc na jezik PG direkt iz originalnog pakovanja. Odvraran ukus.

Jeste
Zahvalili :
Staro 18-12-2016, 13:36   #41
maestro
Veteran

maestro's avatar

maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Nista, onda probas drugu bocu PGa, ako ni ona ne bude dobra, jbg, kupis gotove baze i samo ubacis aromu.
Staro 18-12-2016, 14:04   #42
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 313
Pohvaljen: 1,294
Nivo reputacije: 176
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Kod nas u HR vaperi koriste PG i VG (99,5% čistoće) od Kemiga i ne znam da se bilo tko požalio da nešto ne valja:

Ima za kupit u svakoj boljoj ljekarni (apoteci), a kilo VGa dođe oko 37 kn (5 eura)... pa ako imaš koga ko često ide u HR nek ti usput donese ako može.

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 14:15   #43
kecmanija
Nov član

Hm. Zanimljivo. Imam dosta rodbine u HR ali mi je glupo da ih cimam za to. Mislim da mi je PG povukao miris plastike. Negde sam procitao da "moguće je da miris koji si osetio potiče od razgradnje plastike. Glikol je rastvarač organskih jedinjenja i mnogo je sigurnije čuvati ga u staklenoj ambalaži." pa se sve tesim da je to u pitanju. Zato sam i mislio da uzmem FA jer se oni pakuju u staklene bocice.

Jeste
Staro 18-12-2016, 14:25   #44
maestro
Veteran

maestro's avatar

Nemoj, prvo kupi drugu bocu PGa iz apoteke i ponovo probaj, isplativije ti je tako.
Staro 18-12-2016, 15:20   #45
kecmanija
Nov član

Ok. Prihvatam savet. Ili naredjenje 😂. Salim se. A jel imate neku preporuku za PG u apoteci?

Jeste
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:55 sati.