Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-12-2016, 20:51   #1
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,121
Pohvaljen: 2,995
Nivo reputacije: 378
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju
Uobičajeno 1 na 1 - WoToFo Conqueror vs. Augvape Merlin

Naš kolega @PsyBoza se malo raspitao o izboru izmedju ova dva atomizera - pa če možda i nekog drugog interesirati...

Citat:
Originalna poruka od PsyBoza
Wotofo Conqueror ili Merlin.Cenim tvoje misljenje pa ces ti i da presudis��
Nije da mi treba nego uze nesto drugo pa sad nemam za oba.Koji je stabilniji i da do 30 w moze da izbaci kvalitet .Koji je vise za svaki dan.Hvala
Huh - sad si me našao - oba imam po 2(1 za rezervu) što žnači da volem ih puno....možda samo Aromamizer više koje imam 4 (V1, 2X V2 i Supreme Lite)

MERLIN - single coil. Lak za setup.Malo vazdušast - zbog veličine komore - treba veče snage za optimum. Ima reducer.S njim radi prilično OK. Dobar aromatički doživljaj.Punjenje bez muke.
MANE - posle 3-4 meseca oring ispod AFC na press-fit decku počne da popušta - ni da curi nego sitan kondenz oko attyja i malo ispod - ne teče u 510 navoj moda jer pušta na spoju na samom rubu attyja. Treba nekako izbiti van bazu sa prstena i promeniti oring te nabiti malo jače nazad. Ja još nisam....

CONQUEROR - više manje dual, može i singl coil al nije to.Fina sabijena para, izrazitog ukusa(mala komora). Super radi več od 27W (0,55 Ohma dual) tamo do 35W a i više sa max otvorenim LC. Jedan retkih (ako ne i jedini) na kome može i DL duvanskih aroma - al je to možda i subjektivno.Bulletproof - teško mu razbiješ staklo ili nešto drugo - skoro sav metalan.Ne pušta-barem ne meni.Topfill djeluje sjajno.Mene asociira na razbušeno i dual coil Ružu - po karakteru vejpa - i u tome je jedinstven.
MANE - prvi mi je stigao sa zaista tvrdim AFC ringom, može da se okreče ali težko. Vratili mi na GB pola para i uzeo još jednog koji je stigao perfetto. Drugih mana mu za sada nisam našao.

MERLIN je univerzalniji, ima više mogočnosti za setup, može i M2L sa reduktorom, CONQUEROR je specifičniji - i tu po mom ukusu dosta briljira u tom segmentu od restricted D2L do skoro otvorenog D2L - ni jedan ni drugi nisu za SKROZ otvoren D2L - nego su više na restricted strani.

Kad bi morao birati jdnog - uzeo bi vjerovatno MERLINA - mada bi mi bilo žao da nisam isprobao CONQUERORA - - -

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2016, 22:23   #2
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,062
Pohvaljen: 1,511
Nivo reputacije: 287
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju
Uobičajeno Re: 1 na 1 - WoToFo Conqueror vs. Augvape Merlin

Hvala na iscrpnom odgovoru .Pa nista prvo da uzmem jedan pa posle i drugi
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2017, 20:47   #3
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Evo stigla ova dva a i jos jedan.

Ammit
Conqueror
Merlin

Ova tri atija narucena u kratkom vremenskom roku i probani uporedo.Svaki ima i dobre i lose strane.Meni je najvise legao wotofo iako preferiram vise jedan grejac za D2L.Ovo pricam samo u sveri kvalitet pare,aroma i koja je meni najvise legla.Sva tri atija su i dalje jeftini kineski atomizeri kojima je izrada ista takva,jeftina.Tanki materijali ,klimavi ,slabasni i molis boga (i ako se vode ko orginali) da ti stigne ok primerak.Ovo je ipak za drugu temu a sto se teme tice conqueror ima odlicnu aromu i za divno cudo izbacuje je vec od 22w.Ja sam ga teram na 26w.U principu da se spoje ova tri dobio bi jedan ekstra atomizer.
Zahvalili :
Staro 21-02-2017, 16:09   #4
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,121
Pohvaljen: 2,995
Nivo reputacije: 378
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Ajde da malo offujemo - a koje mesto ovdje ima Ammit izmedju ostale dvojice..
Baš danas sam klonuo i poručio ga - skoro sam 2 meseca herojski izdržao bez narudžbi atomizera & modova - osim nekih kayfun parts da obrazujem vapersku omladinu sa klasikom

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-02-2017, 16:40   #5
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Ammit mi je ispred merlina samo zato sto ne moram da ga vozim na vecim snagama.Aroma mu je ok vec od 20w.Ovo je naravno moj osecaj.Opet kazem ni jedan nije ekstra svi su prosecni i svima treba neka dorada i to pricam sveobuhvatno ne samo za kvalitet pare i arome. Da ammit ima rupe za tecnost od merlina bio bi idealan.Ovako moras da mu ceskas j--ca da bi mu namestio vatu da radi na vecim snagama.Merlina sam nasao u tc modu sa ss zicom i tu mi je ok ali trazi vise snage za neki kvalitet .
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:08 sati.