Forum

Pomoc, vocne arome, doziranje - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-01-2017, 13:19   #1
urosmitic568
Iskusan član

Registrovan: Sep 2016
E-cig: Vtwo, Serpent,Kaya lite v2+ bell
Pohvala: 46
Pohvaljen: 78
Nivo reputacije: 15
urosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svima
Uobičajeno Pomoc, vocne arome, doziranje

Poz kolege.Krenuo sam sa muckanjem svojih tecnosti i naisao na problem u jacini arome,tj vrlo slabog ukusa.Kupio sam kod nas nikotinsku bazu 36mg/80vg/20pg i bez nikotinsku 80vg/20pg.Pravio sam 80vg/20pg/3mg,kolicine od 10ml testa radi i pustao po nekoliko dana da odleze jer su vockice u pitanju i citao sam na vise mesta da vockicama ne treba po 20+ dana kao kremastima da odleze.Nego,po savetu proizvodjaca sam dozirao 3% arome pa 5% pa 10% i tu sam stao jer je rezultat bio skoro pa identican.Dobio sam savet da probam da smanjim vg na 70 ili 65 pa da probam i taj eksperiment.Moje pitanje je pre nego sto neku katastrofu napravim,da li mogu da kupim cist pg i dodam u neku od baza da bih povecao pg a razblazio vg i time dobio recimo 70vg/30pg,tj da li takav combo moze da se odradi?Ne bih da bacam skoro celo pakovanje nikotinske baze od 100ml.Hvala na sugestijama unapred. Btw parim na vtwo mini u tc modu ss316l zici i serpent mini 22mm.Stavbljao i fused kleptona i fabricki twisted kantal i ebelin vatu i muji vatu i vatu koja je stigla uz serpenta koja ima ukus na prasetinu po defaultu...svi rezultati identicni sto se arome tice.
urosmitic568 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2017, 13:30   #2
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 2
Pohvaljen: 66
mladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svima
Uobičajeno Re: Pomoc

Vockaste arome nikad ne koristim dok ne odleze barem 10 dana. Parljive su i posle 7 dana. Pauziraj sa tom aromom jedan dan, koristi drugu tecnost pa onda probaj.

Mozes da dodas i cist pg u taj vec smuckanu bazu sa aromom, ali onda smanjujes % arome na ukupnu tecnost. Znaci morao bi i da dodas aromu za tu razliku koju dodajes pg.

A sto si se bas odlucio za 80/20 varijantu baze? Sam vg je los nolisac arome pa mora i % arome da se poveca ali 10% je po meni previse.

Kupi cist pg, i napravi 50/50 pg/vg mix sa 4% arome pa probaj kad odlezi 7 dana. Ako ti aroma odgovara onda povecavaj vg i dodaj po 1% arome na svakih 20 % povecanja vg u miksu. Tako barem ja radim sa vockama.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2017, 14:10   #3
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 40
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,337
Pohvaljen: 1,173
Nivo reputacije: 258
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Sa 80% VG u bazi aroma bi trebalo da ide na NAJMANJE 10%, pa naviše, koliko sam ja čuo iz iskustava vapera koji su na većinskom VG.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2017, 14:14   #4
urosmitic568
Iskusan član

urosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svimaurosmitic568 je poznat svima

Odlucio sam se za toliki vg zbog kolicine pare koja mi vizuelno prija a 20pg i 3mg nikotina mi daje sasvim dovljan Th na ovoj opremi.Znam da vg mutira aromu zato sam i stao na10% jer verujem da je i to previse obzirom da su ove arome dosta koncentrovane.Nista,probacu da izracunam koliko cistog pg-a da dodam na gotov mix da bi ispalo 70/30 na 10ml

Poslah poruku sekund posle tebe.Okej,nisam znao da treba da pokusam i iznad 10% onda.Probacu i to onda.Ako ne ide ni to,probacu onda ovo sto sam iznad napisao.
Staro 03-01-2017, 14:47   #5
maestro
Veteran

maestro's avatar

Pohvala: 267
Pohvaljen: 501
Nivo reputacije: 143
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ne treba da pokusas iznad 10%, previse je to arome. Prosto batali taj mix i probaj nesto drugacije jer uvek ono sto se pokusava popravljati na kraju ispadne jos gore. Pravi mikseve 30/65/5 PG/VG/voda i dobices sasvim dovoljno i dima i arome. Za pocetak pravi manje kolicine da ne bi bacao sirovine pa kad nadjes ono sto ti odgovara pravi u bocice od 30, 50ml itd. Takodje, daj malo vise vremena samoj aromi da se sjedini, nemoj ih nacinjati posle 4 dana vec pusti bar 7 dana da stoji pa onda probaj.

