Forum

Pomoć oko VTwo Moda. - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-12-2016, 19:57   #1
Kosta021
Nov član

Registrovan: Dec 2016
Pohvala: 1
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 2
Kosta021 je na dobrom putu
Uobičajeno Pomoć oko VTwo Moda.

Pozdrav svima. Imam jedan mali problem oko VTwo mini moda u kombinaciji sa Cubis Pro atomizerom... Koristim Clapton LVC 1.5ohm MTL grejač na njemu, i ne umem da podesim mod... Možda i umem, pošto mi iz nekog razloga ništa, ali ništa nije jasno.

Mislim da sam uspeo da selektujem VW mod, i podesim vatažu na 15w. Grejač je deklarisan na do 20w ako se ne varam... Omaža je po defaultu na 1.43 oma, voltaža na 4.63... Da li grešim negde? Da li je ovo pravo podešavanje? Toliko sam se iznervirao da sam je odmah stavio na oglase.
Kosta021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2016, 20:32   #2
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 362
Pohvaljen: 661
Nivo reputacije: 121
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Pomoć oko VTwo Moda.

Snaga, otpor, napon.

Nisi napisao u cemu je problem. Jel ne radi mod?

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2016, 20:32   #3
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Smok Alien + Subtank mini, Kayfun v3 mini
Pohvala: 48
Pohvaljen: 111
Nivo reputacije: 30
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

Sta ti je tu cudno?

Mod sigurno radi, i gura do 9v
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2016, 20:33   #4
Kosta021
Nov član

Citat:
Originalna poruka od placebo Vidi poruku
Snaga, otpor, napon.

Nisi napisao u cemu je problem. Jel ne radi mod?
Ne umem da ga koristim. Ne znam da li imam dobra podesavanja za taj konkretan grejac. Posto sam nekako uspeo da ga sprzim malo.
Staro 26-12-2016, 20:34   #5
likvidator
Senior

likvidator's avatar

likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

Svaki takav grejac trebas da prajmujes prvo, tj da kapnes nekoliko kapi tecnosti na vatu da upije.
Staro 26-12-2016, 20:35   #6
Kosta021
Nov član

Citat:
Originalna poruka od likvidator Vidi poruku
Svaki takav grejac trebas da prajmujes prvo, tj da kapnes nekoliko kapi tecnosti na vatu da upije.
Bio je natopljen u ulju dobrih nedelju dana. Atomizer je stigao pre nedelju dana, mod danas.
Staro 26-12-2016, 20:36   #7
likvidator
Senior

likvidator's avatar

A jel si otvorio one kanale za dotok tecnosti posto taj grejac ih ima?
Staro 26-12-2016, 20:42   #8
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 282
Pohvaljen: 541
Nivo reputacije: 149
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ja i dalje nisam razumeo sta ne radi.
maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2016, 20:50   #9
Kosta021
Nov član

Citat:
Originalna poruka od likvidator Vidi poruku
A jel si otvorio one kanale za dotok tecnosti posto taj grejac ih ima?
Jesam i to. Nešto sam drndao oko modova i uspeo da ga spržim. Ali ne znam sta, vataža nije prešla 15.

---------- Post dodan 26-12-2016 u 21:51 ----------

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Ja i dalje nisam razumeo sta ne radi.
Pitao sam lepo da li su ovo dobra podešavanja za taj grejač zato što nikada mod u životu nisam koristio i ne razumem se.
Staro 26-12-2016, 21:11   #10
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 362
Pohvaljen: 661
Nivo reputacije: 121
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Ako si ga zapalio onda moras da stavis drugi. Nema mu pomoci.
Imas ocitavanj napona na modu. Kada stavis novu glavu, namesti snagu tako da napon bude oko 3.7V. Onda polako podesavaj po sopstvenom nahodjenju. Ako nema dovoljno pare i ukusa pojacavaj a ako je vruce ili postaje suva para, smanjuj snagu. Za te male grejace je sve preko 4.2V previše, šta god pisalo na njima.

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2016, 21:11   #11
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 282
Pohvaljen: 541
Nivo reputacije: 149
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Zato se druze krece od VV moda pa se predje na VV/VW (iStick recimo) pa se onda kupi mod koji ima sve zajedno plus TC itd. Jel grejac radi sad uopste, daje li paru ili ti se samo desilo to da si spalio vatu pa sad osecas zagorakis? Moras biti malo precizniji.
maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2016, 21:58   #12
Kosta021
Nov član

Citat:
Originalna poruka od placebo Vidi poruku
Ako si ga zapalio onda moras da stavis drugi. Nema mu pomoci.
Imas ocitavanj napona na modu. Kada stavis novu glavu, namesti snagu tako da napon bude oko 3.7V. Onda polako podesavaj po sopstvenom nahodjenju. Ako nema dovoljno pare i ukusa pojacavaj a ako je vruce ili postaje suva para, smanjuj snagu. Za te male grejace je sve preko 4.2V previše, šta god pisalo na njima.
Upgrade sam softver na 5.04. Apsolutno nigde ne vidim gde mogu da promenim voltazu. Zakucana je na 4.63V, ali, posto sam podesio VW na 15w, skace...

---------- Post dodan 26-12-2016 u 22:59 ----------

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Zato se druze krece od VV moda pa se predje na VV/VW (iStick recimo) pa se onda kupi mod koji ima sve zajedno plus TC itd. Jel grejac radi sad uopste, daje li paru ili ti se samo desilo to da si spalio vatu pa sad osecas zagorakis? Moras biti malo precizniji.
Nije problem u spaljenom grejacu. Nije prvi ni poslednji put. Problem je sto ne umem da koristim ovaj mod. I to sto sam namestio ne znam da li je dobro.
Staro 26-12-2016, 22:49   #13
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 45
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 898
Pohvaljen: 1,129
Nivo reputacije: 180
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

A jesi li ga koristio dok nisi uradio upgrade?

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2016, 23:05   #14
ljubaVR
Iskusan član

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 259
Pohvaljen: 175
Nivo reputacije: 35
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Sa tim novim softverom ide "preheat" funkcija. Mozda si dok si se igrao sa modom podesio preheat na 50W!??? Pogledaj displej kad podesis na 15W da li klikom na power krece od 15W ili na pocetku udari vise pa smanjuje na 15.
Preheat podesavas tako sto drzis zajedno power i + Ako ti je to komplikovano skini stariju verziju softvera i vrati na staro ako se ispostavi da je do toga.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2016, 23:13   #15
Kosta021
Nov član

Citat:
Originalna poruka od ljubaVR Vidi poruku
Sa tim novim softverom ide "preheat" funkcija. Mozda si dok si se igrao sa modom podesio preheat na 50W!??? Pogledaj displej kad podesis na 15W da li klikom na power krece od 15W ili na pocetku udari vise pa smanjuje na 15.
Preheat podesavas tako sto drzis zajedno power i + Ako ti je to komplikovano skini stariju verziju softvera i vrati na staro ako se ispostavi da je do toga.
Ugasen je preheat. Ja sam samo hteo da saznam kako da podesim. Saznao sam da treba da koristim TC mod kako ne bih spalio grejac (teorijski ne bi smelo da se desi) i da samo podesim vataze prema mom grejacu. Hvala svima.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:00 sati.