Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-01-2017, 02:53   #1
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,076
Pohvaljen: 6,318
Nivo reputacije: 932
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Exclamation Ne kupujte opremu za koju niste sigurni kako se koristi i da li vam treba!!!

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=20597

Evo sta se dešava...

Nove kolege i svi vi koji prelazite na "bolju" ili "jaču" opremu, ako vam se učini cena u oglasu dobra ili vam neko ponudi opremu povoljno a ne znate ni da li vam treba ni da li ćete se snaći ne kupujte odmah! Ni u prodavnicama, ako niste sigurni da vam treba niti da li ćete se snaći.
Lako je kupiti kad dođe vreme.
Raspitajte se prvo, pogledajte neke video recenzije na srpskom (Betrayer ih je podosta odradio i imate na forumu deo sa njima), na hrvatskom ili na engleskom.
Upoznajte nekog od kolega, popite kafu, popričajte, pitajte šta vam nije jasno.
Mod veće snage vam možda ni ne treba. A možda vam i treba bolja oprema ali ako preuranite sa kupovinom možda se ne snađete i to vas odbije od daljeg napredovanja. Sve u svoje vreme i lagano.
Autonomija znači, ali sesti u Ferari dan nakon položenog vozačkog ispita je nesmotreno i može biti opasno.
Nadam se da je analogija jasna.

Kolege koje prodajete opremu, ponekad, redovno ili samo jednom: nadam se da pitate kupce (osim ako nisu već vama poznati iskusni parioci) znaju li šta kupuju i kako se koristi.
Prodao sam nedavno par modova i jedan dripper. Kolegu kupca sam prvo pitao da li je koristio RDA, nabrojao je koje koristi drippere i koje modove. Bio sam miran. Budite i vi. Pitajte prvo. Brinimo jedni o drugima.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2017, 03:45   #2
Anomaly
Iskusan član

Registrovan: Nov 2016
Pohvala: 200
Pohvaljen: 69
Nivo reputacije: 22
Anomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svimaAnomaly je poznat svima
Uobičajeno Re: Ne kupujte opremu za koju niste sigurni kako se koristi i da li vam treba!!!

Evo ja npr krenuo od pocetnka sa istick 30w i pt2, naravno posle doooosta citanja uopsteno o svemu sto se tice vapinga i sad polako unapredjujem i naravno uz to i dalje ucim
I svima bih preporucio da doobro prouce stvar koju kupuju bilo da je to mod u pitanju ili atomizer a i toliko ljudi voljnih da pomognu ima na forumu koji dodatno olaksavaju stvari.
sa analognim je lako kupis na trafici i to je to, a za vape vec treba volje i i dosta ucenja
Anomaly nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-01-2017, 09:56   #3
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,164
Pohvaljen: 1,342
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ne kupujte opremu za koju niste sigurni kako se koristi i da li vam treba!!!

Bilo bi lepo kada bi svako ko pocinje ili ko zeli da napreduje imao na ovom forumu svoga mentora sa bogatim iskustvo pa da ga lepo uvede i provede kroz ovaj svet korak po korak. Svi smo mi nekada kupili opremu za koju ne znamo kako se koeisti (ovde mislim na nas pocetnike). Narocito sada u moru atomizera , modova, grejaca... Koliko samo nas ima mod sa TC a motamo grejace sa kantalom? Atomizer sa dva grejaca a nismo naucili jos ni jedan da smotamo? Ati sa kontrolom protoka tecnosti pa prilikom svakog punjenja napravimo poplavu? D2l ati a koristimo tecnosti od 18mgml? Puno stvari treba nauciti i savladati pre kupovine. Jedino ako niste kolekcionar.
Kao sto mi jednom kolega sa foruma rece: Najbolje se uci na sopstvenim greskama, ali tada novcanik najvise trpi."

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 10:32   #4
Zvukoljub
Senior

Zvukoljub's avatar

Registrovan: Jun 2012
Godine: 42
E-cig: Kraftшerk
Pohvala: 791
Pohvaljen: 531
Nivo reputacije: 105
Zvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvaluZvukoljub je za svaku pohvalu

Na greškama se odlično uči, a novčanik ne mora mnogo da trpi, što se vidi iz epiloga slučaja iz linka s početka teme. Na kraju, to se može posmatrati i kao cena znanja.

Informisanje (forum, YT itd) jeste izuzetno važno, ali neke stvari se ne mogu spoznati dok se njima ne pozabavimo malo ozbiljnije. Pomoć prijatelja i kolega je uvek dobrodošla, ali veština u motanju grejača, savladavanje mogućnosti savremenih modova ili odluka M2L vs D2L ne mogu se postići za sat-dva uz kafu - za to je potrebno znatno više volje, truda i vremena. Ako se u nekom delu vapinga i ne pronađemo, to je veoma važna odrednica do koje nikad ne bismo stigli da nismo ozbiljno probali.

Mehaniku svrstavam u posebnu kategoriju, jer neznanje tu može dovesti do fizičkih povreda. Iz tog razloga sam je i preskočio u sopstvenom e-cig napredovanju.

koliko ušiju - toliko kanala
Zvukoljub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 10:43   #5
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,467
Pohvaljen: 4,426
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ja sam u neke oglase lepo napisao, da bih izbegao nemile situacije i poštedeo troškova i nerviranja potencijalne kupce. Tako mi je jedino ispravno, da nekome ko ne zna o čemu se radi prodam nešto što nikada nije koristio. Nije mi teško da objasnim ali ako neko neće da sluša ja tu ništa ne mogu

Sreća pa je alfini znao

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 11:04   #6
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,247
Nivo reputacije: 540
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Mogu da zamislim sta bi sve napisao da si kojim slucajem prodavao npr vibrator...

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 11:52   #7
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,467
Pohvaljen: 4,426
Nivo reputacije: 727
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

To takođe znam da znaš kako se koristi

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 11:55   #8
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 6
Pohvaljen: 100
Nivo reputacije: 25
mladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosi

mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 12:02   #9
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,164
Pohvaljen: 1,342
Nivo reputacije: 207
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju

Sad ce u podforumu "mali oglasi" da se pojavi i takav "deo opreme". Moze da posluzi za muckanje tecnosti.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-01-2017, 12:37   #10
alfini0507
Veteran

alfini0507's avatar

Registrovan: Oct 2012
Godine: 43
E-cig: Nemesis GPPAPS VTCmini Rosev2s Kayfuni GBell Pulse
Pohvala: 2,507
Pohvaljen: 3,247
Nivo reputacije: 540
alfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputacijualfini0507 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
To takođe znam da znaš kako se koristi 2:2:2:
Wikipedia je cudo

Sent from my E2105 using Tapatalk

alfini0507 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:33 sati.