EDIT: Ako koristis gotove TR baze, nemoj ubacivati vodu, samo razredjuj PGom da dobijes zeljeni odnos.

maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2017, 15:25   #6
Estariol
Moderator

Estariol's avatar

E-cig: Defender 2/Balrog + Rose v2/Rus 91%/Erlkonigin v2
Pohvala: 3,337
Pohvaljen: 1,173
Nivo reputacije: 258
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

@maestro
Za mene je mnogo i 5%, ali sam na m2L i 40-50%VG. A video sam arome koje po uputstvu treba da se mixaju na 7-17%, verovatno nije koncentrat. Ako su lagali mene i ja lažem vas...

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2017, 15:25   #7
urosmitic568
Iskusan član

Jeste,gotove Tr baze.Probacu da dodam Pg u to da bih razblazio vg a dodao pg.To mi za sad deluje najlogicnije.Kad potrosim ove "Trening" zalihe,kupicu sve sirovine zasebno,pa ce mi onda biti lako da radim sta god..Hvala svima na sugestijama.
Zahvalili :
Staro 05-01-2017, 15:45   #8
urosmitic568
Iskusan član

Uobičajeno Re: Pomoc, vocne arome, doziranje

Ajd ovde da pitam,da ne bih otvarao celu temu.Gde da cuvam vg/pg i nic bazu?
Staro 05-01-2017, 15:51   #9
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,344
Pohvaljen: 10,867
Nivo reputacije: 1626
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ako se nisi izborio za frižider. Tamno i hladno...
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2017, 15:55   #10
urosmitic568
Iskusan član

Shpajz da bude Hvala
Staro 05-01-2017, 16:01   #11
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,099
Pohvaljen: 810
Nivo reputacije: 148
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

urosmitic568

Probaj 70vg/30pg. Napravi nekoliko test bočica sa razicitim udjelima arome. Ostaviti da leži u staklenoj ambalaži tako da likvid zauzima 1/3 a ostatak zrak. Bočice ne otvarati dok ne odleže po preporuci. Svaki dan mućkati s ljubavlju.
Ne pretjeruj sa aromom. I to zna da zamutira tečnost.

BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2017, 16:14   #12
urosmitic568
Iskusan član

Hvala puno na savetu.Evo pocinjem sa testiranjem.Uzeo gomilu propilenskih bocica razlicith kapaciteta.Pocecu cim saznam jos nesto...Prosla baza koju sam koristio je bila brendirana i imala je odredjenu kolicinu vode u sebi.Danas su stigle ciste sirovine,sto znaci da cu morati destilovanu vodu da dodajem sam.Probacu 70/30 mix i kazite mi koliko vode da dodam.Cini mi se da sam negde procitao da je 10% potrebno da sipam u Vg,jer je zima?
Staro 05-01-2017, 16:27   #13
maestro
Veteran

maestro's avatar

Pohvala: 267
Pohvaljen: 501
Nivo reputacije: 143
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

5% destilovane vode u mix bocicu, ne u bocu sa VGom.

maestro je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2017, 16:53   #14
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

Registrovan: Dec 2016
E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 2
Pohvaljen: 66
mladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svimamladenke je poznat svima

ja uzmem 1l vg-a, 10ml prosipam niz lavabo. 90ml pomesam sa 10ml dest i eto vg baze od 100ml. 100ml dest vode ubacim u onu vlasu od 900ml vg-a i eto 1l vg baze spremno za mixanje. i to je to. Meni 10% dest. vode odgovara.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2017, 17:14   #15
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 491
Pohvaljen: 656
Nivo reputacije: 95
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Estariol Vidi poruku
@maestro
Za mene je mnogo i 5%, ali sam na m2L i 40-50%VG. A video sam arome koje po uputstvu treba da se mixaju na 7-17%, verovatno nije koncentrat. Ako su lagali mene i ja lažem vas...
nisu te lagali, ja koristim arome koje se miksuju 10-20%,
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:19 sati.