Forum

molim za pomoc za napraviti diy tecnost - e-cigSerbia Forum
Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-01-2017, 23:31   #1
Annihilator
Aktivan član

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Umbrella prestige energy simple pack
Pohvala: 0
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 4
Annihilator je na dobrom putu
Uobičajeno molim za pomoc za napraviti diy tecnost

zelio bi da pocnem praviti sam svoje tekucine. citao sam po forumu o tome al mi jos uvjek nije jasno. procenti i puno toga. mozes li mi molim te pomoci da mi kazes sta mi sve treba da bi napravio jednu tecnost npr duhansku.

Kod:
http://www.olx.ba/profil/InfamousVape
evo ovde nesto sto sam nasao da mogu nabaviti.zanima me koknretno kako se to sve pravi. jer nisam nista razumio citajuci na forumu. pa ako nenokme nije mrsko eto poslao sam ovaj link taj tip ima najvise tih baza. pa eto sta mi preporucujete kako da zapocnem vlastito mixanje. parim vec izvjestan period, ne pusim analogne nikako zgadile su mi se a da ti iskreno kazem koliko parim skupo me kosta kupovanje tecnosti.a koliko sam vidio da svi pisu da je jeftinije i isplativije napraviti svoju a i u svakom slucaju napravis tecnost po svom ukusu. ajd pomozi molim te. znam da ce ti oduzeti dosta vremena i razumijem ako ti bude mrsko. unaprijed hvala.
znaci zanima me sve od pocetka do kraja. kako da pocnem i sta da pokupujem i kako se tecnost diy pravo. apsolutno sve me zanima i kako se dobiju miligrami nikotina koje vec koristim a to je 12mg. hvala bilo kome ko nadje vremena da odgovori i pomogne.
Annihilator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2017, 23:47   #2
Night Woodworker
Aktivan član

Night Woodworker's avatar

Registrovan: Jan 2016
E-cig: K-Box (8-40W), Kayfun 3.1
Pohvala: 20
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 11
Night Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putu
Uobičajeno Re: molim za pomoc za napraviti diy tecnost

Za bilo koju tecnost ti je potrebna baza i neka od aroma. Sto se tice baza, vidim da su najisplatljivije ove 500ml ELDA baze. Moja preporuka je 70vg30pg baza jer si pocetnik (kao i ja), a jacinu sam odaberi.
Arome imaju na boci ili papiricu koji ide uz nju preporucenu dozu koja se koristi. Napravis nekih 10ml za probu i posle dodas aromu ako zafali ili dodas bazu ako je prejaka aroma. Posle malo eksperimentisanja, pogodaka ili gresaka - sve dodje na svoje mesto
Imas dosta tema na forumu sto se toga tice mada ovi veterani ce uskociti u pomoc vrlo uskoro

I turn wood into cool things... What is your superpower?
Night Woodworker nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-01-2017, 23:55   #3
Annihilator
Aktivan član

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Umbrella prestige energy simple pack
Pohvala: 0
Pohvaljen: 7
Nivo reputacije: 4
Annihilator je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Night Woodworker Vidi poruku
Za bilo koju tecnost ti je potrebna baza i neka od aroma. Sto se tice baza, vidim da su najisplatljivije ove 500ml ELDA baze. Moja preporuka je 70vg30pg baza jer si pocetnik (kao i ja), a jacinu sam odaberi.
Arome imaju na boci ili papiricu koji ide uz nju preporucenu dozu koja se koristi. Napravis nekih 10ml za probu i posle dodas aromu ako zafali ili dodas bazu ako je prejaka aroma. Posle malo eksperimentisanja, pogodaka ili gresaka - sve dodje na svoje mesto
Imas dosta tema na forumu sto se toga tice mada ovi veterani ce uskociti u pomoc vrlo uskoro
ok. kupim bazu. i evo nasao sam da imaju i arome. ja bih uzeo duhansku aromu. sad me zanima jer parim 12mg ove gotove tecnosti, kako to ubosti. ili jednostavno mixaj pa sta ti bog da. jel poenta pomjesati samo bazu i aromu i to je to, nesto pisei o sazrijevanju, sta je sa time? moze malo detaljnije. kako i u kojim omjerima mixati sve,

---------- Post dodan 09-01-2017 u 01:01 ----------

i da vidim na aromama pise preporucena koncetracija. npr za probu naspem 10ml baze 12mg i na 10 ml stavim preporucenu dozu za tu kolicinu ako sam dobro razumio????? i dali mogu dvije arome dodati npr duvansku i neku jos jer obicno gotovu duvansku malo sa mentolom mixam?i sta znaci sazrijevanje. da napravim mix i pustim da odstoji odredjeno vrijeme, da li trebam muckati svaki dan itd. molim vas pomozite
Annihilator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 00:07   #4
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 42
Pohvala: 624
Pohvaljen: 659
Nivo reputacije: 135
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Imaš spremnu tu Elda bazu na 12mg.Kupi nju kupi arome,čitaj forum,eksperimentiši.Sa tom bazom se nećeš otrovati,a samo je na tebi da otkriješ pravi procenat arome koji ti odgovara.Moj savet ti je da ne preteruješ sa aromom i da budeš strpljiv.Sretno.

http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=107
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 00:10   #5
Night Woodworker
Aktivan član

Night Woodworker's avatar

Registrovan: Jan 2016
E-cig: K-Box (8-40W), Kayfun 3.1
Pohvala: 20
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 11
Night Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putuNight Woodworker je na dobrom putu

Arome su uglavnom bez nikotina a kolicina nikotina ti zavisi od baze. Moze cak i cista baza da se pari, bez aroma ali veruj mi da nema tu nekog zadovoljstva osim toga sto unosis nikotin.
Nisam nesto strucan sto se tice duvanskih aroma jer kod mene isparavaju samo vockice, ali koliko sam pohvatao po forumu potrebno je najmanje 7 a preporuceno 20-ak dana za sazrevanje. Tj ne pipas nista, samo muckas svaki dan da se bolje sjedine baza i aroma.
Npr uzmes 12mg bazu i u nju dodajes arome a jacina ti ostaje ista. Nije neka narocita nauka kada su u pitanju gotove baze. E sad ako se zasebno kupuje pg, vg, jaka nikotinska baza koja se razblazuje, itd to je vec malo komplikovanije ali je ipak izvodljivo jer ima mnogo kalkulatora po internetu. Cak ima i aplikacija za telefon. Moj licni savet je da uzmes gotovu bazu, 12mg posto kazes da ti to odgovara, neku aromu i da se poigras sa %. Nadam se da sam od neke pomoci, u suprotnom ce neko dodati svoje misljenje

I turn wood into cool things... What is your superpower?
Night Woodworker nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 00:15   #6
Peca2208
Aktivan član

Peca2208's avatar

Registrovan: Apr 2016
Pohvala: 24
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 6
Peca2208 je na dobrom putuPeca2208 je na dobrom putu

Imas kalkulatore za tecnosti po netu nadji ukucaj koncentraciju nikotina u bazi npr 36mg, 100mg onda ukucaj tvoju zeljenu koncentraciju nakon mesanja, 12mg kao sto si pomenuo, odnos vg/pg u bazi, kolicinu tecnosti koju zelis napraviti, koncentraciju arome 10% ili koliko god ti odgovara i ukoliko pravis tecnost sa velikim procentom glicerina mozes razblaziti destilovanom vodom (ne bi ti preporucio preko 10%).Dobijas kolicinu i procenat svega sto trebas smesati. Primer: 50ml vg,25ml pg, 10ml nikotinske baze, 10ml arome po izboru i 5ml destilovane vode.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Peca2208 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 00:19   #7
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 42
Pohvala: 624
Pohvaljen: 659
Nivo reputacije: 135
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu

Nemoj @Peca2208,ni ja ne razumem šta si napisao.Šalim se naravno,mislim da je najbolje da počne sa spremnim bazama,pa posle lagano.Evo ja sam se posle četiri godine vratio na spremne baze,ne mogu više da se za.....am.
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 00:22   #8
Peca2208
Aktivan član

Peca2208's avatar

Registrovan: Apr 2016
Pohvala: 24
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 6
Peca2208 je na dobrom putuPeca2208 je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od Djindjilindji Vidi poruku
Nemoj @Peca2208,ni ja ne razumem šta si napisao.Šalim se naravno,mislim da je najbolje da počne sa spremnim bazama,pa posle lagano.Evo ja sam se posle četiri godine vratio na spremne baze,ne mogu više da se za.....am.
Mozda sam ipak bombardovao malo informacijama izvinjavam se ali naravno samo hocu da pomognem hehe

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Peca2208 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-01-2017, 15:14   #9
uketic-paric
Senior

uketic-paric's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 1,766
Pohvaljen: 1,024
Nivo reputacije: 170
uketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputacijuuketic-paric ima reputaciju

Uzmeš gotovu bazu na 12mg oko nje nemaš šta da radiš samo dodaš DIY aromu u odredjenom procentu, recimo na 10ml baze primera radi 7-10kapi(2-3% zavisno od kapaljke na bočici ).Dobro promućkati.
U fioku na sobnu temperaturu,sačekaj 20-30 dana.Vozi..
Kalkulatori,razblaživanje,miksevi, dolaze kasnije.

Somebody Put Something In My Drink
uketic-paric nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 09-01-2017, 20:12   #10
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,207
Pohvaljen: 4,193
Nivo reputacije: 689
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Promućkati i aromu pre dodavanja u bazu, i to dobro. Inače će biti bledog ukusa tj. nedovoljno "začinjena" tečnost.

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 22:49   #11
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,186
Pohvaljen: 1,940
Nivo reputacije: 459
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Slobodno pitaj na pp sve shto te zanima ,nisam lijen sve cu ti objasniti!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 23:28   #12
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 40
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 7,514
Pohvaljen: 11,043
Nivo reputacije: 1660
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Što na pp?
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2017, 23:45   #13
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 293
Pohvaljen: 1,197
Nivo reputacije: 164
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Koji PP... pa da sutra dođe opet neki početnik pa pita isto, onda i njemu na PP...
A kad već spomenuste Eldu, njihovih baza i aroma za e-cig. ima svuda po svijetu (u 80 zemalja) osim ovdje u matičnoj državi... jedino ako se ne prodaju pod nekim drugim nazivima?
Kod:
http://www.elda.hr

Eleaf iStick Pico + Merlin RTA, iStick 40W TC + Kangertech Protank ll
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2017, 23:53   #14
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,186
Pohvaljen: 1,940
Nivo reputacije: 459
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Pa ako mu je glupo da shta pita u temi gde mu vi odgovarate,ima mene na pp!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2017, 00:09   #15
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 282
Pohvaljen: 541
Nivo reputacije: 149
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Goran_M. Vidi poruku
A kad već spomenuste Eldu, njihovih baza i aroma za e-cig. ima svuda po svijetu (u 80 zemalja) osim ovdje u matičnoj državi...
Pa imas webshop, stavili su na sajt. Imaju vise aroma u ponudi nego FlavourArt. Mogao si probati pa ako valjaju arome da i mi probamo. Kad vec porucujemo sa raznih mesta, mozemo i iz Hrvatske ako je kvalitetno.

Kod:
http://www.eliquid-shop.com/product/21/arome
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:13 sati.